Fórum pridal Ancika2005, 22. 5. 2019 13:44 do kategórie Vzťahy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Chodil si alebo chodil by si s človekom, ktorý má nejakú psychickú chorobu?

0
Ancika2005

27 ročná žena

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Dwarvax

32 ročný muž

Myslim, ze toto je velmi individualne. Fakt zalezi, o aku poruchu sa jedna a do akej miery nou clovek trpi.
  2. 2
    Gnomeslayer

24 ročný chalan
    Pod Tatrami v šenku

Neviem si predstavit chodit so zdravým clovekom. :D
  3. 3
    Nespiacakraska

29 ročná žena
    Doma

Ako sa to vezme... Pokiaľ by človek bol ochotný so sebou niečo robiť áno bola. Ak nie, nebola.
    A áno chodila 2x(jeden mal bipolarku a druhý Schizofréniu). O prvom som vedela na začiatku vzťahu že má psychické problémy (bipolarku mu diagnostikovali až keď sme spolu začali žiť a on chytil veľkú vôľu zo sebou niečo robiť) a o druhom nie. Ten ani nebol ochotný so sebou nič robiť a k lekárovi išiel až keď sme sa rozišli. Či to bol impulz k tomu netuším, ale veľmi rýchlo ho prešlo riešenie svojich psychických problémov. :S
  4. 4
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO

No tak ako muselo by to dotycnej poriadne prepinat v hlave ak by bola s niekym ako som ja takze to by bola jedina moznost mat frajerku (retard)
  5. 5
    Exomor

tvári sa, že má -1 roky
    Smutníčkovo

chodil uz asi 4-5krat.....chyba mi tu nieco ako :
    Chodil som s takým no záleží o akú poruchu by sa jednalo.
    ale chcel by som uz kludnejší vztah
  6. 6
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

furt lepšie než kresťan
  7. 7
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@poke zabudol si dať hashtagy Zaslusneslovensko, protinenavisti a pravdalaskazvitezi.
  8. 8
    Arywian

19 ročné dievča

@poke aj to môže byť zahrnuté v otázke, záleží od uhla pohľadu :D
  9. 9
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    a witch of the woods

Zalezi aku. Napriklad to krestanstvo a podobni imaginarni kamosi by ma odplasili rozhodne.
  10. 10
    Mayben

27 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

Neviem
  11. 11
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

pokiaľ by sa chcel liečiť, resp. pokiaľ by jeho psychická choroba (asi depresia) bola spôsobená prežitými traumami a zlými ľuďmi okolo neho, tak áno, za to nemôže....ale pokiaľ by bol napr. psychopat, agresor, to rozhodne nie
  12. 12
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

@riddler #neviemakotostýmsuvisí
  13. 13
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@poke No že vaše porozumenie, empatia a korektnosť je fejková ako cigarety z Ukrajiny.
  14. 14
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

@riddler hm, máš zvláštny morálny kompas

no, síce som sa nezúčastnil pochodov a nemám potrebu označovať sa za slúšného Slováka, ale:

keď som podľa teba neslúšný preto, že nechcem mať v sociálnych kruhoch kresťana a napr. i takého komunistu (lebo sami sa hlásia k tým ideológiam a svetonázoru) tak hej som asi aj zapredaný multikulti sorošovský slniečkár :(

Chodil som na cirkevnú a bol väčšinu času v kontakte s tými ľuďmi a neláka ma to zas, stačilo mi.
  15. 15
    Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

@poke Smiem sa spýtať? To dávaš všetkých kresťanov do jedného vreca?
  16. 16
    Gramofón

16 ročný chalan

Ide o to,akú poruchu by tá osoba mala.Depresie by sa možno zvládli,no chodiť spať so strachom o život,to nie,ďakujem.
  17. 17
    Chlorofyl

10 ročný chlapec
    Erec Jisrael

ja som chodil so psychopatom. ale na neho nikto nemal a asi ani nebude mat. skoda
  18. 18
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@poke Keby niekto pri podobnej téme napísal ,,furt lepšie než homosexuál" (alebo doplň si tam niekoho, koho sa zastávate), tak už by ste sa na neho vyrojili, aký je hnusný, ale do niektorých si kopnúť pri každej príležitosti je dovolené, lebo to je také ,,progresívne".
  19. 19
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

@kaiserchief1 som stále v kontakte s kamarátmi, ktorí sú kresťania, no popravde, nakoľko som celý život žil medzi kresťanmi a bol vychovávaný v silne bigotnej rodine, mám k tomu odpor a nechcel by som partnera, ktorý by bol takého vierovyznania.

