Fórum pridal Plavam_zivotom, 17. 10. 2020 18:52 do kategórie Zdravie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Celoplošné testovanie - pôjdete?

0
Plavam_zivotom

25 ročná žena

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Proste iba nie.
  2. 2
    Blackfog

hrá sa, že má 0 rokov

Iba ak ma očipujú!!!
  3. 3
    Plavam_zivotom

25 ročná žena

@ladydoga ak nepojdeš aj ked to bude povinne tak oznac tretiu moznost. A ked tak napis aj preco.
  4. 4
    Burn

28 ročná žena
    Praha

Nie som uplne zo zasady proti, ale nepojdem.
  5. 5
    Zuzka771993

27 ročná žena
    Přaha

ta tretia moznost je uplne uzasna (nerd)
  6. 6
    Zuzka771993

27 ročná žena
    Přaha

@1
  7. 7
    Plavam_zivotom

25 ročná žena

@zuzka771993 no ak nepojdes aj ked to bude povinne tak si asi zo zasady proti nie?
  8. 8
    Slackerbitch

39 ročná teta
    stratená v paralelnom vesmíre

Nie som zo zasady proti ale nepojdem urcite
  9. 9
    Avantgarda

25 ročná žena

tí, čo píšete, že určite nepôjdete, napíšete aj dôvod prosím? úprimne ma to zaujíma :) @slackerbitch @burn @ladydoga
  10. 10
    Slackerbitch

39 ročná teta

@avantgarda Nepride mi, ze maju nejako safe vyriesene priestory, kde by sa malo zhromazdovat/striedat tolko ludi na testovanie - najma ked si tam mas odkaslat pred samotnym odberom a toto tam urobi xy ludi..
    A taktiez ma odradza; ked pocuvam kolko (ne)odbornikov uz dokafrali odber vzorky coho nasledkom boli krvacania a podobne.. Tiez chodim minimalne do nejakej spolocnosti, nestretavam sa s mnozstvom ludi a na nakup idem tak raz tyzdenne takze myslim, ze riziko ze by som mala byt pozitivna bez symptomov je pomerne nizke a tym padom nemam zaujem aby mi pchali cokolvek do nosa :D
  11. 11
    Burn

28 ročná žena
    Praha

@avantgarda
    - nie som na Slovensku dlhodobo ani neplanujem byt v najblizsej dobe
    - myslim, ze som covid uz mala zaciatkom februara, ked sa este v nasom regione netestovalo
    - mam pochybnosti o spolahlivosti testov
    - v pomere k vysokym nakladom na testovanie nevidim takmer ziadny prinos potencialne ziskanych udajov
  12. 12
    Yoss

29 ročný muž

Určite nie.
  13. 13
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/vιℓℓαιn_

Mám ich piči.
  14. 14
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/vιℓℓαιn_

Respektíve, aby som iba nenadával, nemám na to momentálne dôvod.
  15. 15
    Forte

8 ročné dievča
    som rada ze som tu

Ked to bude vonku a zorganizovane tak, ze nebudem cakat v rade s x ludmi tak s tym nemam problem okrem toho vyteru ale neviem si to uplne predstavit. Pokial to budu robit v uzavretych priestoroch kde sa v priebehu dna vystrieda povedzme 1000 ludi, z ktorych bude dajme tomu 200 pozitivnych, tak je sanca ze sa nakazia dalsi, ktori by za beznych podmienok zostali doma a nepodstupovali by ziadne riziko.

+ Som zvedava ako chcu donutit ist na testy turbokokotov, ktori maju doteraz problem nosit rusko a tvrdia ze korona neexistuje :D
  16. 16
    Nekompatibilna

10 ročné dievča

neviem
    @15 presne toto, nepríde mi to hygienické
  17. 17
    Fukaj

8 ročný chlapec

@slackerbitch sa bojis že nespravis test!?
  18. 18
    Torpedo08

29 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Dufam ze nie
  19. 19
    Slackerbitch

39 ročná teta

@fukaj to je asi prvy pri ktorom by som nepodvadzala! (:
  20. 20
    R0cketqueen

17 ročné dievča

Asi nie
  21. 21
    Kokotis

24 ročný chalan
    Dolná krčma

pojdem lebo budeme mať za to v praci volno isto :D
  22. 22
    Zajko1211

28 ročný muž
    Banská Bystrica

je to protiústavné, JUDr. Harabin to jasne povedal...
    bez písomného súhlasu, nesmie nikto manipulovať s tvojim telom...
    je to proti ľudským právam a nedovoľuje to ani právny systém EU..
    to len Matovič si myslí, že to nariadi a všetci sa hneď poserú, ako doteraz a už sa ide na vec...

