Fórum pridal Dzeeejn, 12. 7. 2017 21:27 do kategórie Zdravie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Ako zvládate stres?

0
Dzeeejn

21 ročné dievča
v reálnej skutočnosti

Čím sa dokážete upokojiť, znova dobre naladiť, uvoľniť sa, keď pociťujete stres? Ja som momentálne v neustálom strese a pod tlakom z práce a celkovo života, že zlyhám, že so mnou nebudú spokojní a znovu som skončila pri emocionálnom prejedaní sa. Ako vy??
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Sponkabob

hrá sa, že má 0 rokov

Nezvládam.
  2. 2
    Kristian1112

23 ročný chalan

Tiež moc ne, pomaly som alkoholik
  3. 3
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

Zle. Mam s tym velke problemy
  4. 4
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

díky ľudia :D už sa cítim o dosť lepšie :D ale fakt teraz :D
  5. 5
    Kristian1112

23 ročný chalan

@dzeeejn Ak potrebuješ povzbudiť my sme tu ;)
  6. 6
    Ye6xncvl

16 ročné dievča

Ja zas nemávam stres skoro vôbec. Stačí mať na háku (hehe)
  7. 7
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

@ye6xncvl ach keď som mala 16 mala som tiež na háku
  8. 8
    Qossyend

19 ročné dievča
    Zo zrkadla

chcela som povedať že nezvládam ale určite filozofiké myšlienky mi pomáhajú upokojiť sa v mnohých smeroch či už rozhodnutia, zvladanie situácii, strachu ....čiže mi pomáha vzdelávať sa, čítat knihy, samozrejme také ktoré nesú nejaku silnu myšlienku, pomáha mi nejaký (pre mňa) extremnejší počín, napr. teraz som skákala do vody z výšky ( velmi sa bojím výšok) - cítila som sa odrazu slobodná a že o5 dokážem niečo viac....nabudilo ma to minimálne na pár dni ....hej často alkohol keď som bola v dlhodobom strese ...aspon v piatok vypnut .....ale to asi nie je moc dobrý pomocník ....a les namiesto jedenia sa postavit a niekam sa íst prejst len tak zastat nadýchat sa a povedat si, že aj keby neuspejem a všetko bude zlé..... tráva bude stále zlená a nebo modré a možno mi život chcel povedať, že mi to za to vlastne ani nestál, .....moja filozofia: "Všetko zlé je na niečo dobré" - často ked sa pozrieš s5 tým pekným veciam prechdázali zlé a ťažké a keď si mala huť skončiť, keĎ ti niekto ublížil časom to pomohlo splodiť niečo čo ťa tešilo ...ak sa mi stane niečo zlé poviem si - super a teraz si počkám na naozajstný výsledok toho boja :)
  9. 9
    0sea

23 ročný chalan
    Atlantis

Zvládam ho dosť ťažko. A pomáha mi odreagovať sa za volantom alebo celkovo pri činnostiach, ktoré vyžadujú sústredenie, no pri ktorých nie je veľmi čas premýšľať nad nými vecami.
  10. 11
    Gnomeslayer

22 ročný chalan
    kočujem

@0sea Presne, soferovanie je v tomto ulpne perfektne. ;)
  11. 12
    Ssnehulienka

22 ročné dievča
    Dolný Kubín

porozpravam sa s dakym. vberem kamosa o ktorom viem, ze je konstruktivny, ze ponukne nvu unbiased perspektivu a poradi co dalej... a ta
  12. 13
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

dnes som mala celý deň voľno, na hoteli som sa ukázala až na večeri a to bolo dnes spúšťačom, pretože ma šéfka zdrbala pre jeden papier pod bufetom ako šteňa, a až teraz mám stres z toho že idem zajtra zas do práce... nabudúce keď budem mať voľno ani sa s nikým nechcem stretnúť... fakt dnes to mohol byť taký super deň nebyť večera :(
  13. 14
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

@ssnehulienka nemám kamarátov
  14. 15
    Narazuvzdornaa

22 ročné dievča
    BA/KE

@1 toto, nezvladam

Ale taka nejaka..mindfulness pomaha, povedat si, ze cast z toho je objektivny problem a cast z toho moja jebla hlava a negativne navyky.

Strasne napomocne veci na psychohygienu su osobna hygiena (sprcha alebo si len umyt zuby robi strasne dobre na dusi) a bytie pod holym nebom (neporovnatelne menej sa stresujem hoci aj vonku na balkone ako medzi 4 stenami)
  15. 16
    Hoperpohroma

hrá sa, že má 0 rokov
    tulam sa

nezvladam

ale pustam si kludne pesnicky (bud si dam hladat emotional music mix, bamboo flute alebo nejake herne soundtracky ako napriklad skyrim - skyrim atmospheres) a predstavujem si more
  16. 17
    Rocafella

hrá sa, že má 1 rok
    V krajine iluzii

Masturbáciou .....
  17. 18
    Marcello1111

29 ročný muž

stres sa pre mňa stal minulosťou, môj kamarát tam hore mi dáva silu sa ich strániť...
    a celkom sa mu to darí....
    :)
  18. 19
    Mobscene_69

