Fórum pridal Nicitel, 13. 9. 2019 20:06 do kategórie Programovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

C

0
Nicitel

21 ročný chalan

Zdravím,

možno sa tu medzi vami nájde pár skúsených programátorov.

Prosím Vás, máte nejakú stránku, alebo nejakú literatúru, z ktorej sa dá od základov naučiť programovanie v jazyku C ? Moc by mi to pomohlo, ďakujem.
Odozva

Názory k téme

1. 2
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

@gramofon takze najprv vzniklo C, potom vsetci cakali 20 rokov, kym vyvinu javascript, naucili sa javascript a potom presli na C? :D ci ako? :D
  2. 3
    Gramofón

16 ročný chalan

@patrixo Nie nie :D My bad :D Aspoň vidno ako sa miešam do niečoho, do čoho ma nič nie je a potom to tak aj vyzerá. Pre zakladateľa - Nič som nepovedal okej? :D
  3. 4
    Nicitel

21 ročný chalan

Ani som si to nestihol pozrieť :D ja som úplný začiatočník do programovania, len mám také tušenie, že som začal úplne zle už len programom v ktorom programujem. Stiahol som si Visual Studio a nejako mi nejdú compilovať veci ktoré napíšem, teda nefunguje mi ani hello world z nejakého dôvodu, aj keď mi to včera išlo .... :D
  4. 5
    Moonshine

24 ročný chalan

Čo tak Youtube :)
  5. 6
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

no a k teme.. podla mna je najlepsia cesta kuknut si nejake kurzy na udemy.com (najdu sa tam velmi kvalitne kurzy podla mna), pozret si rating a nejaky kupit.. potom nejake clanky na nete citat k tomu ako doplnkova literatura ku kurzom, ked sa niekde zaseknes hladat riesenia na webe.. asi taky je najlepsi zaciatok.. knihy a ucebnice moc asi neodporucam, lahko sa moze stat, ze kniha bude plna teorie podanej velmi abstraktnym sposobom, ze ked prejdes knihu, ani nebudes vediet ako to pouzit v praxi... to je len moj nazor..
  6. 8
    Nicitel

21 ročný chalan

@moonshine na youtube som väčšinou našiel 4 hodinové videá, ktoré už počítajú s tým že máš nejaké základy.

@Patrixo diky, určite si to pozriem.
  7. 9
    Dwarvax

32 ročný muž

Ak by si chcel knihu, tak by som skusil ceskeho autora Pavla Herouta. Ten ma celkom kvalitne tie ucebnice, ktore napisal. Ale neviem posudit, ako su na tom jeho ucebnice o C, nemam skusenost.
  8. 10
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

a preco sa chces ucit C a nie C++? v roku 2019 co si masochista? To akoze si schvalne vyberas jazyk ktory skoro nic nedokaze a v ktorom sa programuje tak ako v 70tych rokoch? a aj na take zakladne veci ako praca s retazcami sa tam pouzivaju smernik si porovnaj Ccko s tym pointerom na char s krasnym std::string z C++

@Patrixo ty nie si nahodou doktor? Ci uz sa z teba stal aj programator? :D
  9. 11
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

@xxar3s jj som doktor programator :D uz :D
  10. 12
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

k C ti neporadim ale k C++ https://ucebnice.heureka.sk/mistrovstvi-v-c-plus-plus-stephen-prata/ hruba obrovitanska vyse 1100 stranova kniha
  11. 13
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

@patrixo frajerka ta dotlacila k programovaniu? :D
  12. 14
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

@xxar3s nie, ja sam som chcel zmenit job
  13. 15
    Dwarvax

32 ročný muž

@xxar3s mozno to potrebuje do skoly a tam si myslim, ze ten tazky kaliber, co si mu poslal bude k nicomu. :D jedine ze by tym chcel niekoho drbnut po hlave. to by bolo velmi ucinne.
  14. 16
    Nicitel

21 ročný chalan

@dwarvax @Xxar3s
    áno potrebujem to práve do školy :D tiež sa čudujem že prečo začíname s Cčkom, ževraj to je základ pre všetky jazyky tak tam musíme začať ... :D
  15. 17
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

@patrixo tak drzim palce.

@Dwarvax tak ak to potrebuje do skoly tak neviem, ale ak ho ten jazyk naozaj bavi a chce mat aj nieco ako manual k STL s vycerpavajucim popisom vsetkeho co sa v C++ bezne pouziva tak je to idealna kniha nema zmysel vyhadzovat peniaze na nejake utle tenke knizocky kde ti vysvetlia len zakladne jazykove konstrukcie a nic navyse.
  16. 18
    Xxar3s

36 ročný ujo
    Bratislava

@nicitel tak zase pravda ale ak budes mat ako prvy jazyk Ccko tak neviem ci sa ti nezhnusi programovanie. lebo za prve je to pre zaciatocnika takzea za druhe vela veci sa tam robi krkolomne.
  17. 19
    Sidious

21 ročný chalan

Ak nemáš vôbec žiadne základy tak by som ti asi odporúčíl itnetwork.cz, ja som tam začínal s programovaním a myslím, že na začiatok mi to dosť pomohlo.
  18. 20
    Dwarvax

32 ročný muž

@xxar3s jj, tak ak by to chcel fakt vediet, tak by to bolo ine, ale ak to potrebuje do skoly, je to IMHO skoda penazi. Aj ked si myslim, ze tie knihy od Herouta by mohli byt v pohode.

@nicitel ak by si mal zaujem o tie knihy, tak som mal na mysli toto:
    https://www.martinus.sk/?uItem=74741
    https://www.martinus.sk/?uItem=59703
    Skus to dohladat niekde na nete :D , ak za to nechces utracat peniaze. Lebo potom uz len kniznica zostava :D
  19. 21
    Lafiziq

25 ročný muž
    Bratislava

ponúkam matfyzácke skriptá http://compbio.fmph.uniba.sk/vyuka/prog/index.php/2017/18_Programovanie_(1)_v_C/C%2B%2B
  20. 22
    Vivian117

tvári sa, že má 4 roky
    Devenport

túto knihu mám doma a nepotrebujem https://www.martinus.sk/?uItem=74741 skoro som ju ani nepoužila, keby ste niekto chceli, napíšte mi
  21. 23
    Palec223

27 ročný muž

chcel som poradit ale ked citam ze skusenych .........
  22. 24
    Nicitel

21 ročný chalan

@dwarvax presne tie knihy som mal na STU :D

Priznám sa že niesom úplný začiatočník, ale kedysi som mal na STU cčko základy a vtedy sa mi to naozaj zhnusilo, hlavne spôsobom výučby, teraz ako sa začínam učiť sám do školy Cčko predbežne, tak môžem povedať že ma to aj celkom baví, keď som si našiel nejaké zdroje podľa ktorých mi konečne niečo funguje :D

čo poviete na túto stránku ? https://www.learn-c.org/ myslíte že keď sa jej budem držať, bude zomna niečo ? :D

A prosím aký compiler by ste mi odporúčili ? Momentálne chcem prejsť na Codeblocks, pretože Visual Studio ma už fakt sere, ja pol hodinu riešim prečo nefunguje môj kód s použitím Scanf a zistím že visual podporuje len Scanf_s ....