Fórum pridal Dhenisia, 22. 6. 2019 14:12 do kategórie Vzťahy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ako sa vyrovnat s JEHO RODINOU?

0
Dhenisia

25 ročná žena

Ahojte, prosila by som Vás o radu. Už viac ako 2 roky som randila s mojim terajším priatelom. Tým, že to bol vztah viac menej na dialku tak sme sa nikdy nedostali k ničomu váznejšiemu ako je spoznávanie rodiny atd. Po čase ale...
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

ale?
  2. 2
    Dhenisia

25 ročná žena

Po čase ale kedže sme už chceli náš vztah posunut na dalšiu uroven, tak kedze on je mladsi odo mna o 4 roky a zije este v spoločnej domacnosti s rodinou som sa ja rozhodla prestahovat do toho isteho mesta k nemu aby sme sa mohli konečne vídavat každy den normalne a riadne spolu chodit. Našla som si tu malý bytik blizko od neho. Snažila sa začlenit do spoločnosti, tešit sa z každeho naplneného dna kedže som každý den s ním. Vše bolo super, až pokým ma nepredstavil rodičom. Neprijali ma. Nenávidia, že som staršia, nechápu moju prácu, moje postavenie, celkovo nič nič. Všetko čo poviem je zle. Najhoršie na tom je, že každý krok, ktorý spravím je komentovaný priatelovým otcom. Jeho otec ma posudzuje, komentuje a hlavne odsudzuje. Moj priatel sa snaží vyhoviet obom stranám ale nejde to. Včera sme sa poriadne pohádali, len preto, že jeho otec sa so mnou nebaví. Vždy ked prídem na návštevu k nemu, tak vlastne prídem na návštevu k jeho rodičom aj. Nie som na to zvyknutá. Nie som zvyknutá aby niekto komentoval moje kroky, čo robím ako robím a prečo. Žijem sama a som samostatná od rodičov už od 19tich rokov a zatial sa vždy úspešne mi darilo.

Teraz som prišla do iného mesta kvoli nemu. Nečakala som že to bude tak tažké, pretože ked sme spolu dvaja tak je nám super ale akonáhle sa do toho začne montovat jeho rodina je všetko zle.

Rozmyšlam čo dalej a ako. Jeho rodičia sú banda ludi, ktorí radi riešia druhých. Ked prídem k ním na návštevu tak jeho otec sa so mnou ani nebaví. Len si ma prehliada. Samozrejme, že sme sa o tom s priatelom bavili, včera dokonca vznikla velka hádka. Bude to problémom celý vztah asi. Neviem čo by ste na mojom mieste robili vy. Ja sa snažím izolovat od jeho rodičov. Nepotrebujem tam chodit, nechcem aby o mne vedeli čo robim a kde som cez den nech mám pokoj. Ešte nikdy nikto na mna takto netlačil...

Potrebovala by som len poblad na to od Vás, nejakú radu ako to ventilovat a nevšímat si to, ako dalej s týmto žit..

Dakujem
  3. 3
    Nightrain

31 ročný muž
    Levice

Ak ťa tam nechcú, tak tak nechoď. Všetci budete mať pokoj na duši.
  4. 4
    Palec223

27 ročný muž

ak som to dobre pochopil najprv si sa prestahovala do jeho mesta a az potom si isla prvy krat kunim domov ?
  5. 5
    Dhenisia

25 ročná žena

@palec223 ano. My sme predtym fungovali na dialku.. Oni na mna mali kecy uz od zaciatku a to ma ani nevideli..Ale to je na dlho. Stretavali sme sa medzi sebou, dost sme spolu cestovali a tak vo volnych chvilach. Teraz sme sa to rozhodli posunut dalej konecne.
  6. 6
    Palec223

27 ročný muž

@dhenisia ked neriesime silu zalubenia ... tak to bola blbost samozrejme najprv si ocekujem rodinu frajerky a az potom by som urobil tak vazny krok ako nastahovat sa do jej mesta ... kazdopadne verim ze sa to da zvratit pricinenim z tvojej strny snad otvorenou konverzacou o tej podla teba najviac zakazanej teme s jeho otcom ... ak to nepomoze tak potom otvorene sa bavit s chalanom ze co teda dalej
  7. 7
    Dhenisia

25 ročná žena

@palec223 Takto. To sa vsetko zvrtlo cele rychlo. Oficialne som nastahovana od maja. Koncom marca ma prvykrat predstavil Prve stretnutie bolo samozrejme "mile" kedze chceli zistit o mne informacie. Na zaklade toho si spravili svoj obraz, ktory vedu do teraz a s čim ja bojujem..
  8. 8
    Palec223

