Fórum pridal Kassiar, 10. 11. 2017 14:23 do kategórie Ostatné fóra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ako vnímate vianoce?

0
Kassiar

20 ročný chalan
Milky Way

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Riddler

24 ročný chalan
    Martin

Škoda že sa nedá označiť viac možností, dal by som 2 a 3.
  2. 2
    Motorbreath

26 ročný muž
    Ashenvale

Vianocky su najviac! Ja si dakedy normalne aj cez rok pustam koledy co mi to uz chyba :D ako hej, furt je vseobecna nervozita lebo mama ma dovolenku vtedy a vzdy robi take mega velke upratovanie tak sa sem tam posekame... ale vianocne filmy, koledy, sneh, atmosfera, ta vecera slavnostna pre mna je to mega secko!
  3. 3
    Poppyseed

24 ročné dievča
    Košice

Vnimam ich z viacero hladisk, takze by bolo dobre moct oznact viacero moznosti.
  4. 4
    Danieldevil

26 ročný muž
    Bratislava/Trnava

Keď som bol malý, som sa tešil, lebo som dostal darčeky, mal prázdniny a "ježiško" priniesol stromček. Teraz sa teším, že budem dávať darčeky, najmä bráškovi, ktorý ešte verí na "ježiška". Na chvíľu vypnem od práce, pozriem s malým bráchom nejaké vianočné rozprávky, sám doma a podobné filmy, ktoré pozerám iba na Vianoce a všetci sa stretneme pri spoločnom stole. V tomto období mám aj najviac času a chuti na čítanie kníh a zvyknem sa stretnúť s kamošmi, ktorých až tak často počas roka nevidím. Taktiež tu bude už po ani neviem koľkých rokoch teta, ktorá žije v Anglicku, aj s priateľom a dcérou. Takže ja sa na Vianoce teším :)
  5. 5
    Lukaso121

26 ročný muž
    Nitra

Pohanske sviatky a minanie kešu
  6. 6
    Sveter

20 ročné dievča
    zle sa ide z lesa

mám ich rada a vnímam ich iba z rodinného hľadiska
  7. 7
    Nespiacakraska

27 ročná žena
    Doma

Myslím že aj preto som bola minulý rok na Vianoce taká deprimovaná. Z našej rodiny sme zostali dvaja a príbuzných už tiež veľa nemáme, tak som spomínala aké to bolo pekné keď sme boli všetci spolu.
  8. 8
    Paria333

25 ročný muž

mam rad tie rodinne zvyky ard :) a vcelku ich mam rad
  9. 9
    Riddler

24 ročný chalan
    Martin

@motorbreath Mne koledy ani moc nechýbajú, ale na vianočné filmy mám chuť aj počas roka, teraz nedávno som pozeral Vianočnú koledu od Zemeckisa aj Polárny Expres :D a ešte sa mi so sviatkami spájajú filmy s Kronerom,ktoré dávajú na RTVS, ale tie si nechám až na ten december.
  10. 10
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

@lukaso121 (thumbs) pohanske sviatky ludia slavia v nevedomosti ,,ale uz aj podaktori su si toho vedomi ze co su zac, tak ako aj v cine ci inych statoch kde sa predtym vobec neslavili ludia ich prijali za svoje ,alebo napr v gb boli isty cas zakazane myslim ze v 19 stor...samozrejme vianoce nie su krestanskym sviatkom ...oslavovali to pohania v predkrestanskej dobe ako sviatok saturnalii a slnka a slnovratu.. pokial ide o stromcek a tie ostatne tradicie o tom ani nepisem ake hrozne ritualy sa s tym viazu a co sa pise o tom v roznych encyklopediach,,,,takze krestania hanbite sa ! :D
  11. 11
    Teal

hrá sa, že má 0 rokov
    ešte som sa nenarodil

Mám ich rád z hľadiska takej tej špeciálnej atmosféry, ktorá ich sprevádza.
  12. 12
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    krajina ľadu, temna a kaktusov

@lukaso121 prečo na vianoce plytvete kešu? Kešu radšej zjedzte :D
  13. 13
    Staphylococcus

20 ročné dievča
    Premotivovaná marha.

