Fórum pridal Oko_paradajky, 12. 3. 2017 20:30 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Aku "drogu" by som skusil/a a prečo ?

0
Oko_paradajky

23 ročný chalan
Brno

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Oko_paradajky

23 ročný chalan
    Brno

Samozrejme ratame stym že je to dostupné , čisté
  2. 2
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

Ale keby som mal LSD pred sebou asi by som si ho nedal, teda skoro isto....ale skúsiť ma to láka.
  3. 3
    Notme

23 ročný chalan

lsd, dimetyltryptamin, heroin.
  4. 4
    Darkestangel

21 ročné dievča
    hlavou v Taliansku

alkohol, ale len niektoré konkrétne druhy a v konkrétnom množstve :D
  5. 5
    Freedef

19 ročný chalan
    VTR (Košice)

ice do rici s kokocinami
  6. 6
    Shoesmaniac

25 ročná žena
    Taliansko

Skusila som skoro vsetko. Nieco aj brala aj cca kazdz tyzden. Ale uz som sa ukludnila.
  7. 7
    Nespiacakraska

26 ročná žena
    Doma

Pretože
    https://m.youtube.com/watch?v=2HRFUJxO4h4
  8. 8
    Oko_paradajky

23 ročný chalan
    Brno

@2 prečo ?
    @3 naschval som tam dal latky na ktore nieje fyzicka zavislost takže ten heroiiin :/
    @4 alkohol slovenska kultura :D
  9. 9
    Warble

18 ročné dievča

@darkestangel aj s konkretnymi ludmi? :S
  10. 10
    Sypomka

7 ročné dievča
    Nezijem, prezivam

lsd, extazu, kokain, hubickyy (najma tie) :), weed som uz skusila :) ale urcite nie svinstvo v podobe pika a heroinu
  11. 12
    Sypomka

7 ročné dievča
    Nezijem, prezivam

@10 sice akoby extaza nebola svinstvo zejo
  12. 13
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@oko_paradajky Lebo som videl taký mini, mini dokument ako to dávali vojakom a oslovilo ma to. A keď skúšali drogy na pavúkovi tak pod vplyvom LSD urobil lepšiu sieť ako s "čistou hlavou". Možno by som niečo senzačne stvoril aj ja. Preto.
  13. 14
    Oko_paradajky

23 ročný chalan
    Brno

@sypomka ako aj Kokain neni moc čista zaležitost @Shoesmaniac nj pardon to som sa pomylil. tiež som z daneho zoznamu mal všetko ešte mi chyba ajahuasca a dake RC
  14. 15
    M_i_k_i

20 ročný chalan
    Nitra

Trávu, LSD, MDMA a hríbiky mám už za sebou xD (všetko sa mi doteraz z toho páčilo) no a z ostatných by som skúsil asi všetky, ale najviac to DMT :)
  15. 17
    Oko_paradajky

23 ročný chalan
    Brno

@kierkegaard no ked si pripraviš papier a pero tak si zapišeš dost genialne veci ono to nieje party droga že wau farby ale ide o tie myšlienkove pochody pri inom poprepajani v hlave. aj kopu ludi čo to dotiahly daleko si davali LSD škoda že to je take odcuzovane resp. nepristupne u nas
  16. 18
    Narazuvzdornaa

23 ročné dievča
    urevany vulgarny chlap

No, realne asi nic, mam zavislacku povahu prilis.

Ale tak zaujima ma hodne pervitin, keby som vedela, ze je uplne cisty a dobre napocitany na moju vahu.. Asi bych do toho sla

A nejake silne psychedelika, ktore udajne dokazu velmi efektivne liecit dlhodobe depresie/uzkosti. Tiez v nejakych vedeckejsich podmienkach, a viem, ze je to zly napad, ale.. Aj tak mam dokurveny zivot svojou vlastnou hlavou, omnoho horsie by to IMHO uz nebolo.
  17. 19
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

@oko_paradajky Musím si o tom veru poštudovať viac.
  18. 20
    Oko_paradajky

23 ročný chalan
    Brno

@narazuvzdornaa haha pekne povedane no ja som bol velky depkar a z predošlych rozchdov som sa dostal aj za pomoci LSD neviem kde presne ale davali to pacientom čo chceli spachat samovraždu a potom ako to skusili už nechceli. Tam je jedine riziko že ak to berieš z ulice daju ti daku ukrajinsku chemikaliu a budeš mat zle tripy popripade zle ti bude od žaludku
  19. 21
    Oko_paradajky

23 ročný chalan
    Brno

@shoesmaniac G ? približ mi tento termin
  20. 22
    Jeko

28 ročný muž
    (づ。◕‿‿◕。)づ

Mne jebe dobre aj bez toho.
  21. 23
    Darkestangel

21 ročné dievča
    hlavou v Taliansku

@warble jasné! :S
  22. 25
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

Marihuana vyskúšaná, hríbiky vyskúšané. (Mimochodom hríbiky odporúčam aspoň raz v živote každému otvorenému človeku vyskúšať, je to neskutočne silný zážitok. Ideálne tie Amsterdamské, tam máte istotu, že sa neotrovite a že je toho tak akurát.)

