Fórum pridal Dzeeejn, 8. 11. 2017 20:14 do kategórie Cestovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

aký spôsob dopravy preferuješ?

0
Dzeeejn

21 ročné dievča
v reálnej skutočnosti

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

nemyslím teraz moc pri každodennom cestovaní do práce, ale skôr pri cestovaní na dlhšie vzdialenosti v rámci Slovenska
  2. 2
    Melancholik

25 ročný muž

milujem cestu autom pokial nemusim šoferovať
  3. 3
    Nespiacakraska

27 ročná žena
    Doma

@2
  4. 4
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

@melancholik a kde hľadáš spolujazdu? poučívaš nejakú aplikáciu alebo klasika cez stránky na fb?
  5. 5
    Tomias

hrá sa, že má 0 rokov
    v raji

vlakom, kam sa dá, tak idem vlakom.. nie a nemám ich zadarmo... ale je to pohodlnejšie
  6. 6
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

@nespiacakraska @4 ??
  7. 7
    Melancholik

25 ročný muž

nie nie skor som to myslel tak ze sa rad vozim iba s ludmi ktorych poznam, priatelmi atd ... s cudzimi nechodim @dzeeejn
  8. 8
    Cccp

28 ročný muž
    Pchjongjang, KĽDR

jednoznacne lietadlo, neni co riesit je to rychle a hlavne bezpecne. 60x krat vacsia pravdepodobnost smrti je ked clovek ide pešo po ulici, ako ked cestuje lietadlom. Nehod na cestách je vela. A co sa tyka leteckej dopravy tak vacsia pravdepodobnost je ze vyhram v Lote Jack Pot ako to ze sa mi nieco stane. Momentalne je vo vzduchu okolo 130 tisíc lietadiel, a skoro polovica nad USA. A ked padnu 2 lietadla za rok z takého poctu tak to je nic a mizive percento :)
  9. 9
    Tomias

hrá sa, že má 0 rokov
    v raji

a ked je dobra cena na listok, tak idem busom :) ,minule som šiel trebárs za 9e z BA do varšavy, alebo za 5 z budapešti do starej ľubovne.. :) v biznis triedach
  10. 10
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

@tomias vlaky sú drahé a pre mňa nepohodlné veľmi, hlavne dlho to trvá a neznášam prestupy a meškania
  11. 11
    Kosmiklove

31 ročný muž
    andromeda

pltkou po potoku
  12. 12
    Tomias

hrá sa, že má 0 rokov
    v raji

@10 tak v tom prípade ti želam cestu z BA do Michaloviec v autobuse kde nemaš ani wc, ani miesto na nohy :D potom budeš rada aj za prestup, aj za meškania :D
  13. 13
    Sponkabob

21 ročné dievča
    NR

Ja by som chcela ísť už konečne aj spolujazdou, ale som mega hanblivá a 3 hodiny v aute so 4 úplne cudzími ľuďmi by bola pre mňa smrť.
  14. 14
    Obsession

hrá sa, že má 1 rok
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Autickom :) ..a ked sa neda tak sa zmierim s busom alebo vlakom..a neznasam cestovanie lietadlom ..aj ked nim cestujrm dost casto
  15. 15
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

@tomias jáááj takto, to nie, ja som nemyslela na to že autobus je lepší, aj v možnostiach sú vlaky+autobusy spolu takže takto som to nepochopila ako ty :D skôr na tú spolujazdu som myslela že je to pohodlnejšie, rýclejšie aj lacnjšie... len mám pocit že málo ľudí to ešte využíva.. a pri tom je to výhodné pre obe strany
  16. 16
    Tomias

hrá sa, že má 0 rokov
    v raji

ja by som síce aj využíval spolujazdu lebo fakt ako vravíš, je to lacnejšie, rýchlejšie.. ale neviem o čom b som sa bavil 5 hodin s niekym :D
  17. 17
    Kosmiklove

31 ročný muž
    andromeda

vlaky su drahe a nepohodlne? :D
  18. 18
    Moonshine

22 ročný chalan

@kosmiklove Nechaj ju v tom
  19. 19
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

@tomias však dáš sluchátka a ideš :D nemusíš sa baviť nonstop s niekým :D
    @kosmiklove oproti jazde s niekým v aute áno :) oproti autobusom nie
  20. 20
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

@moonshine ja teba nechám v tom že si mylíš opak a nič iné si ešte nevyskúšal :D
  21. 21
    Nespiacakraska

