Fórum pridal Ucitelka, 27. 10. 2020 10:00 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Bol by Ricardo Sulík lepší premiér než Ičo Matovič?

0
Ucitelka

44 ročný ujo

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Lenuska175

hrá sa, že má 1 rok
    knižnica

podla mna on by bol dobrym premierom len pre taku tu strednu a vyssiu pracujucu triedu
  2. 2
    Lenuska175

hrá sa, že má 1 rok
    knižnica

teda myslim si ze by vo vseobecnosti bol trosku lepsim, ale ostatni okrem @1 by ho neznasali
  3. 3
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

Z toho celého dostupného "balíka" by som bral buď Pellegriniho alebo Biháriovú.
  4. 4
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

@james98 Biháryovú? 0_0 to by som vážne uvažoval nad emigráciou
  5. 5
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

@lenuska175 a podnikatelov
  6. 7
    Lenuska175

hrá sa, že má 1 rok
    knižnica

@hetfield och samozrejme, to hlavne
  7. 8
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

@hetfield Hej, to by bola jedna z mála možností, kedy by som s tým bol úplne ok - keďže ideologicky mi je až na niektoré veci najbližšie. Síce nemá politickú skúsenosť ale verím tomu, že je dostatočne inteligentná a radila by sa s tímom odborníkov predtým, než čokoľvek urobí. A nepíše sa s Y
  8. 9
    Ucitelka

44 ročný ujo

Ja si myslím, že teraz v čase korony určite nie. To by nemocnice a lekári na Slovensku už dávno kapitulovali a súťažili by sme s Českom o medailu. Sulík by nezavrel vôbec nič. Ak by nebolo krízy, tak si myslím, že možno o čosi málo lepší, ale zas by to nebolo nič mimoriadne.
  9. 10
    Mezomus

tvári sa, že má 3 roky
    asshole birdzu!

aj harabin by bol lepsi premier jak hento (hehe)
  10. 11
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

@ucitelka naprosty suhlas, zdravotníctvo by uz bolo asi totálne skolabovane a odniesli by si to všetci ľudia uplne najviac - po zdravotnej aj ekonomickej stránke. Akože OK, Česko je na tom síce uz dlhšiu dobu najhoršie na svete, ale ma aspon dost dobre zdravotníctvo. Narozdiel od Slovenska. A nakoniec by Sulík musel aj tak zaviesť tvrdý a dlhy lockdown, len katastrofálne následky by uz boli nedozierne. Vždy lepšia a zodpovednejsia je dosledna a včasná prevencia nez hasit poziar, ktorý je uz neuhasitelny. A pri covid to platí mnohonasobne.
  11. 12
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

@james98 ju som počul rozprávať akurat lgbt,migrantoch a cigánoch čiže presne problémy ktoré trápia vačšinu národa (hehe)
  12. 13
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

@azizi čo sa dá čakať od niekoho kto spraví z Cigánikovej svojho experta na zdravotníctvo...
  13. 14
    Optimuslapis

22 ročný chalan
    Tvrdošín

@mezomus bol by taky dobry ehm ehm premier ako bol suda najvysieho suuudu. cize no comment
  14. 16
    Endre-silentname

32 ročný muž
    letím niekde v oblakoch

Bol by lepším. Nebudem hovoriť, že by sme neboli v rovnakej situácii v akej sme, ale minimálne jeho vystupovanie by bolo adekvátnejšie a nemyslím si, že by tam spôsoboval takú dávku chaosu, ako sa deje teraz, kde chvíľu niečo platí a na druhý deň je inak.
  15. 17
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

Jednoznačne lepší. To vidíš už z vystupovania že je to proste človek hodný tej pozície. V Europskom parlamente nakladal na EU dosť ale fakticky nie bezbreho a nezmyselne ako LSNSáci. V nemeckých/rakuskych diskusnych relaciach tiez poriadne oponoval tym najvyssim v Europskej Unii. A proste hajil tam spravidlivost, rozum a Slovensko.

Ano priznavam, ze nikto nechce byt premierom v takejto situacii. Ale ked si myslite, ze by sme na tom boli horsie keby bol premierom Sulik, len preto, ze bojoval ako min. hospodarstva aby nezavreli vsetko bezrozmyslu, tak sa mylite.
    Praveze by malo vsetko hlavu a pätu a kroky by sa odrážali od nejakých faktov a čísel. A to proste potrebuješ keď chceš spravovať a riadiť krajinu. Nie freestyle jak si zmyslíš.
  16. 18
    Majky538

25 ročný muž

lepsie vystupovanie ale tiez mi pride taky pomyleny
  17. 19
    Kassiar

23 ročný chalan
    (凸ಠ益ಠ)凸

Vystupovanie ma lepsie nez Igor, to jednoznacne. Ale zase by bola teraz taka ista, ak nie horsia situacia ako v CR, on by tiez nariadil nejake opatrenia az ked by tu uz bola katastrofa.
  18. 20
    Kassiar

