Fórum pridal Energy1010, 23. 8. 2019 17:29 do kategórie Stredné školy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Angličtina

0
Energy1010

22 ročný chalan

Ahoj BIRDZ, prosím o radu ako sa mám učiť maturitné témy z Angličtiny (uroven B2). Nechcem sa to bifliť a tak hladám nejaký sposob ako tomu najlepsie pochopiť a lahko sa to naucit. Mam aj vsetky témy prelozené. Podotýkam ze moja Anglictina je na bodemrazu
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Marleymt

  hrá sa, že má 0 rokov

  No, angličtina je práve jedna z vecí, ktoré sa nedajú len tak naučiť podľa tém narýchlo, ale čo môžeš spraviť ako prvé, je hlavne si to neprekladať. Napísať si ku každej téme body, ktoré o tom vieš povedať, ale hlavne sa to uč po anglicky! Akýkoľvek slovenský preklad, z ktorého si to potom budeš dávať späť do angličtiny (ak to teda takto myslíš), ťa len bude brzdiť.
  Najspoľahlivejšie, ako sa vieš rýchlo naučiť nejaký jazyk, je obklopiť sa ním, zvyknúť si naň. Takže namiesto maturitných tém proste pozeraj anglické filmy (ale nie so slovenskými titulkami), píš si s ľuďmi po anglicky, čítaj anglické recenzie, anglické knihy (začni napr. Harry Pottera, to je easy a dobré aj pre začiatočníkov). Nemusíš rozumieť všetkému, ale pochopíš a zvykneš si na ten jazyk omnoho rýchlejšie, ako keby si trénoval len maturitné témy. A hlavne, nezaskočí ťa, keď sa ťa maturitná komisia nespýta niečo elementárne, čo si si ale nenatrénoval/a.
 2. 2
  Gramofón

  hrá sa, že má 0 rokov
  Niekde na Slovensku

  Ak je tvoja angličtina na bode mrazu, prečo si sa rozhodol maturovať z B2?
 3. 3
  Lafiziq

  25 ročný muž
  Bratislava

  @gramofon na gymnáziách je povinná maturita z angličtiny

  k téme: podľa mňa v prvom rade sa musíš naučiť po anglicky? aby tvoja angličtina nebola na bode mrazu. Tu podľa mňa pomáha niekoľko vecí, napríklad si nájsť niekoho s kým budeš hovoriť furt po anglicky, alebo budeš si každý deň rozprávať v hlave po anglicky... takisto je fajn pozerať videá na youtube v angličtine, ale dávaj si pozor, lebo počúvaním sa učíš počúvať a nie rozprávať (ako si veľa ľudí mylne myslí). A s týmto možno nebude veľa ľudí súhlasiť, ale biflovať sa je pri učení jazykov prospešné. Jednoducho sa uč naspamäť .... hocičo, napríklad texty piesní, všelijaké krátke články v učebnici alebo rozhovory. Nauč sa niečo, tak aby si to vedel aspoň 3 dni plynulo povedať. Potom sa uč iné naspamätať. Tak sa do mozgu dostane ľahko cudzí jazyk.
 4. 4
  Lafiziq

  25 ročný muž
  Bratislava

  @gramofon teda úroveň B2.. nemusí byť angličtina.. môže byť aj iný cudzí jazyk, ale musí byť B2
 5. 5
  Energy1010

  22 ročný chalan

  Dakujem za všetky rady, ale o 3 týždne žiaľ maturujem. A potrebujem sa naučiť tie témy, takže hľadám nejaký systém ako nato :) Bohužiaľ nie každému idú jazyky
 6. 6
  Ssnehulienka

  24 ročné dievča
  Dolný Kubín

  nie je to asi odpoved, ktoru hladas ale ak mas na to prostriedky najdi si sukromne doucovanie. doucujem presne babu co ide maturovat.
 7. 7
  Willbebetter

  tvári sa, že má 6 rokov

  nauc sa ku kazdej teme zo 3-4 body, ktore potom budes vediet rozvit. lahsi sposob neexistuje.
 8. 8
  Annyejnji

  21 ročné dievča

  Tak za noc sa z ničoho B2 nenaučiš a za 3 týždne tiež nie. Podľa mňa sa nauč z každej témy nejaký text, čo by si vedel povedať, nejaké somariny, čo by sa ťa pravdepodobne mohli spýtať... aspoň pár viet ku každému... a najlepšie čosi všeobecné, čo vieš použiť kdekoľvek. napríklad nejaké vety, ktoré použiješ, keď sa ťa spýtajú či už na maliara, sochára, spisovateľa, známu osobnosť usa atď... :D
 9. 9
  Riddiculus

  7 ročné dievča
  *1238

  Ja som zas nevedela tie maturitné témy. Síce som si každý ten článok v YESke prečítala, ale aj to len preto, že som nechcela sklamať učiteľku. Nemala sa mi ako venovať, keď som si jediná z ročníka dala B2, ale ja som sa aj tak naučila po anglicky sama. U mňa to začalo pesničkami. Vždy som mala hrozné učiteľky (až posledný rok sa nám v novembri zmenila), takže ma to nebavilo, ani mi to nešlo. Chcela som rozumieť pesničkám, tak karaoketexty boli moja najnavštevovanejšia stránka. Potom youtube videá, ale najskôr len také do 5 minút, viac som sa na to nevedela sústrediť a nebavilo ma to toľko. A nejako časom filmy, dlhšie youtube videá a sama so sebou sa rozprávam.
  Toto je síce nejaká moja skúsenosť s tým, ako sa naučiť jazyk, ale ako z neho zmaturovať, to je o inom. Ale je to jednoduché, to len ten test bol blbý.