Fórum pridal Davidoffmarlboro, 17. 5. 2017 15:40 do kategórie Zdravie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Boh ťa určí aby si niekoho vybral kto dostane rakovinu...koho vyberieš aj napriek všetkému...?

0
Davidoffmarlboro

22 ročný chalan

• 0% ľudí
    Svojho rodiča
  • 0% ľudí
    Svojho partnera
  • 100% ľudí
    Torpeda08
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Annyejnji

19 ročné dievča

o.O
  2. 2
    James98

29 ročný muž
    Bratislava

Si kokot?
  3. 3
    Davidoffmarlboro

22 ročný chalan

@james98 preco?
  4. 4
    Riddler

24 ročný chalan
    Martin

@james98 On je fanatický Torpedov fanúšik- má doma stenu oblepenú jeho fotkami, stalkuje ho a jedného dňa naňho spácha atentát.
  5. 5
    Blake95

22 ročný chalan
    77773366444222-2

No wow
  6. 7
    0sea

23 ročný chalan
    Atlantis

Seba... Alebo radšej teba.
  7. 8
    Melancholik

25 ročný muž

ja by som vybral toho boha... karma chuju
  8. 9
    Diehard

28 ročný muž
    Bratislava

Sebe, nech sa bije s tou co uz mam.
  9. 10
    Antifunebracka

28 ročný muž
    missiak birdzu

Strašne by ma to mrzelo... ale z tých možností nemôžem inak, proste nemôžem!!!!
  10. 11
    Midnight

28 ročný muž
    si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

Anitu Sarkeesian. Alebo Briannu Wu či jak sa píše.
  11. 12
    Midnight

28 ročný muž
    si prijebaný mentálny prípad, ktokoľvek toto čítaš, ak som ti explicitne nepovedal inak

ale ináč je to chytáková otázka, lebo boh neexistuje, že ;) :-D
  12. 13
    Milgamman

9 ročné dievča
    imigračné oddelenie ministerstva zahraničných vecí SR

ty kks.... chod sa dat vysetrit lebo toto uz normalne nie je :/
  13. 14
    Lenkaska1

21 ročné dievča
    Bratislava

@melancholik (: (: hahaha :D :D strašne ma to rozosmialo :D
  14. 15
    Montgomery

30 ročný muž
    Košice

Spytam sa Boha preco si taky kokot.
  15. 17
    Melancholik

25 ročný muž

nech si pekne tu rakovinu uzije! je predsa vsemohuci keby CHCEL, nikdy by nic ako rakovina neexistovalo @lenkaska1
  16. 18
    Melancholik

25 ročný muž

sam si to vymyslel nech sa s tym zadrhne
  17. 19
    Milgamman

9 ročné dievča

@melancholik ty si si to sam vymyslel... ked nechapes princip a podstatu krestanstva tak radsej bud ticho a netrep :/
    ako bezne nechodim rypat do ludi ale toto mi fakt nedalo -___-
  18. 20
    Melancholik

25 ročný muž

a kto teda vymyslel rakovinu ak nie sam boh? snad ju vymyslel clovek? clovek moze za tieto ochorenia? ked sa narodi male dieta a dostane rakovinu v 10tich rokoch? alebo leukemiu? kto za to moze jeho rodicia? lebo ked sa to tak vezme boh ma moc (kedze je vsemohuci) tu rakovinu tomu malemu dietatu nedat a predsa mu ju da...preco? cim sa precinilo to dieta ze si zasluzi take utrpenie? @milgamman
  19. 22
    Ye6xncvl

16 ročné dievča

@melancholik prave dnes som videla video s deGrasse Tysonom o bohum..vravi, ze si mysli, ze boh bud nie je All mighty ( ze nedookaze zabranit chorobam, prirodnym katastrofam a tak) alebo nie je All good ( ze proste nechce :D )
  20. 23
    Melancholik

25 ročný muž

tak ale ludia tvrdia ze je vsemohuci tak hadam si nevymyslaju nie? a kedze je vsemohuci a dava nevinnym detom rakoviny tak dobrak asi nebude @ye6xncvl
  21. 25
    Antifunebracka

28 ročný muž
    missiak birdzu

@melancholik (thumbs) (thumbs) (thumbs) (thumbs)
  22. 26
    Tomiq254

22 ročný chalan

@melancholik
    Čo toľká nenávisť? Keď neexistuje nemôže ťa hnevať ináč uznávaš jeho existenciu.
  23. 27
    Milgamman

9 ročné dievča

@melancholik tak v prvom rade Boh nikomu nedava rakoviny, v druhom rade je to patofyziologicka zalezitost, ktora vznika z viacerych faktorov, je to sucast prirody a tohto sveta, ktory ani z daleka nie je dokonaly.... za zvyseny vyskyt zhubnych ochoreni moze predovsetkym znecistene zivotne prostredie, nezdrava strava a zivotny styl, to vsetko su faktory, ktore si sposobil sam clovek. je pravda, ze na tomto svete mame choroby a utrpenie ale obvinovat z toho Boha, a este takym arogantnym sposobom mi pride uplne wtf 0_0 a pokial ide o nejaku nespravodlivost, ako su tazke choroby u malych deti,povod moze byt bud patofyziologicky alebo duchovny ale to ti nebudem vysvetlovat, pretoze aj keby si to pochopil, tak by si tomu neveril :/ a v tretom rade @26
  24. 28
    Melancholik