A čo sa týka toho čo by som chcela skúsiť, určite LSD a ayahuascu. LSD ale proste čisté, čo mi nikto samozrejme nezaručí a práve preto to skúšať nebudem. :/ Bojím sa prímesí, v tomto som paranoik, preto by som nikdy neskúsila pervitín, heroín ani nič chemické, proste neverím ľuďom a nechcem sa zabiť.

A ayahuasca je proste sen totálny, aj keď je to náročná procedúra a mám o tom dosť naštudované. Ak raz zbohatnem určite sa vydám na nejaký ayahuasca rituál niekde do južnej Ameriky za šamanom.

23. 26
    Antifunebracka

28 ročný muž
    birdzak birdzu

Nič, ďakujem, nie som feťák.
  24. 27
    Moouselet

hrá sa, že má 1 rok

Som jedina s ktorou marihuana vobec nic nerobi?
  25. 28
    Xy12345

23 ročný chalan

(: ved tu su sami drogisti....
  26. 29
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

A prečo LSD a ayahuasca? Obe sú silné halucinogénne drogy a otvárajú mysel. Ja som si pri hríbikoch otvorila také časti mozgu, že som si spomenula na veci na ktoré som dávno zabudla. Vnímanie času a celkovo proste vnímanie sa pri tom totálne zmení. A nie len daný moment ale mne to dalo veľa aj do budúcnosti. Hríbiky aj LSD sa využívali aj pri liečbe depresií a ja musím skutočne povedať že po hríbikoch som mala asi najdlhšie obdobie kedy som bola totálne psychicky vyrovnaná. Chcela by som vedieť aký je rozdiel medzi halucinogénmi... vyskúšať si všetky ich druhy. :) Ale no asi to nebude možné, nie som na to dostatočne odvážna.
  27. 30
    Openmindedfreak

27 ročný muž

sranda ako sa tu verejne ľudia s tým priznávajú...
  28. 31
    Oko_paradajky

23 ročný chalan
    Brno

@plavam_zivotom tak ako su Testkity a su sposoby a labaky ako obist ulicu a ayahuasca sa v CZ a SK da tiež spravit ritual poznal som jedneho typka z peru čo tu žije a robil tak raz za pol roka v stane session ale dačo sa snim stalo :D každopadne nieje to zaležitost len taka že musiš ist do pralesa kde je velka vlhkost plus kopu jedovatych veci čo by mohli vylet zneprijemnyt

@24 takže taka party droga alebo na zalubene chvilky
  29. 32
    Oko_paradajky

23 ročný chalan
    Brno

@moouselet mam takych kamaratov skus kolačiky ale po malych kuskoch to vždy zaberie :D
    @30 zase take verejne to nieje a kym niesi fetka tak to je jedno nie ?
  30. 33
    Moouselet

hrá sa, že má 1 rok

@oko_paradajky az tak sa do toho pustat asi nechcem :D
  31. 34
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

@oko_paradajky Sú rituály po celej Európe, je na to normálne komunita, ktorá chodí, zväčša do Amsterdamu, Berlína, Viedne kde to organizujú každé 2-3 mesiace. Možno je to lepšia voľba, máš pravdu. Predsalen tie džungle bárjaké sú nebezpečné. :D Ale na to musím proste ešte dozrieť a trochu sa psychicky vyrovnať. Nesúrim to. Ale v budúcnosti to určite skúsim.
  32. 35
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

@moouselet Nevieš správne fajčiť. Resp. si ešte nenašla svoj spôsob vhodný. Ja napríklad z jointa som zhúlená tak 10 minút a z bonga také 3 hodiny :D Možno to aj nesprávne ťaháš. Mne to tiež zašlapalo až na nejaký piaty krát.
  33. 36
    Moouselet

hrá sa, že má 1 rok

@plavam_zivotom mozno...ale ani mi to nevadi, celkom sa bojim do akych stavov by ma to mohlo priviest
  34. 37
    Hagelslag

