Fórum pridal Kaiserchief1, 3. 6. 2019 10:50 do kategórie Umenie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Aký koniec preferujete? (vo filme, v seriáli, v knihe)

0
Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

A do komentu môžete tiež aj napísať, ktorý film alebo seriál mal pre vás perfektný koniec a tiež, s ktorým koncom spokojný nie ste alebo vás sklamal. :)
  2. 2
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

@1 Prípadne, či je aj taký koniec, ktorý ste nepochopili.
  3. 3
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

Páčia sa mi také pekné, príjemné zakončenia, ako napríklad vo Forrestovi Gumpovi, ked odviedol syna na autobus, a potom to pierko sa vznášalo vo vzduchu, alebo v Green Book ked spolu večerali. Ale je aj zopár filmov so smutným koncom, ktoré na mňa silno zapôsobili, napríklad madarský film Je to len vietor.
  4. 4
    Teal

hrá sa, že má 1 rok
    >/MEŦɌØPØLΛ_

Tragický koniec (alebo aj taký ten bittersweet) si zvyknem pamätať ešte dlho po prečítaní/pozretí... Takže preto. : )
  5. 5
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

záleží od konkrétneho príbehu

niekde sa hodí taký, inde inaký
    a zároveň možno aj od momentálnej nálady
    vo všeobecnosti by ale mal byť dobre napísaný, dávať zmysel a ak je ku koncu niečo, čo ma prekvapí, zarazí, alebo zanechá iný výrazný emočný dopad, o to lepšie
  6. 6
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

Čo mne teraz v rýchlosti napadá, tak mám veľmi rád koniec filmu Doubt keď Meryl Streep na konci povie "I have such doubts!" to je perfektný koniec. A tiež mám veľmi rád koniec filmu Atonement, tam ma ten záver riadne roztrieskal emočne.
  7. 7
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

@6 jj teraz som si pozrel ten koniec filmu Doubt a stále to má rovnakú silu jak keď som to videl prvýkrát. A ešte do toho začne hrať ten orgán a je koniec a nikdy sa nedozvieme, či ten kňaz bol pedofil alebo nie.
  8. 8
    Skvrnka

22 ročné dievča
    parkovisko za Viedňou

Svojim sposobom dobry, ale nie prvoplanovo.
  9. 9
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

logický
  10. 10
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

@poke Ty si ešte asi stále sklamaný z GoT čo? :D
  11. 11
    Melancholik

27 ročný muž
    Bratislava

nie je nič lepšie ako keď film skončí neutrálne ale s prekvapivým koncom ktorý v človeku zanechá zmiešané pocity
  12. 12
    Chlorofyl

10 ročný chlapec
    Erec Jisrael

larmojantny
  13. 13
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

@chlorofyl kks to si jaké slovo použil :D aj Slovníkový portál Jazykovedného ústavu Ľ. Štúra to mal problém nájsť :D
  14. 14
    Hanka88

19 ročné dievča
    Tam, kde nič nie je, ale som na to hrdá

Marley a ja mal najhorší koniec, aký mohol mať. Prvý film pri ktorom som plakala :,(
  15. 15
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO

No uz ked to tak nefunguje v realite tak aspon vo filme chcem vidiet ze nieco dobre dopadne :D
  16. 16
    Magnet

25 ročný muž

Ja mám celkom rád také bittersweet konce az tragické.
  17. 17
    Chlorofyl

10 ročný chlapec
    Erec Jisrael

@kaiserchief1 treba citat a potom vynechas zauzivane floskule :D
  18. 18
    Obsession

hrá sa, že má 2 roky
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Nemusí byt vždy šťastný koniec , veď ani v živote to tak nebýva
    Pokial ide o koniec filmu mám rada zvrat a úplne neočakávane prekvapenie pri ktorom si poviem “cii tak toto bola fakt sila “ (hehe)
  19. 19
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@obsession Videla si ten film Us? Tam ten koniec bol celkom prekvapivý, aspoň teda ja som to vaké čosi vôbec nečakal.
  20. 20
    Obsession

hrá sa, že má 2 roky
    Tam kde lisky davaju dobru noc

@riddler nope ... :)
    Idem sa spýtať uja gugla čo on na to (hehe)
  21. 21
    Mikaell

20 ročný chalan
    Prešov

Vždy záleží od filmu/seriálu/knihy ..
    Nie som za každú cenu za happyend, lebo niektoré veci sa proste nekončia dobre, resp. nekončia tak ako by sme chceli.
    Ale zasa nemám rád ani nasilu tragické veci, lebo zasa život nie je vždy iba na hovno. :D
  22. 22
    R4ptor

25 ročný muž

Nepáči sa mi, že takmer každý film z môjho obľúbeného žánru (historické, fantasy filmy s epickými bitkami) končí happy endom. V Hobbitovi som fandil Azogovi, v Star Wars temnej strane/impériu/prvému rádu, vo filme Warcraft horde, v GOT night kingovi a Cersei, a pod. ...
    Všetko sú to fantastické filmy, ale už by som aj prijal nejaký z tejto kategórie, ktorého koniec by mi úplne sadol a nemusel som sa s ním len zmieriť :D. Mohli by už prestať točiť filmy kde "dobro" zvíťazí v poslednej chvíli nad "zlom", v ktorých divák presne od začiatku vie ako to dopadne a aspoň raz sa pokúsiť o opak.
  23. 23
    Aventine

11 ročné dievča
    V ✝emnu spanilém

No neviem, mám rada smutné "osudové" zakončenia, ale napr. v mojom obľúbenom filme "Best Offer" som si pri druhom pozretí koniec ani nepustila, aby som to mohla brať akože to bola skutočnosť a že to celé nehrala a neojebala ho tak strašne, lebo to sa proste nedá zniesť :(
    :D
  24. 24
    Pandoras

hrá sa, že má 1 rok
    z minulého storočia

Jediný koniec filmu, na ktorý si spomínam v tejto chvíli je horor Chlapec, ten ma teda dosť prekvapil. Ale tie ostatné filmy, čo sa tu spomínajú mi viac menej nič nehovoria. Ja pozerám len blbosti (hehe)
  25. 25
    Drazoal

24 ročný chalan
    Zvoľen

ja nvm, minule som pozeral taky serial, taky tragikomicky, dost akoze sa tam ludia smiali, ale inak to bolo v pozadi dost temne :D :D no a skoncilo to uplne tak pozitivne a ja som bol z toho nestastny
    takze
    stastne konce v nestastnych serialoch/filmoch/knihach ee
  26. 26
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

Taky, co z hladiska daneho pribehu dava zmysel a zaroven nie je ocakavany. A otvorene konce neznasam. That's lazy writing.
  27. 27
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

Oh, a DOKONALY koniec ma mistborn - the hero of ages. Vsetky emocie naraz. Vsetky. Uplne.
  28. 28
    Mezomus

hrá sa, že má 1 rok
    asshole birdzu!

akoze toto je aka otazka :D

nemali by to pisat rovno do traileru? "happy end included", ci "evil terminates humanity" ? :D
  29. 29
    Limitles

7 ročný chlapec

ked vyplatia po natáčaní _:DD
  30. 30
    Limitles

7 ročný chlapec

ked vyplatia po natáčaní _:DD