Fórum pridal Magoriáš, 7. 6. 2019 08:52 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Bývate/ly niekto sám v 20tich a koľko platíte za nájom a veci s tým súvisiace.

Názory k téme

1. 1
    Kissmeplease

23 ročné dievča
    workoholička

S rodičmi nebývam od 17tich. 2 roky som bola v podnájomoch v BA, bývala som so spolubyvajucimi a platila som okolo 300-400€ za izbu.
  2. 2
    Magoriáš

28 ročný muž

to je dosť za izbu
  3. 3
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

ten ypsilon na konci slova “byvali” ma zabija velmi. krutim sa z toho, kiez by som bola v kolotoci. bojim sa velmi.
  4. 4
    Magoriáš

28 ročný muž

@kakofonicka zo slovenčiny som mal štvorky, ale som rád že som ťa vykrútil :D dúfam že od predu aj od zadu
  5. 5
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

Za svoj jednoizbák platím nájom 115 eur + inkaso cca 23 a každý tretí mesiac 38 eur + TKR
  6. 6
    Fakecocacolazero

23 ročné dievča
    Malacky

ked som mala 20 tak sme mali prenajatu izbicku nezariadenu a platili sme za nu 250€ (+ teda nabytok bol treba doniest)
  7. 7
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

No, bývam sám už nejaký ten mesiac a platím 255 a už to je dosť, viac ako 300 by som nedal
  8. 8
    Semhamforas

26 ročný muž
    Bratislava

byval som sam od 20tich a platil som za byvanie 30€ a cca od 21 rokov 70€ aj s inkasom. Tak ale byvanie som mal dotovane zamestnavatelom.
  9. 9
    Melancholik

27 ročný muž
    Bratislava

jednoizbak v BA, okrajová časť, mierne pod 400€
  10. 10
    Grietusha

36 ročná teta
    world citizen, človák

ja som v 20 mala zdieľanú izbu v Brne za asi 80e. ale to je tiež pekne dávno :D
  11. 11
    Tralalibang

24 ročné dievča
    Prdelákovo

Bývam s priateľom na jednoizbáku od 19, platíme okolo 400e
  12. 12
    Thinkaboutjustice

27 ročný muž

@kaiserchief1 byvas sam v jednoizbaku s takouto cenou ? to kde je tak lacno ? :D
  13. 13
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

@thinkaboutjustice Tak jedine na východe. :D Ale ja nebývam v prenájme, ja mám vlastný byt, tak možno aj preto to vyzerá že tak lacno.
  14. 14
    Lenuska175

hrá sa, že má 0 rokov
    knižnica

V 20 som bývala v zdieľanej izbe v Bystrici za 85€
  15. 15
    Purenarcissism

27 ročná žena
    Naivka.

hm
    platim len energie, internet a telku 182 mesacne cca
    ale mam 27
    v BA
  16. 16
    Laurikaaa

23 ročné dievča
    Londýnčanka

v 20tke som byvala s frajerom v podnajme a platili sme 450€ plus internety a blbosti čiže cca 250€ mesačne

Teraz platím (sama) bývaníčko cca 110€ vrátane všetkého takže pohodička.
  17. 17
    Thunderstorm

15 ročné dievča
    devil's little sister

Garsónka v Prahe 500€ s energiami a internetom..
  18. 18
    Chrystyna

22 ročné dievča
    Bratislava

Mam 21 a byvam sama v garzonke a mesacne je to okolo 400 Eur :) + samozrejme nezariadeny byt cize nabytok som si musela kupovat sama :)
  19. 19
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

A teraz mi povedzte, odkial beriete všetci 500€ mesačne popri dennom štúdiu.
  20. 20
    Gramofón

hrá sa, že má 0 rokov
    Niekde na Ukrajine

@wistingher Povolanie syn/dcéra.
  21. 21
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

@gramofon s takými krutými osudmi a životnými príbehmi aké tu popísali v nedávnom fóre dosť pochybujem.
    Asi viac pracujú ako chodia do školy. Robíš robíš a do školy chodíš len tak okrajovo, že "a ja vlastne študujem"
  22. 22
    Lawey

25 ročná žena
    Břno

no mam 25 a byvam sama ako v samsotatnom byte a vsetko si platim ja :D a v 20tke sosom byvala v zdielanej izbe a tiez si vsetko platila sama :D
  23. 23
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

jeden byt sme uz kupili a splacame za druhy platime 680,- mesacne
  24. 24
    Danerine

21 ročné dievča

V 20 v zdieľanej izbe v meste kde mám školu, 110€ a tiež všetko sama popri dennom (hehe)
  25. 25
    Azizi

hrá sa, že má 2 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Nie, nebývala som v 20 ešte sama.
  26. 26
    Kakofonicka

