Fórum pridal Emzááák, 19. 6. 2017 19:41 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Bol E. Beneš vlastizradca?

0
Emzááák

35 ročný ujo

Ako to vlastne bolo medzi Benešom a Štefánikom? Čítal som, že po 1.svetovej dali spojenci novo vzniknutému ČSR určitý finančný "dar" na prebudovanie štátu. A že vraj Beneš tieto peniaze prehral vo Francúzskych kasínach a potom ho za to vydierali....
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Bunnyboy

23 ročný chalan

A to čo mu dali 200 korún keď to stihol prehrať v kasínach? :D
  2. 2
    Emzááák

35 ročný ujo

A Štefánik to chcel riešiť a za to ho nechal Beneš pri návrate odstreliť Nemcami. Dokonca, že Štefánik túto situáciu vytušil, no aj tak sa rozhodol, že na Nemeckú pôdu nevkročí a rozhodol sa tak či tak letieť.
  3. 3
    Emzááák

35 ročný ujo

@bunnyboy Nie nie, v prepočte to mohol byť milión až 10 miliónov, nie son si teraz istý koľko nám dali. :)
  4. 4
    Kierkegaard

24 ročný chalan
    Vesmír

Ťažko povedať, ale ja moc Beneša aj tak nemusím. Bol to hajzlík a oportunista. Ale niečo o tom že Beneš si rád zahral v kasíne som aj ja počul.
  5. 5
    Emzááák

35 ročný ujo

@kierkegaard Na práve neviem čo je ma tom všetkom pravda. Koľko prehral , kde a kto ho vydieral.
  6. 6
    Cltr0n

24 ročný chalan
    Oravská divočina/Pažravá pri Zvolene

Matičiarske bulšity,
  7. 7
    Hetfield

33 ročný muž
    Pakáreň

dost pochybujem že suchár ako Beneš by chodil po kasínach
  8. 8
    Redchevrolet

31 ročná žena
    Bratislava

Potom by bol vlastizradca dnes takmer kazdy, co sa dnes obsmieta okolo partamentu a veci s tym suvisiacich.

Slo o dar od zahranickych Slovakov zijucich v USA.
  9. 9
    Emzááák

35 ročný ujo

@redchevrolet Áno o dar na rozvoj Československa, nie na obohatenie Beneša. :)
  10. 10
    Redchevrolet

31 ročná žena
    Bratislava

Isteze :)

Teda ja Benesa nijak nevelebim, ten poukazujem na to, ze dnes je v tomto nasa politicka scena este horsia.
  11. 11
    Emzááák

35 ročný ujo

@redchevrolet Dar pracujúcich ľudí na vzniknutie ich národa, ukradol a prehral hazardér. Keby ho neprehral, alebo keby sa mu vôbec nedostal do rúk, je teoreticky možné, že by Štefánik žil a, politická a národná scéna by dopadla úplne ináč. Boli by nové ČSR légie v Rusku, možno by sme potlačili Boľševikov a Hitler by nás nerozdelil. Hitler útočil typom Blitzkrieg, ak by nás nerozdelil, vôbec by nemusela začať druhá svetová vojna, dnes by sme boli o 40 rokov napred vo vývoji, patrili by sme k elite sveta. Vyhli by sme sa mnohým sporom, ako môžeš povedať, že naša politická scéna je na tom horšie. Je jasné, že okrádajú poctivo pracujúcich ľudí a je tam zapletená mafia, ale porovnaj si to s konceptom "čo keby" :/
  12. 12
    Emzááák

35 ročný ujo

@redchevrolet Ešte sa spýtam, v čom je dnešná politická situácia horšia?
  13. 13
    Redchevrolet

31 ročná žena
    Bratislava

@emzaaak
    Uf....
    Takze mame vinnika zodpvedneho za to, ze sme dnes v takejto prdeli :D

No dobre, teraz seriozne, aj ked na takyto prispevok to bude tazke.
    1. Moznosti "co keby" mozme od casu, kedy Benes (pravdepodobne) prehral dar zahranicnych Slovakov po dnesok, vymysliet n
    2. Ze Benes je zodpovedny za Stefanikovu smrt je len jedna z viacerych moznosti
    3. Ani X Stefanikov a X novych CSR legii v Rusku by nezabranilo rozmachu bolsevickeho hnutia
    4. zbytok nekomentujem
    5. v com je dnes situacia horsia? Zober si napr. Meciara... No a dnes jedna vascia statna zakazka obohati jej zadavatelov viac nez Benes za cely zivot videl.

Este by sa tu patrilo dodat, ze Benes, napriek svojim (aj) negativnym charakterovym vlastnostiam bol spolu so Stefanikom a Masarykom sucast trojice, ktora sa rozhdujucou mierou zasluzila o vznik 1.CSR. To bolo v tom case klucove, aby sme sa nestali sucastou Felvideku.

Zaver: mas vseobecne tendenciu vidiet veci prilis ruzovo. Lenze ludia nie su dokonali, nekonaju vzdy logicky a tak, aby to bolo prospesne pre vacsinu.