Fórum pridal Athenodora, 25. 3. 2019 19:14 do kategórie Vzťahy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ako sa začleniť do kolektívu ?

0
Athenodora

16 ročné dievča

Takže, poslednou dobou sa cítim dosť osamelá. Bavím sa s pár ľudmi v triede, ale je to tak, že ako keby majú obdobia kde sa viac bavia s niekym iným. V komentári dole viac.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Trevor1994

77 ročný ujo

loading comment
  2. 2
    Athenodora

16 ročné dievča

Niekedy mi to príde ako keby som im prekážala iba ked sa na nich pozriem alebo počúvam, ak je to súkromna debata tak tomu rozumiem. Proste baby sa bavia o tých "chalanských veciach" ich skúsenostiach a to je u mňa tak, že si ich vypočujem, len moc na tieto témy nie som. Ani ma nejak to nejak bližšie nebaví sa o tom baviť. V triede sme poskupinkovaní a mám trochu zlý pocit, že niečo dobabrem či sa strapním. Je to síce lepšie ako na základke či v prvom ročníku. Čo by ste mi poradili, ked už tak o čom sa baviť s niekym iným,proste príde mi to divné sama od seba za niekym prísť a začat sa o niečom baviť,potom mám také pocity, že ich otravujem? Prajem vám pekný večer.
  3. 3
    Majmarad

35 ročný ujo

Veľmi ťažko ti v tomto radiť. Najlepšie čo ti môžem poradiť je vystavovať sa denne tomu, čoho sa najviac bojíš. Čím viac sa budeš s ľuďmi baviť, tak tým viac to bude pre teba prirodzenejšie a tým skôr sa začleníš. Ale je aj možnosť, že sa nechceš až takto s ľuďmi skupinkovať, no to zistíš až neskôr. Pre mňa osobne bola super škola internát, kde sme bývali na izbe 4. No nikdy som nemal potrebu sa s niekým skupinkovať.
  4. 4
    Athenodora

16 ročné dievča

@majmarad Tiež sa nemám potrebu skupinkovať, Bavím sa v pohode s hocikým, pokial mi nejak neublíži.
  5. 5
    Majmarad

35 ročný ujo

@athenodora ono to so všetkým na svete funguje tak, ak je to nové, tak to ide ťažšie ako keď to robíš po 100x, to je už rutina. Čiže ak niečo chceš, tak by si mala mať s tým niečím interakciu v čo najväčšej miere
  6. 6
    Zoberhrozno

24 ročný chalan

skus si najst nejake konicky pri ktorych budes mat moznost byt v kolektive/stretat ludi. ostatne by malo uz z toho vyplyvat.
    nie som "odbornik", ale hlavne by som sa vyhol prilisnemu snazeniu sa zaclenit sa za kazdu cenu a bytiu neprirodzenou resp. vyhnut sa ideniu proti samej sebe a "šaškovaniu" :D
  7. 7
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Nezačleňuj sa. Aj tak to máš len na 4 roky. Potom na seba zabudnete a ani sa nezkontaktujete. Kľudne si ži svoj život a udržuj vzťahy na báze spolužiakov. Tak aby ti povedali úlohu, alebo ju dali odpísať. :D
  8. 8
    Thinkaboutjustice

26 ročný muž

@wistingher hmm, s tymto nesuhlasim, to ze sa vy pravdepodobne nekontaktujete, neznamena, ze to tak musi byt u kazdeho. U nas boli taktiez viacere skupinky, kde si ludia boli blizsi, ale to neznamena, ze sa ludia nedokazali zabavit/vybehnut von aj s ostatnymi. Doteraz som relativne s dost ludmi v kontakte zo skoly a vybehnem s nimi obcas von, a to je uz 7 rokov. Pripadne sa stretneme raz za rok na stretavke.

Co sa tyka odpovedi k teme, nemas sa coho bat (poznam ten pocit, sam som sa citil, ze nieco pokazim), proste sa uvolni a ked sa chces s niekym porozpravat, tak to mozes iniciovat aj ty. Mozes kludne zacat o zalubach, aky mal kto den, planoch a podobne a uvidis, akym smerom sa to bude uberat. Ak to danu osobu bude otravovat, istotne si to vsimnes, pripadne sa ta osoba s tebou nebude chciet bavit a pravdepodobne ti za to ani nestoji.
  9. 9
    Majmarad

35 ročný ujo

@wistingher ani ja s tebou nesúhlasím. Človek je spoločenský tvor a aj keby si bol úplný samotár, tak ľudí k životu jednoducho potrebuješ. Ani ja sa nekontaktujem s nikým zo školy, ale boli to skvelí ľudia, super zážitky a ak by som mal možnosť, tak sa tam vrátim :)
  10. 10
    Thrwtchr

26 ročný muž
    poloha sa načítava

BDSM salónik