Fórum pridal Demoniqangel, 25. 9. 2017 19:14 do kategórie Windows. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Birc raď! Išiel by si do toho? (koment)

0
Demoniqangel

hrá sa, že má 1 rok
Bratislava

Odozva

Názory k téme

1. 2
    Demoniqangel

hrá sa, že má 1 rok
    Bratislava

Situácia: sťahuješ sa s dvoma kamošmi (znesiteľný pár). Našli ste super byt, ale tvoja izba nemá okno, čo je jediná nevýhoda toho bytu. Išiel by si do toho?

Predpoklady:
    - Rád spíš pri otvorenom okne (!)
    - Máš potrebu spať so zavretými dverami (bubuláci + hluk spôsobený ostatnými)
    - Izba má na stene spoločnej s obývačkou vyrezané 3 veľké úzke “okná”, cez ktoré prúdi svetlo z obývačky (dajú sa zastrieť)
    - Bol si už na asi 7 obhliadkach a toto je najlepší byt doposiaľ
    - Ponuka 3i bytov je fakt napiču, ale fakt
    - Nemusíš do bytu kúpiť NIČ a je veľmi pekne zariadený
    - V obývačke (ktorá susedí s izbou) sú dve okná a balkónové dvere vedúce na pavlač = keď otvoríš izbu a okná, zrejme ten vzduch nejak cirkulovať bude
    - Je to v historickom centre BA, minútu pešo na Hlavné
    - Majiteľ je super a cena je v pohode
    - Je tam veľká obývačko-jedálňo-kuchyňa, kde zrejme aj tak budeš tráviť väčšinu času
    - V izbe budeš hlavne prespávať alebo keď budeš chcieť kľud
    - Ale! Nie je tam okno :D
  2. 3
    Narazuvzdornaa

25 ročná žena
    bridge troll

Dpc naozaj tazke :D asi bych to nedala aj tak
  3. 4
    Demoniqangel

hrá sa, že má 1 rok
    Bratislava

Nakreslila som vam aj podorys :D

https://imgur.com/a/4nUlO
  4. 5
    Demoniqangel

hrá sa, že má 1 rok
    Bratislava

https://i.imgur.com/uITs1l0.png
  5. 6
    Danieldevil

28 ročný muž
    Bratislava/Trnava

Ja áno. Vlastne teraz to tak mám. Aj keď je pravda, že bývam sám a tak trávim čas najmä v obývačke a v izbe v podstate iba spím.
  6. 7
    Stolky100

23 ročný chalan

asi by som si to okno urobil alebo ja neviem :D aj keď teraz ide zima tak asi pri otvorenom okne spať nebudeš :D ale v lete je to must have no...
  7. 8
    Demoniqangel

hrá sa, že má 1 rok
    Bratislava

(inak kategoriu Windows som dala lebo ziadna nesedela a toto bolo najabsurdnejsie ale vlastne sa to celkom hodi :D :D)
  8. 9
    Mcvpn

7 ročné dievča
    kristušácka dolina

ak to neberies, mozes mi dat kontakt :D
  9. 10
    Cos45

602 ročný ujo
    |̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ |

Chcel by som vidiet do duse architekta, ktory toto navrhol.
  10. 11
    Demoniqangel

hrá sa, že má 1 rok
    Bratislava

@cos45 Povodne tam bolie priechodne izby, oni ich chceli znepriechodnit a toto bola jedina moznost :/

11. 12
    Tangerina

24 ročné dievča
    Banská Bystrica

v živote nikdy by som nešla do izby bez okna, tvl :D nezvládala by som, že je tam stále tma, lebo neznášam tmu, a hlavne, kks, to ako sa tá izba dá vyvetrať, keď tam nie je okno?! akože dverami do kuchyne?! :D :D (dúfam, že za to ešte majiteľ pýta aj nehorázne prachy:D)
  12. 13
    Melancholik

27 ročný muž
    Bratislava

ja by som to nedal :D ale verim tomu že su ludia ktorým to nevadi ...a v situacii ktoru navrhuješ mam pocit že by si to dala a nevadilo by ti to (kedže si ten byt už videla aj tuizbu a neznechutilo ťa to hned ako si ju videla) ... čiže za mňa síce nie , ale ty to vezmi ! :D
  13. 14
    Cos45

