Fórum pridal Xxar3s, 24. 7. 2019 19:01 do kategórie Linux. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Aký linux? Pre developera?

0
Xxar3s

36 ročný ujo
Bratislava

• 50% ľudí
    Arch linux
  • 0% ľudí
    Manjaro
  • 0% ľudí
    Gentoo
  • 0% ľudí
    Red Hat
  • 0% ľudí
    Fedora
  • 0% ľudí
    Cent OS
  • 0% ľudí
    Debian
  • 0% ľudí
    Ubuntu
  • 50% ľudí
    Elementary OS
  • 0% ľudí
    Mint
  • 0% ľudí
    OpenSUSE
  • 0% ľudí
    Deepin
  • 0% ľudí
    PCLinuxOS
  • 0% ľudí
    Mageia
  • 0% ľudí
    Zorin
  • 0% ľudí
    Arch linux
  • 0% ľudí
    Manjaro
  • 0% ľudí
    Gentoo
  • 0% ľudí
    Red Hat
  • 0% ľudí
    Fedora
  • 0% ľudí
    Cent OS
  • 0% ľudí
    Debian
  • 0% ľudí
    Ubuntu
  • 0% ľudí
    Elementary OS
  • 0% ľudí
    Mint
  • 0% ľudí
    OpenSUSE
  • 0% ľudí
    Deepin
  • 0% ľudí
    PCLinuxOS
  • 0% ľudí
    Mageia
  • 0% ľudí
    Zorin
  • 50% ľudí
    Arch linux
  • 0% ľudí
    Manjaro
  • 0% ľudí
    Gentoo
  • 0% ľudí
    Red Hat
  • 0% ľudí
    Fedora
  • 0% ľudí
    Cent OS
  • 0% ľudí
    Debian
  • 0% ľudí
    Ubuntu
  • 50% ľudí
    Elementary OS
  • 0% ľudí
    Mint
  • 0% ľudí
    OpenSUSE
  • 0% ľudí
    Deepin
  • 0% ľudí
    PCLinuxOS
  • 0% ľudí
    Mageia
  • 0% ľudí
    Zorin
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Hellou

25 ročný muž
    Brno

V zásade to je úplne jedno.. ale volil by som Ubuntu (veľká komunita a keď budeš riešiť nejaký problém, tak celom určite ho niekto pred tebou riešil a aj vyriešil (hehe) )
  2. 2
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

@hellou no práve Ubuntu nemám rád ani žiadne distrá obsahujúce debian like balíky. Najdlhšie som používal arch ale teraz to potrebujem do VMware a to Arch Linux asi nepodporuje (nevidím to tam a neviem či budú dostupné VMWare Tools) ale čo takto CentOS alebo Fedora či RedHat Enterprise?
  3. 3
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

No už inštalujem CentOS 7 to by malo byť na vlas rovnaké distro ako RHEL
  4. 4
    Andy-larkin

34 ročný ujo
    ♥♥♥BRATISLAVA♥♥♥

@xxar3s ano je, CentOS je skor vhodny na servery.
  5. 5
    Wewo

26 ročný muž

Na dev arch aj keď momentálne mám na pracovnom noťase ubuntu. Bo ho nemám iba na dev.
  6. 6
    Hellou

25 ročný muž
    Brno

Hm, tak ešte závisí, či to budeš používať ako desktop/vývojové prostredie alebo ako server, kde niečo nasadzuješ. Určite nie je dôvod, prečo by Arch nemal ísť pod VmWare (akože official ovf šablóny asi nie sú ale vždy môžeš použiť klasické iso), a pre Arch sú iba openvm-tools, to je fakt.

Ja som posledné 4 roky používal takmer výhradne Ubuntu, ale pár týždňov dozadu som nahodil Manjaro a stále sa mi niektoré veci nepodarilo vyriešiť (ale to je hlavne kvôli tomu, že som bol zvyknutý na Ubuntu s Unity).
  7. 7
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

@andy-larkin RHEL je pre enterprise (firmy) a majú aj verzie pre desktopy a pracovné stanice aj pre servery. a Cent OS je kópia RHEL zadara len so zmenenými logami a trademarkami (koli RedHatu).

@Wewo ja som si teraz na dev nahodil Cent OS a vyzerá to dobre aj keď softwaru je menej ako inde ale zato je preverený a všetko vyzerá byť 100% stabilné. Neviem či si tam nemám pridať aj fedorácke repozitáre, ale tým by som získal viac SW ale prišiel by som o hlavnú výhodu Cent OSu

@Hellou ja to mám rovnako ako ty len naopak v Archu som doma. Ubuntu som vždy používal iba chvíľu ale arch som používal vkuse niekolko mesiacov. Teraz používam aj na arm doskách (na Arme - Armbian) ale radšej by som tam mal Arch len ten sa mi nedarí rozchodiť (neviem ako mám nakonfigurovať u-boot)
  8. 8
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

a narazil som na prvý balíček ktorý do cent os neviem nahodiť:

chrome-gnome-shell:

sudo yum install chrome-gnome-shell

pre fedoru je dostupný ale pre CentOS ee.
  9. 9
    Midnight

30 ročný muž
    čo to zase píše?!

pre developera linuxu ten linux ktory ides vyvijat.

pre developera hocicoho ineho odporucam system ktory funguje bez toho aby si sa jeho fungovanim musel zaoberat, inak toho vela nenadevelopujes =D
  10. 10
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Ja som zvyknuty na debianovske distra, takze ak by som mal cas a chut sa jebat so systemom tak urcite Debian, ak nie tak Ubuntu. Ono je to v zasade jedno, chces aby ti co najdlhsie vydrzal system v stave, ze tam nic nerozjebes na co je Ubuntu celkom vhodny. S Mintom skusenosti nemam, ale vraj je este viac idiot-proof ako Ubuntu, takze to tiez moze byt dobra cesta.

Cize to co hovori @Midnight
  11. 11
    Midnight

30 ročný muž
    čo to zase píše?!

@tommyhot =D ...ale je ti jasné že v tom druhom odstavci som implikoval že "čiže nie linux"?
  12. 12
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@midnight ak by som zrovna nekodil C# tak do windowsu by som urcite nesiel. Ak myslis Mac, tak suhlasim :D mne sa na macu robi uplne najlepsie.