27 ročný muž

pri tvorebe mienky treba byt mimoriadne opatrny postupovat podla toho ako moc su schopni prijat ... mozno si bola az moc uprimna mozno si sa mala poodhalovat postupne kazdopadne ak by som to zobral na seba tak radsej frajerkina priazen ako jej rodicov i ked jasne fajn je ked mas oboje ... ale neodpovedala si co nato teda ten tvoj suhaj ake ma riesenie predsa on ma mat konecne slovo on ma o vas rozhodovat o neho sa mas opriet ma teda voci tebe nejaku zodpovednost ?? ci ti staci ze je zlatunky ...
  9. 9
    Dhenisia

25 ročná žena

@palec223 Riesenie z jeho strany je take, ze ich uz vela krat poslal do prdele ohladom mna. Ze proste im povedal, ze si na mna buduu musiet zvyknut a samozrejme planuje so mnou veci do buducna. Od buduceho roku na polroka ak vse pojdee jak ma tak vypadneme spolocne na staz do zahranicia, ktoru sme si vybavili len kvoli pokoju a kludu. Zastane si ma, chce ma tam, chce aby som ho prezentovala ale niekedy je toho na neho vela, kedze jeho otec riesi aj to, ze ma ide odprevadit domov a chce proste travit cas so mnou. Pak je toho na neho vela, je jak medzi dvoma skalami a snazi sa vyhoviet. kazdemu a aby sa obe tabory mali radi ale je to hrozne tazke..
  10. 10
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

ja som relativne nedavno riesila povedzme ze podobnu vec a dostala som velmi dobru radu - neries to, co robia/co si myslia jeho rodicia, ale ries to, ako sa k tebe sprava on. bohuzial, ked ma niekto nejaky nazor, tak ho len tazko zmenis, ale dolezite je, ze priatel je k tebe dobry, planuje s tebou buducnost a dokonca si ta aj zastane pred rodinou. viem, ze ti nepadne dobre, ze ta jeho rodina neberie, ale dolezity je koniec koncov on.
  11. 11
    Fragile.

28 ročný muž
    Stockholm

Na tvojom mieste by som sa na to vykaslal a utekal prec :)
  12. 12
    Lenkaska1

24 ročné dievča
    Bratislava

Chodíš predsa s ním, nie s jeho rodičmi. Nech sa tvoj frajer čo najskôr odsťahuje, alebo si prenajmite spoločný väčší bytík. Ja by som jeho rodičov mala na háku, niektorým ľuďom sa proste nazavďačíš a len za to že splodili tvojho frajera, neznamená že ich musíš rešpektovať, keď sa ku tebe chovajú ako k hovnu.

Snažila by som sa byť s nimi čo najmenej v kontakte a tvoj chalan keď je trochu normálny tak ich reči bude brať jedným uchom dnu a druhým von a bude pracovať na odsťahovaní a na tom, aby si sa nemusela s ich rodičmi vídať.
  13. 13
    Lenkaska1

24 ročné dievča
    Bratislava

@9 tak ten jeho otec je dobrý psychopat, čudujem sa mu, že to s nimi vydrží.. Lebo toto by mu asi hovoril na každú frajerku.. tu nejde vôbec o teba. Pravdepodobne nevie anilen prekusnúť, že s niekým chodí.
  14. 14
    Majmarad

36 ročný ujo

@11 vždy si berieš s partnerom aj jeho rodinu. Ak ho chceš odstrihnúť od rodiny, tak kľudne s ním buď ale ak ťa neprijala jeho rodina, tak tá ma na neho obrovský vplyv a pochybujem, že sa vzdá rodiny úplne. Utekaj čo najďalej!
  15. 15
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

rodičov poslať do prdele, skúsili by sa do toho montovať v tom momente by som s nimi skončil. Akože to čo si myslia o sebe.

Kupovať byt v tom meste bola chyba. Veľká najväčšia. Keď tak niekde blízko, ale nie tam.
    A keď, tak môžte bývať spolu a neriešiť.
  16. 16
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

podobne na tom ako je ten chalan, budem aj ja, naši majú sklony hľadať chyby na každom frajerovi, šprtať sa v jeho minulosti, rodinných vzťahoch, vzdelaní, viere a tak
  17. 17
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Rodicia mojej frajerky su rasisti a este aj dost tradicni Taiwanci (takze musim mat dom, auto, stabilny job, byt Taiwanec, skakat im okolo riti, kupovat drahe darceky a podobne) a teda tiez ma nejako velmi nemusia. Vyriesil som to tak, ze sa s nimi proste nestykam a hotovo.

Skus frajerovi vysvetlit, ze nie si ochotna byt sucastou jeho rodiny a ak to nepochopi, tak adios.
  18. 18
    Alex458

22 ročné dievča

Presťahovať sa do iného mesta kvôli mužovi, ktorý si nevie vybrať teba ale vkuse chce byť za dobré s rodinou? Mohla by som nasrať.
  19. 19
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

Nevim. Je tam pár divných vecí... a aj na tvojej strane.