27 ročná žena
    Doma

@6 tiež jazdím so známymi. Mám k nim dôveru a cesta nám rýchlejšie ubehne(obrazne) pretože sa spolu celú cestu rozprávame. :)
    S cudzím človekom som ešte nešla. :)
  22. 22
    Kosmiklove

31 ročný muž
    andromeda

@dzeeejn dovolil by som si nesuhlasit tak celkom :D v porovnani s autobusmi je to jasne. autom sa akurat dostanes niekam rychlejsie. ale rozhodne to neni pohodlnejsie a lacnejsie :D akurat teda to meskanie vlakov je nevyhoda. inak pohoda
  23. 23
    Torpedo08

26 ročný muž
    kOkOtOvO

Pešotaxi :D
  24. 24
    Warble

19 ročné dievča

vlakom :)
  25. 25
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

@kosmiklove ja nesúhlasím s tebou, keď sa vezieš autom s niekým, výjde ťa to lacnejšie ako vlakom a pohodlnejšie ako vo vlaku je to myslím tiež, pretože ak aj idete plné auto (čo teraz väčšina má ako podmienku max.4 v aute) aj tak je to pohodlnejšie ako v plnom vlaku kde orpoti tebe proste sedí niekto cudzí a ty si nemožeš ani vystrieť nohy lebo nie je kde.. aj to sa mi už nie raz stalo že som celou cestou vo vlaku stála alebo sedela niekde pri toaletách na schodíkoch a stále som sa musela niekomu uhýbať
  26. 28
    Kassiar

20 ročný chalan
    Milky Way

Cestujem výhradne teleportačne, ale má to svoje muchy, občas sa vrátite bez ruky, občas bez rozumu (môj prípad), potom musím ten rozum hľadať.
  27. 29
    Moonshine

22 ročný chalan

@dzeeejn Nemáš pravdu
  28. 30
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

@kassiar to by mi nevadio aspoň by som mala dobré ospravedlnenie do práce, lebo bez ruky, bez nohy alebo be rozumu by som nemohla pracovať.. nepožičiaš?? potrebujem sa najneskôr do piatku 8:30AM teleportovať do Bratislavy
  29. 31
    Kosmiklove

31 ročný muž
    andromeda

@dzeeejn pokial vas ide v aute viac tak moze to byt lacnejsie. ale pohodlnejsie urcite nie. cestoval som cca 1000km autom a islo ma tam rozjebat :D za predpokladu ze mas vo vlaku miesto (alebo miestenku) a nestojis v ulicke alebo pri hajzloch tak je to pohodnejsie. tam som taky problem ako v aute nemal...prave kvoli tym noham. v aute si ich nemam kde vystriet. vo vlaku ano :)
  30. 32
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

@moonshine rada si prečítam tvoj názor :)
  31. 33
    Kassiar

20 ročný chalan
    Milky Way

@dzeeejn Neviem, kde som ho nechal, asi pri poslednej ceste som stratil aj pamäť :D
  32. 34
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

@kosmiklove aj keď idem v aute iba ja a vodič tak proste neplatím viac kvôli tomu že nik iný nejde :D veď ten šofér by šiel tak či tak aj sám keby som ani ja nešla.. to že jemu sa tak nevrátia náklady predsa nie je problém spolujazdca :)
    a zase áno pri jazde autom 1000km to už nemusí byť také pohodlné, ale ja som sa pýtala skôr na také bežné cestovanie čojaviem vysokoškoláci a pracujúci z východu na západ Slovenska, čo absolvujú takto jazdu aj každý týždeň
  33. 35
    Kosmiklove

31 ročný muž
    andromeda

@dzeeejn ved prave toto :D cele si to zakladas na tom ze sofer by siel tak ci tak. tak sa zvezes zadarmo. taketo vyuzivanie by som isto neporovnaval s vlakmi atd :D
  34. 36
    Vreskot000

30 ročný muž

všetko závisí od peniažkov no... ked je ich dostatok, pojdem predsa vlastným autom. ak sa mám napríklad dopraviť v rámci mesta, a cítím aktualne že mám na to, sadám do auta môjho a idem. ak cítim, že do výplaty je ešte daleko, a chcem trošku ušetriť a nebyť márnivý, idem pešo. raz tak raz tak
  35. 37
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

@kosmiklove hahahha :D nie šofér vždy určí cenu a tá cena bola zatiaľ vždy nižšia ako tá , ktorú by som zaplatila vo vlaku :D nie som žiadny príživník :D
  36. 38
    Kosmiklove

