Fórum pridal Devanelemen, 19. 8. 2019 14:11 do kategórie Záhady, mýty. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Astrálne cestovanie zrkadlom

0
Devanelemen

17 ročný chalan
Nuladimenzionálny priestor

• 0% ľudí
    Áno, videl som realitu
  • 14,3% ľudí
    Áno, videl som niečo iné
  • 0% ľudí
    Prehodil som sa s dvojníkom z inej dimenzie
  • 71,4% ľudí
    Neskúšal som
  • 0% ľudí
    Mám z toho nočné mory
  • 14,3% ľudí
    Choď sa liečiť/(napíšem v komente čo)
  • 0% ľudí
    Áno, videl som realitu
  • 0% ľudí
    Áno, videl som niečo iné
  • 0% ľudí
  • 100% ľudí
    Neskúšal som
  • 0% ľudí
    Mám z toho nočné mory
  • 0% ľudí
  • 0% ľudí
    Áno, videl som realitu
  • 25% ľudí
    Áno, videl som niečo iné
  • 0% ľudí
  • 50% ľudí
    Neskúšal som
  • 0% ľudí
    Mám z toho nočné mory
  • 25% ľudí
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Devanelemen

17 ročný chalan

Naschvál som dal taký názov ankety, ale predsa to súvisí. Skúšali ste sa niekedy pozerať do zrkadla na seba dlhú dobu, aspoň 10 minút ? Ak áno, videli ste niečo iné ? Čo ? Nemal som čo na práci tak som sa nejak dostal k ezoterike a prišlo mi to divné a zároveň zaujímavé, tak sa pýtam či s tým máte nejaké skúsenosti.
  2. 2
    Verdamt

27 ročný muž

Ezoterika je ako cukráreň. Veľa zaujímavých a lákavých vecí, z ktorých sa ti ale pokazia zuby a bude ťa bolieť brucho (v najlepšom prípade) a v konečnom dôsledku je ti to všetko nanič.
  3. 3
    Devanelemen

17 ročný chalan

@verdamt ja to tiež beriem nejak tak, ale išlo mi hlavne o to, či to niekto skúšal, lebo aj z vedeckého hľadiska ti to môže spôsobiť halucinácie. Čo ti je v konečnom dôsledku tiež na nič, ale predsa.
  4. 4
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

kedysi som obcas onanoval pred velkym zrkadlom a vzdy som tam videl moj aktualny idol... ale uz ma to preslo (: (hehe)
  5. 5
    Devanelemen

17 ročný chalan

@salora oh, wau. (:
  6. 6
    Majmarad

36 ročný ujo

Som si spomenul na toto :D

http://nd03.jxs.cz/342/026/b263fbee94_66063857_o2.jpg
  7. 7
    Sasi2680

tvári sa, že má -1 roky

@1 10 minút by som asi nedala pozerať sa do zrkadla, po všetkých tých hororoch čo som ako malá pozerávala, sa bojím pozrieť niekedy do zrkadla aj nachvíľu, hlavne keď som sama doma :D
  8. 8
    Nespiacakraska

29 ročná žena
    Doma

A vieš o tom ze keď v noci pred zrkadlom povieš 3x Biggie Smalls objaví sa jeho duch a strelí ta do zadku?

Ono chápem ezoteriku, aj fantáziu ľudí že za zrkadlom je krajina podobná našej ale toto mi príde prehnané...
  9. 9
    Ririnavy

24 ročné dievča

Mne sa raz na tabore stalo ze sme sa pozerali do zrkadla s kamoskou a vyzerali sme normalne a zrazu sme boli uplne biele v tvari vyzerali sme ako mrtvolky dodnes nechápem co to bolo ale bolo to dost strasidelne mozno teraz by uz nebolo :D ale fuj :D
  10. 10
    Devanelemen

17 ročný chalan

@nespiacakraska veď aj mne, ale čítal som, že keď dlhší čas tvojj mozog nedostáva nové podnety, môže začať tvoju tvár meniť.
  11. 11
    Nerwous15

26 ročný muž
    furt rovno a dzig do ľava :P

@devanelemen pokial viem, tak cumiet dlhsiu dobu do zrkadla sposobi, ze sa mozog zacne nudit a zacne pretvarat obraz a je na pozorovatelovi ako sa k tejto "halucinacii?" postavi, takze kludne mozes mat pocit, ze ta to vcuclo a vyprdlo v inej dimenzii :D to je uz len otazka psychiky
  12. 12
    Nerwous15

26 ročný muž

Ja radsej halucinujem cumenim na obkladacky alebo kvazi rovne ciary, sa to vsetko hezky vlniii :D
  13. 13
    Tomas55555

