Fórum pridal Padre557, 17. 4. 2017 10:54 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ako ste získali prácu?

0
Padre557

20 ročný chalan
Manchester

Hľadali ste na vlastnú päsť alebo je to všetko len o známostiach. Je pravda, že ak chcete lepšiu prácu tak väčšinou to ide len ak máte konexie a známosti? Aká je realita pri hľadaní práce a čoho sa vyvarovať?
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Darkestangel

  22 ročné dievča
  Menefreghista

  Normálne som išla na pracovný pohovor a šéfo si vybral spomedzi uchádzačov mňa. :)

  A na zamestnaní cez známosti a konexie nevidím nič zlé... pokiaľ prácu dokáže vykonávať a má na to kvalifikáciu, prečo ne. Aj ja, keby som mala firmu a mám voľné miesto, kde niekoho hľadám a poznám niekoho známeho, kto si presne takú prácu hľadá, tak by som ho pravdepodobne vzala.
 2. 2
  Hoperpohroma

  tvári sa, že má -69 roky
  tulam sa

  nikdy som nemala znamosti, proste beham po pohovoroch

  tak ale na programatora asi nie je treba krute znalosti, tych je vo vseobecnosti nedostatok
 3. 3
  Hagelslag

  23 ročný chalan

  Jasné, že všetko ide lepšie po známostiach, ale zas netreba vešať hlavu, na také pozície ako je byť za pásom berú ľudí skoro furt, alebo ňáke trápne papierovačky, ale ak mieriš vyššie a nechceš také niečo, musíš sa predať(ukázať), že máš na viac...nemyslím byť drzý, ale sebavedomý. A niekedy je práca aj vecou náhody :) ale odporúčam jedno, si mladý, choď čo i len skúsiť za hranice(nemyslím Brno -_-). Ak sa nebude lúbiť, vždy je šanca vrátiť sa domov a nájsť si niečo tam.
 4. 4
  Melancholik

  26 ročný muž

  z vlastnej skúsenosti viem že ak chce mať človek dobré miesto najviac záleží na konexiách pretože pri nich môžeš mať aj nižšie vzdelanie a takmer žiadne skúsenosti z minulosti je to najlahšia cesta k dobrému miestu ale nie každý má takéto šťastie a takúto sieť kontaktov.
  vzdelanie a skúsenosti sú vždy pozitívom, vela krát rozhodujúce..a hlavne záleží akú prácu.

  inak sa na to pozerám tak že jasne si definuj čo chceš robiť, choď za tým (čo môže znamenať aj že nemusí to byť profesia ktorá ťa vyslovene naplní ale pokial ti ide o niečo ,,viac,, aj to je cesta k tomu čo chceš) .. vyberieš si z určitých možností ktoré máš a o ktorých vieš, s tým že poznáš aj riziká a aj rozšírenia prípadné. občas sa stane že má človek šťastie a občas musí vynaložiť naozaj dosť psychických občas aj fyzických síl aby mu bolo neskôr lepšie, tie posledné možnosti som mal ja pri mojej práci ktorú mám, začínal som v obmedzených možnostiach pri namáhavej práci, neskôr som mal šťastie + pracovne som išiel hore aj platovo ..

  lenže ja nie som ten typ človeka čo si vyberie jednu vec na cely život a bude to brať ako jeho poslanie (stredo-vysokoškolská príprava na určité zameranie), čiže zastávam názor že treba si šikovne (aspon u mňa) vytvoriť svoj vlastný systém na finančný príjem za čo najmenšiu námahu (prípadne pri čo najprijemnejších okolnostiach)

  nájsť si dobrú prácu na slovensku nie je sranda :D
 5. 5
  Koprdil

  25 ročný muž
  Bratislava

  Všetky práce / brigády som si našiel na vlastnú päsť.

  Určitý posun v práci som získal aj vďaka známostiam. Ale tak tie známosti som si počas tej práce našiel... Nemyslím si ale, že to je k lepšej práci potrebné. Treba mať len skúsenosti + pekné CV + vedieť sa predať na pohovore.

