Fórum pridal Christiano_301, 20. 8. 2019 16:43 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ako sa mám správne rozhodnúť?

0
Christiano_301

21 ročný chalan

Zajtra mám KMS so sjl,doobeda mám skúšku.Mám rannú zmenu.Dojebal som to úplne teraz.Neska som bol u alergológii a v robote mi hovorili či nemôžem ísť v stredu.Hovorím aj v stredu potrebujem ísť preč,a že teraz jej hovorím?Nedali mi voľno na obydve dni.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

si v pici
  2. 2
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

mas to tazke isto musis brat nejaky neurol na toto.
  3. 3
    Kokotis

23 ročný chalan
    asi hentam

https://i.ytimg.com/vi/KpVwywhs7B8/hqdefault.jpg
  4. 5
    Christiano_301

21 ročný chalan

Iba na jeden deň mi dali voľno.
    Teraz začnime takto: zarábam 730€ mesačne. Teraz keď zajtra nejdem do roboty ma liederka zožerie. Chcel som to vybaviť v škole že poobede po robote nedá sa. Keď neprídem na skúšku koncil som.

Neučil som sa vôbec na skusky. Maturitu budem mat na cely život ale robotu takto stratím. Otázka je či urobím kms a stratím robotu, alebo neurobím skúšku a ani robotu nebudem mat. Takúto platenú prácu ťažko nájdem v blízkosti.

Čo by ste robili v mojom mieste?
  5. 6
    Kokotis

23 ročný chalan
    asi hentam

čo to je???? Kokotská Maturitná Skúška? či čo šak povedz už
  6. 7
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@christiano_301 fu v strasnej pici si kamo, toto nevyriesi nikto z birdzu.
  7. 8
    Christiano_301

21 ročný chalan

@kokotis komisionálne skúšky
  8. 9
    Christiano_301

21 ročný chalan

@gnomeslayer jedna vec je to že som to totálne dojebal ale že totálne.
  9. 10
    Tralalibang

24 ročné dievča
    Prdelákovo

Ty si taký truľo, že si túto situáciu úplne zaslúžiš :D
  10. 11
    Kokotis

23 ročný chalan
    asi hentam

@christiano_301 daj mi občanku, pojdzem mesto teba
  11. 12
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@christiano_301 fakt totalne, no neviem co budeme teraz robit. ja by som sa zblaznil asi.
  12. 13
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Vsak si sa mal ucit... vedel si dost dlho ze to pojdes robit a ked si sa na to vykaslal tak mas smolu. Tak si zostan v praci.
  13. 14
    Jasmiine

26 ročná žena
    GREECE

Vsak chod normalne na komisionalne skusky, rano napis smsku veducej ze dnes neprides zo zdravotnych dovodov a po skuske si este zbehni k zubarovi/vseobecnemu kdekolvek kde beru bez objednania a nieco si vymysli a vypytaj si priepustku na ten den
  14. 15
    Christiano_301

21 ročný chalan

@jasmiine veď ma liederka zožere. Nevieš ako to tam funguje celé. A kto ma bude nastupovať? Vieš aká bude naštvaná? Teraz mám riskovať že pôjdem na skúšku a vyjebu ma. Stojí mi to zato? Môžem urobiť kms ale nemusim. A v septembri opravne maturity. Mne to neni take jednoduché vybrať si voľno. Nemám nato nárok. Neni to take ľahké ako si to predstavujete
  15. 16
    Thinkaboutjustice

27 ročný muž

a od nas akoze co cakas ? padaju ti tu aj normalne navrhy a vsetko zamietas. Mam ti napisat ospravedlnenku a odovzdas ju "liederke" ? alebo jej mam zavolat, ze Chrisa boli hrdlo a ma suchy kasel, ze ostane zajtra doma ?
  16. 17
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@christiano_301 SI v pici ja ti to hovorim. SI proste v pici.
  17. 18
    Christiano_301

21 ročný chalan

@thinkaboutjustice stojí to zato že ma potom vyhodia? Veď neska skoro dala jednému PPD lebo išiel lekárovi a nechcela ho pustiť
  18. 19
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@christiano_301 Co s tym urobime.
  19. 20
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

@christiano_301 Toto je vazny problem co s tym ideme teraz urobit. Ake mas plany?
  20. 21
    Christiano_301

21 ročný chalan

@gnomeslayer nič už. Nebudem riskovať toľko že pôjdem na skúšku s vyjebu ma z roboty
  21. 22
    Jasmiine