24 ročný chalan

Pozor na to! Svedecké výpovede síce naznačujú že astrálne cestovanie je nadprirodzený reálny jav, avšak ide o okultný jav, takže ruky od toho preč!
  14. 14
    Devanelemen

17 ročný chalan

@nerwous15 ja pozerám do stropu.
  15. 15
    Nerwous15

26 ročný muž

@tomas55555 realny? Tusim si si pomylil vyznamy sloviciek.. VSETKO sa to deje LEN v tvojej hlave.. zazraky niesu

@devanelemen mam nudny, ciro biely strop.. uz ked, tak zavri oci, ale chce to tmu a tie fliaciky zacnu dostavat farbu a rozne sa tvarovat, to ti je taka zvatlanina, len kdejaka predstava, ci nasilne tvarovanie to cele zrusi :( vela snahy pre malo zabavy
  16. 16
    Devanelemen

17 ročný chalan

@nerwous15 hej, alebo keď zatvoríš oči a si ich trošku pritlačíš, ale v tme.
  17. 17
    Nerwous15

26 ročný muž

Ale trip je trip.. :D
  18. 18
    Tomas55555

24 ročný chalan

@nerwous15 Práveže len v hlave sa to nedeje. Mimotelove zážitky kedy osoba dokáže opísať javy ktoré nemala ako vidieť to potvrdzujú. Tých svedectiev je až priveľa na to aby sa odbili rukou a označili za vymyslené.
  19. 19
    Nerwous15

26 ročný muž

@tomas55555 co napr.?
    Nedokazes si ani predstavit kolko veci som na drogach videl a nikdy som svoje telo neopustil.. kolko novych pocitov zazil, ako sa dokazal pozriet na veci s inych uhlov, ktore mi otvorili perspektivy ale vzdy, za kazdym, aj ked som lietal vesmirom a chvilami som si skutocne nebol isty kto som, co som, ci vobec skoutocne existujem, ale cele to bolo len v mojej hlave a nikde inde (konkretne tento zazitok sa vraj vola "rozpad ega" a je to ako dotknut sa smrti, nic prijemne)
    Tak daj aspon jedno svedectvo, to som zvedavy
  20. 20
    Midnight

30 ročný muž
    čo to zase píše?!

@devanelemen viem co myslis, skusal som to viackrat, a ano, robi to trochu podobny efekt ako ked si dlho opakujes jedno slovo, zacne ti zniet uplne zvlastne a cudzo, lebo si na jeho zvuku zacnes vsimat veci ktore si bezne nevsimas.

predpokladam teda ze ide o ten isty princip.
  21. 21
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

@nerwous15 a co ak sa vsetko deje len v tvojej hlave a cely svet je len vytvor tvojej fantazie? dokazes to vyvratit?
  22. 22
    Nerwous15

26 ročný muž

@xxar3s nieco take nemozes mysliet vazne!!

Uz len to, ze nedokazem predvidat buducnost je fatalny dokaz.. vsetko ma svoj system ktory sa nenarusa, svojvolne nemeni a ziadne fantazmagorie mimo telky sa nedeju

A uplne primitivny dokaz, ktory by napadol aj 15 rocnemu decku - ucim sa

Akoze je fakt, ze mam mozog zdevastovany s tych picovin co zeriem, ale tak primitivnu otazku nedokazem polozit ani ja.. takto z rana ma srat blbostami, to svet nevidel toto..
  23. 23
    Tomas55555

24 ročný chalan

@nerwous15

No hej tie tvoje zážitky boli naozaj asi len výplodom tvojej mysle, i ked sa ti mohli zdať reálne. Avšak mimotelove zážitky kedy osoba vidí samu seba zhora, pričom opis reality súhlasi s danou realitou, nie sú zriedkavé. Zmienuje sa o nich napríklad Raymond Moody vo svojej knihe "život po živote". Tieto mimotelové zážitky opisuju ale i ostatní výskumnici zážitkov klinickej smrti a dokonca i jeden užívatel (myslím že to bol Vreskot alebo Marcelo) povedal o tom že takýto mimotelový zážitok zažil. Stačí si dať do google "out of body experience" a vyhladá ti to množstvo literatúry.

