Fórum pridal Ayame, 29. 7. 2020 10:44 do kategórie Mobily. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Aký telefón by ste odporučili?

0
Ayame

23 ročné dievča
Prievidza

Poradíte mi telefón do 350€ pre ocina: bližšie info v komentári...
Odozva

Názory k téme

1. 2
    Ayame

23 ročné dievča
    Prievidza

Ahojte chcela by som sa vás opýtať(nechať si poradiť) ohľadom telefónu pre ocina. On má teraz ešte stále Nokia Lumia 925. Ale tam už batéria nevydrží ani deň čo je to čo mu asi najviac vadí. Takže by som chcela vedieť či by ste mi vedeli odporučiť telefón do +/- ceny okolo 350€.
    Ale aby mal veľkú výdrž batérie, dobrý fotoaparát(aby nebol horší než jeho terajší fotoaparát) on nevyužíva sociálne siete, žiadnu Bixbi(ani tomu veci podobné) ani odomykanie tvárou alebo otlačkom prsta by nevyužíval(takže ak by na telefóne chýbali alebo neboli úplne top tak to nevadí lebo to nevyužije ako ho poznám, on by používal len také klasické odomykanie ako je potiahnutie prsta hore alebo do boku takže to stačí)
    On by chcel dobrý fotoaparát(ale ako ho poznám tak určite sa nebude hrať s nastaveniami toho fotoaparátu nejako extra lebo sa do toho moc nevyzná a učiť sa to nejako moc nebude)
    Preto je hlavná tá batéria, lepší fotoaparát(nech robí pekné fotky ale nemusí to byť profi fotoaparát) a aby mohol posielať normálne sms a mms správy. Lebo na tej Nokia Lumia 925 bol problém s mms-kami. Bolo potrebné tam mať zapnutú wifi čo bola dosť nevýhoda.
    Vedeli by ste mi poradiť nejaký telefón(len nech to nie je nejaká tehla)?
  2. 3
    Kokotis

24 ročný chalan
    Dolná krčma

nejaky starší iphone?
  3. 4
    Ayame

23 ročné dievča
    Prievidza

@kokotis to určite nie. Do iphonu by nešiel, myslím že keď už tak android ak sú nejaké lepšie modely 2020(najstaršie 2019). Nie je už najmladší :D a iphone by bol preňho zložitý :D
  4. 5
    Kokotis

24 ročný chalan
    Dolná krčma

@ayame práveže iphone je skôr jednoduchší :D uzavretejší, nemáš tam toľko možností na úpravu ako na androide...bezpečnejší... :)
  5. 6
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

Ale staršie iphony zas podľa mňa nejaké extra pekné fotky nerobí @kokotis

Podľa mňa pekné fotky celkom robí honor 10
  6. 7
    Ayame

23 ročné dievča
    Prievidza

@kokotis to je možné ale ocino by do neho nešiel...a presne viem akoby reagoval a hlavne nechce nejaký starý x ročný model.
  7. 8
    Kokotis

24 ročný chalan
    Dolná krčma

@ayame se 2020 stojí 430 myslim :D kukni trebars aj ten honor co povedala sasi2680 mozno sa ti bude páčiť :)
  8. 9
    Ayame

23 ročné dievča
    Prievidza

@kokotis viem ale môj ocino proste iphone nechce. Chce telefón s androidom :/
  9. 10
    Kokotis

24 ročný chalan
    Dolná krčma

@ayame tak potom ti asi len poradim vyhnúť sa značke Huawei :D
  10. 11
    Ayame

23 ročné dievča
    Prievidza

@kokotis no to viem...
  11. 12
    Mezomus

hrá sa, že má 2 roky
    asshole birdzu!

zlom ho na ajfon. nove se foti luxusne, stoji 5kil a vydrzi mu min 5 rokov, ak ho nerozjebe.
  12. 13
    Ayame

23 ročné dievča
    Prievidza

@mezomus nie každý človek je na iphone a nie každý to považuje za to najlepšie a určite nie chlap ktorý nevyužíva sociálne siete, hry a tomu podobné veci a má už po 50ke
  13. 14
    Sasi2680

hrá sa, že má 0 rokov

@mezomus ja som si teraz kúpila iphone 11 a za tú cenu som z foťáka bola trocha sklamaná :) keďže som extra rozdiel medzi tým honorom 10 (čo teraz stojí cca 200e), čo som mala predtým, na fotkách nevidela.. ale u mňa nebola fotka priorita a android som už nechcela, ale keďže tu ide hlavne o tie fotky, tak podľa mňa iphone je zbytočné mu kupovať
  14. 15
    Ayame

23 ročné dievča
    Prievidza

a aký máte názor na Samsung Galaxy A51? Myslím aj vzhľadom k batérií(4000mAh)? Keďže ocino nehrá žiadne hry, žiadne sociálne siete ani nič takéto?
  15. 16
    Nerwous15

27 ročný muž
    furt rovno a dzig do ľava :P

Co mate proti fotoaparatom? A k tomu nejaku 3 3 desinu na volanie
  16. 17
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

Huawei P30 Pro... super fotak (Leica), svižný...