26 ročná žena
    GREECE

A to ze nebude mat kto robit nie je tvoj problem, za to je zodpovedna veduca, to je jej uloha zohnat nahradu,zorganizovat pracu v pripade nepritomnosti, urcite nebude za to vyhadzovat ludi, ved potom by nemal kto robit kym sa najde dalsi clovek a uz zas by musel riesit, ved aj s tym su prpblemy najst zamestnanca a cely ten
  22. 23
    Christiano_301

21 ročný chalan

@jasmiine ano lenže malo sme na tejto smene chápeš? Nemá kto ma zaskočiť.
  23. 24
    Livre

19 ročné dievča

Tak načo si stále pýtaš rady iných ľudí, keď ti nikdy nič nie je dobré?
  24. 25
    Christiano_301

21 ročný chalan

@livre nieže neni dobre ale neni to take jednoduché
  25. 26
    Sasi2680

tvári sa, že má -1 roky

Rozhoduj sa srdcom!
  26. 27
    Firestorm

29 ročný muž
    Bratislava

Jebnutý troll
  27. 28
    Christiano_301

21 ročný chalan

@sasi2680 bola by to škoda neísť na kms ale keď sa raz nedá tak sa nedá
  28. 29
    Tomas55555

24 ročný chalan

@christiano_301

To ťa šéfka naozaj vyhodí kvôli jednemu dnu ktorý neprídeš do práce ?
  29. 30
    Marcello1111

31 ročný muž

@christiano_301
    do piči materinej aj s chlapom, šak ti dobre radia, ráno choď na skúšku a potom k doktorovi bárs akému, da ti potvrdenku a si zahojený...
    z roboty ťa nemôžu vyhodiť..
    čo už tu nariekaš ako skunk nezdarený...
    rob ako ti radia a nevysieraj tu fantasmagórie čo budeš robiť.
  30. 31
    Antifunebracka

30 ročný muž
    podkastak birdzu

Počúvaj @gnomeslayer -a a vzdaj to, nemáš šancu proste, toto je na samovraždu. Nechcem ťa na nič navádzať, ale slučka bolí najmenej
  31. 32
    Panakoja1

20 ročný chalan
    pod nitrianskym hradom

priority..
  32. 33
    Riddiculus

7 ročné dievča
    Pche.

Akože nevedela som, čo sa tu celý čas rieši so zakladateľom tohto fóra, ale už som to pochopila. Fakt je to totiž tĺk. Akože ešte nemáš ani maturitu? A za pás ťa zoberú hocikam. Takéto sprostosti, čo ty riešiš...
  33. 34
    Dwarvax

32 ročný muž

Vyser sa na to, nechod nikam, bud rebel.
  34. 35
    Christiano_301

21 ročný chalan

@riddiculus áno moja zlata, za 600-650€/mesiac. To môžem ísť rovno do TT a do BA. Ide o to koľko kde dostanem.
  35. 36
    Christiano_301

21 ročný chalan

@marcello1111 veď by ma vyhodila. Aj keď hovoríte nie, neviem ako to funguje celé. Včera sa ma pýtala šéfka či dojdem neska a povedal som áno. Nechcem ju sklamat. Lebo keď stratím u nej doveru to budú somnou robiť čo chcú a bude to ešte horšie. Neni ľahké nájsť nejakú prácu dobrú platenú, ide o to chápeš? Je mi ľúto že som nešiel neska na skúšku ale nebudem kvôli tomu riskovať že stratím zamestnanie. V mojom okoli neni takýto plat. To fakt by som musel cestovať 40-100km ďalej od domova. Chápete ma? Vám sa povie, že pôjdem doktorke a keď ma nepustí? Veď ani na zajtra ma nechcela pustiť. Aj to som sa dohodol s ňou, že odrobim 3 hodiny. Na neska som sa s ňou nevedel dohodnut. Je mi ľúto že som nešiel na opravne, ale stále verím tomu, že ucka mi zavolá aby som sa zastavil poobede o 14:30. Keď pôjdem na skúšku môžem a nemusím urobiť reparát. Robotu stratím a možno ani maturitu nebudem mat. Tak potom čo? Darmo som išiel ns skúšku. Ide o to že potom kde ďalej? Neni to take jednoduché ako si to vy myslite. “Veď si nájdeš inu pasovú robotu” za 600-650€ na 3 zmeny. Tu mám na 2 zmeny a v čistom 700€. Nechválim sa ale kvôli škole toto riskovať? Doteraz som sa neučil a mám sa takto predstaviť sa pred komisiou? Dojebal som to tie dni viem, mohol som ísť neska doktorke a zajtra normálne robiť 8/h. Poučil som sa. Lenže už je neskoro. Keď by bola druha robota takto dobre platené tak by som na toto jebal ale neviem nájsť takúto dobrú platenú robotu.
  36. 37
    Hellium

