Fórum pridal Azizi, 30. 11. 2020 15:19 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Akým písmom píšeš najčastejšie? Pri 2. možnosti "ako a kde" si sa to naučil?

0
Azizi

tvári sa, že má 4 roky
Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Pani lesa

kombináciou vlnoviek, z ktorých sa po troche snahy a tréningu občas dajú vyselektovať jednotlivé písmená a slová
  2. 2
    Azizi

tvári sa, že má 4 roky

Ako ja uz som sa asi v 26 rokoch tiez začala sama ucit to "pisano-tlacene", ale zaujíma ma len odkiaľ ho všetci vedia, keďže pred 30-20 rokoch sa na slovenských školách este urcite neučilo...
  3. 3
    Warble

22 ročné dievča

ani neviem, skor tak nejak samovolne to preslo na ten styl tym, ze niektore velke pisane pismena sa mi nepacili a potom casom sa mi zacali viac pacit aj niektore tlacene formy niektorych malych pismen :D + samozrejme taka praktickost takeho pisania, teraz uz zvyk viacmenej
  4. 4
    Azizi

tvári sa, že má 4 roky

Prosim pri druhej moznosti nezabudnite napisat aj kde, ako a kedy ste sa to naučili. Pretože nepredpokladam, ze to bolo tiez pri učení sa pisma z cudzích obálok v 27. rokoch :D
  5. 5
    Torpedo08

29 ročný muž
    K0K0T0V0

Ale ináč TLAČENÝM VELKÝM lebo som furt malý chlapček :D
  6. 6
    Dreyjir

hrá sa, že má 1 rok
    [smutná]

naučili? wtf? :D
  7. 7
    Azizi

tvári sa, že má 4 roky

@dreyjir tak asi si tak nepisal hneď od narodenia, či?
  8. 8
    Danieldevil

30 ročný muž
    Bratislava/Trnava

najčastejšie Helvetica Neue...ale nie :D keď už náhodou píšem rukou, tak písaným, ako som sa naučil na ZŠ, nikdy mi nešlo tlačené, využívam ho iba pri vypĺňaní dokumentov (teda keď chcem aby to po mne aj niekto prečítal)
  9. 9
    R4ptor

26 ročný muž

tlačeným
  10. 10
    Dreyjir

hrá sa, že má 1 rok
    [smutná]

no od narodenia som asi celkovo nepísala :D teda neviem, ako to majú ostatní, ale to písané písmo mi príde byť úplne odveci a skôr som nahradzovala nezmyselné písané písmená ako veľké S, G, malé f atď. normálnymi, tlačenými
  11. 11
    James98

33 ročný muž
    Bratislava

Rozmýšlal som čo to je písano-tlačené písmo. Potom mi došlo, že som v živote nenapísal takéto "a" a ani neviem, ako by som ho napísal. Okrem "a" píšem všetko tlačeným.
  12. 12
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Pani lesa

som nevedela inak, že písano-tlačené písmo sa učí
    ono skrátka vznikne, keď človek začne písať tlačeným (ja osobne som začala v naivnej nádeji, že to bude čitateľnejšie) a keď tým človek píše dlho, tak to potom zmorfuje do tej písano-tlačenej podoby, lebo nebudem predsa za každým písmenom zdvíhať pero z papiera
  13. 13
    Azizi

tvári sa, že má 4 roky

@dreyjir no ja len ze niekedy, niekde a nejako si sa to naučiť musela... Možno uz počas prvých ročníkov na ZŠ, možno az neskôr z kníh, alebo... Neviem, prave to ma zaujíma, že kedy a ako... Lebo ja som nemala žiaden dôvod ani príležitosť sa to naučiť az do mojej prvej prace, kde som robila po VŠ... A stale viac si všímala, ze ľudia pisu uplne iným písmom, nez nas učili v 6 rokoch na skole :D
  14. 14
    James98

33 ročný muž
    Bratislava

To je inak otázka - píše reálne niekto takéto "a" samozrejme, že "A" píše hocikto ale "a"? Taký divný znak.
  15. 15
    Grietusha

38 ročná teta
    world citizen, človák

@james98 ja také "a" niekedy píšem.

Neviem, ja som tak začala písať na gympli. Moji francúzski učitelia tak písali, mne sa to páčilo a začala som to do odkukavat.
  16. 16
    Nicmanenapada

29 ročný muž

Hocijako, nemám v tom systém, asi žiaľbohu :D
  17. 17
    Dreyjir

hrá sa, že má 1 rok
    [smutná]

no hneď jak prestali učiteľky na ZŠ pindať, aby som písala písaným :D veď nechápem, kde človek príde do kontaktu s písaným písmom, tlačené písmo je všade, to proste odkukáš
  18. 18
    Midnight

31 ročný muž
    čo to zase píše?!