A nejde len o vieru ale aj o ďalšie veci, ktoré s tým súvisia: ako napr. homosexualita sa v tomto úplne vylučuje a nechcel by som mať partnera, ktorý by sa na základe nejakých dogmiem zdržiaval. Rovnako tie kresťanské variácie, kedy si z toho niektorí ľudia vezmú len to čo im vyhovuje - to je už samotné podkopanie logiky v také niečo veriť. To je ako keby som bol žid a bol zástanca fašizmu - nebudem podporovať niečo, čo je proti mne
  20. 20
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

@riddler asi hej, keď porovnávaš niečo s čím sa človek narodí a niečo, čo si človek vyberie a zastáva O_______o

po takom logickom faule s tebou nemá zmysel ani diskutovať
  21. 21
    Dwarvax

32 ročný muž

@riddler vzhladom na to, ze niektori krestania (samozrejme, nie vsetci) su netoleratni a neznasanlivi, by ten hashtag protinenavisti nebol uplne od veci. Ale musim sa priznat, ze ja osobne by som mal problem aj s homosexualom. Len mam take podozrenie, ze ci to nebude tym, ze som heterak. Ale nie som si isty.
  22. 22
    Dwarvax

32 ročný muž

@poke nie su vsetci krestania udereni. Najdes tam aj jedincov, ktori su tolerantni ludia.
  23. 23
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@dwarvax Netolerancia a neznášanlivosť je vecou mnohých ľudí v mnohých idelologických skupinách, aj medzi liberálmi, ktorí by s oponentmi najradšej zatočili ako Pinochet v Chile (reálne odpozorované zo sociálnych sietí).
  24. 24
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

@dwarvax nehovorím že nie, náboženstvo ma učila mníška a mal som ju veľmi rád, dalo sa s ňou rozprávať a pod. ale z mojej pozície by som niekoho takého za partnera nechcel.
  25. 25
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@23 * ideologických
  26. 26
    Emzááák

16 ročný chalan
    Kysuce

Pokiaľ sa za psychickú chorobu radí aj balbutizmus (zajakávanie) tak s touto diagnózou mám problém nadväzovať kontakty. Ale poznal som dievča ktorému sa to práve že páčilo.
  27. 27
    Dwarvax

32 ročný muž

@poke ako chapem. asi by som s tym mal trochu problem aj ja. teda u mna je to dost zavisle na tom, ze ci by po mne chcel vieru tiez a do akej miery by ten clovek praktikoval niektore nezmyselne veci. ak by to bola primarne viera v boha ako taka, tak by mi to nevadilo.

a povedal by som, ze aj medzi homosexualmi sa najdu veriaci. to len tak bokom.
  28. 28
    Dwarvax

32 ročný muž

@riddler njn, niektori to fakt hrotia. len to je ako otazka, ze ci si za to niektore nie uplne tolerantne ideologie nemozu same. ked niekto tvrdi, ze homosexualita je chora a treba tychto ludi liecit, ze demokracia je zla a jej predstavitelov treba vesat, tak predsa nemoze cakat, ze sa mu za to z kazdej strany dostane uznania, a musi sa zmierit, ze opacna strana ho proste posle kade lahsie.
  29. 29
    Narazuvzdornaa

25 ročná žena
    unclean, a libertine

@poke schuti som sa zasmiala, dakujem a suhlasim

inak samozrejme, zavisi, aku.. a smejem sa aj na komentoch 'depresiu by sme zvladli'... to tiez zaaaavisi od mnoheho
  30. 30
    Melancholik

