Fórum pridal Kaiserchief1, 4. 11. 2018 12:13 do kategórie TV, médiá. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Akty X

0
Kaiserchief1

23 ročný chalan

Máte nejaké konkrétne obľúbene epizódy z tohto seriálu?

Ja mám najradšej Squeeze (to je tretia epizóda z prvej série) - videl som ju ešte ako dieťa a doteraz si ju pamätám perfektne. Potom One Breath a Detour.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Erixa

21 ročné dievča
    Raxacoricofallapatorius

Ja mám nočné mory iba z tej zvucky, nieto ešte z celého seriálu...
  2. 2
    Riddler

25 ročný muž
    Turiec

Páčili sa mi niektoré z tých nových, napríklad o tých súrodencoch, čo nadialku hrali obesenca.
  3. 3
    Freewriter

31 ročný muž
    Košice

O tých zelených chrobákoch čo sa báli svetla.
  4. 4
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Femiarmy Birdzu

Najradšej tie komedické
    A tie, kde mala Qeequequa (či ako sa to píše)
  5. 5
    Nespiacakraska

28 ročná žena
    Doma

Ani nie. Ja mam skor k Akty X nostalgicky vztah. Ako decko som sa ho riadne bala a ked som ho videla ako dospela prislo mi to vtipne...
  6. 6
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    konské-e zuby

Kokos ppc fórum, napíšem neskôr otravne dlhý príspevok!
  7. 7
    Poppyseed

24 ročné dievča

Squeeze je suverenne najlepsia epizoda a potom mam rada aj Tooms. Eugenie Tooms je jednoducho pre mna najkultovejsi a najikonickejsi vrah X Files, ktory hravo do kapsy strci aj vsetkych mimozemstanov a votrelcov.
  8. 8
    Hnisavica

hrá sa, že má 2 roky
    ...a tým myslím tam dole

Vidím, že Squeeze zanechala stopy na viacerých našich mladých ja :D
  9. 9
    Chlorofyl

27 ročný muž
    Erec Jisrael

squeeze bolo o tom chlapovi co sa dokazal pretahovat cez potrubia a podobne? :D ak ano, tak sa hlasim :D ale bolo tam tych dielov viac. cca pred rokom som si dal po 20 rokoch konecne seansu ze som to pozeral od uplne prveho dielu az po uplne posledny (az tie najnovsie) takze konecne mam ponatu celu storyline a mytologiu :D ale bolo tam tych dielov viac len si teraz nespomenem. napr. aj priamo s mimozemstanmi boli dobre diely hoci ich nebolo explicitne vela :)
  10. 10
    Kaiserchief1

23 ročný chalan

@chlorofyl Áno, áno, to je presne o tom chlapovi. :D Vitaj v klube. :D
  11. 11
    Chlorofyl

27 ročný muž
    Erec Jisrael

a este bol dobry diel s chlapom co zral ludom pecen :D alebo potom ritualne vrazdy na strednej skole :D
  12. 12
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Femiarmy Birdzu

@chlorofyl veď to Tooms im jedol pečeň, či?
  13. 13
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    konské-e zuby

Akty X som prvykrat pozeral v telke, ked som bol este maly (druhak alebo tretiak na ZS) a z niektorych epizod som mal dobre haluze. Eugena Toomsa som sa bal asi aj mesiace - aj srať som sa niekedy bál, aby sa za mnou nenatiahol zospodu misy :-D
    Z tej prvej éry, keď som Akty X kukal v TV (nevidel som kazdu epizodu zrejme, ale väčšinou som pozeral asi), mi utkveli do dospelosti v pamäti obe epizody s Toomsom, epizoda Home - tá mimoriadne, a hoci Toomsa som sa bal viac a dlhsie, Home mi asi pripadala viac disturbing.
    Dalej tá s tým chlapíkom, čo bol "skrížený" s ploskavcom nejakym (the host), tiez ta s tymi malymi chrobacikmi, co po tme vycucali cloveka (darkness falls) a ta na severnom pole, kde mali toho parazita (Ice). Neskor, ked som videl The Thing, tak som sa docital, ze The Thing bola trochu inspiraciou tej casti a zatuzil som ju znovu vidiet.
    Tie boli asi z tej povodnej TV ery take najvyznamnejsie pre mna. A este tu s tou "lochneskou" priserou (Guagmire) som si pamatal do dospelosti :)