@12 a ak ich nezjete, pošlite ich mne! Kešu sú naj!
  14. 14
    Vreskot000

30 ročný muž

nádherne sviatky ktoré v tichosti prežijem v blízkosti Boha na sv. liturgii. rodinna pohoda a Jeho požehnania. prosba o mier vo svete. duchovný, duševný a telesný relax. vnímanie sviatkov ako narodenie Božieho Syna, lebo tie sviatky sú predsa o Ňom.
  15. 15
    Cyklysta

28 ročný muž
    Brezno

ja ich vnimam ako cas kedy je rodina pokope... co napr minuly rok nebola, lebo som bol za morom....a vtedy si uvedomis ze aj ked si to normalne neuvedomujes ako ti zacnu rodicia chybat, alebo starkovci.... aj ked s nimi nemas nejaky extra neviem aky super vztah.... a ze o rok tu uz nemusia byt... omg...kolko sentimentu...sorry... ale sa mi ukazalo na vlastnej kozi, ze si nevazis take samozrejmosti ako rodina kym ich nestratis... ja nastastie len kratkodobo....tesim sa nehorazne ze tieto vianoce budem doma ... a pozrieme popelku spolu :D
  16. 16
    Thunderstorm

13 ročné dievča
    devil's little sister

Keď som bola decko som ich, prirodzene, milovala. Hlavne darčeky :D a výzdobu, sneh, celkovú atmosféru, návštevy v rodine.

V puberte to bola skôr povinná jazda, jediný deň v roku, kedy som si sadla za stôl s rodinou a vnímala to ako strašne trápne pokrytectvo, že sa tvarime, ako je všetko v poriadku. Tá atmosféra ma dusila a posledné asi 4 roky som sa po večeri zobrala a odišla do randalu na slobodku. To boli Vianoce ;)

Minulý rok som sviatky prvýkrát trávila vo vlastnom a po svojom. V práci do pol tretej rána :D a ostatne som ich dosť odignorovala. Na Štefana sa vždy stretávame celá širšia rodina a ja som si to vtedy prvýkrát po rokoch tak poriadne užila, rada som ich všetkých videla, pocítila takú príjemnú atmosféru a vôbec nemala potrebu nikam utekať :)

Tento rok sa celkom teším. Na štedrý deň budem do pol tretej v práci :D Piateho si chcem spraviť pekný večer s priateľom, navaríme si super vegan večeru :D , napečieme osem druhov koláčov a večer zalahneme pod deku a budeme pozerať rozprávky, už mám aj playlist :D a na Štefana za rodinkou :) nechcem doma nič gýčové, nič tradičné, žiadne vence, stromy, gule ani ine pičoviny, chcem len jedlo, pitivo, rozprávku a pokoj :D jeden pekný rozumný darček tomu, na kom mi záleží a hotovo.
  17. 17
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

Vianoce mám rada, je to čas rodiny a lásky a pokoja aj keď realita je niekdy presný opak, stres a nervozita, ale to k tomu asi patrí :) no tieto Vianoce budem v Alpách, tak ako tie predminulé, v robote obsluhovať iné rodiny, pri ich stedrovečernej večeri a rozbaľovaní darčekov a bude to smutné asi sa dorevem dakde v kúte :,( minule Vianoce som bola doma, ako už veľká sestra som kúpila každučkému môjmu súrodencovi darček keď už mama a otec si to nemôžu dovoliť no a tým som vlastne obdarovala sama seba pretože mi robí radosť robiť radosť (love) a Vianoce prežívam aj duchovne
  18. 18
    Vreskot000

30 ročný muž

@dzeeejn tak to je chvályhodné, neboj nič, ale pravdepodobne máš dobrú pracu
  19. 19
    Lovingmemory

20 ročné dievča

Trblieta sa všetko naokolo, milujem ten glam :D
  20. 20
    Hellium

26 ročná žena
    garáž v San Piegu už nie

Od polovice decembra behám po byte v mikulášskej čiapke, vypekám a zdobím medovníky, teším sa z prvého snehu, pozerám Nožnicovorukého Eda a som sentimentálna ^_^
  21. 21
    Bagul

19 ročný chalan

Myslím, že pre každého sú Vianoce tým, čo si z nich človek urobí. Napríklad ja večeriam a stretávam sa len s členmi rodiny, s ktorými sa vidím bežne, netvárim sa, že mám niekoho rád, a že som ku nemu štedrý v jeden konkrétny deň. Vychutnám si ich vždy s tými, ktorí tu sú stále, a ktorých mám rád. :)
    Nenechám si ujsť tradičné zdobenie stromčeka s otcom s pivkom, pri ktorom si vždy ponadávame, aké sú tie stromčeky sprosté, a že stále sú drahšie a drahšie, aj tak ich kupujeme. :D