Fórum pridal Kaiserchief1, 19. 1. 2020 19:59 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ako znášate/ste znášali hádky svojich rodičov?

0
Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

Mám na mysli skôr také väčšie a emotívne hádky. Plakali ste alebo vám to bolo jedno a nechali ich nech sa trebárs aj pobijú? Odišli ste lebo ste to nedokázali počúvať či ste sa nasrali a kričali po nich nech už sklapnú? Ako ste sa pritom cítili, báli ste
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

Dokelu ani otázku som poriadne nedopísal, ale no však chápete na čo sa pýtam.
  2. 2
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

Moji rodičia sa napríklad hádali dosť často keď som bol malý a aj teraz sa často zvyknú nepekne povadiť ale už s nimi našťastie nebývam. Keď som bol malý tak som sa väčšinou schoval a začal som revať alebo sa triasť a znášal som to veľmi zle. Vždy som sa bál že dôjde k najhoršiemu a jeden druhého zmláti alebo zabije. Väčšinou som sa však bál o mamu a oca som vtedy neznášal.

Teraz keď už som starší, tak sa pri ich hádke hrozne naseriem a preklínam ich oboch a v tichosti im prajem aby obaja zmizli z môjho života a je mi jedno kto tu hádku začal. Myslím, že to je preto lebo som tým hádkam bol v detstve preexponovaný až moc.
  3. 3
    Mousisitka

25 ročná žena

zavrela sa v izbe a dívala sa do steny/ zavrela sa do izby a plakala/ nemalo žiadny zmysel niečo hovoriť
  4. 4
    Grinder

27 ročný muž

O tomto by som vedel napisat knihu. Nastastie s nimi nezijem uz roky.
  5. 5
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Zle a hadam sa tiez :(
  6. 6
    Sasi2680

tvári sa, že má -1 roky

Od malička žijem len s mamou
  7. 7
    Warble

21 ročné dievča

nasi sa vobec nikdy tak velmi emotivne nehadali, za co som nesmierne vdacna :)
  8. 8
    Thinkaboutjustice

27 ročný muž

Nasi sa nikdy nejak extremne nehadali, ale ako male dieta som to znasal celkom tazko, viem, ze som parkrat reval alebo som im tusim napisal na listocek, ze nech sa uz nehadaju :D Teraz, ked pridem domov na nejaky cas a prebehne nejaka vasnivejsia vymena nazorov, tak len co ma to vnutri vytoci, ale to je asi tak vsetko
  9. 9
    Waagbistritz69

26 ročný muž
    утопия

ej, ale mi ostalo nakokot
  10. 10
    Rothschild

28 ročný muž

hadali sa tak casto, ze som si zvykol :-)
  11. 11
    Annyejnji

21 ročné dievča

Ja som si hrozne zvykla na povahu môjho otca (on bol vždy taký trochu agresor, mamka bola zlatíčko) a proste po istom čase som to nejak prestala vnímať, lebo aj ona už prestala. Človek si očividne zvykne na všetko, akceptovali sme ho takého, aký je a proszte keď začal útočiť a hádať sa, tak sme boli dosť nad vecou..
  12. 12
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

rodičia sú OK, málo sa hádajú, ale na iné hádky v rodine (niekedy aj namierené voči rodičom) som reagovala a občas aj reagujem veľmi zle napr. plačom, chorobou alebo v útlom detstve koktavosťou
  13. 13
    Paracelsus

29 ročný muž
    Weltschmerz

Časté hádky som znášal zle, traumatizovalo ma to a dostalo do apatie.
  14. 14
    Ladydoga

tvári sa, že má 6 rokov
    Prašivá diera

Ťažko. Ono by sa naši možno ani nehádali keby tato nepil, zvykol vybuchnúť hlavne keď bol opitý a to sa párkrát stalo, že vtedy lietali taniere z kuchynskej linky alebo otrieskal a rozlámal ešte také staré komunistické kreslo o stenu v obývačke, to som tuším bola aj pri tom a utekala som hneď do izby s plačom. Vždy som išla do izby a plakala som. Raz si pamätám, že aj za mňou prišiel následne do izby ale vyháňala som ho, som ho v tej chvíli nenávidela ako bol naliaty. Ale od mojich 12 rokov už nežije.
  15. 15
    Livre

20 ročné dievča

Tak mňa to vždy veľmi mrzí, obzvlášť keď je to kvôli totálnej somarine, našťastie tie hádky nie sú medzi nimi moc často, skôr len také mini hádky, škriepky. Ale keď už to medzi nimi vybuchne, stojí to za to a ja to strašne prežívam :/
  16. 16
    Surfrock89

30 ročný muž

Moji rodičia alkoholici zo mňa spravili vystrašeného,hanblivého chudáka,s tým som ja vošiel do dospelosti,potom som sa opíjal,húlil,stal sa zo mňa arogantný kkt s depresiami
  17. 17
    Mousisitka

25 ročná žena

je mi celkom smutno z tohto fóra
  18. 18
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

@mousisitka juj ja viem, aj mne je :( aj @Waagbistritz69 sa ospravedlňujem
  19. 19
    Danerine

21 ročné dievča

Vždy som ticho plakala a triasla sa v izbe
    A je mi to stále ľúto :(
  20. 20
    Kakofonicka

29 ročná žena
    Wonderland

no... akoze u nas sa rodicia moc nehadali, hadala sa ked tak mama :D vtedy ako dieta som to nejako nevnimala, ale teraz s odstupom casu si vsimam, ze sa do mna vryli niektore vzorce jej spravania a snazim sa ich zbavit.