Potom neskor, asi pred 10 rokmi som si na nete pozrel par epizod - neviem uz ktore a kolko (nie viac ako 5 urcite, mozno len zo 2), pricom jedna bola 100% Home a dost mozne ze aj s Toomsom nieco hoci som uz bol dospely, pozeral som to neskoro vecer sam a veru kym som sa odhodlal ist si lahnut, som si musel pustit jednu epizodu Simpsonovcov, aby som prisiel na lepsie myslienky :-D Ale akoze ten neprijemny pocit, na rozdiel od detstva, pominul hned, ako som presedlal na iny serial, nebal som sa dlhodobo, ako v detstve :D

No a pred mozno rokom som narazil na vynimocne lacnu DVD kolekciu - prvu a asi aj druhu seriu, a zacal som kukat a kokos, uplne som zistil, ze je to strasne paradne a náramne sa mi to zapáčilo. Je tam veľa slabších epizód, ale ani tie najslabšie nie sú až také zlé, že by som si ich nerád pozrel. Dokúpil som si po 7. seriu (vrátane), ale dopozerane mam zatial asi nejak do polky 6. alebo tak - potom som nejak stratil drive, ale v posl. tyzdnoch ma opat laka pokracovat. Zrazu som zistil, že tam je aj hlavná storyline, ktora sa tiahne tym celym serialom, co som v detstve vobec nevnimal a pamatam si, ze tie epizody ma dako vtedy ani nebavili, lebo boli malo explicitne - same naznaky, tri kroky vpred a dva vzad, alebo aj naopak :D Zato teraz mam aj to velmi rad (hoci zda sa, ze neskor to uz trochu straca silu - aj co som videl nejake ukazky z neskorsich epizod, tak ma to trochu odradza) a chcem to dokukat uplne cele, ale najviac ma odradza, ze volaktora ta seria je dokonca bez muldera uplne... a hlavne sa nedaju uz tak lacno kupit tie DVDcka :-D

S manzelkou sme kukali spolu tak, ze ja vsetko rad-radom a spolu s nou tie mytharc epizody a sem-tam monster of the week, ak som si myslel, ze bola mimoriadne dobra a pacila by sa jej.

Mam velmi rad tie smiesne epizody - Humbug som si pamatal tiez z detstva este, ale teraz pri poslednom pozerani sa mi strasne pacili aj ine - War of the Coprophages, Jose Chung's 'From outer space', Bad blood, proste take frky su tam, ze sa to vyrovna aj top komedialnym serialom pre mna.

Okrem toho mam rad tie postavy a epizody, kde napr. sa doberaju alebo ziarlia na seba alebo podobne.

No a strasne mam rad aj epizodu Conduit - pri tom zavere sa viem na pockanie rozplakat (vyskusam aj teraz, ked tu postnem to video :D) - je to pre mna taky manifest celeho toho mytharc X files, ta scena. Uplne to dava strasne dolezite a pre mna velmi dojimavy a silny kontext celemu Mulderovmu cudactvu.

https://www.youtube.com/watch?v=985Jq_1mrtc (fungovalo zas, kokos :,( )

No a este toto ma v prvom filme dostalo, ked po prvej minute zacnu rozvijat tu hlavnu X files temu: https://www.youtube.com/watch?v=PHJia-T1nQI
  14. 14
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    konské-e zuby

Inac som v poslednej dobe viackrat dostal napad urobit forum o Aktoch X, ale si vravim - naco, isto nik nebude mat pre to taky entuziazmus ako ja :D Ale uz ked si zalozil ty, tak som s velkou radostou napisal TL;DR prispevok :D

And for the record - tie nazvy epizod a toto som neuvadzal, aby som machroval a aj som si musel daktore guglit, lebo z hlavy by som nevedel - ale v tom nadseni som ich chcel uviest, ak by to nahodou dakto chcel checknut alebo by si vdaka tomu spomenul, ze aj jemu sa pacili/nepacili
  15. 15
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    konské-e zuby

A tie One Breath a Detour z hlavy neviem co su, idem kuknut...