  Realita je taká, že kto chce, nejakú prácu si nájde. Čoho sa vyvarovať? Nízkemu platu a práciam, ktoré ťa vôbec nebavia.
 6. 6
  Sheily

  22 ročné dievča

  Ja som si našla prácu cez jednu birdzačku, takže svojim spôsobom je to cez známosti, ale na druhej strane nie je to tak, že by ma zobrali kvôli tomu, že ju poznám, normálne som prešla testom a pohovorom a tak..
  Ale tak všeobecne určite je výhodné mať okolo seba ľudí, kt. majú kontakty a vedia kde, čo, ako.. ale nemyslím si, že sa nedá nájsť dobrá práca aj bez toho.. je to asi o náhode a o šťastí.
 7. 7
  Piotra

  24 ročné dievča
  Nikdykde

  Nemám známosti. Profesia - pohovory - práca.
  Sú pozície, kde vládne skostnateľosť a silné rodinkárstvo a tam človek musí byť naozaj dobrý a nevzdávať sa a mať šťastie, ale okrem tých špecifických pozícií človek zvládne nájsť prácu v pohode bez konexií.
 8. 8
  Dee99

  24 ročný chalan
  RK/BA

  Našiel som si prácu cez inzerát :) a je to pravda.. :) šéfku mi robí ženská ktorá má iba základnú no jej sestra je riaditeľova žena :)
 9. 9
  Mariquittka

  24 ročné dievča
  Kežmarok

  Po známosti resp. Na odporúčanie, ale vzhľadom na charakter práce je u nás 3/4 ľudí takto, lebo u nás po známosti neznamená, že niečo niekomu vyfúkneme ;) je to práca, kde nábor môže robiť nielen manažér, ale aj zamestnanci môžu odporučiť niekoho, o kom si myslia, že sa na to hodí...ale pohovor som už klasicky s manažérom a 2.kolo s regionálnou riaditeľkou a musela som aj hodinový osobnostný test vyplniť :)
 10. 10
  Anonym356

  22 ročný chalan

  @hoperpohroma "na programatora asi nie je treba krute znalosti" nieee vôbeec :D iba treba na skvelej úrovni ovládať niekoľko programovacích jazykov naraz, a k tomu expertne ovládať kopu softwaru.... vôbec toho nie je veľa.. :D
 11. 11
  Nightrain

  30 ročný muž
  Levice

  Prvú som získal cez profesiu.sk a druhú cez známosť.
 12. 12
  Bebekex

  24 ročné dievča

  detto som si vsetky brigády a prácu nasla na internete, isla som na pohovor a tak ma vzali
 13. 13
  Hoperpohroma

  tvári sa, že má -69 roky
  tulam sa

  @anonym356 ty sa nauc citat, pisem ZNAMOSTI a nie znalosti.
 14. 14
  Hoperpohroma

  tvári sa, že má -69 roky
  tulam sa

  @anonym356 pardon, mas pravdu, preklepla som sa

  ale vzhladom na duch fora - myslela som znamosti
 15. 15
  Newcomer

  25 ročná žena
  Sodoma

  cez internet, ale najst prvu normalnu pracu bolo neskutocne tazke...ono, ak t nevadi robit za pasom alebo v sklade, tak v mladom veku si taku pracu hned najdes, ale ked mas VS, tak mieris aj trocha vyssie, ale ak uz mas nejake skusenosti v CV, dalsie prace sa hladaju lahsie
 16. 16
  0sea

  16 ročný chalan
  Meropé, Plejády

  Vždy som si zamestnanie hľadal sám. Bolo by fajn mať známosti, ale pochybujem, že by mi niekedy niekto našiel seriózne zamestnanie, len tak... Ja sa neviem spoliehať na iných ľudí.
 17. 17
  Sveter

  21 ročné dievča
  zle sa ide z lesa

  no v podstate cez "známosť" ale to bolo len sprostredkovanie, nevzali ma preto, že sa poznám s niekým.... a bolo to cz birdz! :D a predchádzajúcu robotu cez bratovi priateľku, ale to bolo tiež len sprostredkovanie
 18. 18
  Jeko

  28 ročný muž
  (づ。◕‿‿◕。)づ

  Prvú prácu som si našiel sám, tam ma povýšili, potom som odišiel a našiel som si druhú prácu opäť sám, no a teraz odchádzam a možno nastúpim do tretej práce ktorú mi ponúkli cez známosť z tej druhej práce.
 19. 19
  Emptysoul

  22 ročný chalan

  práca si hľadá mňa
 20. 20
  Fakecocacolazero

  22 ročné dievča
  Malacky

  Tak 50 poslaných životopisov, minimálne 10 pohovorov a nakoniec to klaplo v tej firme, v ktorej som chcela :)
  Ono asi aj záleží od odboru s tými konexiami, pri nejakej sekretarke alebo podobných prácach to nevadí ale keby mali brať programátora a tak len kvôli tomu, že poznáme sa a moc toho nevie tak to by asi neklaplo :D ale áno, vie to pomoct.
 21. 21
  Nespiacakraska

