Fórum pridal Nicmanenapada, 12. 5. 2019 21:04 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ako vnímate small talky?

0
Nicmanenapada

28 ročný muž

Pozitívne alebo negatívne? Zvyknete ich iniciovať?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Firestorm

29 ročný muž
    Bratislava

Nie, neznášam to...
  2. 2
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

Neľúbim
  3. 3
    Sasi2680

26 ročná žena

No malo kedy sa niekomu takto prihovorím.. Nie žeby som sa nechcela. S dotyčnym baviť.. Ale neviem to :( nenápadne mi nikdy co povedať..
  4. 4
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok

Negativne. Ked sa niekoho spytam ako sa ma, tak to robim preto, ze ma to realne zaujima a chcem sa o tom rozpravat viac nez jednou vetou, pocasie komentovat je strata casu a sport nesledujem.
    Ale ja podla mna desim ludi natolko, ze mi toto nerobia.
  5. 5
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Tiež to nemám rada :/
  6. 6
    Nats

hrá sa, že má 1 rok

S ľuďmi, ktorých poznám sa snažím baviť o zaujímavejších veciach a s ľuďmi, ktorých nepoznám/poznám zbežne nikdy neviem o čom hovoriť, tak iba prikyvujem, usmievam sa a vo vnútri pomaly zomieram
  7. 7
    Mariquittka

25 ročná žena
    Kežmarok

nemám to rada, v súkromnom živote nezvyknem robiť, len v práci som musela nejako začať stretká s klientmi, volali sme to ice-break :D
  8. 8
    Dwarvax

31 ročný muž

Vacsinou mam k nim velky odpor. Mozno tak s ludmi, ku ktorym mam blizko, tak tam mi to nevadi, vacsinou. Ale s ludmi, s ktorymi sa len musim stretavat alebo ich nepoznam, tak to nemam rad, casto sa snazim z takych situacii co najskor uniknut. Na druhej strane sa tym asi clovek pripravuje o moznost spoznat niekoho zaujimaveho. My bad.
  9. 9
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

Akože ja ich nemám rád ale často som ja ten, ktorý ich začne.
  10. 10
    Zoberhrozno

25 ročný muž

usami a ocami
  11. 11
    Vlcica1989

29 ročná žena
    Trnava

som introvert takže ich neznášam... radšej keby bol človek ticho ako small talk
  12. 12
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

V podstate kombinácia Stafylo a Nats

Akože, keď mám záchvat spoločenskosti, tak ma vie potešiť aj toto, lebo proste komunikujem
    Ale strašne nezvládam zdvorilostné konverzácie a nerada sa pýtam ľudí veci, ale často ani nie preto, že by ma nezaujímali, ale aby nemali pocit, že som príliš zvedavá :-D
  13. 13
    Aeria

18 ročné dievča

Neiniciujem a ak sa ocitnem v náznaku naň, tak sa v ňom nečinorodím.
  14. 14
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

ja neviem čo tym vlastne myslíte, ak kecy o ničom, tak to fakt neviem.
  15. 15
    Anamor

23 ročné dievča

Tak urcite lepsie ako trapne ticho (letim)
  16. 16
    Ondro6321

23 ročný chalan

Snazim sa to robit. Lubi sa mi to. Kde kto si o mne moze pomysliet ze som fajn clovek
  17. 17
    Annyejnji

21 ročné dievča

Mne napríklad až tak nevadia. Pretože je to dobrá forma, ako prelomiť ľady s nejakým človekom. Hlavne, keď je to v prostredí, kde sa nehodí proste začať nejakou súkromnou hlbokou témou. Napríklad keď sa mamka rozpráva s kamarátkou a tá jej kamarátka, ktorá ma nepozná začne so mnou small talk... asi by bolo blbé, keby sa ma spýtala čosi súkromné, ale keď sa ma spýta niečo zbytočné, trebars či študujem atď... tak vieme prelomiť tie ľady nepoznania a nabudúce ísť možno aj hlbšie, ak to budeme chcieť, ak zistím, že tá osoba je vlastne fajn a nechcem s ňou byť len za formálne....

takže small talky sú podľa mňa fajn..... aj keď mám jediná ten názor. Len ja ich neviem viesť veľmi, ja som skôr "prijímač" :D
  18. 18
    Nespiacakraska

28 ročná žena
    Doma

Ja úplne nenávidím small talky ktoré sa snažia nasilu vieš ženy pracujúce ako kaderníčky, kozmetičky atď. Najhoršie je že sa ani nemôžeš tváriť že sa ponáhľaš domov a nenápadne sa vypariť.
    Ž-A vy pracujete?
    J-Ano
    Ž-A kde pracujete?
    J-(poviem miesto)
    Žena je dlhú dobu ticho
    Ž-A dnes máte voľno?
    No šľak ma z toho ide trafiť. -_- Veď kurník šopa keď vidím že sa zákazník nechce baviť tak som ticho, ja toto nasilu tlachanie fakt neznášam.
    (Prepáčte musela som sa mininasrať)
  19. 19
    Pandoras

hrá sa, že má 0 rokov
    z minulého storočia

Nevadia mi až tak, ale zato ich ani nezačínam. Občas mi práveže small talk padne aj vhod, neviem ako ostatným, ale vie mi to dvihnúť náladu
  20. 20
    Dwarvax

31 ročný muž

@nespiacakraska No nemaju velmi s kym pokecat. :D S tou mojou to je este ako tak znesitelne a stacia jej moje vacsinou strohe odpovede a ona sa aspon moze vyrozpravat. :D
  21. 21
    Luboos

33 ročný muž
    Piešťany

Ja ani neviem čo to je :D to sú tie vysielačky ?
  22. 22
    Zrkadlovka

21 ročné dievča
    pod lamelou

Ako kedy a s kým.. ale väčšinou ich neiniciujem ja
  23. 23
    Nicmanenapada

28 ročný muž

@luboos to je walkie-talkie
  24. 24
    Luboos

33 ročný muž
    Piešťany

Ahaaa tak už som v obraze , trapné ticho normálne trvá 8 sekúnd. U mňa 8 hodín :) žiadne smalky talky :D iba hanky panky :D
  25. 25
    Limetkajaja

37 ročná teta
    nežijem

ja súhlasím so @17, ale nadväzujem small talky s ľuďmi, s ktorými sa poznám, ale nie nejako super blízko :D alebo z videnia, alebo keď sa s niekym novým chcem rozprávať (za predpokladu, že sa vídavame častejšie a chcem sa skamarátiť) treba nejako začať, ale napríklad som si v poslednej dobe uvedomila, že je náhodou veľmi pekné, keď sa niekto opýta ako sa máš, aký si mala víkend :D akože neviem či je to zrovna small talk :D ale poteší ma to, ak sa ma to niekto opýta, pretože je to v podstate úplne bežná otrepaná otázka, ale v skutočnosti sa ju až tak veľa ľudí nepýta :D .. a náhodou mám rada aj keď sa mi niekto prihovorí v električke, výťahu, obchode - ale to tiež nie je asi zrovna small talk :D
    ale napr nebavila by som sa s nikým o počasí alebo čo :D
  26. 26
    Mayben

27 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

Nemusím to, ale nevadí mi to dáko
  27. 27
    Pachirisue

hrá sa, že má 2 roky

neviem to, nikdy mi to nešlo