Aha, tie dve akurat nejaky mimoriadny dojem vo mne nezanechali - ale rad by som si ich pozrel trebars aj hned :D
  16. 16
    Poppyseed

24 ročné dievča

Inak Home bola tiez kvalitna epizoda. Tam boli sceny z ktorych som sa takmer postala a aj teraz, ked vidim nieco s Akty X, tak si spomeniem na tu hudbu, cadillac a bratov.
  17. 17
    Kosmiklove

32 ročný muž
    andromeda

@poppyseed tooms? to bol ten elasticky dilino? :D ten ma veru nebavil
  18. 18
    Poppyseed

24 ročné dievča

@kosmiklove ahaha, hej to bol on :D Mna praveze bavil, ale to je v poriadku, ved nie kazdemu sa musi pacit. Ktora epizoda sa pacila tebe?
  19. 19
    Kosmiklove

32 ročný muž
    andromeda

@poppyseed uz ani neviem :D nedavno som si to rozpozeral cele odznova. zatial som len na 7 serii
  20. 20
    Milgamman

8 ročné dievča
    imigračné oddelenie ministerstva zahraničných vecí SR

ked som mala asi pat rokov videla som reklamu ako muz v sprche grcal noz s krvou a k tomu este ta zvucka... doterazsa toho bojim :D
  21. 21
    Primitiv

25 ročný muž
    občas sám neviem, v ktorom svete sa práve nachádzam.

Ani nie že by som sa bál... Ale páčili sa mi viac tie humorné epizódy ako už spomenutá "Jose Chung's From Outer Space". A z tých vážnejších sa mi zafixovala "Clyde Bruckman's Final Repose". Smutno-smiešna epizóda o človeku, ktorý je znechutený tým, že vidí budúcnosť. A pomáha agentom pátrať po vrahovi, ktorý takisto dokáže vidieť budúcnosť.
  22. 22
    Poppyseed

24 ročné dievča

@kosmiklove Ja som po tomto fore dostala chut pozriet si to zasa cele od 1. serie ale pustila som si nakoniec iba par spomenutych epizod.
  23. 23
    Kaiserchief1

23 ročný chalan

@pubertslatinocelny Nenechaj sa odradiť a nabudúce tiež vytvor nejaké fórum o X Files. Fanúšikovia sa tu nájdu. :)
  24. 24
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    konské-e zuby

jaj no a este chcem spomenut tie zimomriavky budiace napisy na konci zvucky - ze ked raz za cas zmenia to "the truth is out there" na nieco ine, co si ledva vsimnem, lebo zvucku az tak pozorne nesledujem, tak je to tlak riadny :D

tu su asi vsetky variacie: http://www.angelfire.com/ks/lvxphile4expedition/taglines.html
  25. 25
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    konské-e zuby

@kosmiklove @17

https://media1.tenor.com/images/b8425243395d9fbf18dc4b45743cad3b/tenor.gif
  26. 26
    Poppyseed

24 ročné dievča

Inak ja som cely serial kvoli tomuto foru zacala pozerat zase odznova, a vcera som dopozerala cast s nazvom Ice a tiez sa mi pacila, aspon teda cely ten namet. Super scena bola ako sa po jednom zatvarali do izieb a ukladali so strachom na spanok.
  27. 27
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    konské-e zuby

@poppyseed jj, tlak, ze? a The Thing si videla?
    akoze rad-radom si zacala? to je tlak :) a co vravis na tu 3. z prvej serie, ten Conduit? plakala si? :D
  28. 28
    Poppyseed

24 ročné dievča

@pubertslatinocelny Nie, cosi to by som sa bala i ked Kurta Russela mam rada. :D
    To bola solidna epizoda a sice som neplakala no prislo mi Muldera luto, ked mu Scullyova povedala - Stop running after your sister.
  29. 29
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    konské-e zuby

@poppyseed mozno by si sa nebala, skus aspon trailer mozno a uvidis. totiz tie "prisernosti" tam su dost dated a v sucasnosti skor smiesne ako strasne. ale pribeh a atmosfera super podmaniva - ale podla mna nie strasidelna. ak zvladas Home a Squeeze z X files, tak The Thing je v pohode :)

A mas rada Hateful 8, ked je rec o Russelovi?

