Fórum pridal Willbebetter, 24. 9. 2017 12:05 do kategórie Šport. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Budget na sportove aktivity

0
Willbebetter

tvári sa, že má 3 roky

Caute, len zo zvedavosti, kedze momentalne rusim fitko a zacinam chodit na rozmanitejsie skupinove cvicenia - kolko cca mesacne penazi investujete do cvicenia (vstupy)?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Mcvpn

tvári sa, že má 6 rokov
    kristušácka dolina

0
  2. 2
    Willbebetter

tvári sa, že má 3 roky

specialne tagujem @h8u

@mcvpn hodil by sa aj pokec, ci teda necvicis vobec alebo mas aktivity, na ktore nepotrebujes vydavky.
  3. 3
    Greyness

26 ročná žena

0. chodím behať do prírody (letim)
  4. 4
    Willbebetter

tvári sa, že má 3 roky

@greyness zavidim, ja nemam velku motiváciu chodit sama :( aj co som robila NW tak som mala velke problemy sa vytrepat...
  5. 5
    Nootnoot

25 ročný muž
    South Pole

Nechcem nikomu vnucovať môj skvelý názor, ale platiť nikekomu za to že sa mám narobiť je absurdné. Jediné čo míňam je na techniku potrebnú pri športe. A ak mi nejaká opica bude kázať ako mám cviciť tak sa to naučím aj sám.
  6. 6
    Chanteuse

23 ročné dievča
    Košice

len fitko zatial, chcem pridať plávanie takže to bude cca do tých 20-30e mesačne, v zime sem tam viac (snowboarding),v lete skrz jazerá menej :)
  7. 7
    Willbebetter

tvári sa, že má 3 roky

@nootnoot nie je to absurdne, ak sama neviem spravne cvicit, tak potrebujem po prve dozor aby som to cvicila spravne a efektivne a po druhe motivacia :) ja vam vsetkym self-motivovanym strasne zavidim!
  8. 8
    Saddath

27 ročná žena

Cvičím doma. Chodila som dlho na yogu a pilates a už viem čo ako robiť. Proste si pustím nejakú hudbu a idem. Na začiatkoch som si púšťala videá na ty kde ti teta hovorí keď robíš tento cvik takto to máš robiť. A už dlhé roky cvičím tak nerada za to platím. Max čo by som dala je plaváreň.... Inak som istú dobu furt chodila na classes a má to bavilo, ale aktuálne rada cvičím sama.... A motivácia? Baví ma to, preberie na to, deň bez cvičenia som umumlana.
  9. 9
    Nootnoot

25 ročný muž
    South Pole

@willbebetter niektorí samozvaní fitness guru-ovia prehlasujú že na správne cvičenie potrebuješ dozor, lebo si pokazíš svaly a budeš vyzerať ako Quasimodo. Keď ale človek trochu lepšie spozná samého seba, svoje možnosti a fyzionómiu, ako to ludské telo funguje, tak to zvládne aj úplne sám. Ale tak inštruktážne videá na youtube nie su zlé, hlavne že sú zadarmo. Ale ak potrebuješ niekoho cudzieho čo nad tebou stojí a hučí do teba, tak nech sa páči, na to sú tu.
  10. 10
    Saddath

27 ročná žena

Keď som začínala behať tak som si sama dávala súťaže a ciele. Plus chodím so psom a ona potrebuje ísť von.... Čiže každý deň aspoň to. A ptm keď už som zahriaťa tak to ide lahko
  11. 11
    H8r

23 ročný chalan
    prej pankáč z ekonomky vole

790 českých korún mesačne v Prahe za Multisport kartu. Mám v tom jeden vstup denne do akéhokoľvek zo 400 športovísk v Prahe. Väčšinou idem 3-4 dni gym, 1-2 dni plavecký bazén, 1 deň pilates a keď sa mi veľmi chce tak 1 deň box.
  12. 12
    Notme

23 ročný chalan

nemas motivaciu? staci len zmenit uhol pohladu. ak pojdes cvicit sama, tak NEDAS sialene prachy nejakemu premudrelemu osobnemu trenerovi a on bud zomrie od hladu, alebo si najde realnu pracu. motivacia jak svina, podla mna :D
  13. 13
    Greyness

26 ročná žena

@willbebetter ku mne sa už pár ľudí chcelo pridať a ja, že nie nie :D max frájo bol parkrát so mnou ale aj to bežal za mnou a ja som si šla svoje. milujem si vypeckovať hudbu a bežať. hlavne teraz na jeseň podvečer. všade vôkol svetielka a vôňa jesene. minule som sa pristihla, že bežím ôsmy kilometer a usmievam sa a cítim sa asi po roku naplno šťastná :) je smutné, že najväčšie pocity šťastia cítim pri behu ale čo už :D
  14. 14
    Narazuvzdornaa