24. 24
    Nerwous15

26 ročný muž

@tomas55555 konske uspavadlo z neviem cim presne a mas pocit, vidiny ze lietas v miestnosti a kukas na svoje telo.. nakvapkas si to na tabak, zakuris a ides ;) ziadne mimotelove neviem co, preludy v hlave.. ked som sa daneho opytal, ze jak miestnost vyzerala, tak uplne totozne s tou kde bol TEEEDA az na taky drobny detajl ze nevedel nic popisat, co videl..a preco? Lebo haloooo, pocit!!
    Dalej,
    osobne som si tymto presiel, zaspavas z vedomim, zo dve tri hodinky trapenia, nehybne lezanie, sustredenie a wualaa, snivam v svojej izbe kde su aj ostatni, dvere sa nedaju otvorit, tak tamade nervozne beham a nudim sa.. ale cosi mi tu nesedi, pootvorena skrina a v nej vsetky veci ako v reali..ale skutocne vsetky? Pozriem sa lepsie a coto toto? Pred chvilou tu ten pohar nebol na ktory som si prave spomenul, ze tam chyba.. On sa len tak objavv..ahaaa, ja sniivam, bol by som sa zabudol :) jedine co bolo napicu bolo to, ze som sa nemohol zobudit, lepsie povedane horkotazko som sa budil a ked sa mi to podarilo, tak som ostal paralyzovany dost dlhu dobu, to je ta latka co mozog vylucuje ked snivas, zeby si nebehal jak spiaci kokot..(toto si nacitaj na nete, vedecky dokazane fakty..) 2 krat, ziadna nahoda .. kazdy kto nieco podobne zazil a urcite to zazilo vela ludi, co sa snazili zaspat, nemaju problemy zo sustredenim, ale vobec tomu nedavali vahu lebo kurva maju rozum, alebo si tento typ snov ani nepamataju (na to som ukecaval jedneho fakt idealneho adepta, no nemal zaujem, takze toto overene nemam)
    A,
    ale pride nejaky expert, co vie z blbcov ako vytiahnut love, do sivej prileje trosku farby a je tu luxusny pribeh pre najivky ochotne platit tazke love, lebo nechapu a len slepo veria mnozstvu literatury na internete o outofbodyXP ci co..

Nech to zhrniem, cele je to len sikovny marketingovy tah na ludi, ktori si nevedia vysvetlit niektore veci po svojom, pripadne nemaju nadhlad
    viem, ze je tazke tomu verit, ked mas svoju pravdu a chces niecomu verit, tak ta nejaky sasek za mobilom nepresvedci o opaku, ale skus nad tym popremyslat objektivne, pozri sa na problematiku z viacerych uhlov, nevid to len s toho svojho, nauceneho, lebo kritika je to, co ti ukaze realitu, je len na tebe ako to prijmes
  25. 25
    Nerwous15

26 ročný muž

Uz ked neprecitas vsetko, tak aspon ten posledny odstavec
  26. 26
    Tomas55555

24 ročný chalan

@nerwous15 Pokiaľ sa tebou opisovana realita nezhodovala s realitou potom si mal len halucinacie. Lenže tí ľudia ktorí podali svoje svedectvo nemali halucinácie pretože tá realita ktorú opísali skutočne sedela.

Nejde len o marketingové ťahy. Niektoré prípady síce môžu byť marketingové ťahy, ale nie všetky. Je veľa nezávislých svedectiev na internete ktoré za to že zverejnia svoj zážitok nedostanú peniaze. Vzhľadom na ich vysoký počet je štatisticky nepravdepodobné že by všetci klamali. A stačí pritom aby čo i len jedno svedectvo z tých státisícov bolo pravdivé a už máš dôkaz nadprirodzeneho javu.
  27. 27
    Nerwous15

26 ročný muž

@tomas55555 jasne som pisal, ze sa to zhodovalo do chvile, nez som sa uvedomil.. vsetko bolo perfektne, aj fliaciky na stene a dierka po jednom bujarom vikende.. ked som sa posustredil a rozpamataval, tak to, co som pisal... ale pochop, ze vsetky detaily si len tak hocikto nezapamata a s toho mozu mylne vyvodit, ze to bolo zhodne vo vsetkom.. poznas nieco ako zivy sen? Vsetko ti pride realne, este aj to, ze ti z automatu vypadavaju tisice a z nicoho nic si v kasine a pred tebou miliony a vobec ti to nepride divne..verim, ze chapes co myslim, co opisujem..samozrejme ti, ktori tebou manipuluju tymto smerom ti vsetci svorne budu tvrdit presne to, co si pisal ty :S nepride ti to ani trosku podozrive? Nezabudaj problematiku vnimat z viacerych uhlov, nech sa nam komunikacia netoci v kruhu (thumbs)

Ano, ako vravis.. teraz otazocka na teba a poprosim ta o co najkratsiu a najjasnejsiu a uprimnu odpoved.. ak by sa stalo tebe to, co mne, co som opisoval s tou izbou, kde sa kvazi realne vidis, tiez by si bol ochotny to jebnut na net, tak ako by si to opisal? Ako keby si sa pomalicky ale isto dostaval do spektra/nadprirodzeneho javu, alebo proste sen?
  28. 28
    Tomas55555

24 ročný chalan

@nerwous15

No dobre, vybavil si si v tvojej halucinácii svoju izbu tak ako si ju mal zafixovanu v hlave dakde v podvedomi, a keďže sa odvtedy tvoja izba vyzorovo nezmenila tak ten opis mohol sediet s realitou až do času uvedomenia.... Lenže je napríklad veľa príkladov a to hlavne u pacientov ktorí zažili mimotelovy zážitok pri operácii, že keď sa vznasali nad svojím telom tak videli lekárov a dokázali opísať presne čo hovorili, a prístroje ktoré používali. V tomto pripade ale nemohlo ísť o podvedomalu halucináciu ale o skutočný jav.