Jedina velka hadka, kedy moj otec skrical na mamu bola pred sestrinou svadbou a jedine, co som vtedy prezivala bola nasratost, ze nepocujem nic v telke a neda sa mi pozerat hokej.
  21. 21
    Mayben

28 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

Nepamätám si, že by sa dáko hádali
  22. 22
    Rebarboe

19 ročné dievča
    Zmrzlinový zámok Vasilja Blaženého, Candyland

Naši sa nehádajú, majú pol dňa tichú domácnosť a potom to mamu prejde
  23. 23
    Staphylococcus

hrá sa, že má 2 roky
    a witch of the woods

Moji rodicia sa nehadaju. Mama obcas otcovi povie, ze robi picoviny. Otec robi picoviny dalej. Mama potichu picuje a frfle.

Kedysi som sa s nimi hadavala ja, teraz obcas brat. Svoje hadky som znasala zle, ale v jednej dobe sme sa s otcom vedeli chytit fakt kvoli akejkolvek sracke, to bola doma celkovo velmi blba atmosfera.
    Teraz, ked sa hadaju s bratom, tak sa ho obcas zastanem, inac ignorujem. Aj tak som tam raz do mesiaca, who cares.
  24. 24
    Elmsi

12 ročné dievča

Hádajú sa stále a vadí mi to stále viac a viac.
  25. 25
    Erixa

22 ročné dievča
    Trnavská nemocnica

Plakala som, samozrejme, držali sme sa so sestrami v náručí a skúšali rodičov prekričať, aby prestali... Nakoniec sa rozišli a hádky prestali
  26. 26
    Mayo911

27 ročný muž
    Rainbow

Hádky a ocov alkoholizmus si pamätám len z obdobia mojej puberty a už vtedy som bol na tom psychicky a sociálne dosť zle. Ešte viac som sa vtedy uzatváral do seba a asi aj vďaka tomu som dneska ešte viac psychicky a sociálne v piči.
  27. 27
    Lawey

26 ročná žena
    Břno

tatka chvalabohu nemam a vacsinou som hadky mamy a jej priatelov ignorovala a sla prec ale pokial to bolo fakt vyostrene a mama bolla v prave alebo on zacal by nasilnicky/agresivny tak som ochranarsky bez pudu sebazachovy vtrhla do rozporu .... raz som maminmu exmanzelovi zachytila ruku ako sla po mame a v zachvate adrenalinu ho odsotila o stenu... a citila som sa potom samozrejme napicu, pretoze to bol vyjebany manipulator a sociopat a za kazdu takuto vec postvavl mamu proti mne 10x viac ako dovtedy :)

cize do hadok sa dobrovolne nedavam, nie jej to moja vec pokial to do mna nezasahuje, hrdina bez priciny je kokotina, ale pri blizkych ludoch stracam kontrolu a idem berzerker
  28. 28
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

až tak zle že by sa bili to našťastie nebolo ale tak samozrejme že to nebolo moc príjemné ale zas ani som z toho nerúcal,ale celkom mi odlahlo ked sa rozviedli
  29. 29
    Coleshepter

24 ročné dievča
    so basic.

Ja som po nich zjapala, keď už mi to liezlo na nervy.
  30. 30
    Saddath

29 ročná žena

Nikdy som nevidela svojich rodicov sa hadat. Ked mali nejaky konflikt, co isto mali, boli taki ohladuplni ze sme nikdy neboli toho sucastou. Ale za to ja a moj brat sme mali detsku ako ring a zlomene nosy a noha a ruka sa udiali a vtedy boli cirkusy :D
  31. 31
    Plavam_zivotom

24 ročné dievča

Pamätám si len pár ostrých hádok mojich rodičov (asi 3) a keďže som mala vždy pozitívnejší vzťah s mamou ako s nevlastným otcom, vždy som si ju skreslovala ako tú obeť a jeho ako "bubáka" a preto som ju často aj bránila a hrala som sa na drama queen aký je on netvor :D Raz keď mu poriadne prdli nervy jebol nejakou stoličkou v obývačke a mama sa nahlas rozplakala, ja som si hneď domyslela, že ju zbil a priletela som tam a hystericky som ho začala mlátiť kým mi to nevysvetlili.

Horšie boli hádky mojej mamy a môjho dedka (jej otca) keď sa k nám nasťahoval domov, to u nás boli raz aj policajti a pamätám si jednu veľmi emotívnu scénu ako som držala mojej malej vtedy 3 ročnej sestre uši kým sa tam oni zatiaľ vadili na život a na smrť a vyhrážali sa bitkami. Bolo to pre mňa ťažké najmä s titulu, že mama aj dedko boli v mojich očiach najmilovanejší ľudia a dosť často ma využívali ako zámienku a stred ich hádok, kvôli čomu som prežívala hrozné pocity viny, pričom príčina nikdy nebola vo mne ale sa hádali kvôli skurveným peniazom. Zaujímavé je, že dedko doteraz žije u našich a už asi 10 rokov sa nepohádali a teraz si žijú v úplnom a normálnom režime a všetci sa v rodine milujeme, ale ten stret generácií na počiatku spolubývania bol otrasný a ťažký pre všetkých zúčastnených.