602 ročný ujo
    |̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ |

To je jedno, dal som nie a stojim si za tym. :-) Je to cudne a nechapem ani tie falosne okna.
  14. 15
    Cos45

602 ročný ujo

To je jedno, dal som nie a stojim si za tym. :-) Je to cudne a nechapem ani tie falosne okna.
  15. 16
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

Ja osobne urcite nie. Ale poznam ludi, ktorym by to nie ze nevadilo ale bolo by im to doslova jedno. :D
  16. 17
    Nespiacakraska

29 ročná žena
    Doma

Ja by som to nebrala. Ja musím mať zavreté dvere na miestnosti a otvorené okno. (hehe)
  17. 18
    Anonym356

24 ročný chalan

Ja by som to bral. Aj sama píšeš, že toto je zatiaľ to najlepšie čo sa ponúka tak to ber kým je čas. Máš 10 výhod k 1 nevýhode, to sa vyplatí, na to si zvykneš a budeš v pohode...
  18. 19
    Plavam_zivotom

24 ročné dievča

Ten byt pôdorysom vyzerá skvelo, fakt by som asi do toho šla.
    Ale fakt ja neviem, čerstvý vzduch z okna a hlavne v lete je fucking podstatný ak tam nemáš klímu.
  19. 20
    Motorbreath

27 ročný muž
    Ashenvale

Mam taky pocit ze ti vadi len to okno... a ked tam budes iba prespavat... ale sak ak sa tam da vyvetrat z druhej izby...
  20. 21
    Aprilynne

22 ročné dievča
    BA/BB

videla som ten byt na fb :D že hmm, dobrá poloha, trojizbák, čože je taký lacný?:D hento sa nedá klasifikovať ako obytná miestnosť absolútne.. ani na prechodné bývanie (čo dlhodobý nájom NIE je). Cez dve miestnosti 15 metrov k oknu nevyvetráš, + tie sklá sú mliečne- minimum svetla.. ako by bola zmluva? veď vyskúšajte a dohodnite sa ak to bude fakt nanič, tak dáte výpoveď :D
  21. 22
    Demoniqangel

hrá sa, že má 1 rok
    Bratislava

@motorbreath To prave neviem ci sa da, neskusala som to obviously :D

@aprilynne Za liter so vsetkym, co je na lokalitu celkom v pohode (videla som aj za 900 ohavne byty a viac od centra)... Len ono vies, pri takychto prenajmoch nefunguje take ze "vyskusaj" lebo mas jednak dvojmesacnu vypovednu, vacsinou sa zmluvy davaju minimalne na polroka ze tam musis byt, a zaroven platis liter realitke cize to uz sa potom nechces stahovat...
  22. 23
    Aprilynne

22 ročné dievča
    BA/BB

@22 s realitkou som nepočítala keď som to písala, s tými 2 mesiacmi hej teoreticky.. No tu platíš za lokalitu, otázka je či sa ti to aj oplatí. Centrum nie je vždy radosť :D Ja by som do toho nešla, ale keď vravíš že toľko hľadáte a nič, neviem. Ale myslím že ho tak skoro neprenajmú, ak si dáte ešte chvíľu na hľadanie, škoda že v takom blbom čase kedy je malá ponuka :)
  23. 24
    Adka25

19 ročné dievča
    Nezname mesto

Asi nie lebo sa zblaznis :D keby mozno neni otvorena presne do kuchyne odkial ti pojde smrad a teplo plus ziadna sanca na vyvetranie tak rozhodne NIE
  24. 25
    Piter09

22 ročný chalan

ee, ja mam okno otvorene nonstop
  25. 26
    Miklucho

29 ročný muž

si nadsena dobrou polohou a zvyskom bytu, ale dobry byt nikdy neobsahuje obytnu izbu bez okna. nie.
  26. 27
    Poppyseed