23 ročné dievča
    Smultronställe

Zle.. Vždy mi je na grc zo stresu :D
  19. 20
    Kierkegaard

23 ročný chalan
    Vesmír

V práci si nájdem obetného baránka ktorý si to odnesie a inak dobre. :D
  20. 21
    Lovingmemory

20 ročné dievča

Nekoho strasne sestrelim.
  21. 22
    Torpedo08

25 ročný muž
    kOkOtOvO

No nijako idem sa zblaznit
  22. 23
    Ssnehulienka

22 ročné dievča
    Dolný Kubín

@dzeeejn tak potom http://ipcko.upside.sk/
  23. 24
    Toxo

23 ročný chalan
    z pod Dubňa

videom skriekajuceho papagaja do stavebnice, ach

https://www.youtube.com/watch?v=JNxh3r0346Y
  24. 26
    Sandriously

19 ročné dievča

Vraj je fajn brať Magne B6, aby sa telo so stresom lepšie vyrovnalo
  25. 27
    Georg21

10 ročný chlapec
    ירושלים

@dzeeejn Skúšaj sa učiť žiť nie podľa očakávaní druhých ale podľa svojich možností a cieľov. Samozrejme nie štýlom, že budeš všetky názory, pripomienky ľudí ignorovať. A skús sa naučiť vnímať maličkosti "ako je papier pod bufetom (to čo je? :D )...
  26. 28
    Thunderstorm

12 ročné dievča
    devil's little sister

V prípade emergency si zápalim si cigaretu/jointa, dám si pivo, kričím a som nepríjemná.

Ak mám čas na relax a psychohygienu, sa pritúlim mačke, priateľovi, dám si dlhú sprchu alebo kúpeľ, dám si masku na tvár a na vlasy, peeling celého tela.. toto si doprajem tak raz do týždňa.

Fungujú aj prechádzky do prírody, sex, dobré jedlo, cvičím jógu a chodím sa vyblbnúť na pole dance, chodím si zaplávať, idem si niečo pekné kúpiť, prečítam si knižku alebo časopis, pustím si hudbu, film alebo seriál, zahrám si nejakú hru, len tak bezmyšlienkovite scrollujem alebo si pospím. Vie ma ukľudniť keď vydrhnem a vydezinfikujem celý byt :D a práve som vrstvila lasagne, to mi krásne pohladilo dušu :D podľa toho, na čo má človek náladu.

Zamestnávateľ mi poskytuje zadarmo wellness, využívam tam fitko, bazén, saunu a parnú lázeň, prostredie je úplne zenové :D rada len tak ležím v odpočinkovej miestnosti a počúvam hudbu.

Raz za čas s priateľom nájdeme na zlavomate nejakú masáž - zajtra ideme na čokoládovú a potom bahenný zábal z mŕtveho mora (cmuk) tiež je fajn vypadnúť z mesta na nejaký výlet alebo navštíviť rodinu, tu je periodicita samozrejme nižšia a nemôže si to.človek dopriať každý víkend.

A ku každému príspevku, kde píšete, že nezvládate stres - psychohyhiena musí byť! Pravidelná a cielená, vyhraďte si čas len pre seba a relaxujte, inak hrozí depresia a vyhorenie. Majte sa radi, žijete len raz (cmuk) (cmuk) (cmuk) (cmuk) (cmuk) (cmuk)
  27. 30
    4kycecky

20 ročný chalan

ževraj najebať sa pomáha neviem
  28. 31
    Verdamt

25 ročný muž
    Pustina pri Trnave.

Vypnúť. Do ticha, do tmy. Dýchať. Opakovať pravideľne.
  29. 32
    Alex458

20 ročné dievča
    ♥Hogwarts♥

Sledujem seriály ♥
  30. 33
    Willbebetter

tvári sa, že má 3 roky

Zle ho zvládam a viem ze na tom musim popracovat lebo absolutne vacsinovo to konci comfort eatingom. Ale pomaha aj nakupovanie, serialy, velmi mi pomaha horuca sprcha/umytie vlasov, wellness, prechadzka v prirode, obcas aj alkohol (uz malo)...
  31. 34
    Method

hrá sa, že má 0 rokov
    Kalokagatia ;-)

Idem si stiahnut apku Calm ":D a nezvladam vacsinou, ale neprejavuje sa to nicim nejak, no zvykol som ist poslednu dobu casto na pivo ale uz ani to nestiham takze tak...a pomaha mi ked este aj malo spim, ked som unaveny, tak nevladzem ani stresovat, proste mam v pazi :D
  32. 35
    Method

hrá sa, že má 0 rokov
    Kalokagatia ;-)

a kupil som si fidget cube :D a vzdy ked je nejaky stresujuci podnet je dobre chvilu pockat a az tak reagovat
  33. 36
    Bebekex

