Fórum pridal Christiano_301, 23. 4. 2019 16:24 do kategórie Čo ma nasralo. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ako sa dostať rýchlo z nádchy?

0
Christiano_301

21 ročný chalan

Som soplavý.Keď nie jedna diera je zapchaté tak druhá.Včera má bolelo aj hrdlo neska už neboli až tak ako včera.Neska som bol u doktorky. Mám zapálene hrdlo,predpísala mi antibiotiká Duomox 1000 a Sinecod sirup na kašeľ.Na nádchu Nasonex si dávam do nosa.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Christiano_301

21 ročný chalan

Včera som si dal zmrzlinu asi to mi uškodilo. Ináč už v sobotu som sa cítil blbo. Beriem c vitamín celaskon 250 MG denne, a aj napriek tomu ochoriem. Horúčku zatiaľ chvála Bohu nemám. Pijem anglicky zázvorový čaj. Čo by ešte pomohlo aby som sa z toho rýchlo dostal?
  2. 2
    Christiano_301

21 ročný chalan

Neznášam nádchu. Radšej kašeľ a hlasivky než nádcha. To je pre mna des keď je nádcha.
  3. 3
    Trevor1994

77 ročný ujo

Here we go again
  4. 5
    Thrwtchr

26 ročný muž
    poloha sa načítava

ževraj pomáha si narvať do nosa, do uší aj do konečníka cesnak (v tom poslednom prípade celú hlavu) a do ponožiek horčicu (v stave nerozmixovanom, teda suché semená).
    rady z ruského ľudového liečiteľstva.

mne ešte pomáha zázvor (silný výluh z čerstvého), surová cibuľa, cesnak a iné ostrosti. jo a šalviovo-mätový čaj.
  5. 6
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

Urýchliť sa to nedá, všetko chce svoj čas. Bud trpezlivý, pekne užívaj liečky, čo pani doktorka predpísala, a skús sa naparovať.

http://www.pluska.sk/izdravie/budme-zdravi/u-lekara/naparovanie-urychli-liecbu-dutin-aj-priedusiek.html
  6. 7
    Firestorm

29 ročný muž
    Bratislava

Nikoho to nezajíma, vylieč sa..daj si čaje, whatever..who cares..
  7. 8
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

@thrwtchr že "mne ešte pomáha" - čiže si skúsil aj ten cesnak v riti? :D
  8. 9
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

bez lekára trvá liečba nádchy 7 dní a s lekárom týždeň (: na nádchu liek neexistuje (hehe)
  9. 10
    Exomor

tvári sa, že má -1 roky
    Smutníčkovo

zinok pomaha viac ako cecko ;) a 250mg je nic..
  10. 11
    Petronellaaa

29 ročná žena
    Banská Bystrica

-ak si chorý C vit. 250mg denne je nič. Treba zvýšiť na 4x denne 250mg. (Lepšie rozdelene ako naraz, lepśie sa to vstrebáva.) C ckom sa predavkovat neda, co nepotrebujes vymocis. V chripjovom obdobi ak niesi chory pokojne denne 2x250mg.
  11. 12
    Petronellaaa

29 ročná žena
    Banská Bystrica

-zinok tiež je možné pridať preventívne
  12. 13
    Petronellaaa

29 ročná žena
    Banská Bystrica

-preventívne odporúčam - funguje, ale aj keď si chorý je dobrý čaj zmiešať: repík + zázvor + šalvia (šalvia sa dá píť len 2 týždne, viac sa neodporúča) 2-3x denne. Tiež je dobrý ľubovníkový čaj.
  13. 14
    Petronellaaa

29 ročná žena
    Banská Bystrica

-nos treba pravidelne vyfukovať a zvlhčovať nap. Olynth (Sanorin moc nemám rada - po čase prestane fungovať, prípadne môže vznikať návyk)
  14. 15
    Petronellaaa

29 ročná žena
    Banská Bystrica

- čo naozaj funguje preventívne, ale treba do toho zainvestovať je Wobenzym
  15. 16
    Petronellaaa

29 ročná žena
    Banská Bystrica

- do hlrdla sa dá striekať Florsalvin - bilinkový prípravok, tlmí aj bolesť
    - ak ti cala antibiotiká zvaźuje asi skôr angínu (= baktérie) a nie vírusy
    - na baktérie do hrdla aj nosa je dobrý Octenisept 3x denne 4-5 dní (nie je to antibiotikum) len lokálna dezinfekcia. Je to nie na predpis. Ale prvý den to cca pol hodinu po streknutí štípe.