"tlačenými" kapitálkami.
    "naučil" som sa tak, že mama tak písala, páčilo sa mi to viac než písané, a narozdiel od písaného som to po sebe aj vedel prečítať =D
  19. 19
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    neexistuje

@1 toto

a pisanotlacene sa nikde neuci, proste sme to odkukali od starsich a naucili sa sami lebo to bolo rychlejsie :D Neviem, moj zivot je o tom sama si hladat vhodne a jednoduche riesenia a systemy a nie cakat, kym niekto pride a narve mi ich pod nos.
  20. 20
    Sianagirl245

19 ročné dievča

Tlačené sa neučí?
  21. 21
    Ladydoga

hrá sa, že má 0 rokov
    Prašivá diera

Velkým "tlačeným" písmom píšem už od 7. triedy základnej školy teda ale od 13tich kedy som zistila, že sa mi tak píše ovela lepšie a lahšie a aj sa mi to písmo viac páčilo než klasické písané. Jediné kde som musela to písmo obmieňať bolo pri diktátoch, inak odvtedy furt tlačeným píšem všade.
  22. 22
    Azizi

tvári sa, že má 4 roky

@sianagirl245 jj uci, ale este nikoho som nevidela používať len veľké tlačene 0:) ...a malé tlačene sa síce pokial viem neuci, resp 20-30 rokov dozadu sa este neucilo, ale väčšina ludi ho napriek tomu odmala ovlada, i ked kombinuju ho s pisanym (najmä a, e, g...)
  23. 23
    Šajžouško

40 ročný ujo

V práci píšem "tlačeným", vlastne aj pri inych príležitostiach. Ale ak by som niekomu napisal list tak pisanym :)
  24. 24
    Blackfog

hrá sa, že má 0 rokov

Som dlho od školy písal písaným ale to bol mordor to potom čítať a bolo to hnusné a škaredé, tak som prešiel na tlačený formát a skúsil rôzne formy písania hlavne pri (a,e ) tie klasické tlačené formy sú neintuitívne na písanie rukou tak ich písem písaným a je to zaujímavý hybrid teda. :D Ale už po sebe aspoň viem prečítať a ostatní tiež. :D
  25. 25
    Dee99

27 ročný muž
    RK

Veľkým tlačeným a z dôvodu lebo to jediné sa dá ako tak po mne čítať.a neučil som sa ho nijako však to sa dáko prirodzene na teba nalepi
  26. 26
    Azizi

tvári sa, že má 4 roky

@dee99 tak ale veľkým tlačeným sa učilo už v prvom ročníku na ZŠ... Malým nie ale priznávam, že netusim ako to je teraz, už sa to myslím na školách postupne zavadza.
  27. 27
    Swamper

39 ročný ujo
    BA

Na ZŠ sme museli písaným ale poznámky som si robil tlačeným Na strednej už iba tlačeným , lebo písaným by som nestíhal prednášajúceho Na gymnáziu som písal písaným len azbuku na ruštine A raz kvôli práci nejakú neogotickú starogermánčinu Inak píšem tlačeným
  28. 28
    Dwarvax

33 ročný muž
    100vezata

Ja pisem tlacenym. A co je to pisano-tlacene? :O
  29. 29
    Azizi

tvári sa, že má 4 roky

@dwarvax Také to kde píšeš malým tlacenym, ale niektoré pismenka (ako napr. a, e, g...) pisanym... Je to aj tvoj prípad? Alebo uplne všetky pismenka (vrátane a, e, g, ...) pises tlacym?
  30. 30
    Azizi

tvári sa, že má 4 roky

*tlacenym
  31. 31
    Dwarvax

33 ročný muž
    100vezata

Ja pisem vstetko velkym tlacenim. Aj preto, ze je to po mne najlepsie citatelne. Inak by to neprecital nikto snad. A po case ani ja sam.
  32. 32
    Danerine

22 ročné dievča

Asi od druhého stupňa pisano-tlačeným a nejako to same prišlo, netušila som že by sa to niekto chcel fakt cielene ucit (hehe)
  33. 33
    Milgamman

8 ročné dievča
    koronakrízový štáb ministerstva zdravotníctva SR

Rada by som hlasovala za pisane lebo sa mi to paci a dlho som pisala len tak ale na strednej som odkukala od spoluziaciek pisano- tlacene lebo to bolo rychlejsie, dospelacke a malo to styl :D Hlavne velke tlacene tak pisem D, E, F, V...
  34. 34
    Erixa

23 ročné dievča
    Trnavská nemocnica

Pri písaní striedam a kombinujem písané a tlačené podla toho, akú mám náladu a ako ma napadne.... A občas to vyzerá vážne divne, hlavne keď toho píšem viac na jednu stranu....
  35. 35
    Alysia

29 ročná žena
    Nové Mesto nad Váhom/ Brno

písano tlačeným neviem písať :D :D len písaným, alebo ked to ma byt pre niekoho tak tlačenym, aj na pohladnice radsej pisem tlacenym... pokial to ma citat niekto iny okrem mna
  36. 36
    Die

25 ročná žena
    ciernyles

my sme sa ucili normalne od prveho rocnika tlacene. pisane az neskor a len z dovodu aby sme ho poznali, kedze sa stale vela pouziva