"tiez by si bol ochotny to jebnut na net, tak ako by si to opisal? Ako keby si sa pomalicky ale isto dostaval do spektra/nadprirodzeneho javu, alebo proste sen?"

Máš na mysli to že či by som na net napísal svoj zážitok tak ako sa skutočne stal, alebo či by som doň zakomponoval prikraslene udalosti ktoré sa nestali ?
  29. 29
    Tomas55555

24 ročný chalan

@nerwous15

Pretože podvedoma halucinácie moze vzniknúť len na základe obrazu ktorý už máš zafixovany v mozgu. Lenže náhodný rozhovor lekárov a presný popis medicínskych prístrojov nie su veci ktoré má človek uložené v pamäti.
  30. 30
    Nerwous15

26 ročný muž

@tomas55555 v podvedomi ano.. neodpovedal si
  31. 31
    Nerwous15

26 ročný muž

@tomas55555 paulo coelho - veronika sa rozhodla zomriet.. tam je to tiez pekne opisane, uz ked spominas tych doktorov.. obycajna kniha, obycajny pribeh fiktivnej osoby na nerozoznanie od skutocnosti a predsa dokazal opisat neuveritelne veci a dokonca ich podat ako zena.. to je proste fakt ktory stoji za houby, pristroje sa daju naucit, rozhovory dedukovat.. dedukcia je to s coho ziju tie cikanky co ti predpovedaju buducnost z bradavicou na xichte a ako to robia ti je dufam jasne.. alebo aj v tie veris? Bo ked hej rovno uzatvaram temu koncim mazem ucet birdzu vymazavam chrome lisujem mobil idem spat
  32. 32
    Tomas55555

24 ročný chalan

@nerwous15

"v podvedomi ano.. neodpovedal si"

Spýtal som sa ťa co konkrétne máš na mysli, a ty si mi neodpovedal.
  33. 33
    Tomas55555

24 ročný chalan

@nerwous15

A ty si myslíš že nejaký obyčajný človek má znalosti o medicínskych prístrojoch ? A tiež sa nedá naučiť poradie používaných pristrojov - to musí človek zažiť aby to dokázal presne opisat, v podvedomí sa ti nikde taká informácia nenachádza.

Každý rozhovor je iný a záleží od okolnosti a recovom vyjadrení lekárov ako ten rozhovor bude znieť. Pravdepodobnosť že presne zopakujes čo i len jednu vetu ktorú niekto povedal je mizivá.

Samozrejme že tým vestbam neverím, lenže tu porovnávas hrušky s jablkami. Vestbu si môžeš overiť až po určitom čase ale mimotelovy zážitok si môžeš overiť kvázi hneď. A čo sa tych vestieb týka, aby som bol nestranný tak poviem že keby niekto pri vesteni správne uhádol desať z desiatich random veci ťažkých na uhadnutie tak by som o jeho vesteckych schopnostiach začal uvažovať.
  34. 34
    Nerwous15

26 ročný muž

@tomas55555 otazku som jasne polozil, ty konspirujes

A vobec, uz celkovo zavadzas, cjytas sa hlavne nejakeho netusim akeho pribehu, ktory sa vraj stal a o vyvratenie takehoto typu pribehov moze ziadat len debil.. akoby som ti tvrdil, ze isty tipek na videu lietal a nebola to ani fotomontaz, ani nebol zaveseny na lanach :D

Debatu si vyhral, cau
  35. 35
    Padlyanjel

24 ročné dievča
    z Xibalby

Raz som natrafila na clanok uz neviem o com ale pametam si ze som tp len tak z prdele vyskusala. Dlho nic a potom som miesto svojej tvare videla v zrkadle divne tvare inych ludi a bolo to dpst strasidelne ale priklanam sa k tomu, ze to bolo iba v mojej hlave.
    Ako mala som mala dost halusky a aj dnes dakedy neviem 100% rozoznat ci sa mi daco snivalo alebo sa to stalo. Ale nesibe mi, viem ze sa moja mysel so mnou zahrava (hehe)