27 ročný muž
    Bratislava

záležalo by od toho akú a v akom štádiu, samozrejme radšej by som sa tomu vyhol pretože uprednostňujem reakcie s ľuďmi ktorí majú pod kontrolou relatívne väčšinu svojho mentálneho správania...
    ako tu Uz bola spomenutá napríklad viera, to samozrejme neberiem ako postihnutie, len ako voľbu jedinca ale na druhej strane ma odplasuju dosť aj veriaci ľudia, proste si mentálne nesedíme vo veľa veciach pretože tam kde majú oni nad sebou palicu a strašiaka ktorí ich smeruje alebo ovplyvnuje životom, ja nemam nič a často krát v dôležitých veciach vzniká konflikt...uprednostňujem proste zdravých a mentálne otvorených ateistov
  31. 31
    Lawey

25 ročná žena
    Břno

radsej s clovekom co ma poruchu, a uvedomuje si to, alebo to aspon zvazuje ze to tak kludne moze byt, ako clovek co si to neprizna, zatvara oci predtym a nic s tym nerobi :)
    Ale zasadnym parametrom je: musi na sebe pracovat a na zvladani svojej poruchy. Ofc. vzdy budu casy kedy clovek proste vyhori a potrebuje as na recharge, to uplne chapem, been there, ale musim vidiet ze to clovoek fakt bere ako docasny stav a je fakt odhodlany si vybrat tu tazsiu castu a makat na sebe.

Ale ja som si povedala ze uz mam pici weirdov, nie dakujem, chcem byt sama a ked sa objavi nejaky fajny NORMALNY sucasny zaujimavy chlapec s ktorym si sadneme tak az vtčedy sa budem frajerit. Som fedup stale niekoho donekonecna tahat aj napriek tomu ze som napr. ja down...
  32. 32
    Grietusha

36 ročná teta
    world citizen, človák

@melancholik ty by si so mnou nechodil? :(

:D :D :D
  33. 33
    Melancholik

27 ročný muž
    Bratislava

@grietusha to by zaležalo od veľa faktorov a okolností :D
  34. 34
    Grietusha

36 ročná teta
    world citizen, človák

@melancholik diplomat :D ale nepočujem nie! :D
  35. 35
    Melancholik

27 ročný muž
    Bratislava

@grietusha správne :D
  36. 36
    Rosiegrace

tvári sa, že má -1 roky
    Republika východu

povedzme, že ja som ten chorý aspekt v našom vzťahu s priateľom a on si ma pochvaľuje :D
    ..aj keď to bolo aj dosť zlé, vydržali sme to a teraz je to skvelé všetko :)
  37. 37
    Fixa

27 ročný muž
    Poprad

No neviem ci by ste depresiu zvladali, ak by ste videli jej tazke stadium. Ale dobre no. Ja som zatiaal nechodil, ale neodplasovalo by ma to.
  38. 38
    Sponkabob

22 ročné dievča
    NR

Ja som si vravela, že by som mohla napísať blog o tom ako som chodila so psychopatom. A to bez akéhokoľvek osočovania, lebo môj bývalý mal poruchu osobnosti. Najskôr mi ale tvrdil, že má len preliečené úzkosti a depresie (čo mi nevadilo) , postupne sa však ukazovalo, že je toho viac a viac.
    No a po tom, čo ma pekne psychicky a citovo zničil, som si povedala, že človek, ktorý má aktuálne psychické problémy/psych. diagnózu už nie je nič pre mňa.
  39. 39
    Livre

19 ročné dievča

k tomu kresťanstvu - asi si budem hľadať človeka s podobnou ideológiou ako som ja. A teraz sa nerieši morálna a nemorálna stránka kresťanov ale to, že akonáhle vstúpiš do kostola, podporuješ zlo. Podporuješ vrahov, ktorí sa skrývajú za rúškom láskyplnosti. Ak si kresťan, a nechodíš do kostola, síce nikoho nepodporuješ, ale stále si súčasťou sekty, ktorá narobila toľko špiny a zla, že si to nevieš ani predstaviť. Si v podstate zmanipulovaná ovečka.
    Nechápem, ako môže mať kresťanstvo stále tak veľké množstvo prívržencov.