28 ročná žena
    Wonderland

ja som isla byvat s frajerom, ked som mala asi 23 a platili sme 240€ za dvojizbak mesacne a rok na to sme sa stahovali do vlastneho 4izboveho a tu mame momentalne najom cca 200€ (neviem presne, lebo sa to zvysovalo kvoli zateplovaniu, ale nie viac ako 220€) + 18€ elektrina + 4€ SIPO a raz do roka mestske dane
  27. 27
    Sasi2680

tvári sa, že má -1 roky

@wistingher kde vidíš komentár, že si niekto v 20tke platil 500e na bývanie popri dennom štúdiu? :O
  28. 28
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

@sasi2680 no tak keď platia 300€-400€ mesačne, tak predpokladám, že z niečoho za ten mesiac aj museli žiť. Čiže do tých 500€ zhruba. A keďže je otázka o veku 20 rokov, a drvivá väčšina používateľov birdzu buď bola, alebo je študentami denného štúdia na VŠ, tak sa pýtam, odkiaľ majú tých 400€ mesačne popri dennom štúdiu.
  29. 29
    Sasi2680

tvári sa, že má -1 roky

@wistingher no podľa mna väčšina študentov tu pisala ze bývali v zdielanej izbe za 120e max., obedy majú v škole za celkom lacno podľa mna a stravovať raňajky aj večere sa da celkom lacno ked sa človek uskromni. A keby im aj rodičia dávali 500e mesačne, tak teba to co trápi akože? :D závidis ze niekto si to môže dovoliť? Nerozumiem fakt ci teba do toho odkiaľ majú peniaze.. U nas vo firme pracujú študenti denného štúdia 2 dni do týždňa a vedia si zarobiť aj vyse 200e.. A to môžu ísť ešte niekde brigádovať cez víkend... A asi aj ten rodič ráta s tym ze ked. Pošle dieťa na vysokú do iného mesta tak im bude musieť asi aj niečo prispieť aby vyžil.
  30. 30
    Saddath

28 ročná žena

V 20 som platila za izbu v londyne 280 libier. Izba 2x2m a byva ie so sialenymi chlapmi. Skoda ze teraz by za tu izby chceli aj 5kil lolo
  31. 31
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Od 23 byvam sam. Ked som mal este 2X tak som platil od 450e za 1izbak, cez 150eur za jednu izbu v sharovanom byte az po 900eur za 4izbak. Ostatne naklady na zivot sa pohybovali v rozpati 500 az 1000 eur mesacne podla toho v ktorej faze zivota som sa prave nachadzal (z tych cien najmov je to evidentne :D)
  32. 32
    Ceciak

26 ročný muž
    Kráľovstvo Zemiakových Ľudí s Peťuškou ♥

Mam 25, vlastny byt, mesacne vydaje nechces vediet :-D a ja na ne realne rad po zaplateni kazdy mesiac zabudnem... od 20 byvam sam v inom meste ako v rodnom :-D niekedy by som bral taky mama hotel na zaciatku som platil za velky trojizbak 500€ ked som sa nastahoval do BA
  33. 33
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@ceciak mama hotel a jedlo az do izby ku compu je top :) niekedy by som si to zopakoval.
  34. 34
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

@sasi2680 Čo sa tu domňa navážaš? Ja som dal normálnu otázku, odkiaľ majú 500€ na mesiac popri škole.
    Čo mňa to trápi? To už aby nikde žiadna otázka nepadla. Pretože "čo mňa to trápi" ... Fotka z pláže... otázka Kde to je? --- Čo mŇa to trápi? Aj keby to bolo na marse! Závidíš? --- Akože wtf čo je toto za reakciu.

Ty práveže vyzeráš, že sa ťa to nejako dotklo.

Ale žiadnu odpoveď som nedostal. Tak asi ste všetci taký "rich" alebo chodíte do neviem akej brigády, keď od 9 do 17 je prevažne škola. A brigádu môžte mať cez víkendy alebo nejaký deň v týždni. To znamená ale, že nemáte žiadne voľno, alebo čas na učenie, či robenie projektov.
    Takže vážne neviem kde počas denného štúdia má študent takmer 500€ mesačne.
  35. 35
    Willbebetter

tvári sa, že má 5 rokov

Nic, vtedy som byvala s frajerom v jeho byte a nechcel aby som mu platila. Zlate casy, ked to teraz porovnam s nakladmi na svoj vlastny byt :D
  36. 36
    Forte

19 ročné dievča
    lälälä

Ja som byvala s kamoskou na byte s tym ze sme mali pre seba 2 izby kazda za 160 (ale spavali sme spolu v jednej, ta druha bola sklad a "atelier") a s financiami som to mala tak ze mi mama davala peniaze na najom + nieco na jedlo a ja som brigadovala aby som si okrem toho jedla mohla kupit aj nejake ine veci :D si myslim ze to je taky idealny stred, ze som na jednej strane nemusela vsetok volny cas venovat brigade ale na druhu stranu som si vedela trochu vazit peniaze