31 ročný muž
    andromeda

@dzeeejn tak samozrejme keďže mu je blbé si od známeho pýtať reálnu sumu za benzín :D
  37. 39
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

@kosmiklove ježin prepáč ale dnes si fakt mimo :D vidno že si ešte ani raz takto necestoval :D :D ani raz som necestovala s človekom, ktorého som poznala, a ani raz som sa nedohadovala o cene, ba dala som ešte aj viac a aj tak to bolo pre mňa vždy výhodnejšie ako vlakom :D pre porovnanie, z oravy do Bratislavy sa dostanem autobusom+vlakom za cca 15€, spolujazdou za cca 10€ :D
  38. 40
    Kosmiklove

31 ročný muž
    andromeda

@dzeeejn ale čo :D cestujem takto takmer každý deň :P
  39. 41
    Ánosomtuprvýkrát

17 ročné dievča
    no a najradšej mám tých, čo to najviac potrebujú, ... tých, čo ma neznášajú a nenávidia (@Vymyslinick, 17.11.2017, 6:15 CEWT)

Absolútne najs mňamka je chôdza, ale z tamtých, čo si
    napísala, určo stop, to je naprosto geniálne, keď ti
    zastane niekto cudzí, ale zasa, pri mojich proporciách
    a vzezření to nie je hlavne pre chlapov najmenší problém!
    Asi tak tri až päť minút je moja bežná čakacia doba ...
  40. 42
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

@kosmiklove boooože no s niekým známym do roboty.. išiel si už s niekym cudzím?
  41. 43
    Kosmiklove

31 ročný muž
    andromeda

@dzeeejn samozrejme. naposledy asi pred mesiacom do amsterdamu. rozratala sa cesta medzi ludi v aute plus nieco navyse aby z toho sofer nieco mal :D
  42. 44
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

@kosmiklove vidím že s tebou je zbytočné sa "hádať" pretože porovnávaš úplne neporovnateľné veci.. keď pôjdeš nabudúce čo ja viem z ba do za tak si skús nájsť spolujazdu a nikdy viac už vlakom nebudeš chcieť ísť
  43. 45
    Kosmiklove

31 ročný muž
    andromeda

@dzeeejn o co sa stavime? :P
  44. 46
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

@kosmiklove o čo sa stavíme že budeš klamať?? :smile:
  45. 47
    Kosmiklove

31 ročný muž
    andromeda

@dzeeejn nemam dovod ta klamat
  46. 48
    Dzeeejn

21 ročné dievča
    v reálnej skutočnosti

@kosmiklove dobre tak keď pôjdeš potom mi napíš recenziu ;)
  47. 49
    Kosmiklove

31 ročný muž
    andromeda

@dzeeejn rozkaz sefe :D
  48. 50
    Paria333

25 ročný muž

Jednoznačne auto
  49. 51
    Eutanazia

10 ročné dievča

na dlhsie cesty preferujem spolujazdu, ale uz ked mam staleho "sofera" :D teraz mam uplne najlepsieho, pride po mna az domov, ponuka mi vanilkovu kavu a cigarety, aj ked nefajcim a kkazdu zastavku mi povie milacku uz sme tu a tu :D a nemusime sa nutene bavit o srackach, ale mozem spinkat a este mi zakuri o 2 stupne viac, aj ked zo slusnosti poviem, ze mi neni zima (:
    a inak ofc vlaky, ale lezie mi na nervy to prestupovanie a vecne meskanie, alebo trpnutie, ze ma hned jak si sadnem dakto vyhodi, elbo nemam miestenku
    a po meste chodim vacsinou peso (ked nie som niekde v prahe samozrejme)
  50. 52
    Alex458

20 ročné dievča
    ♥Hogwarts♥

Najviac preferujem lietadlo a potom auto, lebo som namyslený snob.
  51. 53
    Tommyhot

28 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

To zalezi na tom kam idem. Ked chcem chlastat tak Uber, do 300m peso, do 2km obcas na bicykli, inak vacsinou na motorke, pripadne vylety na aute/vlaku. Po meste sa niekedy vozim aj metrom a busom ak idem napr robit vacsi nakup.
  52. 54
    Savvym

24 ročný chalan

Pešibus
  53. 55
    Vreskot000

30 ročný muž

@melancholik dneska som celkom takú dlhšiu cestu absolvoval na aute, bolo to super, hrozne rad šoferujem
  54. 56
    Drink

27 ročný muž

Auto, soferujem rad