22 ročný chalan

@moouselet Si jedna z 1000...alebo si skúsila len jeden krát. Na prvý krát to vôbec nefunguje u niektorých(ani u mňa to tak nebolo) len som mal tie vedľajšie účinky, napr. cítil som chlad kvôli zúženým cievam...
    @openmindedfreak no srandou je skôr, že máš nick "open minded" ... podľa mňa všetko sa má skúsiť, ale s mierou :) až na ten heroín, ten absolútne....nie nadarmo má názov aký má...
  35. 38
    Moouselet

hrá sa, že má 1 rok

@hagelslag mala som to asi 7 krat...ale vzdy len par "slukov" to je asi tym :D
  36. 39
    Plavam_zivotom

22 ročné dievča
    Bratislava

@moouselet Tak prvé rázy ti to určite nedá zlý stav. Práveže úplne suprový. Tráva je proste na uvolnenie a smiech , na prejedanie, toho sa netreba báť. Skôr už potom ak to začneš preháňať je to zlé, vtedy už môžu byť bárjaké zlé stavy. Preto som s tým aj prestala v podstate. Lepšie je nezačať samozrejme :)
  37. 40
    Hagelslag

22 ročný chalan

@moouselet Tak potom si mala málo alebo len sfajčila tabák alebo nevedela odlíšiť ten stav ... ale taká kočka nemusí fajčiť trávu :)
  38. 41
    Moouselet

hrá sa, že má 1 rok

@plavam_zivotom poznam ludi, ktorym to na prvykrat sposobilo dost temne dusevne rozpolozenia. Zavisi od situacie v akej sa nachadzas.
  39. 42
    Moouselet

hrá sa, že má 1 rok

@hagelslag nemam uz ani zaujem...vyskusala som a dost :)
  40. 43
    Wewo

24 ročný chalan
    Bratislava / IpD

este to tak
  41. 44
    Openmindedfreak

27 ročný muž

@hagelslag no a? niekde som napísal, že som za mládi tiež neexperimentoval? len ma to už akosi prešlo... v Pokhare na ulici za nami prišiel týpek a hovorí "kokain, ketamin, heroin, magic mushrooms, you can try, then buy", dokonca som sedel v kamióne (na ceste do Esfahanu) s týpkom čo fajčil ópium počas jazdy a sledoval Rýchlo a Zbesilo, my sme si zmotali jointa a bavili sa, kolega čo sedel za mnou bol kedysi ťažký štofer, potom nasledovala 3 ročná komunita, jeho kamoši dopadli tak, že buď sedia, alebo zomreli, alebo zomrú čoskoro...ak je pre niekoho Open Minded bezbrehá liberálnosť, tak ďakujem, ale takto to ja nevidím. Ale rozumiem, si ešte vo veku kedy tie skúšance aj mňa lákali.
  42. 45
    Kevin

21 ročný chalan
    Košice

https://en.wikipedia.org/wiki/Ayahuasca
  43. 46
    Openmindedfreak

27 ročný muž

desomorfín, to je kultúra!
  44. 47
    Hagelslag

22 ročný chalan

@openmindedfreak Jáááj starý cap :D sa ťa dotkla moja odpoveď, že tak "rýchlo a zbesilo" si to napísal? :D šak v pohode...
  45. 48
    Openmindedfreak

27 ročný muž

@hagelslag 11 minút mi nepríde až tak rýchlo, ale whatever. A hoci mám len 27, no dovolím si tvrdiť, že odžité ako päťdesiatnik a za niektoré zážitky som nesmierne vďačný, niektoré boli prekliatím. Inak som úplne asertívny momentálne, takže nemusíš mať strach.
  46. 49
    Hagelslag

22 ročný chalan

@openmindedfreak a 10 minút len kým si pribehol k PC , prečítal a napísal :D hej chápem ťa...
  47. 50
    Dwightmccarthy

22 ročný chalan
    Neapol

Dnes je 60.deň bez pervitínu a iných mňamiek a keby smiem vrátiť čas,tak jednoznačne žiadnu a lebo.
  48. 51
    Dee99

24 ročný chalan
    Ružomberok city

dmt pretože celkom krátky a strašne silný psychadelický zážitok.. :)
  49. 52
    Aventine

10 ročné dievča
    Halmstad

Z týchto už nekcem ani jednu, halucinogény ma neberú :D
  50. 53
    Aventine

10 ročné dievča
    Halmstad

@18 ináč toto som si aj ja myslela než som začala droguvať že môj život už nemôže byť horší, a holt, mohol :D
  51. 55
    Georg21