  27 ročná žena
  Doma

  Jasné že som si hľadala prácu. Prvé 2 som si našla cez profesiu, posielala som životopis, chodila na pohovory a vybrali si mňa. Nevybrali ma hneď v prvej firme, musela som ísť na viac pohovorov a občas ma to aj deprimovalo. :/
  Ja mám totiž problém s väčšou skupinkou ľudí, skupinky ľudí ma stresujú, takže ak bolo viac účastníkov pohovoru naraz, celý som ho"vďaka"tomuto pokazila. :(

  K práci čo robím teraz som sa dostala ako slepé kura k zrnu.
  Keď som sa rozišla s bývalým(my sme spolu pár rokov žili, aj prácu som mala blízko vtedajšieho bydliska), presťahovala som sa nazad"k našim". Na moje veľké šťastie, akurát v tej dobe hľadali vo firme kde pracuje môj otec zamestnankyňu.
  Išla som na pohovor a vzali ma. :) Nakoľko mi pomohlo že otec v tej firme pracuje dlho a berú ho ako spoľahlivého zamestnanca netuším, ale vedúceho pracovníka ani nič podobné tam nerobí, takže priamo sa pričiniť k tomu aby ma prijali nemohol.(berie sa to tým pádom ako práca po známosti? (?) )

  A som veľmi rada že mám túto prácu, pretože to mám blízko terajšieho bydliska a nemusím sa pozerať na byvalého(to ma stresovalo najviac). :)

  Pozíciu čo som robila predtým a robím teraz mám tú istú, platovo som na tom v podstate rovnako a výhody z toho že v tej firme pracuje aj otec nemám žiadne.

  Takže toľko k môjmu hľadaniu práce.
 22. 22
  Savvym

  24 ročný chalan

  Prvé roboty som mal cez agentúry, no ďalšie roboty som si našiel sám, buď osobne alebo e-mailom, následne ma pozvali na pohovor, niekde som bol len na skúške, ale odišiel som sám. Ak vynechám agentúry, tak som si práce našiel bez známostí. Ale ako som sa dozvedel v tých prácach boli ľudia cez známosti, v súčasnej práci sa tiež povráva, že vo vysokých pozíciách sú ľudia cez známosti a zopár kolegov tam je kvôli tomu, že tam robil ich kamarát alebo brat. Áno, aj cez známosti to funguje, ale nájsť som si našiel robotu.

  Mne na Slovensku vadili tie nízke platy a prístup mojich nadriadených. Tuná v zahraničí mi príde komické, že v jednom našom obchode chýbali ľudia, lebo kto prišiel na skúšku zakrátko odišiel, lebo kto bude robiť za minimálku, keď môže doma sedieť a poberať prídavky, tak sa stalo, že si chlapec zavolal 3 kamarátov a robia tam teraz bordel, bavia sa a nerobia robotu poriadne.

  Ľudia sa boja, že si tu nenájdu robotu, ale opak je pravdou, roboty je tu stále dosť, lebo prídavky nezrušili ešte, ale kameňom úrazu je ubytovanie, ktoré zdražieva a je ho nedostatok pre všetkých imigrantov.
 23. 23
  Kittyboo

  25 ročná žena
  Bratislava

  iba a len cez profesiu. aj ked som uz zufalo dlho nemala pracu, bolo mi trapne si u nejakych znamych vypytovat "dohodenie".. neviem, nebola by som sama so sebou spokojna, keby dostanem pracu len tak, lebo niekoho poznam, rada si veci zasluzim. takto viem, ze som bola najlepsia a preto som to dostala
 24. 24
  Tangerina

  22 ročné dievča

  poslala som si životopis cez profesiu a už na pohovor ma volali s tým, že ma prijmú....ale inak, letné brigády som vždy mala vybavené po známosti :D
  ale, u mňa to väčšinou funguje tak, že keď hľadám prácu, tak o tom všetci v mojom okolí vedia a vždy sa nájde niekto, kto o niečom vie a pomôže mi, bez toho, aby som ho prosila :D
 25. 25
  Lenuska175

  22 ročné dievča
  knižnica

  Mam skvelú prácu v jednom z dobrých slovenských it startupov a normálne som bola na pohovore, bola som milá, riadne pripravená na pohovor a mala som zaplnený životopis vhodnými vecami :D
 26. 26
  Oko_paradajky

  24 ročný chalan
  Brno

  Terajšiu prácu mi povedal kamarát že berú ale pohovor som mal ako každý iný. On mi to len sprostredkoval. Cez konexie som pracoval cez leto v zahraničí a to bolo len letné brigadky
 27. 27
  Willbebetter

  tvári sa, že má 4 roky

  Aj uplne prvu pracu po skonceni skoly som dostala preto, lebo som presla cez dve kola vyberka a bola som naj :) bolo to normalne cez profesiu. Ale bolo to nieco priserne a jeziiis pol roka tam bolo ako večnosť.

