Fórum pridal Abeceda123, 5. 12. 2018 19:29 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ako u vás zvykne prebiehať Štedrý deň?

0
Abeceda123

hrá sa, že má 2 roky

Ako u vás prebieha Štedrý deň? Kto sa u vás zvykne starať o prípravu jedla? Aké jedlá podávate na Štedrú večeru? Koľko ľudí sa u vás doma vždy zíde? Kedy rozbaľujete darčeky?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Koichi

tvári sa, že má 3 roky

sorry za offtopic ale máš super nick :D včera ma pobavil článok na tému kde sa vysmiali niekomu s menom ABCDE :D https://refresher.cz/60785-Holcicce-se-jmenem-Abcde-se-vysmali-zamestnanci-letiste-Aerolinka-se-za-ne-omluvila
  2. 2
    Erixa

21 ročné dievča
    Raxacoricofallapatorius

vela otazok, ale:

V robote to prebieha tak isto ako iny den... len je všade výzdoba, na večeru je šalát bez majonézy a ryba, s niektorými sa pomodlím a dám im na čelo krížik s medom, aby ráno kolegyne mohli nadávať. Potom sa napapame my s kolegynami, vypijeme nealkoholický punč a rozprávame sa o tom, ako sa dostaneme domov, keďže sme nevodičky a autobusy nám nejdú.
  3. 3
    Darkpassenger

25 ročný muž
    Peklo

Neprebieha
  4. 4
    Laurikaaa

22 ročné dievča
    Londýnčanka

Ráno vstaneme, všetci zagratulujeme sestre (volá sa Eva) a potom funguje ešte normalny deň... Okolo 14:00 začnem ja prestierať stôl, mama dovárať večeru (kapustnica, šalát, ryba,rezne, koláče,oplátky... ) a zvyšok rodiny sa zadrbáva.
    Šalát robíme deň vopred. Potom tuším o 17:00 začneme jesť a piť. (7 osob) Trvá to tak hodinu a potom si rozdáme darčeky.
  5. 5
    Aventine

11 ročné dievča
    Halmstad

@koichi aj mne hneď napadlo toto keď som prečítala ten nick :D
  6. 6
    Feelagain

21 ročné dievča
    based in Brno

no tieto Vianoce pridem domov 24teho na obed, ak bude vsetko prebiehat podla planu, to tipujem ze vleziem do vane, okolo tretej prenesieme stol do obyvacky, ozdobime ho, my so sestrou, mamka vari kozare (polievka so stavou z kyslej kapusty, ryzou a hubami), bobalky s kapustou a tvarohom, a urobi rybu so salatom, ktory u nas aj tak nikto neje, takze ho robi asi z jedneho zemiaku :D

a potom sa jeme, mame kolaciky, pomodlime sa, mamka umyje riady, rozdame si darceky, a ideme do kostola na polnocnu :D

minuleho roku som si moc Vianoce neuzila, tak toho roku sa strasne tesim, a 25 ideme k babke, ona ma rezne, kolace a tak :)
  7. 7
    Laurikaaa

22 ročné dievča
    Londýnčanka

@1
    Vymyslíš kokotné meno a potom sa rozhorčuješ že sa na tom ľudia bavia (:
  8. 8
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov

5x sa pohadame, ja sa zavriem do izby a kricim na nejake protokoly, lebo 2.1. mi zacina zapoctovy tyzden a preco sa nenasrat na stedry den nejakymi spicenymi rastovymi krivkami bakterii, medzi tym, ako si trham vlasy pocuvam, ako sa siesty az dvadsiaty krat vsetci hadaju bezomna, obcas vyjdem kradnut sladkosti, o tretej vzdavam kricanie na protokoly a idem sa spytat, ci netreba s niecim pomoct, oco ma dojebe, ze pomahat som mala doobeda, o piatej pride mamina sestra s rodinou a babka so psom, prezerieme sa, rozdame si darceky, presunieme sa k babke, rozdame si dalsie darceky, prezerieme sa este viac, popijame vajecnak a pozerame rozpravky.
  9. 9
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

Jedlo jedlo jedlo rozpravky jedlo rozpravky jedlo
  10. 10
    Elmsi

11 ročné dievča

Mama spi, tatko vari, ja upratujem, mama sa o 16 zobudí všetkých spicuje, a chce hneď jest a čuduje sa prečo to všetko nieje pripravené. Potom vynada tatkovi že jej dojebal rybu a tvári sa ze zase musí jest iba rožky a šalát a tak. Po večeri ideme akože rozbalovat darčeky ale nikto nemá záujem tak sa vocpem pod strom a podám každému čo je jeho a rozbalime a pozrieme popolusku čo chodí každý rok o 19:30 na markíze a každý sa zavrie do svojej izby. Koniec :D
  11. 11
    Marcello1111