10 ročný chlapec
    ירושלים

Neskúsil by som nič.
    Hej, niekedy môžeš mať chvíľu príjemný pocit, ale nezabúdam ani na negatíva, Lepšie je neriskovať toto, lebo to môže mať i skryté zlé následky... (letim)
  52. 56
    Melancholik

25 ročný muž

ono to LSD celkom láka pretože som zvedavý aké to asi je, ale mám skusenosť s halucináciami a bolo to dosť desivé, tak neviem ... ale ak by sa dalo strašne málo % z bežnej dávky dať a sledovať len tie maličke výkyvy tak aby ma to nevydesilo tak kludne ...
  53. 57
    Oko_paradajky

23 ročný chalan
    Brno

@melancholik kamarat s ktorym tripujeme častejšie si dava take 1/4 davky slabej davky dava aj do prace :D haluciacie su to najmenej čoho sa bat ja som sa bal len raz pri dost silnej davke niečo kolo 400 ug a to som sa bal že vypnem realitu alebo otočim sa v čase :D takže halucinacie som ani neriešil
  54. 58
    Lenkaska1

21 ročné dievča
    Bratislava

no po tom co mal kamos z frajerkou 48 hodinovy bad trip a ona skoncila v nemocnici si LSD urcite nedam :D ale je pravda, ze si dali 2 až 3 nasobok bežnej davky
    nastastie nemaju ziadne trvale nasledky :D
  55. 59
    Google123

16 ročný chalan
    Stará Ľubovňa

A prečo by som mal skúšať? Nebudem žiadnu drogu skúšať a nejaké birc hlasovanie mi to neprinúti.
  56. 60
    Myschka

hrá sa, že má 0 rokov
    IntelCore i5

Mne jebe aj bez drog :D
  57. 61
    Paria333

25 ročný muž

kokain
  58. 62
    Thrwtchr

24 ročný chalan
    poloha sa načítava

Prečo ste sem nezaradili možnosť označenia viacerých odpovedí? :)

Označím DMT resp. ayahuasku, pretože tú som ešte neskúsil (s výnimkou natívneho DMT, ktoré si mozog produkuje sám, samozrejme).
    Spomedzi tých ostatných mi ako jediný duševnému zdraviu prospešný zážitok prišli huby naprírodno, ale tak každý sme nejaký.
  59. 64
    Thrwtchr

24 ročný chalan
    poloha sa načítava

V našej plytkej konzumeristickej kultúre sú všetky drogy z blacklistu často démonizované a hádzané do jedného vreca, pričom ich funkcia/účinky sa zásadne líšia od jednej k druhej. Niekedy sa nestačím diviť nad tou plytkosťou, ktorou sa vyznačujú osoby, ktoré hovoria o "feťákoch" a podobne, a pritom sami pomaly každý deň fajčia, pijú kávu, tvrdý alkohol a podobne :) Nehovoriac o tom, že doslova všetko je chémia, naše telá sú chémia (takže aj default telesná skúsenosť je drogová skúsenosť), a menej radikálne zmeny vedomia prebiehajú takpovediac neustále.
    Ja sám už psychedeliká (kt. sú nenávykové), a už tobôž nie vyložene návykové drogy operujúce s dopamínom skúšať neplánujem, ale keby som si "musel" vybrať, tak by som si vybral (resp. ono by si vybralo mňa? :D ) práve díemtí, ako som už zmienil.

Ak si niekto chce rozšíriť obzory - a najviac to potrebujú práve tí, kt. démonizujú užívateľov všetkých drog okrem tých, kt. sú v súčasnosti legálne - odporúčam zhliadnuť tento dlhší film so slovenskými titulkami:
    https://www.youtube.com/watch?v=jJ77fUtjrMA

Prípadne ešte video z Česka (rozhovor s členom Českej psychedelickej spoločnosti)
    https://video.aktualne.cz/dvtv/psychedelika-zmeni-cloveka-jednou-provzdy-rika-lekar/r~97691520ef3f11e4890a0025900fea04/?redirected=1489402437
    Psychedeliká môžu zásadne pomôcť ľuďom vyriešiť napríklad duševné onemocnenie, za predpokladu, že majú vhodný "set a setting", teda vnútorné nastavenie a prostredie, potom vhodné dávkovanie a čistú látku. Problém je v tom, že látky "z ulice" bývajú len veľmi zriedka naozaj čisté, a potom ešte v tom, že bývajú často zneužívané ako "party" drogy.
    Na psychedelikách nie je nič "party", obzvlášť nie pri efektívnych dávkach.
  60. 65
    Barskyy

tvári sa, že má -100 roky
    Brno

Jednoznačne LSD.... Len čo som si o tom niečo načítal tak je fajn byť prvý krát pod dozorom niekoho kto to už mal... a ja nikoho takého osobne nepoznám :(
  61. 66
    Oko_paradajky