  Do druhej prace som sa tiez dostala bez odporucani a cohokolvek ineho, ale tam bolo treba len absolvovat pohovor. A to zas bolo to naj rozhodnutie ake som kedy spravila...ja znamosti nepotrebujem, aby som sa dostala tam, kam chcem :)

  Uz mam vytycene ze v 2018 budem pracovat tam, kde po tom naozaj velmi tuzim a som si ista ze sa mi to splni.
 28. 28
  Antifunebracka

  28 ročný muž
  f(itn)esak birdzu

  Cez posteľ (sorry)
 29. 29
  Wewo

  24 ročný chalan
  Bratislava / IpD

  Illuminati mi dohodili. Bez známostí na dobrú prácu zabudni ;)
 30. 30
  Semhamforas

  26 ročný muž
  Bratislava

  Roky prehltania sa vyplatili.

  Ale nie, normalne som musel ist na pohovor a absolvovat dajake to primacie konanie. No aj co mam kamosov, tak vacsina si nasla pracu bez znamosti. Aj ked pravda ze nepoznam nikoho kto by robil top manazera :D
 31. 31
  Miaja

  24 ročné dievča
  Far far away

  na facebooku som videla status, ktorý pridala jedna stránka, že niekoho hľadajú a tak som napísala a wualá. mám prácu. nehľadala som a ani to nebola známosť. proste sa to pritrafilo :D
 32. 32
  Dhenisia

  24 ročné dievča

  @savvym a kde si? Tipujem UK?
 33. 33
  Poppyseed

  24 ročné dievča
  Košice

  jasne 99% birdzakov si tu naslo pracu len tak samo, vdaka vlastnym schopnostiam a zrucnostiam. to mozno tak zvladnu ITckari, doktori, farmaceuti a pod. ale neverim ze birdzaci co este len studuju alebo skoncili s filozofiou, marketing a pod. si nasli pracu len tak a aj to mozno asi tak len na zapadnom slovensku.
 34. 34
  Lenkaska1

  22 ročné dievča
  Bratislava

  No ja som si našla svoju prácu popri škole tak, že som mala zverejnený životopis na profesii a sami mi zavolali z HR ze podla CV sa im hodim na poziciu a ze ci mam zaujem a ja že áno, tak sme sa dohodli na pohovore a potom tuším ešte jeden pohovor som mala a potom mi volali že ma berú a došla som podpísať zmluvu a nastúpila :D
 35. 35
  Pijemzelenycaj

  10 ročné dievča

  ja som mala v tom case inu brigadu ale tuto co mam teraz som povodne ani a nehladala ani nechcela ale jedna znama co tam robi mi raz volala zee z hr jej dosla mailom ponuka,ci nechcem skusit,tak ja ze ok,tak som im poslala zivotopis,pohovor a potom mi volali ze kedy nastupim. :D a som tam druhy rok,ale uz som na inom oddeleni a inej pozicii.
 36. 36
  Luboos

  31 ročný muž
  Piešťany

  Levelujem a nabalujem :D
 37. 38
  Thrwtchr

  25 ročný muž
  poloha sa načítava

  https://www.youtube.com/watch?v=uP35lhflq6c
  I've got a problem. I'm an anarchist.
 38. 39
  Yoss

  27 ročný muž

  V pohode sa dá nájsť aj lepšia práca bez známostí, ale treba k tomu lepšie vzdelanie alebo prax. Treba sledovať všetky inzeráty, ponuky práce, posielať veľa, veľa životopisov a oni sa postupne ozvú. Zo začiatku treba zobrať aj horšie platenú prácu, lebo keď človek zostane pol roka doma, zaradiť sa potom do pracovného života je veľký problém.
 39. 40
  Anonym356

  22 ročný chalan

  @hoperpohroma hej, v IT netreba známosti... tam majú veľký nedostatok a ja sa ani nedivím prečo, talent na počítače, matematiku a logické myslenie má len zlomok ľudí