25 ročný muž

pisem to sarkasticky no pouzivam logiku vo forme "akoby" existival samorejme v neho neverim, keby existoval bol by sadista a hrozne egoisticka bytost @tomiq254
  25. 29
    Barb

tvári sa, že má 6 rokov
    Piešťany

@27 (thumbs)
  26. 30
    Melancholik

25 ročný muž

sucast prirody a systemu ktory vytvoril boh, cize ako vytvoril aj rakovinu...

neviem si predstavit dovod ani duchovny preco by male nevinne dieta malo dostat rakovinu, toto sa bohu nezda trochu moc? a pritom ma silu nedat tu rakovinu dietatu alebo ine smrtelne ochorenie a aj tak necha to dieta trpiet a nakoniec zomriet ... ak tvrdis ze sa da ospravedlnovat utrpenie nevinnych ludi jtore by boh mohol mavnutim ruky ukoncit zo sekundy na sekundu tak potom si taky isty sadista a pokrytec ako on sam ... bez debaty na toto neexistuju argumenty... to uz rovno povedzme ze hitler robil spolocnosti sluzbu ked v ramci vyssieho dobra zabijal miliony ludi... vsetko su to len chore ideologie .... kazdy cin ktory vykona zlo je zly a nikdy ziadne vyssie dobro tento cin neospravedlni ...

fuj na jeho ospravedlnovacov @milgamman
  27. 31
    Milgamman

9 ročné dievča

@melancholik Boh stvoril dokonaly svet bez chorob, bolesti a smrti, potom do toho vstupil hriech a zlo, precitaj si genezis ;) On nikdy nechcel aby sa jeho deti trapili, boli chore, bojovali o zivot, On place, ked ty places, citi tvoju bolest a boli ho to este viac ako teba.... a toto co tu zijeme su nasledky toho, ze clovek si dobrovolne vybral hriech. ale naco ti to vobec pisem, ked ty mi neveris a naco to vobec pises ty, ked v Boha neveris.
  28. 32
    Tomiq254

22 ročný chalan

@melancholik
    Keď viem že dačo neexistuje tak sa o tom vôbec nebavím lebo to nemá zmysel či chceš alebo nie jeho existenciu pripúšťaš ináč by si nestrácal čas nadávaním na dačo čo podľa teba neexistuje.

Očividne vôbec nechápeš kresťanstvo. Boh pre nás stvoril nebo to je miesto kde niet utrpenia ani bolesti ani plaču no tam sa môžeme dostať až po smrti keď budeme žiť v súlade s jeho vôľou no nenúti nás k tomu preto je tu na výber aj zlo keďže sme slobodní a môžeme si vybrať. Na tomto svete existuje smrť vďaka dedičnému hriechu. Áno existuje tu smrť aj choroby Ježiš nám na tomto svete nesľúbil že tu nebudeme trpieť on sa nám tu ale ponúka aby tu bol s nami a pomáhal nám niesť kríž ale to je už o láske takže to nepochopíš.
  29. 33
    Melancholik

25 ročný muž

to je vsetko pekne ja len chcem vediet dovod preco 10-12 rocnym detom dava (nechava im, pretoze ma moc ich vyliecit) rakoviny, leukemie a podobne ? preco im od narodenia da tolko utrpenia? malym bytostiam ktore sa narodia a su nevinne? to je vsetko co ma zaujima ten dovod preco ich necha trpiet ... smutne ze vsetci dobre vieme ze dokaze zbavit bolesti a utrpenia tychto mladych ludi no neurobi to a len sa prizera..
    smutne

@tomiq254
  30. 34
    Marcello1111

29 ročný muž

čo povedala Milgamman je z hľadiska kresťanstva plne a hlavne vystížne vyslovená pravda...
    človek si skutočne píše svoj osud a čo je najhoršie mnohokrát pre jeho previnenia trpia aj nevinní... (rodinní príslušníci napr.), z toho dôvodu preto aj to množstvo otázok prečo, prečo práve ja a pod.
    osobne si myslím, že urážať svojho Stvoriteľa za skutky, ktoré nevykonal je naozaj "silne kafé"...
    ale každého vec, napokon ono tak vypadá aj ich biedny nenaplnený život....
  31. 35
    Tomiq254

22 ročný chalan

@melancholik
    Poviem ti to tak mohli by sme o tom debatovať aj do rána ak máš otázky choď za nejakým kňazom a on ti to rád vysvetlí neber to tak že ti nechcem odpovedať alebo že ťa posielam za nejakým fanatikom ktorý ťa bude presviedčať nie on ťa na nič presviedčať nebude ale rád ti odpovie na to čo chceš vedieť a čo ťa zaujíma.
  32. 36
    Melancholik