23 ročné dievča
    unclean, a libertine

Jake povysene komenty :D

Na mna to clenstvo vo fitinne posobi motivacne, cim viackrat tam idem, tym lacnejsiu mam jednu navstevu :D ale tak ja som clovek, ktory +- uprimne nenavidi sport
  15. 15
    Willbebetter

tvári sa, že má 3 roky

@narazuvzdornaa no ja som to clenstvo skusila, ale nic pre mna, mozno len bonus ze som ta tam videla, hehehe :D :D :D

a hej tu mi malo byt hned jasne ze tu budu vsetci samozvani home-made fitness experti, co cvicia zadarmo :D

@notme nejdem k ziadnemu premudrelemu osobnemu trenerovi, citaj poriadne, inak zaujimava motivacia napriklad aj neist k nejakemu premudrelemu lekarovi napriklad, ked urcite sa zvladnem vyliecit aj sama z vacsiny veci...ach jo
  16. 16
    Likjul

hrá sa, že má 0 rokov

50€ za gymnastické kruhy, 13€ za švihadlo, iné výdavky ďalej nemám.
  17. 17
    Notme

23 ročný chalan

nootnoot ma zmiatol :(

kazdopadne, porovnavat lekara a osobneho trenera... rly? :D lekar stravil 10 rokov studiom a atestaciou, nesie plnu zodpovednost za svoje rozhodnutia a ich nasledky a v neposlednom rade si uctuje zhruba tretinu z toho, co osobny trener. taky trener si napozera videa na yt, zapyta 20+ za hodinu (a to moze byt clovek rad, ak to nie je na cierno) a boze chran cakat, ze prevezme akukolvek zodpovednost, ked sa daco dojebe.
  18. 18
    Willbebetter

tvári sa, že má 3 roky

@notme ano, prehanam, ale taka asociacia sa mi vynorila aj pri tom jeho pozerani youtube videi zadarmo :D

a proste tu nechcem riesit kokotiny uz!
  19. 19
    Miro777

27 ročný muž

Pre 99% ludi su fitko uplne vyhodene prachy. Spominala si NW, uplne bohato Ti staci , pripadne aj jeho downgrade ist kazdy den na 30 minut von na prechadzku rychlym tempom. Chodza/NW ma najväčšie benefity, minimalne riziko zranenia a v kombe s rozumnym zdravym stravovanim staci k zdravemu zivotnemu stylu.

Ked vidim "bezcov" v meste tak mi je smiesne kedze si viac blizia ako pomahaju. Detto zbytocne pernamentky, cross fit a ine treningy kde sa ludia chodia znicit a nemyslia nato co bude o 10 rokov s ich telom.

Osobne som jednorazovo investoval do nacinia typu hrazda, cinky ale to uz je overkill. Cely fitness je hlavne obrovsky biznis, kde sa zaraba na ludoch lenivych venovat 20 hodin researchu.

Co sa tyka problemov s motivaciou - podla mna na NW/chodzu je dolezite prekusat sa prvym mesiacom, potom uz budes chodit sama od seba a rada, lebo ked nepojdes budu Ti chybat psychicke/fyzicke benefity ktore realne citis, ked to robis dennodenne.

20. 20
    Willbebetter

tvári sa, že má 3 roky

@miro777 nj, ja tomu NW este uprimne chcem dat sancu. Ale nemyslím zas ze vsetky cvičenia su zle, akoze tie bojove sporty a tak, k tomu mam rešpekt a riziko zranenia je tam myslim celkom velke, ale taka yoga...aj nad tou som uvazovala, yoga ti hadam neublíži ani ked ju budes robit 10r.
  21. 21
    Miro777

27 ročný muž

@Willbebetter jogu som nebral zrovna ako sport. Muzsky pohlad na vec holt. Pointa skor bola, ze je zbytocne vyhodit mnozstvo penazi za veci ktore su menej prospesne ako veci co ma clovek zadara a vzdy poruke.

Kazdopadne NW/chodza su super a maju mnozstvo benefitov. Sama si myslim spominala ze bravas psov z utulku na prechadzky, myslim ze ta prechadzka ma velky podiel na tom ze si si to tak pochvalovala.
  22. 22
    Willbebetter

tvári sa, že má 3 roky

@miro777 ano vencit chodim pomerne pravidelne :)

Ja vam teda nazory nechcem brat, ale ked teda vsetci presadzujete beh/chodzu a ine len aby to bolo zadarmo/lacne, to je ale aj take trosku smutne, ved skusat nove veci a sporty musi byt aj o zabave, spoznavani novych cinnosti, ved kopa sportovych aktivit musi byt super, a to na to clovek nema chodit len preto ze musi za to platit?