23. 23
    Majky538

25 ročný muž

keby mam kasel alebo nieco asi hej ale inac nie, spolahlivost testov je otazna
  24. 24
    Mobscene_69

26 ročná žena
    Smultronställe

Až keď bude test na ktorý budú stačiť iba sliny a nie lobotómia
  25. 25
    Papver

24 ročné dievča

nemam s tym problem, ale od marca mam za sebou uz asi 5 testovani a fakt sa mi uz na dalsie nechce
  26. 26
    Gothicpoethic

27 ročná žena
    Partizánske

Áno, pôjdem.
  27. 27
    Tomas55555

25 ročný muž

Co sa stane ak to bude povinne a človek sa tam aj napriek tomu nedostaví ?
  28. 28
    Nerwous15

28 ročný muž
    furt rovno a dzig do ľava :P

@tomas55555 zaloz o tom forum
  29. 29
    Yoss

29 ročný muž

@tomas55555 ľudia, čo pracujú cez víkend nemajú šancu sa tam dostaviť podľa abecedy na presnú hodinu, a takisto starí, chorí a imobilní ľudia, ludia ďaleko od bydliska. Za totality by to šlo, ale teraz žiadny západný, demokratický štát k tomu nepristúpil. Asi vedia prečo, len Matelko nevie.
  30. 30
    Oiquell77

28 ročný muž

Ak to bude nejako normalne zorganizovame a nebudem tam musiet cakat v sore jak na banany, nemam s tym problem.
  31. 31
    Salora

tvári sa, že má 4 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

treba si polozit tri dolezite otazky?

1. napr. pri kolonoskopickom vyšetrení mám pri negatívnom výsledku istotu, že som na nejaké súvisiace závažné ochorenie ušetrený na niekoľko rokov... ale aký význam ma celoplošné testovanie pri vírusovom ochorení? Nakaziť sa môžem 5 minút po odchode z testovacieho miesta... ako bude zabezpečená bezpečnosť ľudí v tých miestnostiach, aby sa nestretli s ostatnými testovanymi, aby sa nemuseli dotknut napr. kluciek a pod.?
    2. prečo antigenove testy, ktore su podstatne menej spolahlive ako testy PCR?
    3. je naozaj pravda, že vláda nakúpila vacsinu testov nie od nejakej renomovanej spolocnosti ale od akejsi pofidernej firmy, ktora ma v soc. poistovni za rok 2019 dlh cca 16 000,- € a je zhodou okolností (?) z Trnavy?
  32. 32
    Laurikaaa

25 ročná žena
    Večne v (|)

Nechcem sa zúčastniť takej "hromadnej" akcie. Nikde nechodím, nikoho nenavštevujem, príde mi to zbytočne...
  33. 33
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

inak ak to teda maju byt rychlotesty tak to je dost kktina, ale keby som bola na svk, sla by som.
    bola som uz aj na klasickom a ak bude treba pojdem zas, vobec to neboli, len ludia nic nevydrzia. Akoze, oproti tomu, ked sa nosom nadychnes vody je to nic.
  34. 34
    Gummidge

23 ročné dievča
    Šamorín

Otázka je, čo potom ďalej? Aký je plán? Väčšina ľudí, ktorých po teste pošleme do karantény, bude falošne pozitívna, čiže v karanténe zbytočne a 10% zo skutočne pozitívnych bude falošne vyhodnotených negatívne, čo predstavuje veľké riziko, že zmenia svoje správanie a budú vírus šíriť viac ako bez tohto testovania. Ono nie je veľká náhoda, že sa to inde ešte nerobilo a keby o tom Matovič rozprával aj tri mesiace vopred, tak ho nikto nepredbehne.
  35. 35
    Gummidge

23 ročné dievča
    Šamorín

@staphylococcus Či to nebude bolieť aj keď to bude robiť hocikto, je otázne :D ale súhlasím, to nemôže byť prekážka.

@salora Pri PCR testovaní by odbery zabrali rovnako dlhý čas, ale vyhodnotenie by trvalo dokopy asi rok :D
  36. 36
    Farfala

30 ročná žena
    hľadajúca

Ze siahnu na zdravotnu starostlivost tym, co nepojdu... Nech sa paci. Ziadnej sa mi nedostava, ked nieco chcem, aj tak si to platim.
  37. 37
    Tequila

26 ročná žena
    Košice

nevidim v tom praziadny zmysel a to som v podstate inside clovek
  38. 38
    Patrixo

33 ročný muž
    Uz nie som bezdomovec :)

Po pravde, neviem preco by som tam mal ist.. je tu vela otazok na ktore nepoznam odpoved
    - neviem aka je spolahlivost konkretnych antigenovych testov ktore sa idu pouzit
    - dnes som negativny, zajtra mozem byt pozitivny, covid pozitivita/negativita sa meni v case, a tym padom je to len jedno meranie - jeden bod na grafe v case s otaznou chubou merania
    - neviem ako sa nalozi s vysledkami testovania
    - ake budu kroky, ked testovanie prebehne?

ak na toto neviem odpovede, tak tym padom ani neviem, nemam motivaciu, ze preco vlastne na testovanie ist
  39. 39
    Tralalibang

25 ročná žena
    Prdelákovo

Nepôjdem, nemám sa ako dostať na Slovensko :D A aj keby som tam bola, tak by som nešla, lebo nemám rada chaoticky zbúchané veci, o prospešnosti ktorých mám veľké pochybnosti.
  40. 40
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

nie som zo zásady proti ale malo by to byť dobrovolné,Matovič a spol si asi neuvedomili že nie sme v Číne kde ludia musia poslúchať čo im povie komunistická strana(teraz tam otestovali celé mesto s 10 miliónmi obyvatelov)
  41. 41
    Samuelfghk

23 ročný chalan

Bol som už 3x na testovaní takže v tom nevidím žiadny problém, ale druhá vec je, že Matovič povedal, že ak sa to nepodarí tak odstúpi a ja by som bol najradšej keby odstúpil takže uvidím
  42. 42
    Tomas55555

25 ročný muž

@yoss No hej to je pravda.