Fórum pridal Fairylady, 27. 4. 2011 21:20 do kategórie Umenie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ako myslíte, že sa dá najlepšie naučiť kresliť?

0
Fairylady

15 ročné dievča
Nitra

Alebo ako ste sa kresliť naučili vy? Ale myslím aj také ako rozličné uhly pohladov, tieňovanie... či nejakým kurzom, knihami, odkukávaním od iných....
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Sion

20 ročné dievča
    in a silent devotion

rukami ;) trenovanie.. stači sa pozetať. Ale tak, obkreslovanie :) na začiatok
  2. 2
    Sion

20 ročné dievča
    in a silent devotion

*pozerať
  3. 3
    Mielikki

17 ročné dievča
    krajina ľadu, temna a kaktusov

jediný poriadny obrázok, čo som kedy nakreslila (aj s tieńovaním!) bolo proste obkreslenie hlavných kontúr predlohy pomocou trocha priesvitného papiera a potom len motivácia, že to nechcem zhovadiť (a vcelku sa vydarilo :D)<br />
    ale inak sú moje kresby dosť biedne, takže si myslím, že je to hlavne o cviku a trpezlivosti :)
  4. 4
    Tenpatic

9 ročný chlapec
    <b>Birdz</b>

geneticky.
  5. 5
    Herooo31

22 ročný chalan
    Nové Zámky

Treba talent, pretože vymakať sa dá len technika...
  6. 6
    Hysteric

20 ročné dievča
    Elm street

Nijak, buď to vieš alebo to nevieš. Ak sa aj nasilu naučíš tieňovať alebo pod. tak to bude stále na ten istý štýl.
  7. 7
    Hysteric

20 ročné dievča
    Elm street

Nijak, buď to vieš alebo nevieš. Ak sa nasilu naučíš tieňovať, všetky obrázky budú na jedno kopyto.
  8. 8
    Vanellus

22 ročný chalan

hlavne tak, že budeš kresliť ;) Ak chceš samovýučbu počítaj s niekoľkými rokmi. Ak nie, chod na nejaký kurz/krúžok. ;)
  9. 9
    Edisek

24 ročný chalan
    třista z místa

Čo ja viem či sa to dá naučiť, musí to v človeku byť :) a potom sa človek zlepšuje ale neučí...
  10. 10
    Rokiss

21 ročný chalan
    neexistuje

kresly v škole cez hodiny ako ja :)
  11. 11
    Pubertslatinocelny

29 ročný muž
    Zatiaľ Bratislava

vsak hadam v ZUŠke...mozno nie najlepsie, ale myslim si, ze lepsie ako len tak bez vedenia...
  12. 12
    Musee

16 ročný chalan
    PreShow

Cez kamaŕata a tak ako@10<br />
  13. 13
    Herooo31

22 ročný chalan
    Nové Zámky

Keď nemáš talent môžeš sa hocijako snažiť ale lepšia jak človek s talentom nebudeš
  14. 14
    Damned

22 ročné dievča
    Tam, kde sa rodia duše

trenuj, ale nechaj si poradit aj niekym skusenejsim, vdaka ktoremu sa posunies o nieco vyssie
  15. 15
    Torpedo08

24 ročný chalan
    kOkOtOvO

Chod na nejake kurzy kreslenia aj moja sestra chodi
  16. 16
    Flussica

24 ročné dievča

Jedine kreslenim :D.<br />
    Ja som sa doposial nenaucila..
  17. 17
    Anitchka

20 ročné dievča
    preč

sú na to také kurzy, kde si rozvíjaš pravú mozgovú hemisféru
  18. 18
    Angel...

21 ročné dievča
    Wonderland

skúmaj, pozoruj, zisťuj... a potom len skúšaj a skúšaj a skúšaj. chce to trpezlivosť. zabiješ tým kopu času. moc moc dobré tiež je mať niekoho, kto sa do toho nejako vyzná, ako kritika XD niekoho kto vie, čo robiť, a pozná chyby keď ich vidí.<br />
  19. 19
    Noha05

19 ročné dievča
    zapadakov

Ja síce neviem ani bohviejak kresliť ale kebyže dlhšie chodím do Zušky tak by to bolo určite lepšie. Tam skoro všetci moji spolužiaci tak fajne kreslia. :)
  20. 20
    Majo

24 ročný chalan
    som Ⓜⓐⓙⓨⓢ a som ilumat ▲

naucit sa da vsetko ;-) potom je to len o napadoch a inspiracii..
  21. 21
    Sonnyscorp

22 ročné dievča
    Bratislava

základ je vidieť.
  22. 22
    Weeninka

24 ročné dievča
    Spišská Nová Ves

neviiem,lebo ja viem :D myslim,ze to musis mat proste v sebe...ja som chodila do ľudovky 5 rokov,ale dnes sa už ani pastelky nedotknem :D :/
  23. 23
    Fairylady

15 ročné dievča
    Nitra

VŠETKYM: Asi som sa mala radšej spýtať že ako rozvýjať ďalej svoj talent. Lebo teraz mi tu budu všetci písať že bez neho to nejde. Je mi jasné že to ide iba kreslením ale sú rôzne veci ktoré to dokážu ulahčiť a na to sa ja pýtam. ;D
  24. 24
    Tasteofrainbow

24 ročné dievča
    zombieland

cvikom cvikom inak to nejde podla mňa
  25. 25
    Nikaslook

23 ročný chalan
    Martin

kreslením? :) teda asi trénovať, kresli, farbi, obresľuj proste tvor! :)
  26. 26
    Nikaslook

23 ročný chalan
    Martin

kreslením? :) teda asi trénovať, kresli, farbi, obresľuj proste tvor! :)
  27. 27
    Peacexp

20 ročné dievča
    Zilinaa/Trenčín

ja som sa kreslit neucila..proste minule leto ma len tak napalo ze skusim nakreslit fotku mojej malej sesternice a podarilo sa tak som skusala kreslit dalej :D kupila som si knihu kde sa pise o kompozicii,uhloch a podobne a kreslim si :P
  28. 28
    Georg21

9 ročný chlapec
    B 612

kreslením do nekonečna...
  29. 29
    Billiejean

8 ročné dievča

tak jednoznačným plus je, keď máš vrodený talent..a potom..fakt ten tréning.. ale kresli hlavne to, čo vidíš alebo z hlavy.. no a chodím na umeleckú SŠ..
  30. 30
    Gabqo20

26 ročný muž
    Niekde na ostrove

jedná známa to tak robi stou pravou mozgovou hemisferou a ide jej to vyborne a to je aj taka kniha neviem ci sa to dá zohnat na slovensku proste technika ako kreslit a ja som len kukal ako ryba v saku ze co ona dokázala za 2 tyzdne proste uzasne ..odporucam :)