:)
    Neviem, nejako mam na to asi iny nazor.
  23. 23
    Patrixo

30 ročný muž
    Militantný slniečkar

Nic.. fitko, plavaren, hokejovy stadion, futbalove ihrisko plati firma, a ja aj tak zo sportu najviac len beh, bike a fitness hlavne s vahou vlastneho tela, hrazdu a zakladne veci mam doma... takze v obdobiach ked intenzivne sportujem si cca 100€ mesacne priplatim za bohatsiu stravu..
  24. 24
    Trdelniiiq

hrá sa, že má 0 rokov
    Brno

200 eur. osobny trener na 10 lekcii mesacne+neobmedzeny vstup
  25. 25
    Trdelniiiq

hrá sa, že má 0 rokov
    Brno

ale mimo to napriklad chodim este aj sam do nasho firemneho fitka a to je zadarmo.
  26. 26
    Thunderstorm

13 ročné dievča
    devil's little sister

700 korún za multisport kartičku, na ktorú chodím pravidelne na pole dance a občas na jogu a plávať, fitko a saunu mám od zamestnávateľa zadarmo
  27. 27
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    krajina ľadu, temna a kaktusov

mám štyri rôzne krúžky týždenne
    začala som to rátať, prestala som radšej, lebo by ma vystrelo pri predstave, kam všade by som za tie peniaze mohla ísť :D
    (ale na druhej strane, to by som mala megasuper tak možno dva týždne v roku, takto mám trocha radosti omnoho častejšie, takže vlastne nebanujem :D)
  28. 28
    Miso1234

23 ročný chalan
    Brno

Zaujímave niektoré názory tu, ako že chodiť do fitka je zbytočné a sú to vyhodené peniaze a potom, že si domov kúpili činky a hrazdu, to si trochu protirečí :-D

K téme, 2 vstupy do posilky mám zo školy free a jeden si doplácam, takže ma to celé výjde mesačne tak 9€.
  29. 29
    H8u

24 ročné dievča
    Štefanov

Ja velmi neporadim lebo mam multisportku :( co je najlepsia vec na svete, keby sa ti dalo zohnat cez niekoho tak urob tak <3 stoji ma 650,- mesacne a chodim s nou na vsetko, jedine co platim navyse tak outdoor workouty 100/trening ale len v lete :)
  30. 30
    Willbebetter

tvári sa, že má 3 roky

@h8er @h8u @thunderstorm nahodou, ja som o takej karticke vobec nevedela, hned zajtra pisem na HRko ci sme partneri, dakujem velice :)
  31. 31
    H8u

24 ročné dievča
    Štefanov

@willbebetter ak by nahodou nie tak kazdy s multisportkou ju moze vybavit aj jednemu znamemu, keby si mala nejaku kamosku alebo tak :) je to top su zadara fitka, plavarne, lekcie, ja s tym chodim na pole dance, na badminton, tenis, do sauny, na lezecku stenu, vsetko uplne zadara jeden vstup denne <3
  32. 32
    Ssnehulienka

22 ročné dievča
    Dolný Kubín

0. cvicim FitnessBlender, cize vobe nic. jakoze okej, postupom caus som si kupila cinky a podlozku
  33. 33
    Ssnehulienka

22 ročné dievča
    Dolný Kubín

@willbebetter ono, samozrejme, ze to, ze je to zadarmo, je huge benefit, nebudeme sa tvarit, ze nie. Ale u mna napr je to o tom, ze sa poriadne nedokazem sustredit ked cvicim s inymi ludmi, furt sa ctim trapne a neviem co. ked cvicim domka, tak mam klud, a mozem robit co chcem. teraz som zacala viac chodit lebo som malo vonku na vzduchu a vela sedim tak to je taka ideal aktivita na tieto vsecky neduhy.

co tym chcem povedat... jednen dolezity bod je cena aktivity, druhy bod je osobna preferencia: niekto chce trenera, niekto skupinove sportove aktivity, niekto to ma ako odpojenie sa od civilizacie.
  34. 34
    Jasmiine

25 ročná žena
    GREECE

Ja mam multisport kartu za 10 eur na ktoru chodim na plavanie fitko v ramci ktoreho chodim este na jumping a potom joga. Celkom.ma.prekvapilo ze v Cr mate multisportky celkom drahe
  35. 35
    Lawey

24 ročné dievča
    embracement of supernova

Každý mesiac 650czk za multisportku :) a je to úplne naj lebo môžem chodiť na rozmanité veci a nemusím mat všade členstvo aby som mala zľavu. ... je to mega :)
  36. 36
    Willbebetter

tvári sa, že má 3 roky

@jasmiine cez zamestnávateľa si si vybavovala? Snazim sa akurat ku nej nejako dostat lebo zatial je to siroko daleko najlepsia ponuka co som nasla.
  37. 37
    Espero

26 ročný muž
    Žilina

60 eur mesačne za tanečnú sálu