Fórum pridal Lafiziq, 9. 5. 2019 21:59 do kategórie Umenie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Budova rozhlasu (obrátená pyramída)

0
Lafiziq

25 ročný muž
Bratislava

Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Azizi

  tvári sa, že má 3 roky
  Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

  Na to, ze je to budova, ktora vznikla za socializmu, sa mi paci dost:)
 2. 2
  Lenkaska1

  24 ročné dievča
  Bratislava

  Mama tam pracovala a vždy som bola nadšená, keď som tam s ňou ako dieťa mohla ísť :D Prechádzali sme sa po budove, pozerala som sa na výhľad a mohla som sa hrať na počítači s internetom, ktorý sme doma vtedy nemali.. Hrávala som tam také online hry od Jetixu tuším :D
 3. 3
  Andy-larkin

  34 ročný ujo
  BRATISLAVA

  Obratena pyramida (Slovensky rozhlas) spolu s Mostom SNP a Televiznou Vezou patria medzi ikonicke a konstrukcne unikatne stavby.
  https://www.youtube.com/watch?v=tm2gTCQJKcI
 4. 4
  Majmarad

  36 ročný ujo

  https://www.youtube.com/watch?v=XcTl-lqnXWQ
 5. 5
  Azizi

  tvári sa, že má 3 roky
  Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

  @majmarad Este keby to malo nejake modernejsie farby, ako na tej makete trebars, tak je to uplne perfektne! Takto mi to pride cele uz dost take nemoderne, zajdene. Ale napad to bol skvely!
 6. 6
  Majmarad

  36 ročný ujo

  @azizi sme na Slovensku :D
 7. 7
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  joker birdzu

  Takto podprahovo nám tu vnucujú egyptskú kultúru (islam) a tú našu stavajú na hlavu
 8. 8
  Azizi

  tvári sa, že má 3 roky
  Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

  @majmarad Ale inak pri Eurovea ma byt nova moderna stvrt, kde bude aj prvy slovensky mrakodrap. Na to sa dost tesim, myslim, ze sa to tam hodi. Nie ako tie radoby moderne sklenene kocky, ktore teraz vyrastaju po celej BA. V Prahe kazdy jeden dom je iny, vsetky tie sosky, balkoniky, ozdoby, detaily. A ze ich su kvanta. Ti ludia si na tom kedysi dali tak zalezat! A my sme teraz schopni len nejakych presklenych uniformnych kociek :/
 9. 9
  Lafiziq

  25 ročný muž
  Bratislava

  @azizi mne veľa z tých, čo sa teraz stavia príde fajn... napríklad twin city tower, ktorej dizajn odkazuje na medené káble, ktoré sa vtedy robili v káblovke. Takisto skypark vyzerá podľa mňa fajn, hodí sa k centrále VÚB, ktorá už vyše 15 rokov stojí kúsok obďaleč... uvidíme ako to dopadne s bulvárom, hádam dotiahnu električky, ale mne sa zatiaľ pozdáva to, čo tam rastie.
 10. 10
  Azizi

  tvári sa, že má 3 roky
  Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

  @lafiziq ved nevravim, ze vsetko je zle:) ale tie bezne administrativne sklenene budovy, ktorych je spusta a stale pribudaju dalsie, sa mi nepacia. Nema to ziaden napad, nic. Ako fajn, je to asi moderne... Ale bez ziadnej pridanej hodnoty, naozaj ked to porovnam s hystorickymi budovami, tak je to des.
 11. 11
  Dee99

  26 ročný muž
  RK

  Napad fajn no potrebovala. By renovaciu. Posobi na mna hororovo
 12. 12
  Azizi

  tvári sa, že má 3 roky
  Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

  @dee99 presne, tiez si myslim:)
 13. 13
  Yoss

  29 ročný muž

  Budova je to úžasná, lenže... Aj Eifelovka v Paríži má vyše sto rokov, ale starajú sa o ňu. Naša pyramída vyzerá hrozne, zanedbane, pritom by stačilo len ju natrieť a celé by to fantasticky ožilo. A to betónové monštrum, čo je okolo postavené spolu s náletovými drevinami ako na poslednom sídlisku kdesi v Snine... Štát má na háku a pritom by to bola ikonická budova, keby neboli kompetentní hnilí niečo spraviť !