Fórum pridal Robinsonleon, 19. 8. 2019 21:56 do kategórie Ostatné fóra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Aku mas neurozu?

0
Robinsonleon

23 ročný chalan
mimo všetkých predstáv o dobre a zle

Ahojte :-) Ste si vedomy nejakej neurozy, ktora vam otravuje zivot? Ja napriklad stokrat skontrolujem ci som vsetko zamkol, kym odydem z domu alebo prace. Kolko raz sa mi stalo ze som sa aj vratil, a pritom som vedel ze som zamykal... (dalej koment)
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Marcello1111

31 ročný muž

hm, mal si zrejme na mysli amnéziu - porucha pamäti...
  2. 3
    Robinsonleon

23 ročný chalan

No a docital som sa, ze to mavaju ludia, co sa navonok az prilis kontroluju. Coz bude asi pravda lebo ja drzim svoje prave ja veeeelmi na uzde... v skutocnom zivote...
    No a mohli by ste sa pochvalit aj vy, trebars na nieco prideme
  3. 4
    Livre

19 ročné dievča

neviem, či myslíme to isté, ale tiež je to divné :D
    od detstva si proste neviem predstaviť ako niečo/alebo niekto stojí na pódiu. Ja vážne nerozumiem prečo :D ale proste vždy keď si predstavím ako sa niečo postaví na pódium, automaticky sa to prepadne do vnútra pódia. No a od detstva sa proste snažím predstaviť si, že tam niečo vydrží aspoň 3 sekundy ale nejde to. Ide to len v tom prípade, keď si v mysli zvizualizujem, že pod tým pódiom sú stĺpy, ktoré nedovolia aby spadol predmet alebo človek do pódia :D

no a akonáhle si to raz začnem predstavovať, a snažiť sa prinútiť nejaký predmet aby sa neprepadol, nejde to prestať sa o to pokúšať.. a pokúšam sa o to potom aj pol hodinu a stále ma to potom núti o tom premýšľať..

4. 5
    Robinsonleon

23 ročný chalan

@livre fuha to znie zaujimavo ale ja som pocul iba o takych, ako su napr. v tomto clanku: https://bbpsycholog.sk/psycholog-radi/uzkost/211-obsedantno-kompulzivna-porucha.html

Tvoja haluska je dost specificka, ale podla mna to bude tiez neurozka :D
  5. 6
    Livre

19 ročné dievča

@robinsonleon hej no, však ja mám OCD tak či tak podla mňa :D
  6. 7
    Robinsonleon

23 ročný chalan

No alebo kontrolovanie veci na FB. To mi robilo tiez peklo zo zivota. Mal som obdobia, kedy som strasne casto chodil na svoj timeline ako debil a kontroloval a kontroloval. Ani neviem, co som kontroloval. Asi to, ako posobim svojimi prispevkami. Ci na fotke vyzeram ako chcem, aby ma priatelia vnimali. Alebo ci som nespravil chybu vo vete. Ci som nenapisal nieco hlupe.
    A preto som si FB vymazal, proste, len mi liezli tie iracionalne picoviny na mozog.

A asi pre to som sa aj par krat vybanoval z Birdzu, lebo som mal neustale nutkanie vracat sa k tomu co som kde napisal.

Ono to dava zmysel, ta moja kontrolovacia OCD, a toto je mozno sposob ako s nou bojovat... ze to clovek dokaze vnimat.
  7. 8
    Aventine

11 ročné dievča
    V ✝emnu spanilém

Keď počujem alebo vidím že ide sanitka, tak mi napadne, že ide po mňa, že som niekde upadla do bezvedomia, len som si to ešte neuvedomila a môj duch kráča ďalej bez tela :D akože jasné že si uvedomujem, že je to blbosť, ale vždy na to pomyslím :D
  8. 9
    Nespiacakraska

29 ročná žena
    Doma

Keď čítam co patrí medzi neurozu v modernej medicíne tak hej mam. Mam ako pridružené ochorenie úzkostnú poruchu. Oficiálne diagnostikovanú.
  9. 10
    Majmarad

36 ročný ujo

SI spomeniem koľko mám rokov, nemám nič a som stále na Birdzi, tak to prepukne :D
  10. 11
    Rosiegrace

tvári sa, že má -1 roky
    Republika východu

neustále všetko upratujem a prekladám, narovnávam a vyhadzujem (hehe)
  11. 12
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO

Som kkt
  12. 13
    Robinsonleon

23 ročný chalan

@torpedo08 torpy to nie je neuroza to je sebanenavist
  13. 14
    1ggy

22 ročný chalan
    Zvolen

toto je z wikipédie :D “O pacientoch s neurózou sa predpokladá, že v najútlejšom detstve mali dobrú starostlivosť, ale niekedy po druhom roku života, obvykle pred dovŕšením veku piatich alebo šiestich rokov, nastalo zhoršenie.„
  14. 15
    Robinsonleon