25 ročná žena

co ti dziga, rozhodne nie. to ides byvat do vacsieho satnika doslova. je to vobec legalne ponukat izbu bez okna? ved uz len bezpecnost, co ak zacne horiet v byte, kam pojdes ved sa tam hned zadusis. co tvoj biorytmus a bologicke hodiny, ved sa uplne zblaznia ked sa rano zobudis a neuvidis ziadne svetlo zvonku, hoci aj cez zaluzie. a o vetrani ani nehovorim. ako je to na tebe, ale myslis ze zdravy jedinec by sa tam coskoro zblaznil.
  27. 28
    Jeko

30 ročný muž
    (づ。◕‿‿◕。)づ

Akože keď sa nad tým tak zamyslím, tak som snáď ešte nevidel obytnú izbu bez okien :D
  28. 29
    Antifunebracka

30 ročný muž
    vreskot birdzu

Ak by som sa chcel do mesiaca zabiť, určite.
  29. 30
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Tiež som zhrozeny z toho že tam nie je okno...a tie 3 maličké čo sa predpokladám nedajú ano otvárať tak to nestačí... + nie nevyvetráš tam nijak... keby tam bolo riadne okno do obývačky tak ešte by sa to dalo a vyriešil by som to tak že na balkón by som postavil ventilátor ktorý by tým že je vonku fúkal studený vzduch dnu s väčšou silou a bolo by to cítiť aj cez to okno do tej izby... ale takto ... no záleží či si to vieš predstaviť ako nutne to potrebuješ a koľko máš peňazí...
  30. 31
    Tomias

hrá sa, že má 1 rok

Tomuto bytu nerozumiem , dispozicia absolutne mimo storocia :D ja ti neviem :) za mna nie
  31. 32
    Dzeeejn

23 ročné dievča
    v Alpách <3

Mne by to nevvadilo ja sa chodím do izby iba vyspať nemám inak čas.. A keď mam voľno a som v byte tak by som bola v kuchyni alebo v obývačke
  32. 33
    Lawey

25 ročná žena
    Břno

bez okna by som nešla :/ sice je brutalne kul ze by si mala vlastny satnik a ze mate velku obyvku a ze je zariadeny fajne ale okno je pre mna nutnost. Napr. vyvetrat si rped spankom vzdy musim :D

inak ako dufamze najom za tvoji izbu je 100e a menej :D (a to zohladnujem ze je v centre mesta) lebo fakt viac by som sa za taku izbu neodvazila pytat (+tie okienka do obyvacky by som nezniesla - hluk z televizie, z mluvy, hudby whatever)
  33. 34
    Julik-gymnastics

16 ročné dievča
    Poprad

bez okna určite nie... ja by som práveže chcela mať čo najväčšie okná ;) navyše čo sa týka spania tak jedine s otvoreným oknom (aspoň na vetračku) musím spať vždy takže na toto by som asi nebola pristala :/
  34. 35
    Midnight

30 ročný muž
    čo to zase píše?!

kupodivu asi nie.
  35. 36
    Savvym

26 ročný muž

@demoniqangel to je špajza, nie izba. Oklamali ta.
  36. 37
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Tu na Taiwane som mal predtym izbu kde sice bolo okno, ale 3 metre od neho bola dalsia budova, takze som prakticky nemal ziadne prirodzene svetlo. Nikdy viac!
  37. 38
    Tomias

hrá sa, že má 1 rok

ani ta druha izba nema okno? :D idem sa s tym pohrať troška :)
  38. 39
    Demoniqangel

hrá sa, že má 1 rok
    Bratislava

@tomias Druhá má, tam som ho zabudla nakresliť... tiež do pavlače, ako obývačka
  39. 40
    Demoniqangel

hrá sa, že má 1 rok
    Bratislava

A teda ďakujem zúčastneným, keďže stále prispievate, byt som nevzala a neviem ako zmazať diskusiu :D

(love)
  40. 41
    Tomias

hrá sa, že má 1 rok

do pavlače? kam? :Dv smerom von hej? :) ja sa nudim, tak ho skusim prerobiť :)
  41. 42
    Demoniqangel

hrá sa, že má 1 rok
    Bratislava

@tomias Hej smerom von, tak isto ako je to obyvackove
    Som zvedava s cim prides :D :D
  42. 43
    Condition

25 ročný muž
    Žilina

ak je majitel v pohode necha ti tam vyrobit okno :D