Môj názor.
  40. 40
    Willbebetter

tvári sa, že má 5 rokov

Nie, staci mi ta moja :D
    Akoze ja diagnozu nemam, ale niekedy mam problem zvladnut svoju psychiku, ak by bol na tom niekto horsie ako ja, tak to by rozhodne nebolo dobre. Ja praveze potrebujem niekoho, kto mi bude dodavat radost a optimizmus :)
  41. 41
    Olii

26 ročná žena

Znova by som do takého vzťahu išla len vtedy, ak by ten človek bol ochotný liečiť sa a riešiť svoj problém. (thumbs)
  42. 42
    Thrwtchr

26 ročný muž
    poloha sa načítava

nepoznam nikoho, kto by nemal nejaku psychicku chorobu (aspon latentnu/obcas vynarajacu sa v lahkych priznakoch)

weliveinlatecapitalism
  43. 43
    Palec223

27 ročný muž

doteraz len s takymi
  44. 44
    Lenkaska1

23 ročné dievča
    Bratislava

Záležalo by akú.. chorobná žiarlivosť, manipulácia, agresivita u mňa nemá miesto... Ak by mal niečo iné, tak by som v tom nevidela zásadný problém.
  45. 45
    Devanelemen

17 ročný chalan
    Nuladimenzionálny priestor

@livre keď si Nemec tak ak nezmeníš občianstvo, si nacista a fašista a podporuješ zlo ?
  46. 46
    Livre

19 ročné dievča

@devanelemen to je o inom myslím. Rovnaké by to bolo, ak som nemec a fasista ale priamo neublizujem ludom.
  47. 47
    Devanelemen

17 ročný chalan

@livre Nie, pretože kresťanstvo nie je o ubližovaní, tak isto ani občianstvo daného štátu. To je ako keď ľudia nadávajú na Rusov a nemajú ich radi kvôli nejakému okupovaniu. Málo to však má spoločného s aktuálnou situáciou.
  48. 48
    Livre

19 ročné dievča

Dobre, kresťanstvo (vo svojej prvotnej podstate) nie je o ubližovaní. To čo bolo v stredoveku zahodíme za hlavu (veď tak vďaka kresťanstvu zomrelo len tisícky ľudí).. Okej, teraz cirkev nevyvražďuje ľudí, ale okráda ich a okráda nevinné naivné duše pre svoje blaho a všetko to zakrýva rúškom solidarity a chtíči pomôcť @devanelemen - tvoj názor ti neberiem, 100 ľudí 100 názorov, iba ti hovorím, ako to vidím ja.
  49. 49
    Devanelemen

17 ročný chalan

@livre fajn, no ale je smutné ako spoločnosť vníma cirkev.
  50. 50
    Livre

19 ročné dievča

Áno, ale to je kruto-smutna realita. @devanelemen
  51. 51
    Devanelemen

17 ročný chalan

@livre "realita"
  52. 52
    Feelagain

22 ročné dievča
    based in Brno

@devanelemen cirkev si za to, ako ju vnima spolocnost moze sama :)
  53. 53
    Devanelemen

17 ročný chalan

@feelagain nie nesúhlasím úplne, nie je cirkev ako cirkev.
  54. 54
    Feelagain

22 ročné dievča
    based in Brno

@devanelemen " verím v jednu svätú katolícku a apoštolskú Cirkev" sa spieva v modlitbe - kolko teda tych cirkvi okrem toho existuje?
  55. 55
    Devanelemen

17 ročný chalan

Ja verím "V jednu, svätú, všeobecnú a apoštolskú Cirkev. " :smile: ak ťa to bude naozaj zaujímať, sama si to nájdeš. Ja ťa nebudem poučovať. (Nie žeby si napísala zle)
  56. 56
    Feelagain

22 ročné dievča
    based in Brno

@devanelemen asi nie :)
    http://www.blumental.sk/casopis/rok_2003/12-2003/cl09.htm

to nic nemeni na tom, ze si mi neodpovedal, kolko tych cirkvi vlastne existuje
  57. 57
    Devanelemen

17 ročný chalan

@feelagain cirkev existuje len jedna - Christova. "Cirkví" je ale veľa. Pretože ľudia nie sú dokonalí a robia chyby.