23 ročný chalan

@1ggy hej tiez som to cital.. nie je to bohvie co :D
  15. 16
    1ggy

22 ročný chalan
    Zvolen

Ja napríklad vkuse nad niečím rozmýšľam a neviem to ovládať. Môj mozog je ako zapnutý televízor a niekto iný má od neho ovládač a prepína programy. Včera som 2 hodiny hľadal peňaženku, pritom som ju mal pripravenú v taške na odchod. Neviem sa sústrediť a zabúdam na úplne jednoduché úkony. Moja realita je ako film na pokazenej kazete :D
  16. 17
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

jj tiež veci kontrolujem na viackrát a už sa mi aj stalo, že som zamkol a aj tak som sa ešte vrátil, odomkol a pre istotu prezrel ešte raz celý byt, či je všetko vypnuté a zavreté.

a potom mám ešte hroznu úzkosť z chorôb (chorých ludí), špiny, nečistôt, bacilov a pod. nedokážem sa dotknúť kľučiek (iba tých svojich doma) rukami a otváram ich lakťom alebo kusom oblečenia. takže mám obrovské zásoby antibakteriálnych mydiel a obrúskov. nemusím ani hovoriť, že upratovanie a zmývanie povrchov si užívam najviac zo všetkého. :D
  17. 18
    Robinsonleon

23 ročný chalan

@kaiserchief1 haha ty máš takú full výbavu, z každého niečo :D
  18. 19
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO

Ehm nene to je predsa kktnost :-/
  19. 20
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

Hej ale nie je to bohviečo ti poviem. Dosť rád by som sa toho zbavil. :(
  20. 21
    Robinsonleon

23 ročný chalan

@kaiserchief1 hodil by sa nám tu nejaký Birdz psychológ, ktorý by nás poliečil
  21. 22
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

To by bolo hrozne super, keby niekto dával terapie takto online, aspoň by som nemusel chodiť medzi chorých ľudí. :D
  22. 23
    Skvrnka

22 ročné dievča
    parkovisko za Viedňou

Neberiem to ako neurózu, proste nezvládam multitasking :D Keď riešim a myslím na milión vecí naraz (vynášam smeti, nesiem nákup) a som zavalená prácou a ešte sa do toho niekam ponáhľam, atď... , tak si proste pri zamknutí dverí vždy radšej poviem 2x v duchu "zamkla som" a odídem. Lepšie ako sa potom umárať, či som v robote/doma zamkla, hlavne keď sú to všetky také automatické procesy, ktoré ani nevnímaš, či robíš... podobne mám ešte aj s vypnutím plynu na šporáku a žehličkou. Tam tiež pomáha si to 2x povedať a ísť het :D

Ináč mám na papíroch panickú poruchu, ale pri mojom podlomenom zdraví sa akosi nedivím, že pravidelne hysterčím, že umriem.
  23. 24
    Nerwous15

26 ročný muž
    furt rovno a dzig do ľava :P

@kaiserchief1 krd nemas problem otvorene rozpravat o svojich problemoch a zvazit moznost, ze nie vzdy mozes mat pravdu aj ked sa jedna o veci, ktorymi si rokmi presvedceny, tak ziadneho nepotrebujes :) prvy krok uvedomis si to, druhy zacnes proti tomu bojovat a treti pozorujes vsetky zmeny a ako napredujes (to ti prezradi ci na to ides spravne)
    A tiez je dolezite poznat seba sameho
    Vzdy ma fascinovali vsetky tie veci okolo mozgu a stylu rozmyslania ludi a zvierat, casto sa ku mne par kamosov zastavi po radu hlavne do zivota co sa tyka (aj ked vedia ze som pokrytec jak hovado) tak mozno by som mohol skusit robit vam cvokara.. ale krestanstvo a chris su vynimka, toť tazky kaliber
  24. 25
    Nerwous15

26 ročný muž
    furt rovno a dzig do ľava :P

@kaiserchief1 skus mi kopnut TSku ked ta nieco napadne :)
  25. 26
    Majmarad

36 ročný ujo

To e kontrolujete, že j zamknuté nie je neuróza, ale skôr poistka, aby vás nejaký dobrodinec nevykradol. Vieme všetci, že na Slovensku sa nekradne, ale pre istotu :)
  26. 27
    H8u