28 ročná žena
    garáž v San Piegu už nie

S takýmto prístupom si tú maturitu ani nezaslúžiš, takže rob čo chceš, keď sú momentálne pre teba peniaze viac než vzdelanie, len potom nepríď vyplakávať, že ťa bez matury nechcú nikam zobrať.
  37. 38
    Marcello1111

31 ročný muž

a to si nevedel, že máš skúšku vtedy a vtedy?
    vedel a možná aj mesiac a mohol si mať aj dovolenku dopredu vybavenú a riadne sa pripraviť, lenže ty to riešiš všetko nie za 5 min. 12, ale za sekundu 12...
    to je celý tvoj problém, hľaď dopredu a nie ako cigáni, rano sa zobudím, nazbieram železo, odovzdám a peniaze do centa prechľascem, lebo na zajtrajšok jebem z vysoka...
    plánuj si trocha svoj život, nebuď take poleno, organizuj, špekuluj ako všetko najlepšie zrobiť...
    a nakoniec ty vôbec, ale vôbec nevieš čo je dobre platená robota, tú žobračenku čo tam dostávaš by som ficovi pľasol do xichtu....
    môže sa hanbiť, že takto doviedol slovenský národ na pokraj priepasti, kde už všetci len jedným kopnutím vlády do riti sa zrútime do piče ...
    roksory a riadne ich všetkých vydrbať po hlavách a do Leopoldova do jedného zavrieť a majetky do 5. kolena zhabať...
  38. 39
    Marcello1111

31 ročný muž

@hellium
    presne moja reč....
  39. 40
    Christiano_301

21 ročný chalan

@marcello1111 nemám nárok na dovolenku. Mal som 10 dni a to mi prešli ns celozávodnú tak mi ostalo 1,5
  40. 41
    Marcello1111

31 ročný muž

@christiano_301
    no a to by ti stačilo, mal si veru majsterke povedať skoro dopredu čo ťa čaká a bolo by všetko OK
  41. 42
    Christiano_301

21 ročný chalan

@marcello1111 áno viem. Dojebal som to. A keď nebodaj nás prepustia tak ma šľak trafí. Lebo hrozí to. Zatiaľ nič take nepovedala liederka, ale už od viacerych som počul že prídu 150 ľudí z tých 100 Srbov. A ktorý sú tu krátko tí budú prvý prepustení. Áno je veľa roboty, veľa firiem, ale takúto dobre platenú len tu majú. Tu by som nenašiel za 700€ v čistom robotu. To by som mal ísť ďalej 50-100 km.
  42. 43
    Justme2000

19 ročný chalan

Nechcem byť zlý, ale v tvojom veku nemať maturitu je pekná sprostosť....a za ďalšie, dobre si premysli, či dáš prednosť maturite, alebo nejakej robote za pásom za 700€.... keď už si není schopný si dorobiť maturitu, nech je to už z akéhokoľvek dôvodu, tak choď aspoň do zahraničia...lebo budeš do smrti zarábať 700€....vlastne nie, nebudeš....z hentakej roboty pôjdeš možno v 40-45 na invalidný
  43. 44
    Christiano_301

21 ročný chalan

@justme2000 rozmýšľam ale keď tak len do Maďarska. Rozmýšľal som nad holandskom ale neviem jazyk
  44. 45
    Majmarad

36 ročný ujo

Úprimne? Ja neviem aký je systém vzdelania na Slovensku, keď vidím kto a ako vykonáva svoje povolanie, tak o ňom veľmi silne pochybujem. Prečo je napríklad potrebná maturita na prijatie do zamestnania keď všetci dobre vieme, že zmaturujú nakoniec všetci??? Načo? A z VŠ vzdelaním to je presne také isté, no a nakoniec tí, ktorí poctivo študovali a niečo vedia sú párovaní s tými, ktorí ani do školy často nechodili. Len mi to niekto vysvetlite, tento systém by som rád poznal a následne poradím aj Chrisovi ak budem vedieť. Ale momentálne som si nie istý, čo by mal spraviť. Možno odísť z tejto krajiny.