Dúfam, ze keď konečne "újdete" od jeho rodičov, budete mať vobec ešte dovod byť spolu :D

Ak je na tvojej strane, jeho rodičia ťa nemusia trápiť. V dospelom vzťahu (ktorý sa zjavne pokúšate mať) zaléži len na Vás dvoch. (ak nieste odkázaní na jeho dedičstvo). Nestýkaj sa s nimi ak ti vadia. Ťahaj ho von, k sebe... Ty u nich prakticky nemusíš byť (ak im nepomáhaš nahadzovať šindel na strechu).
  20. 20
    Dhenisia

25 ročná žena

@karlotiskot Akych divnych veci mas na mysli? Vsetky s kludom vysvetlim..
  21. 21
    Dhenisia

25 ročná žena

@fragile. Preco? Vzdat sa vie kazdy...
  22. 22
    Dhenisia

25 ročná žena

@wistingher nastastie som byt nekupila, iba vzala podnajom, ktory v pripade akehokolvek zvratu viem kedykolvek prerusit a jednoducho sa odstahovat:) Na zadne vratka v tomto som fakt myslela
  23. 23
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

Tak pozri Nastahovala si sa do mesta ku svojmu priatelovy ktory ma 19. Nie je to trosku moc? Opakujem. Je to chalan ktory ma 19. So mnou si chvilami robil vtak co chcel do vacsieho veku. Pripada to trochu ako ked zena pripravena biologicky na materstvo potrebuje silou mocou ulovit konkretneho chlapa. Ako proste vztah je vztah a mozu byt v nizsom veku omnoho vaznejsie znamosti ale stejnak je to divne.

Vies clovek predpoklada ze na prestahovanie sa musis najprv odstahovat. Ak sa stahujes do ineho mesta nechavas za sebou vsetko v predoslom. A ty si toto vsetko spravila kvoli 19 rocnemu chlapovi. Co vypoveda bud o tom ze nevedies velmi bohaty spolocensky zivot (zrejme nulovy), alebo o tom ze si psychicky niekde na 15 rocnej zalubenej pipke.
    Co vlastne robis za pracu?
  24. 24
    Vreskot000

32 ročný muž

@karlotiskot vystihol si to geniálne. tak isto by som to napísal, ale nechcem sa nikoho dotknúť, lebo možno človek plače tam, kde ho nikto nevidí. ošemetná záležitosť
  25. 25
    Dhenisia

25 ročná žena

@karlotiskot po prvé, je mu 21. Okej veľký rozdiel to neni ale 4 roky je mladší, to áno. Po druhé - my dvaja sme si hodne veľa vecami prešli aby sme mohli byt spolu a chýbali sme si riadne navzájom na diaľku. To by si musela zažiť nejak aby si ma dobre pochopila... snažím sa riadne.
  26. 26
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

@dhenisia Ja ti hovorim svoje zavery prave na zaklade toho co som si zazil. Ale presviedcat ta o niecom nebudem...
  27. 27
    Dhenisia

25 ročná žena

@karlotiskot rozumiem, napisala som ti spravu
  28. 28
    Tralalibang

24 ročné dievča
    Prdelákovo

@majmarad Nesúhlasím s tebou, bola som v situácii toho frajera a po čase si rodičia zvykli a teraz ho už volajú na návštevy a berú ho v pohode :D Len to trvalo pár rokov no :D
  29. 29
    Majmarad

36 ročný ujo

@tralalibang :D výnimky sa stávajú, ale ty si žena :D Teda aspoň mám ten dojem :)
  30. 30
    Tralalibang

24 ročné dievča
    Prdelákovo

@majmarad Hej som žena, ale to nič nemení na situácii nie? Pamätám ako by to bolo včera jak boli naši proti tomu, aby sme sa k sebe nasťahovali :D
  31. 31
    Majmarad

36 ročný ujo

@tralalibang tak je to trošku iné ak nebol chlapec jedináčikk, predsa si žena a to sa ľahšie strávi ako nejaký mladý zajac :) Ale sú rôzne prípady a väčšinou pokiaľ si nezvyknú, tak nie všetci sa tak jednoducho lúčia so svojou rodinou. A hlavne nie pod tlakom.
  32. 32
    Clarise

19 ročné dievča

Mal by sa s nimi s jeho rodičmi porozprávať on a stále im hovoriť tvoje pozitíva a ze ta miluje a tak... A tak trošku tych rodičov by on do tlačil k tomu aby ta prijali ....on by sa mal snažiť aby ta prijali a aby si spravili o tebe iný názor.... Napr by mohol hovoriť aj ze si usilovna a ze vieš napr variť alebo že si upiekla nejaký super koláč a posielaš na ochutnávku... Vtedy by si si spravila ocko... Aspoň u jedného s jeho rodičov určite... Len by sa mal s nimi vážnejšie porozprávať