Fórum pridal Nicmanenapada, 19. 6. 2017 20:57 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Charizma

0
Nicmanenapada

27 ročný muž
Bratislava

Čo si predstavíte pod tým, keď sa o niekom povie, že je charizmatický?
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Nicmanenapada

  27 ročný muž
  Bratislava

  Doposiaľ som si akosi toto slovko neosvojil a v praxi sa s ním najčastejšie stretávam ako s barličkou, keď niekto nevie presnejšie vysvetliť, čo ho na danom človeku upútalo.

  A slovníkovú definíciu -
  "mimoriadna schopnosť (blahodarného) pôsobenia na ľudí vôbec"
  - tak trochu podozrievam, že ani zďaleka nezahŕňa všetko to, čo si ľudia pod tým predstavujú :)
 2. 2
  Pachirisue

  hrá sa, že má 1 rok

  Ja by som tým nazvala aj to, keď je niekto výnimočne obľúbený ostatnými ľuďmi, (či už je to ukecaný človek, alebo niekto zaujímavý, či dakto na koho sa iní lepia ako na magnet a doslova ho nasledujú vo všetkom čo robí... Alebo len o niečo viac ako tí druhí "obyčajnejší ľudia") a ide to z neho proste prirodzene - nemusí sa nejak snažiť byť niekým iným. pričom niekto iný také niečo nedokáže, prípadne dokáže ak na sebe dlho pracuje
 3. 3
  Kierkegaard

  24 ročný chalan
  Vesmír

  Že má v sebe nejaký neopakovateľný duchovný dar, ktorý človeka priťahuje.
 4. 4
  Ego_cogito

  26 ročný muž
  Atlantída

  Taky ktory je autenticky a robi nieco s vasnou, je uprimny vo svojom vyjadrovani. Jeho svetonazor nie je len prebraty z internetoveho clanku ale je vidiet ze nad svetom aj naozaj rozmysla a snazi sa zistit co znamena jeho existencia vo vztahu k svetu.
  Ak ide o taku charizmu ze je sebavedomi a nema problem s ocnym kontaktom a naviazat s kazdym rozhovor a kazdemu sa predstavuje vyzera ze vsetko ma v malicku, proste taky co vidis ze si cita navody na internete ako byt uspesny a bohaty a precestovat kazdu prdel tak takych klonov dnesnej doby je kopu a to pre mna nie je charizma. Ale 100 ludi sto chuti. Urcite to je aj individualne.
 5. 5
  0sea

  16 ročný chalan
  Meropé, Plejády

  Schopnosť byť pre ľudí príťažlivý vďaka charakterovým vlastnostiam... pre každého je to asi niečo iné.
 6. 6
  Kuko1965

  hrá sa, že má 1 rok

  Závisí od toho, kto to slovo použije. Ak TV-moderátor, tak je to iné ako keď to povie trebárs kňaz. V prvom prípade to chápem ako označenie celebrity so všetkými negatívami a na opačnom póle ako niečo posvätné. Medzi tým medzistupne.
 7. 7
  Antifunebracka

  29 ročný muž
  redpill birdzu

  Má vnútorný drb predsa!
 8. 8
  Phantasia

  12 ročné dievča
  kde sa piesok lial a voda...

  vyplavuje sympatie, jeho spôsob prejavu a správania pôsobí na naše jemné city "súladu" s okolím, brnká na niečo v nás, čo poznáme a túžime, priťahuje formou. tvorí dojmy s prísľubom krásna, a to my chceme.