23 ročné dievča
    len hľadaj ďalej

ja dost vela stresujem- co sa prace tykalo, ze napr.som isla len na obyc pohovor a uz som bola posrata z toho, do skoly hocico stresovala som, doma nieco,stresovala som, ale zvladam to presne ako @12 velmi mi pomahaju rozhovory bud s frajerom, to je uplne super alebo s najlepsou kamaratkou, vzdy je mi potom lahsie na dusi
  34. 37
    Aprilynne

20 ročné dievča
    BA/BB

Stresove obdobia su pre mna: pocas semestra- neustale, a pocas skuskoveho- navalovo pred skuskou. To prve je taky pretrvavajuci pocit ze stale tam niekde vzadu je nech robim hocijaku cinnost. Vtedy vela spim, teda co najviac sa da. Inak nech robim hocico, idem sa prejst, idem do kina, tak sa citim previnilo ze nerobim nieco do skoly a to je este horsie. Cez skuskove su tie navaly, to je taka ta klasika. Snazim sa si zlahcovat tu situaciu, otocit to na srandu, ze nie je koniec sveta atd. Ono naozaj nie je. Cize "uteky" a presviedcanie sa.
  35. 38
    Pepo-21

24 ročný chalan

stres sa najlepsie zvlada ked od neho odides :D to su tie situacie, telo sa citi v ohrozeni a vyluci tie stresove hormony nech ju vies prekonat, dve reakcie sa spominaju pri tom Fight/Flight, tak bud aby si rychlejsie z toho prostredia usla alebo aby si toho cloveka teda "zabila" a mala potom pokoj :D v dnesnej humannej spolocnosti sa vrazda moc netoleruje tak ked je toho uz moc treba odist, ked to zvladas este tak je to vpoho, vzdy bude nieco, len to musi byt v takej prijatelnej miere :) kazdy ma tu mieru inde
  36. 39
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

@pepo-21 len v dnesnej dobe je vela stresovych faktorov a donekonecna sa pred stresom neda utekat
  37. 40
    3dmeraya

25 ročná žena

ked uz nezvladam zivot, potrebujem sa prejst, je mi uplne jedno kde, hlavne kracat kracat az dokedy sa neunavim a potom idem na buse naspat.
  38. 41
    Pepo-21

24 ročný chalan

@patrixo nevravim donekonecna utekat ;) vravim ked je moc tak utekaaat a krasny priklad dal @3dmeraya
  39. 42
    Niina

22 ročné dievča
    [BA]

nezvládam :D
  40. 43
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

@pepo-21 keď máš stres v práci asi si nemôžeš len tak odísť vyvetrať hlavu
  41. 44
    Pepo-21

24 ročný chalan

@dzeeejn nestresuj ma aj tu prosimta :D
  42. 45
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

@pepo-21 no skor by som povedal ze 3dmeraya robi skor akusi psychohygienu.. to nie je utek.. utek som myslel napriklad: mam stres v praci a dam vypoved a najdem si inu pracu. Lenze to sa vrati ako bumerang lebo dnes je prakticky skoro kazda praca stresujuca lebo v konkurencnom boji sa tlaci na vykon a ludi zmykaju ako sa len da.. v dalsej praci bude mat po case rovnake problemy ako v predoslej pokial sa stres nenauci kontrolovat
  43. 46
    Antifunebracka

28 ročný muž
    missiak birdzu

Mňa len zaujíma, čo sa musí stať, aby si vyhľadala odbornú pomoc.
  44. 47
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

@antifunebracka nemám kedy a momentálne som v Rakúsku čiže ani nemám kde
  45. 48
    Savvym

24 ročný chalan

@patrixo tak to si vystihol. Mám vyskúšané.
  46. 49
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

inak existuju rozne relaxacne (napr. autogenny trening) a meditacne techniky (napr joga) na odburanie stresu, mozu pomoct priatelia, odreagovanie sa oblubenymi cinnostami, vylety.. ak to nepomoze, tak docasna a rychla pomoc su lieky so sedativnymi, anxiotickymi, antidepresivnymi ucinkami.. fytofarmaka, dalej vyborna pomoc moze byt dobry psycholog/psychoterapeut...
    co sa tyka strachu zo zlyhania a z nespokojnosti okolia, tak ten celkom pravdepodobne vychadza z nízkeho sebavedomia, ktoré má za následok nesprávne určenie vlastnej hodnoty.. budovat sebavedomie sa musi systematicky a vyzaduje to vela usilia, ale vysledok stoji za to
  47. 50
    Antifunebracka

28 ročný muž
    missiak birdzu

"nemám kedy" je najhoršia odpoveď, keď ide o zdravie... dúfam, že hneď, ako sa vrátiš, bude to tvoje priorita :)
  48. 51
    Tommyhot

28 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Nestresujem
  49. 52
    Dovodynehladam

14 ročné dievča

@dzeeejn hej noo na stres je najlepšie žradlo, sobra hudba a spánok