Jj, ved toto - ja hlavne som bol z toho v prdeli, ze som X files poznal vsak od detstva, a vedel som, ze mu uniesli sestru a tak, ale nepamatal som si, ze to bolo az take, ze to akoby ovplyvnovalo cely jeho pohlad na svet a pracu a tak - a v tejto casti sa to zrazu ukazalo, tak ked som to zacal kukat nedavno cele od zaciatku, tak to bolo velmi pozoruhodne a okrem toho mi to prislo dojimave.
    nie je bez zaujimavosti, ze epizoda Conduit nie je sucastou mytharcu - neviem preco. A este sa mi vidi, ze opis Samanthinho unosu tu je nekompatibilny s nejakymi verziami z inych epizod - co ma trochu sere
  30. 30
    Vreskot000

31 ročný muž

Minule davali akty x neviem presne na ktorom kanali. Posled e som ich videl azda ako 15 rocny(17 rokov dozadu) bolo fajn pripomenut si tu nezabudnutelnu atmosferu ;)
  31. 31
    Poppyseed

24 ročné dievča

@vreskot000 Presne pre tu neopakovatelnu atmosferu je Akty X taky skvely serial. Ja sa ospravedlnujem zakladatelovi, ze mu tu stale niecim spamujem. Ja si ale nemozem pomoct ale X Files je taky brutalny, ze niekedy neviem kedy skoncit. :D

Napriklad ked som teraz pozerala znovu pilotny diel (ktory bol vazne skvely a serial napreduje skvelym tempom aj po nom), tak som z neho mala silne Silence of the Lambs vibes. Mozno mi Dana Sculley trochu pripominala Clarise Sterlingovu (inak obe su asi moje uplne naj zenske postavy - hlavne Dana, tak vyborne napisana zenska postava sa uz v ziadnom seriali nevyskytuje) No a Mulder ani nehovorim - moj prvy crush, vzdy som tuzila hladat pravdu s nim. :D

Och uz s tym musim prestat, aj tak este Pubertovi musim odpisat.
  32. 32
    Poppyseed

24 ročné dievča

@pubertslatinocelny Ahaha, inak ten trailer mi chvilami dost pripominal tu cast X Files, ktoru som vyssie spominala - Ice. Suhlasim, nevyzeralo to az tak hrozostrasne, mozno tomu dam sancu, len nechcem teraz zas svoj mozog preexponovat tolkymi prisernostami, ked pozeram este aj X Files. Potom moj mozog pred spanim generuje riadne gebuziny. :D

Inak to so Samanthou Mulder si az tak dobre vsetko nepamatam, preto to chcem tiez teraz odznova pozriet a zistit ako to vlastne bolo, pretoze ked som to sledovala davnejsie nevenovala som tomu az taku velku pozornost. Aj ked Vedela som, ze Muldera zmiznutie jeho sestry dost poznacilo a ovplyvnovalo jeho pohlad na svet.

A Hateful 8 sa mi pacil. :)
  33. 33
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    konské-e zuby

@poppyseed jj no veď preto vravím o The Thing, lebo je to podobné ako Ice - aj tvorcovia myslím otvorene priznávajú, že to bolo inšpiráciou
  34. 34
    Poppyseed

24 ročné dievča

Vcera som stihla pozriet len jeden diel - Eve a zaujimalo by ma, ci tato epizoda nejak inspirovala tvorcov serialu Stranger Things.
  35. 35
    Pubertslatinocelny

31 ročný muž
    konské-e zuby

Hahaha, akurát Mulderovi jeden detektív povedal, že je sceptical a on reku, že už mu povedali, že je všeličo, ale sceptical nie. A potom si to ešte tak urazene popod fúzy zasomral xD
  36. 36
    Kaiserchief1

23 ročný chalan

@pubertslatinocelny @Poppyseed Vy si idete ešte stále jak vidím. :D
  37. 37
    Poppyseed

24 ročné dievča

Prepac, ak ti to vadi tak uz nebudem pisat. Len ak este mozem nieco napisat, tak, ze z 1. serie ma najmenej bavili epizody Space a Lazarus.