25 ročný muž

na otazky na ktore pozadujem priame odpovede mi dokaze odpovedat len on sam a nie jeho zastupitelia... ale kedze nema hlasivky a usta nema mi to ako povedat, bohuZIAL @tomiq254
  33. 37
    Lenkaska1

21 ročné dievča
    Bratislava

@melancholik mne to co si napisal prislo ako skvely vtip :D nechapem jak sa to tu mohlo zvrhnut na takuto vaznu krestansku debatu :D
  34. 38
    Melancholik

25 ročný muž

tazko povedat :D zivot je vrtkavy @lenkaska1
  35. 39
    Torpedo08

25 ročný muž
    kOkOtOvO

@Xy12345 hadaj hadaj trikrat hadaj :D
  36. 40
    Xy12345

23 ročný chalan

@torpedo08 opil si sa a zbil si ho alebo si mu vynadal :D
  37. 41
    Torpedo08

25 ročný muž
    kOkOtOvO

@xy12345 ukradol som mu horalku !
  38. 43
    Openmindedfreak

27 ročný muž

@melancholik Boh nevytvoril cigarety, to ľudia, aj alkohol vypálili ľudia, naviac po priemyselnej revolúcii sa začalo vyskytovať viac a viac prípadov rakoviny, v podstate v tej prvej časti si to vystihol, ľudia vytvorili rakovinu, alebo sa aspoň pričinili o jej bujnenie, Boh nám dal predovšetkým slobodnú vôľu a tá nezahŕňa iba správne rozhodnutia, rovnako aj sloboda nesie so sebou vždy právo na omyl... podľa mňa keby si sa na ten konštrukt Boha pozrel inými očami, dokázal by si si ho aj obľúbiť a možno ho aj nasledovať, akurát ehm, to by si sa musel na to pozerať nie cez náboženstvá, ale skôr cez svoje pocity a zmysly...
  39. 44
    6q66

22 ročný chalan

@melancholik Precitaj si knizku chatrc, tak je vela odpovedi. ;)
  40. 45
    Xxar3s

34 ročný ujo
    Bratislava

@melancholik keby existoval boh ktory je vo vyvojovo o 10 levelov vyssie ako ty urcite by si mu nerozumel. Tak ako mravec nerozumie cloveku. Podla veriacich ludi je rakovina nieco ako skuska cez ktoru sa maju nieco naucit. Kazdy jeden zivot je skola ktora nas nieco uci, ktora nas ma posunut na vyssi duchovny level.

Ked si bol maly tiez si mame nadaval do sadistov zato ze ta posiela do skoly? Tiez si nerozumel aky to ma zmysel. A rovnako je to aj s inymi formami utrpenia.
  41. 46
    Melancholik

25 ročný muž

konecne nejaky zaujimavejsi pohlad na to, skoda ze medzi utrpenim rakovinou a chodenim do skoly je velky rozdiel...podla tejto logiky je boh prisny a necitlivy no spravodlivy, vytvara ludom skusky pri ktorych trpia...ale stale nechapem ako si nevinne dieta zasluzi tolko bolesti a pritom by ju znasat nemuselo ... ak tvoj 8 rocny syn v buducnosti (nebodaj) dostane rakovinu akoby si to chapal ako veriaci clovek? prijal by si to ako skusku a ako karmicky dlh z minuleho zivota alebo z cohokolvek ineho? alebo by ti bolo syna luto a pytal by si sa boha preco ho takto potrestal? zmietaval by sa dlhe roky v bolestiach a bol by hrozne slaby... 5 rokov by bojoval s touto chhorobou a nakoniec ked uz by ste vsetci boli na pokraji zufalstva a smutku a bolesti tak by zomrel...ako by si ospravedlnil toto bozie spravanie? je vobec mozne ho tolerovat ? z pohladu autority by sme ho mali respektovat ale to neznamena ze by sme mali ospravedlnovat jeho necitlivost predsa len utrpenie je utrpenie a nevinni by trpiet nemali, ved boh nas predsa miluje nie? miluje az natolko ze sa necinne bude prizerat na chlapcove dlhorocne muky az do skonania... krasa @xxar3s
  42. 47
    Antifunebracka

28 ročný muž
    missiak birdzu

V otázke je jasne napísané, že o tej rakovine rozhodol boh, tak nvm, čo tu teraz nadávate @melancholik -ovi že z toho postulátu vychádza :/
  43. 48
    Melancholik

25 ročný muž

nakoniec este dojdeme k zaveru ze ukrizovanie jezisa nebolo nic zle (len vravim) @antifunebracka
  44. 49
    Falinko

tvári sa, že má 3 roky
    vedľa suseda

Keby som si mala vybrať vyberiem si seba pretože nechcem aby z môjho rozhodnutia bude niekto trpieť.
  45. 50
    Milgamman

9 ročné dievča

@melancholik Jezis si dobrovolne vybral, ze sa za nas obetuje. On s tym v podstate suhlasil. Ako by tvoj kamarat mal byt potrestany za nieco ale ty by si jeho vinu zobral na seba sam a dobrovolne.