Fórum pridal Vsakpredsajaa, 20. 2. 2019 16:23 do kategórie Ostatné fóra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Boli by ste ZA aby dôchodcovia po 70 roku života nemohli voliť?

0
Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

Na IG som videl pod jednou fotkou od ZOMRI diskusiu kde sa dosť ľudí vyjadrilo že od určitého roku by ľudia mali stratiť právo volby
    Vaše názory?
  2. 2
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Crazy rat lady

a potom čo, začneme obmedzovať právo podľa hodnoty IQ?
    podľa pôvodu? bydliska? názoru?

toto je neskutočne nebezpečný precedens
  3. 3
    Aeria

18 ročné dievča

Nereálna somarina.
  4. 4
    Dee99

25 ročný muž
    RK

Keby nebol mentalne ok odbornici by mu zobrali obciansky :) a to ze niekto nezdieľa rovnaký politicky nazor ako ja neznamena zeby nemal mať pravo volit :)
  5. 5
    Emzááák

17 ročný chalan
    Kysuce

Nie len dôchodcom... :D
  6. 6
    Amikadze

24 ročné dievča

je pravda aktuálne je tu špecifická situácia - keď súčasní dôchodci pomrú, tak tu bude pravdepodobne lepšie pretože oni si myslia že za komančov bolo lepšie a podľa toho aj volia. nechajú sa opiť rožkom. len im už nedochádza že to čo bolo lepšie nebol ten režim, ale to že boli zdraví a plní sily a života. ale určite by som nikomu nebrala právo voliť na základe veku, to je hovadina.
  7. 7
    Laurikaaa

23 ročné dievča
    Londýnčanka

Nuž, je do diskutabilné pretože rovnako ako sa dajú ojebať deti sa dajú ojebať seniori. Deti voliť nemôžu a seniori hej... Keby všetci seniori mali kurací mozog tak by to určite nebolo na škodu. Ale odoprieť právo voliť niekomu kto má ten mozog úplne ok ?
  8. 8
    Semhamforas

27 ročný muž
    Bratislava

Skor nie, ale z casti by sa taka moznost dala považovať za pochopiteľnú. Veď keď automaticky predpokladáme, že žiadna osoba do 18rokov veku nie je natoľko rozumovo vyspelá, aby mohla voliť, dá sa to predpokladať aj opačne. Je predsa dokázané, že osoby nad určitý vek sú psychicky zraniteľnejšie atď.
  9. 9
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Ak by som teda suhlasil s myslienkou statu (co nesuhlasim), tak najspravodlivejsie by podla mna bolo, keby ma volebny hlas vahu podla zaplatenych dani. Ak niekto prispieva na chod statu do velkej miery tak by mal o jeho chode rozhodovat viac ako nejaky sockos na podpore.
  10. 10
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

@6 - Presne ako píše

Dnes je to špecifická situácia... keď tu bola rozdelená Európa, a starí ľudia, ktorých je veľa, si myslia ako dobre bolo za komunistov. Zmanipulované stádo. Áno niekto ti môže dať všetko možné, ale nie je to ekonomicky udržateľné, ale to oni nevideli, takže sa mali "dobre" keď všetko dostali zadarmo.
    Ťažko vysvetľovať keď niekto nemá taký rozhľad.

Ale tak či tak si myslím, že 50 rokov volebného práva by teoreticky bolo dostatočné, pretože keď volíš, ovplyvňuješ svoju budúcnosť. Tak ako do 18tky nemôžeš voliť, tak by si po 68mičke nemohol voliť. Pretože buď nie si ešte súdny podľa zákonov, alebo "už" by si nebol súdny. ... Koniec koncov... koho sa najlepšie dá oklamať? Malé deti, "na cukríky" a dôchodcov na "čokoľvek".
  11. 11
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok

Well. V (pre mna) idealnej spolocnosti by existovali testy sposobilosti umoznujuce viacero veci - volit, mat deti... ale ako uz bolo povedane, je to nebezpecny precedens, zalozit to na veku je hovadina a navyse je to nedemokraticke.
  12. 12
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok

@tommyhot oligarchiu uz maju spojene staty, a aha ako sa im "dari", prezident s iq 60 co si mysli ze klimaticke zmeny su hoax a parizska dohoda spiknutie na oslabenie ekonomiky usa. Fakt skvely napad, tvl.
  13. 13
    Grinder

26 ročný muž

Kedze to ma vo vacsine pripadov taky dopad na obyvatelov ako napr. chorobni gambleri s dlhmi na svoj zivot a zivoty ostatnych, nerobil by som v tom rozdiel. Gambleri sa uz musia nahlasovat na obciansky, ak su na zozname dlznikov, jednoducho ich vyhodia. Aplikoval by som to iste na volicov 70+.
  14. 14
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

Kazdy kto neni oficialne nesvojpravny musi mat pravo volit aj keby mal 100
  15. 15
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

