Fórum pridal Christiano_301, 11. 2. 2019 13:35 do kategórie Ďalšie mestá. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Cez fimu alebo cez agentúru

0
Christiano_301

21 ročný chalan

Cez čo sa oplatí ísť pracovať na TPP.Jedny hovoria že cez firmu sa neoplatí, potom další že cez agentúru sa tiež neoplatí.Počul som jeden prípad,že jeden zamestnanec chcel odísť,dal výpoveď a nechceli ho pustiť len po1-3 mesiacov.Ako toto celé funguje?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Chlorofyl

10 ročný chlapec
    Erec Jisrael

lepsie mas ist priamo do firmy interne. mas tam ich benefity. ak ides cez personalku tak niekedy nemas nijake benefity, niekedy len minimalne. a mozu s tebou manipulovat jak s kusom hovna. chod priamo do firmy a ser na personalku
  2. 2
    Christiano_301

21 ročný chalan

Som študent ešte, a že keď sa do 1. Júla nebudem mat robotu budem musieť ísť cez úrad pracovať. Ako to je cez úrad? Počul som všeličo. Aký máte na to názor? Cez čo sa oplatí ísť pracovať? Keď cez firmu prečo? Prečo nie cez agentúru? Rodičia mi hovoria aby som išiel pracovať cez firmu, lebo cez agentúru chodím na brigády ak majú niečo a nie stále chodím. Že nebudem to robiť ako teraz že nechodím na brigády že cez agentúru nech nejdem pracovať na TPP ale že cez firmu. Aký mate nato názor vy?
  3. 3
    Christiano_301

21 ročný chalan

@chlorofyl toto iste som počul len práve opak, že budú somnou robiť čo chcú keď pôjdem cez firmu. Každopádne ďakujem za odpoved. :)
  4. 4
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

zavisi od firmy a zavisi od agentury... ak si odmyslis fakt, ze agentury su jeden velky ojeb a pracky na peniaze, tak cez agenturu mozes niekde zorobit viac ako na TPP priamo cez firmu ako kmenovy zamestnanec... ale - napr. cez agenturu nemusis mat stravne listky (resp. kartu), dovolenku, platenu PN platene sviatky a co je asi najvacsi problem - agentura ti moze napr. oficialne na vyplatu ako mzdu platit napr 60,- € a zvyšok ako rozne dalsie polozky (cestovne a pod.), co znamena, ze do dochodku sa ti zapocitava len samotna mzda... nehovoriac o tom, ze mas velky problem ziskat napr. uver, pozicku alebo hypoteku... resp. asi ani nemas sancu...
  5. 5
    Christiano_301

21 ročný chalan

@salora a čo úrad práce? :)
  6. 6
    Chlorofyl

10 ročný chlapec
    Erec Jisrael

@christiano_301 vsade to mas inde. co firma to ina kultura. ale vo vseobecnosti su ojeby vsade takze sa tomu nevyhnes. ber to ako skolu zivota. ale jednoznacne ist interne na TPP do firmy je lepsia volba si myslim
  7. 7
    Magoriáš

28 ročný muž

@salora presne ako napisal ten ožran vyššie, ja som bol cez agenturu a len ma ojebavali, ano ano mal som 6€ v cistom a na vyplate som maval 1200€ ale co s toho kedze dovolenku neplatenu pn tiez a paragrafy tiez....vsetky tieto veci neplatene, cize ano ked som makal ako fretka mal som love a pekne love lenze to boli peniaze na ruku a mali celkom problem mi ich aj vkladat na ucet, takze tak, agenture sa vyhni lebo zle skoncis, ja cakam este na poslednu vyplatu a finito, lebo uz pracujem pre firmu ako kmenovy ale pre inu firmu....a dufam ze mi z agentury poslu peniaze lebo nechcem sa zas natahovat s inspektoratom a zbytocne ich tam posielat na kontrolu
  8. 8
    Fakecocacolazero

23 ročné dievča
    Malacky

urad prace ti len spostredkuje pracu, nebudes zamestnany cez urad prace ale normalne vo firme.
  9. 9
    Fakecocacolazero

23 ročné dievča
    Malacky

pokial to teda nie je absolvenstka prax
  10. 10
    Salora

hrá sa, že má 2 roky

@christiano_301 úrad práce nie je agentúra ani firma (hehe) ten ti len sprostredkuje prácu resp. brigádu, prípadne rekvalifikacny kurz alebo nejake skolenia... iba ze by ta zamestnal ako uradnika (: cize by si bol statnym zamestnancom ministerstva PSVR (hehe)
  11. 11
    Christiano_301

21 ročný chalan

@fakecocacolazero rozumiem ďakujem.
  12. 12
    Christiano_301

21 ročný chalan

@salora už chápem :) ďakujem :)
  13. 13
    Christiano_301

21 ročný chalan

@magorias chápem ta. Ale keď si teraz cez agentúru ako hovoríš, tak môžeš hocikedy nahlásiť že skončíš a ideš inde nie? Samozrejme po skúšobnej dobe. Lebo cez firmu som take počul že nechceli pustiť toho zamestnanca, a musel tam trcit ešte 1-2 mesiac po skúšobnej dobe.
  14. 14
    Hnisavica

tvári sa, že má 3 roky

Cez agentúre
  15. 15
    Salora

hrá sa, že má 2 roky

@christiano_301 aj ked pracujes "na dohodu", malo by byt v nej (a myslim, ze aj podla zakona musi byt) dohodnutie podmienok, za akych mozes ukoncit prac. pomer... vypovedna lehota je 1 - 2 mesiace, casto aj v agenture, ked robis "na dohodu" ale da sa skoncit aj okamzite "dohodou" so zamestnavatelom (resp. agenturou), ale mozu a nemusia ta pustit okamzite (pokail neboli porusene nejake podmienky prac. dohody z tvojej strany alebo zo strany zamestnavatela)
  16. 16
    Magoriáš

28 ročný muž

@christiano_301 nechceli pustit to je blbost, tam je nieco ine, v skusobke ta pustia hned
  17. 17
    Christiano_301

21 ročný chalan

@magorias aj mne to bolo divne, že po skúšobnej dobe ju nechceli pustiť lebo vraj každý stade odchádza a nemá kto pracovať. Hlavne že dostávajú 700€ mesačne
  18. 18
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

Priamo do firmu
  19. 19
    Lojzo_xxl

25 ročný muž

Kazda agentura je ojeb
  20. 20
    Salora

hrá sa, že má 2 roky

@magorias aj v skusobnej dobe sa nemozes len tak zobrat a odist (hehe) teda zavisi to hlavne od prac. naplne a toho, co resp. aku pracu vykonavas... napr. v polovici prac. smeny (:
  21. 21
    Antifunebracka

30 ročný muž
    megaloman birdzu

Ale pozor! Nemôžeš pracovať, pokiaľ máš zúženú predkožku! Zamestnávateľ to námatkovo kontroluje počas skúšobnej doby