30 ročný muž

z niektorých komentov som veľmi smutný...

vo svete veľa ľudí poukazuje na to, že Ježiš Kristus sa v tento deň nenarodil, ako kresťanovi mi to je absolútne jedno, význam narodenia je predsa v jeho oslave, že prišiel na svet, aby nás zachránil od zatratenia...či sa narodil v decembri, alebo októbri je v tomto prípade jedno...
    ja som sám z maminou, snažíme sa, ako každý iný deň príjemne prežiť spoločne chvíle v modlitbe, pri stolovaní, obohatený rozdávaním drobných darčekov a polnočnej omše...
    radujeme sa a spomíname na nášho otecka, ktorý už nie je medzi nami... v celom dome vládne skutočne pokojná a krásna vianočná atmosféra plná pokoja, darov Ducha svätého, lásky a duchovného naplnenia...

Prajem aj vám všetkým, aby ste po tieto dni Adventu a narodenia Krista, spomalili v zhone, zamysleli sa nad svojim cieľom života, odpustili svojim vinníkom a tak pripravili svoju dušu, ktorá je chrámom Ježiša Krista, pre tých, ktorý ho prijali do svojho srdca na nadchádzajúce sviatočné dni...
    Pán s Vami †
    :)
  12. 12
    Džidži420

hrá sa, že má 1 rok
    Prdelákovo

@marcello1111 :smile:
  13. 13
    Gothicpoethic

25 ročná žena
    <b>Prostoreká</b>

Presne toto som rozoberala, ako to bude po novom, tento rok začíname. Prvýkrát budeme traja, prvé Vianoce našej dcéry, ale predpokladám, že jedlo bude chystať tata a ja sa budem zašívať pri dieťati. (hehe) Najeme sa doma a potom pôjdeme k svokrovcom, kde sa stretáva celá rodina. Debatujeme, jeme, popíjame... Taká pohodička.
  14. 14
    Annamoly

24 ročný chalan

takze mamina vari ja upratujem ostatní sa flakaju po dvore a tak. ale o 4 sa pomaly zacneme chystat kazdy sa nachysta ja balim vsetky darčeky pre nasich. potom dame pod stromcek darceky a ideme večerat. teda este nie najprv pri stole zhasneme ocino ide za dvere tri krat zaklopka a povie otvorte :-D my sa opytame co nesiete a poslednýkrát povieme ze vstupte :-D on vstupi v ruke ma sviecku a v druhej kosik zabaleny v obruse s ovocim medom oblatkami. povie taky vers alebo co to je sadneme si prestrieme to a dame si kazdy z jedneho jablcka pomarancu bananu potom si kazdy dame po jednom orechu ktore ocino hadze aj do každého kuta. potom si dame kazdy oblatku s medom a cesnakom. ked som bola mala robili cesnakom s medom krizik na celo vraj aby som sa pacila chlapcom (retard) . potom to zabalime dame na kraj stola. zazneme a uz veceriame hribovicu a rybu. potom sa pomodlime a ideme k stromceku rozbalovat si darceky a pozeráme telku spolu a potom donesieme peska dnu mamina je vzdy na to nahnevana ale bez toho by sa nam uz ani stedry vecer neratal (hehe) a potom uz len kolaciky a polnocna omsa. (:
  15. 15
    Petushiq18

37 ročná teta

Mama vzdy bola do obeda v praci takze od rana dedo zapasil s kaprom, babka pripravila mame veci na salat, ja som pozerala rozprávky
    Ked sa navarilo sme si sadli ku stolu ktory prestrela babka, dedo zbytok priniesol, da prihovor, najeme sa, dame duplu, kolace.. Vsetko sa uprace a zacnu sa rozbalovat darceky. Po darcekoch ideme do obyvacky pozerat rozpravky, rozpravat sa a jest dalsie kolace - pripadne salat (:
  16. 16
    Pandoras

hrá sa, že má 0 rokov
    z minulého storočia

Nažereme sa a hopsa na rozbalovanie darčekov
  17. 17
    Marcello1111

30 ročný muž

@annamoly
    veľmi pekne...
    :)