@Kokotis preco by sa mala vyhnut znacke Huawei?
  17. 18
    Fixa

28 ročný muž
    Poprad

Ja mam Huawei ascend P6, kupoval som ho ako novinku a drží doteraz, už nejakých 8 rokov, funguje bez závady.
  18. 19
    Kokotis

24 ročný chalan
    Dolná krčma

@salora mal som p9 - ta bola dobraaaa, potom som mal p30tku tá bola otrasna, neviem no už by som huawei nikdy nechcel...aj tie kauzy čo mali ohľadom zberu všetkych udajov a teraz uz robia fony bez google services co je podla mna uplne v pici... :)
  19. 20
    Labut2

tvári sa, že má 3 roky

@kokotis keby si si o tom nieco nastudoval, tak by si vedel, ze ta kauza bola len skonstruovana Trumpom z viacerych dovodov:
    - trade war proti Cine
    - Huawei je daleko popredu vo vyvoji 5G co sa Trumpovi nepaci, kedze by to znamenalo totalnu nadvladu Ciny v tejto oblasti
    - naviac stupajuca popularita znacky co ohrozuje americke Apple
    Okrem toho si nemyslim, ze nas Huawei sleduje viac nez Google
  20. 21
    Laurikaaa

25 ročná žena
    Večne v (|)

Samsung A51?
  21. 22
    Efyks

12 ročný chlapec

https://www.alza.sk/oneplus-nord-128-gb-sivy-d5896124.htm?kampan=adw3_mobilni-telefony_bee_pro_mobily-predobjednavky_mobilni-telefony-oneplus-nord-128-gb-sivy-one0074b2_&ppcbee-adtext-variant=ad2-wo-price-trademarks&gclid=Cj0KCQjwvIT5BRCqARIsAAwwD-Qmyfi_g8R_DrQ3yPsC_dqNFUjU8s5GiTRGimf9YlwHRwe-PV5N5a4aAn4IEALw_wcB
  22. 23
    Kokotis

24 ročný chalan
    Dolná krčma

@labut2 tak vieš no, pravdu sa nikdy nedozvieš čo ako naozaj je ver mi :) ...používať android bez googlu to je take....
  23. 24
    Efyks

12 ročný chlapec

btw...Samsung A51 je nezmysel...to uz sa Ti oplati usetrit a kupit A50...A51 nie je v nicom lepsi
  24. 25
    Ayame

23 ročné dievča
    Prievidza

@laurikaaa ten ma tiež napadol a zmestí sa do požadovanej sumy.

@efyks ten oneplus je už za vyše 400€ a to ocino už nechce dať. Keďže on ten telefón nebude využívať ako nejaký 20 ročný človek...žiadne hry, žiadne soc. siete ani nič takého. Proste len na klasické využívanie...
  25. 26
    Efyks

12 ročný chlapec

aha...myslel som, ze +- je tak 50 eur hore dolu
  26. 27
    Ayame

23 ročné dievča
    Prievidza

@efyks tak keby išlo o mňa tak hej, ale u ocina nie a vždy povie že chce niečo do tých 350 eur :/
  27. 28
    Efyks

12 ročný chlapec

tak potom v svetle tychto dokazov a pozreti aky je rozdiel medzi a50 a a51 som tiez za tu a51tku :(
  28. 29
    Efyks

12 ročný chlapec

@28 myslim ceny rozdiel
  29. 30
    Ayame

23 ročné dievča
    Prievidza

@efyks veď mu ukážem viacej telefónov nech si vyberie :)
  30. 31
    Dedee

12 ročný chlapec

samsung alebo iphone, nic mimo toho nestoji za to
  31. 32
    Ayame

23 ročné dievča
    Prievidza

@dedee ocino je za android takže samsung (aspoň povedal že by chcel samsung)
  32. 33
    Lakero

22 ročný chalan
    Ďaleko za siedmimi horami

Ako píše @31... Btw nech si skúsi iPhone je to neskutočne jednoduché na ovládanie. Iba nový alebo aj zánovný?
  33. 34
    Ayame

23 ročné dievča
    Prievidza

@lakero chce nový telefón
  34. 35
    Aidenn

23 ročný chalan

Tak ona napise ako jedno z hlavnych kriterii bateriu a ludia tu zacnu odporucat iphony :D odpadnem z vas

za seba mozem doporucit znacku Xiaomi.. osobne mam model MI 9 lite a vzhladom na moje naroky mu nechyba nic, ale je to uz minulorocny model :) ked chce nove, nech skusi Mi 10 note lite, ale ten je zase podstatne drahsi a pre mna zbytocne velky.
  35. 36
    Mezomus

hrá sa, že má 2 roky
    asshole birdzu!

@ayame nepopieram, ze nie kazdy je na ajfon... akurat spravidla su to ludia, co nikdy ajfon nemali (thumbs)
  36. 37
    Elkiller

29 ročný muž
    burkina faso

odporucat iphone v roku 2020 :D
  37. 38
    Ayame

23 ročné dievča
    Prievidza

@mezomus stále sa nájdu aj ľudia ktorý nestoja o jablko
  38. 39
    Ludusinqa95

24 ročné dievča
    Tam, kde končí realita dneška

určite odporúčam Xiaomi.. cenovo dostupné, batéria Ok, fotky kvalitné..
  39. 40
    Kokotis

24 ročný chalan
    Dolná krčma

@ayame inak teraz som videl pixel 4a za 349€ to je dost fajn mobil, ak ste este nevybrali, cisty android od googlu
  40. 41
    Ayame

23 ročné dievča
    Prievidza

@kokotis dik ale už si vybral samsung galaxy A51