Fórum pridal Patress112, 20. 3. 2017 22:09 do kategórie Podniky. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Amway MLM

0
Patress112

26 ročný muž

Ma niekto skusenost s MLM Amway ? aspon co som pochopil spociva to v tom nakupovat vyrobky za velkoobchodne ceny a potom predávat za maloobchodné ... Čo by bolo fajn a kludne by som sa na to dal keby tie vyrobky neboli nehorazne predrazene.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Patress112

26 ročný muž

Tu je príklad ich výrobku... http://www.amway.sk/product/101094,startovacia-sada-icook . Dat za 7 hrncov cca 700e, ved to by nepredal na Slovensku nik
  2. 2
    Mmajo

hrá sa, že má 0 rokov
    Mňa všade potrebujú

ale ty ich nemáš predávať - to nieje podstata MLM, ty máš len zohnať ľudí ktorý si to kúpia domov
  3. 3
    Patress112

26 ročný muž

Problem je ze za tu cenu si to nik nekupi :D :D :D
  4. 4
    Mmajo

hrá sa, že má 0 rokov
    Mňa všade potrebujú

ale kúpi, bol som učastníkom jedného takého stretnutia a 80% ľudí boli solventný manažéri, podnikatelia, lekári, ... a verím tomu že doma takéto veci majú, navyše keď ti amway zarobí mesačne 1500€ tak prečo by som si to nekúpil, tie veci sú drahé, ale sú aj kvalitné
  5. 5
    Patress112

26 ročný muž

@mmajo ved ano len vacsina Slovakov nie su prachati manazeri pravnici podnikatelia atd... Ako nevravím láka ma to, ale bojím sa že by sa to nepredávalo, resp by som mal čo robit aby som to predal... A nevies aky skoliaci system ma Amway ? to ma zaujíma asi najviac
  6. 6
    Mmajo

hrá sa, že má 0 rokov
    Mňa všade potrebujú

neviem čo myslíš pod školiacim systémom, ale funguje to asi tak že raz za mesiac (asi) majú stretnutie, kde si vymieňajú rady, diskutujú, a verbujú nových členov (vravia ti príklady že klasické špagety z obchodu deti jesť nechceli ale Amway špagety jedia celý deň, voda z amway fľaše chutí omnoho lepšie ako z akejkoľvek inej, ... a tak) + každý mesiac vydajú knižku + CD "samoštúdium" o nejakých úspešných ľuďoch -mesačne táto sranda stojí asi 100 € (alebo 80, neviem) , toto si však nemusíš kúpiť je to dobrovoľné - vydavateľstvo sa tuším volá Network 21

ešte raz, ty sa nemusíš báť že sa to nebude predávať - ty nič nenakúpiš - respektíve iba to čo spotrebuješ, ľudia v schéme pod tebou si budú nakupovať veci sami, platí sa to tuším na dobierku alebo na faktúru po prevzatí + môžeš všetko vrátiť - aj otvorené balenie asi do 1/2 minuté, alebo tak nejako
  7. 7
    Patress112

26 ročný muž

@mmajo no pod skoliacim systemom som myslel rozvoj predajnych komunikacnych a prezentacnych zrucnosti + rozvoj leadershipu. Ale neviem, stále mi príde, že MLM firmy ako OVB, PG atd maju lepšie produkty. Predsalen hypoteky, poistky a spotrebne uvery, po tých bude dopyt stále. A OVB s PG myslím takéto veci maju zdarma a nemusis si to platit z vlastneho vrecka.
  8. 8
    Mmajo

hrá sa, že má 0 rokov
    Mňa všade potrebujú

lebo jesť ľudia nebudú stále, že?

OVB, kľudne, ak dokážeš žiť s pocitom že si "okradol" niekoho o pár tisíc €, ty z toho máš tak 20 a ľudia nad tebou viac ako ty
  9. 9
    Mmajo

hrá sa, že má 0 rokov
    Mňa všade potrebujú

P.S. nezabudni poistiť najskôr celú svoju rodinu aby si zarobil!
  10. 10
    Condition

23 ročný chalan
    Žilina

Oboje stoji za stary kkt :) ak ta bavi predavat zozen si nieco co je primerane slovensku a financnym podmienkam :)
  11. 11
    Patress112

26 ročný muž

@mmajo ved to som nepovedal, ale Amway vyrobky sú fakt mrte drahe vzhladom na uroven príjmov na Slovensku. Láka ma to viac ako OVB, ale odrádza ma aj to že si musíš kupovat tie motivačné veci (a kedze mam prijem mesacne ako student 200€, dat 80-100€ na motivačné CD je pre mna likvidačné)
  12. 12
    Mmajo

hrá sa, že má 0 rokov
    Mňa všade potrebujú

nemusíš si ich kupovať, je to dobrovolné, radšej si nájdi nejakú normálnu prácu kde ti poskytnú školenia a bude sa ti dať robiť popri štúdiu, alebo si založ e-shop, alebo čokoľvek iné ale vykašli sa na MLM, je toho plno, prídeš v BA na námestie, zakričíš "chcem sa dať poistiť" a za chvíľu bude okolo teba 10 ľudí s najvýhodnejšou ponukou len pre teba
  13. 13
    Patress112

26 ročný muž

@mmajo na MLM ma láka práveže časová volnost, čo by som v práci nemal + osobnostný rozvoj, to je ten problém ... :( momentalne robim v UPC, je to fajn práca, ale hrozne stereotypná... Navyše si závislý od toho kolko odmakáš. V MLM ked si vybuduješ príjem tak si možeš dat pauzičku kedy chceš a o príjem neprídeš. Viem že na začiatku mám rátat s minimálnymi alebo žiadnymi príjmami ale tak som ochotný to aspon skúsit.
  14. 14
    Patress112

26 ročný muž

@mmajo a na eshop nemám kapitál žial, nemysli si že ma to nenapadlo :D aj nad podnikaním na Amazone som už uvažoval :D
  15. 15
    Mmajo

hrá sa, že má 0 rokov
    Mňa všade potrebujú

tak, dnes na e-shop nepotrebuješ nejaký obrovský kapitál, tak 200€/rok za poskytnutie domény a webu a to je tak všetko, 50% tovaru predaného v e-shope obchod nikdy nevidel, ide to rovno od distribútora