Oficiálne im nechajme toto právo, ale v deň volieb im skryme občianske preukazy, a ideálne by bolo pripútať k radiátoru. Treba byť aktívni, to slušné Slovensko sa samé nevybuduje!
  16. 16
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

podla mna ked existuje spodna hranica, mala by existovat aj vrchna. tak ako moze byt 15rocny politicky zdatny a uvedomely, rovnako moze byt 85rocny absolutne politicky mimo. s tym rozdielom, ze ten 15rocny ist volit nemoze a ten 85rocny hej.
  17. 17
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@grinder A týmto príspevkom si dokázal, že ty si to volebné právo jednoznačne zaslúžiš! Prirovnávať penzistov ku gamblerom, to je znak vyspelej, inteligentnej mladej sily, ktorá povedia krajinu k svetlým zajtrajškom (thumbs)
  18. 18
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@17 * povedie
  19. 19
    Antifunebracka

29 ročný muž
    ander birdzu

Áno, axa zakáže voliť aj deťom do 25, čiže celej čítateľskej základni Zomri
    @amikadze Najviac fanúšikov komunizmu je medzi mladými, ktorí ho nikdy nezažili
  20. 20
    Sasi2680

26 ročná žena

@antifunebracka niekto, kto píše hatlaninou ako pubertiak, chce "zákazovat" 25 ročným voliť :D
  21. 21
    Grinder

26 ročný muž

@riddler tym prispevkom som chcel povedat, ze nebudem robit rozdiel medzi dvoma sortami ludi, ak svojim konanim sposobuju negativny dopad na ostatnych. Vtedy je na mieste uvazovat nad restrikciami a regulaciou ich cinnosti.

A ten sarkazmus si strc do prdele.
  22. 22
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Tiež sa mi nepáči to riešiť vekovou hranicou, avšak hranicou IQ to nemáš šancu nastaviť. To by ešte len bolo nedemokratické. A inak ako určíš kto môže a kto nie. Podľa vzdelania? Vidíte kto sedí v parlamente a aké školy majú zasebou... To nie je také jednoduché. Buď to bude vek a bude to platiť pre všetkých rovnako alebo nič.
  23. 24
    Hetfield

34 ročný ujo
    Pakáreň

ak chce niekto demokraciu tak musí rátať s tým že volebné právo je základnou podmienkou,ak sa mu to nepozdáva nech sa presťahuje do nejakej africkej diktatúry
  24. 25
    Kissmeplease

22 ročné dievča
    workoholička

Toto je naozaj skvelý názor >;-( moji starí rodičia budú mať čoskoro 70, ale ich politické názory sú uvedomelejšie než u väčšiny mojich rovesníkov.
  25. 26
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

@kissmeplease no ale aj s rukou na srdci, u kolko dochodcov je to tak?
  26. 27
    Kissmeplease

22 ročné dievča
    workoholička

@hoperpohroma neviem, nevediem si štatistiku :D
  27. 28
    Manofbirdz

23 ročný chalan

To by som nemohol ani ja volit, cize by som obmedzoval v prave sam seba, bolo by to v moj neprospech, co nedava zmysel.
  28. 29
    Lojzo_xxl

25 ročný muž

Hlavne tej slnieckarskej chamradi zo Zomri zakazat volit
  29. 30
    Antifunebracka

29 ročný muž
    ander birdzu

Inak najväčšie zlo na SR privolali práve mladí 1.voliči. Zlatí dôchodcovia.
    @sasi2680 Nepochopila si, nevadí :D
  30. 31
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

@wistingher to, ze ma niekto vysoke IQ este neznamena, ze sa rozumie do politiky, IQ a inteligencia su dve uplne odlisne veci.

a k teme - ja poznam velmi vela ludi, ktori su dochodcovia a maju velmi uvedomele nazory a mrte vela 20+ a 30+, ktori opakovane volili Smer a potom na neho nadavali :) a prvovolici v poslednej dobe vo velkom vnimaju Kotlebu ako super najviac mega alternativu (som si bohuzial vypocula nejeden takyto rozhovor). takze ja by som to nejako neriesila, keby vsetci pohodlni nedochodcovia a opravneni volici isli volit, tak by sme nemuseli nadavat na dochodcov, ako je tu na prd :)
  31. 32
    Poppyseed

25 ročná žena

Dokelu ja si neviem predstavit co budem robit, ked budem mat ja 70 rokov. Ved ako pozeram tak mlada generacia im chce odobrat volebne pravo, vodicak a co bude nasledovat? Dufam, ze aspon hrncek kam si budem moct odpluvnut nad celym svetom mi nechaju. :(
  32. 33
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@grinder Aký negatívny dopad? Akože pri voľbách? To ti musím prezradiť tajomstvo- aj mnoho mladých nerobí dobré rozhodnutia, volia kadejakých chujov. Nie je správne diskriminovať niekoho, kto má síce 70, ale jeho názor nie je o nič horší než názor nejakého dvadsaťročného somára.
  33. 34
    Miso16211

30 ročný muž
    Bardejov

Otázka je, či o spoločnosti majú rozhodovať všetci, alebo len "najmúdrejši" ľudia, ktorí chcú dobre. Lebo zmanipulovateľní môže byť každý, a ťažko sa to kontroluje.Resp. kandidáti psychologicky maju prejavy, hovoria to, čo sa páči ich cieľovej skupine. potom voliť by mala iba malá časť Slovákov, cca 1 - 10 %, otázka je, ako to zistiť -> radsej to asi necháme tak.
  34. 35
    Gramofón

hrá sa, že má 1 rok

Určite nie.Všetci majú právo voliť a určite by nebolo správne,aby o vláde rozhodovali iba mladí ľudia.