23 ročný chalan
    (凸ಠ益ಠ)凸

A premierom on nikdy nebude, takou antisocialnou politikou nema sancu na Slovensku uspiet. Pritom on je trulo, ma celkom istu charizmu, a keby nebol az tak tvrdy praviciar a trosku by isiel ku stredu, tak si myslim ze by uz davno zosadil od vlady Smer a mozno aj vyhral volby. Vo volbach 2016 mala Saska 12%, kludne mohla mat nad 20%. Matovic mal aspon tolko rozunu ze zistil sposob ako vyhrat volby, a hla vysledol sa dostavil. Riso politcky marketing nevie alebo nechce robit. I ked mozno este v buducnosti zaboduje.
  19. 21
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

@wistingher len či by to nebol skôr taký Babišovský prístup že čau lidi,best in covid...a zrazu zdravotníctvo pred kolapsom
  20. 22
    Kosmiklove

34 ročný ujo
    andromeda

mozno o nieco aj hej
  21. 23
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

@kassiar proste tak... nie su populisti a pravda je dôležitejšia. No a temy ako reg.partnerstva, utečenci... už si ani nepametam tie temy... proste pre toto ich ludia nebudu voliť v počte ktory by vyhral volby... Matovič tam dal všetko a proste mal stranu s ktorou sa postavil rpoti oligarchom... a to bola alfa omega, prečo ho ludia volili. A tiež preto že Galko spachal ritualnu sebevraždu pred volbami. A chcel stiahnuť aj SaS.
  22. 24
    Torpedo08

29 ročný muž
    K0K0T0V0

O trochu asi ano
  23. 25
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

@ucitelka a ešte sa sem celkom hodí aj môj koment z nedávnej ankety či sme spokojní s Matovičom ako premiérom, tak to dám aj sem 0:)

"Vzhľadom k iným možnostiam, aké Slovensko malo, určite áno. Oveľa lepšie ako Fico/Pelle (a Babiš). Sulíkovi nedôverujem, Kiska z politiky odišiel a Truban by bol podľa mňa tiež horšia voľba.

Odhliadnuc od toho, že nikto nie je a nikdy ani nebude ideálny. No zvlášť v tejto dobe je podľa mňa Matovič to najlepšie, čo sme si mohli priať (koná dlhodobo tak, že uprednostňuje zdravie občanov pred popularitou). To, čo dopustila česká vláda na čele s Babišom kvôli populizmu, svojej neschopnosti a ľahostajnosti je podľa mňa na obžalobu. ČR je kvôli nim najhoršia krajina na svete v počte nových prípadov covid aj v úmrtnosti (a je to vraj už teraz druhá najčastejšia príčina smrti v ČR, ale túto info nemám overenú, vravel mi to otec). Zdravotníctvo začína kolabovať. A bude ešte omnoho horšie :/ Slovensko má stále podľa mňa malú nádej (napriek omnoho horšiemu stavu zdravotníctva), ale v Česku je obrovská katastrofa istá žiaľ a dalo sa to čakať."
  24. 26
    Kassiar

23 ročný chalan
    (凸ಠ益ಠ)凸

@wistingher Ved ano, ale ked chce niekto vyhrat volby alebo mat velky uspech, tak musi pouzit trochu populizmu, to je zakladom uspechu skoro vsade vo svete, plus este ked sa tvari trosku antisystemovo, charizmaticky, ludovo, spravodlivo, nestandartne a "obycajne" (ze je obycajny clovek), no a uspech je zaruceny, teda minimalne to staci na vstup do parlamentu, a ked sa zadari, tak je to megauspech.
  25. 27
    Kassiar

23 ročný chalan
    (凸ಠ益ಠ)凸

@azizi To mas pravdu s Trubanom, ten by podobne ako Sulik, konal az vtedy (mozno este neskôr), ked uz by riadne horelo. Oni dvaja by isli Babisovou cestou, mozno este horsie.
  26. 28
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

@kassiar vsak ale taka ta strana nie je a preto ju volím. Sulik tam ma najviac rozumu. Nesiel do politiky ako populista, klamár aby sa nabalil na statnych zakazkach, pozemkoch pod dialnicami ci kvoli poslaneckej imunite ako ostatní. Nevedel rozpravat tak ako politici, hovoril len fakty a to podla mna to politiky patrí. Mas cisla od ktorych sa odrážaš. Na riadenie cohokolvek potrebujes poznať dáta. Ludia to ale nechapu lebo im ide len o seba, socialne davky a tomu kto dvihne minimalku tomu daju hlas.
    Politickí analfabeti. To je daň za to, že môže voliť každý. Už dávno mali toto pravidlo zmeniť. Nie vytvoriť systém a nechať ho ležať tak ako je. Hoc vidíme jeho jasné nedostatky.
    A jediné, čo dokážu ľudia na to povedať je, že ro by nebolo demokratické. A čo poznáme iba statusqo a vsetko iné je diktatúra? Nie, ved system sa da nastaviť, upraviť nedostatky riesiť novými pravidlami. Strašné konzervy zastavené v čase sú ľudia.
    Napriklad by demokracia mala zvážiť, prísne zakročovanie proti sympatiám k totalitným režimom. Lebo to je ako zmlátiť konečne s kamarátmi toho zlého chalana bez rodičov čo vás šikanoval, a potom zistiť, že ho rodičia adoptovali a budete spolu bývať.
  27. 29
    Tommyhot

31 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

O vela asi nie, ale od Matovica je imo lepsi aj sudruh fikulas.