26 ročná žena
    Štefanov

@livre ja mam toto ale tak ze sa mi cele podium otaca :D jednoducho neviem si predstavit z pohladu cloveka co je na podiu ze je tvarou k publiku.. vzdy sa otoci dolava. strasne tazko sa to vysvetluje :D a je to rovnake aj ked napr sedi za klavirom.. tak ten klavir vie byt otoceny jedine dolava.. vzdy sa mi to cele pretoci proste, max sekundu vydrzim :D to je jedna vec a druha je ze si nedokazem predstavit ako niekto drzi mikrofon ktory nema kabel. VZDY z konca toho mikrofona ide kabel a max na sekundu si to viem predstavit bez neho, pripadne si viem predstavit ako ho noznice strihaju a zase len sekundu to vydrzi a je tam zas. v nicom inom nez podium a mikrofon som takuto vec nepostrehla ze by sa mi nedalo nieco predstavit :D

som rada ze nie som jedina divna :D
  27. 28
    Livre

19 ročné dievča

:D boze, strasne ma potesilo, ze to este niekto s podiom ma.. strasne rada by som raz chcela dospiet k logickemu opodstatneniu.. ze preco prave podium? A mikrofon? :D @h8u
  28. 29
    Annyejnji

21 ročné dievča

To je dosť trápne ale :D
    občas mám vyslovene nutkavú potrebu vypočuť si nejakú správu (akože s hlasom) alebo pozrieť si video s človekom, ktorý sa mi kedysi páčil, alebo s ktorým kedysi čosi bolo... aby som sa uistila, že už nič necítim a je mi to jedno :D proste ja si na toho človeka viem spomenúť tak naozaj, že čo aký bol, až keď počujem jeho hlas :D

.... no a niektoré videá som videla už veľakrát teda :DD
  29. 30
    Antifunebracka

30 ročný muž
    podkastak birdzu

Ja mám syndróm nepokojných nôh http://www.reactiongifs.com/r/msli.gif
    @livre Ja si zas nvm predstaviť CD ako sa zasúva do CD mechaniky bez toho, aby v myšlienkach nenarazilo na tú hornú hranu a nevypadlo odtiaľ. Nvm, či chápeš. To si vieš ty predstaviť?
  30. 31
    Livre

19 ročné dievča

Áno, toto mi problém nerobí :D @antifunebracka
  31. 32
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

mám fóbiu z hmyzu (opodstatenú) a z cvikov dolu hlavou a trpne mi hlava z hororov :D a mám veľmi dobrú, až chorobne dobrú pamäť na udalosti, to je niekedy príznak OCD :D
  32. 33
    Tomas55555

24 ročný chalan

Ja sa zase bojim chodiť von keď je teplo že sa prehrejem.
  33. 34
    Narazuvzdornaa

25 ročná žena
    unclean, a libertine

hmmm tiez som kokot :D

a neviem, ci je to prisne vzate neuroza, ale mam nepredstavitelny problem so zmenou planov na poslednu chvilu
    priklad: dnes mam ist do prace, odtial k lekarke, odtial na rychlo domov a potom za kamaratmi

prislo mi do toho, ze potrebujem ist dnes alebo vo stvrtok na postu a k notarovi

a ja sa idem uplne zosaliet, ako vymyslam, kam to vsunut, kedy tam ist, v akom poradi je to najrozumnejsie, odkial musim odist skor kvoli tomu, akym autobusom sa tam dostat, co si musim vziat so sebou ... fakt je pre mna az paralyzujuce, ked musim zmenit program, panikarim, nedokazem mysliet, opakujem si v hlave postupnost, kam mam ist a co urobit
  34. 35
    Barb

hrá sa, že má 2 roky
    Piešťany

kvoli takymto forkam viem preco sem chodim. no a moje neviem ci sem patri, ale su divne :D

no a ja mam napriklad to, ze ked sa napijem kavy/sladeneho napoja alebo niecoho perliveho a staci len glg, tak hned po tom musim vypit pohar cistej neperlivej vody aby som preplachla organizmus od tych hnusob, mam pocit ze inak mi nema sancu srdce normalne fungovat, keby to nespravim :D
    tiez musim mat flasu vody stale pri sebe, ani na krok bez nej nedokazem ist, hned mam totiz pocit ze sa mi toci hlava a chytaju ma mdloby.

35. 37
    Barb

hrá sa, že má 2 roky
    Piešťany

@35 umyvanie ruk mam tiez, poriadkumilovna vobec nie som :D ale ruky riesim vzdy a vsade
    no ale antibakterielne gely moc nepouzivam, to mam pocit ze mi spinu zatlaci hlbsie do ruk cize sa to mina ucinku :D potrebujem nech ta spina odtecie do odtoku pekne
  36. 38
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

@34 kks toto mám presne tiež!
  37. 39
    Quattroformaggi

24 ročné dievča
    v jeho objatí

@narazuvzdornaa akoby som o sebe čítala (:
  38. 40
    Willbebetter

tvári sa, že má 5 rokov

Neuroza...nvm ci nie skor fobia, NENAVIDIM PLYNOVE SPORAKY A RURY. Proste neexistovalo ze by som sa nenervacila ze ci som to vypla, potom tristokrat kontrola, jaaaaj....zlata svata elektrika/indukcia :)