23 ročný chalan
    Brno

@barskyy už poznáš ahoj ja som drogový poradca a keď budú legálne tak si spravím takú živnosť
  62. 67
    Oko_paradajky

23 ročný chalan
    Brno

@lenkaska1 človek musí byť zdravý a očakávať najhoršie a užiť si to ja som mal bad trip že mi realita sekala a bál som sa že to bude tak navždy
  63. 68
    Mayben

25 ročná žena
    telom v PD, mysľou inde...

už žiadnu..lebo..načo? :D
  64. 69
    Mayben

25 ročná žena

wtf, to prečo som zahlasovala? ako to? :D :D ja som nechcela... ale tak z uvedených by som volila DMT, keby chcem niečo ešte skúsiť.. ale nechcem.
  65. 70
    Mayben

25 ročná žena

@sypomka @10 jáj lebo extáza, kokaín a tak vôbec nie je svinstvo :D :D
  66. 71
    Sypomka

7 ročné dievča
    Nezijem, prezivam

Ved podtym som dopisala, ze akoby extaza nebola @mayben
    Ale stale si stojim za tym, ze mensie, aspon na to nevznika zavislost
  67. 72
    Torpedo08

25 ročný muž
    kOkOtOvO

LSD alebo extazu asi co ja vim ja proste len chlastam
  68. 73
    Fatales

30 ročný muž
    Zvolen

Napísať niečo a reálne ísť do toho asi nie. Keby niekto za mnou prišiel a povedal chceš toto skúsiť tak nie. Zastávam teraz filozofiu čistého tela a čistej mysle. Pred rokom som prestal fajčiť cigarety. Alkohol decentne som mal naposledy pred 3 mesiacmi. Zaumienil som si že všetkým svojim kamošom pôjdem na pohreb.
  69. 74
    Oko_paradajky

23 ročný chalan
    Brno

@fatales tak ako ani ja nepijem a nefajčím nejem lepok a mliečne produkty mäso zriedka cvičím a meditujem ale tieto látky niesu škodlivé kto povedal že čistá myseľ je čistá sama o sebe môže byť subjektívny názor ja som veci nikdy nechápal čistejšie a jasnejšie ako pod účinkom lsd
  70. 75
    Corhellka

21 ročné dievča
    Brno

pred psychadelikami som mala vždy veľký rešpekt, zo synt. LSD mám celkom strach doteraz, ale pritom by som to chcela niekedy zažiť...
    s hubičkami som už mala tú česť a bol to jeden z najúžasnejších zážitkov môjho života :)
  71. 76
    Alohomora

19 ročné dievča
    Godric hollow

ja ani neviem že také existujú, čo sú tu vypísané :D
  72. 77
    Oko_paradajky

23 ročný chalan
    Brno

@corhellka neni čoho sa báť oproti hubyčkam to je kontrolovatelnejši stav
  73. 78
    Amikadze

23 ročné dievča

Jedine, co som z toho neskusila je DMT, na to som nemala gule
  74. 79
    Oko_paradajky

23 ročný chalan
    Brno

@amikadze niet sa čoho báť pokiaľ niesi posadnutá touto realitou
  75. 80
    Amikadze

23 ročné dievča

To je sice pravda, ale netreba si uplne prerezat to lanko co ta v nej este drzi :D
  76. 81
    Oko_paradajky

23 ročný chalan
    Brno

@amikadze nepočul som o prípade prerezania pri DMT skôr ide o intenzívnejší ponor
  77. 82
    Hetfield

33 ročný muž
    Pakáreň

PCP
  78. 83
    Fatales

30 ročný muž
    Zvolen

@oko_paradajky Neviem posúdiť , nemám tieto skúsenosti.
  79. 84
    Annyejnji

19 ročné dievča

žiadnu ._.
  80. 85
    Plutvonozceakrivozubky

22 ročné dievča
    Paralelny svet

nič nové už nechcem
  81. 86
    Padlyanjel

22 ročné dievča
    z Xibalby

skúšala som len marihuanu a veľmi rýchlo s ňou aj prestala lebo mi bolo hrozne zle že som myslela že skapem... a potom zas a zas a zas a potom som sa prestala stýkať s takými ľudmi
  82. 87
    Laci69

27 ročný muž

šalviu divotvornú (hehe)