Fórum pridal Ixdedede, 6. 1. 2018 23:19 do kategórie Biznis, komercia. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

ano ci nie?

0
Ixdedede

20 ročný chalan

oslovil ma kamos s tym ze ci mam urobeny druhy pilier, hovorim ze asi nie. tak mi povedal ze ja o nic nepridem iba nejake % sa budu odvadzat na sporenie, ze mi to urobi za par minut. oplati sa do toho ist??? ake to ma nevyhody´?
Odozva

Názory k téme

1. 2
    Bunnyboy

24 ročný chalan

Keby si bol murár, druhý pilier si postavíš aj sám (thumbs)
  2. 3
    Midnight

28 ročný muž
    si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

@ixdedede nevýhody: budú ti viac brať z výplaty
    výhody: pôjde to potom na TVOJ dôchodok, narozdiel od prvého "piliera", ktorý zaprvé oficiálne ide na dôchodky iných (teraz, hneď ako ho dávaš, odchádza na dôchodky momentálnym dôchodcom, podobne ako keď ty budeš dôchodca by malo tebe prichádzať od tých čo budú dávať vtedy), a aspoň teoreticky ti na to nemôže štát šáhnuť a zneužiť to na iné veci, narozdiel od prvého piliera.

tak dajak. ale neviem o tom veľa, to len tak čo sa na mňa náhodou nalepilo
  3. 4
    Ixdedede

20 ročný chalan

@midnight cize ked mam dajme tomu vypplatu v hrubom 800e, v cistom dostanem 650e a spravim si ten druhy pilier bude mi chodit este menej, napr. 630e? alebo to su len malicke ciastky v par eurach?
  4. 6
    Romcix

26 ročná žena
    Nitra

nebude ti chodiť menej. tie peniaze odvádzaš aj teraz, ale niekde inde ako na svoj dôchodok. počúvaj kamoša