Fórum pridal Christiano_301, 16. 2. 2019 13:21 do kategórie Ďalšie mestá. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Chytá ma chrípka?

0
Christiano_301

21 ročný chalan

Od včera má boli hlava vzadu, vpredu, pri očiach, a ruky má bolia. Doma sú chorý všetci, sopel, kašeľ, horúčka (už nemajú), angínu. Včera som bol v robote a ťažko som vstal, všetko má bolelo, ruky hlavne, a hlava vzadu, vpredu a pri očiach. Čo to môže byt
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    konské-e zuby

Chris, toto môže byť chrípka alebo možno len silnejšie prechladnutie - myslím, že si starý harcovník a netreba ti veľmi radiť, ako sa s takýmto ochorením vysporiadať.
    Ak by predsa - odpočinok, veľa tekutín, ovocie, daj si dáky cesnak, zázvor. Pokiaľ nemáš vysokú horúčku a príznaky nepretrvávajú podozrivo dlho, tak by si to mal prekonať aj bez návštevy lekára. Felíciu môžeš teda nechať v garáži. Na brigádu zavolaj, že neprídeš, lebo si chorý. A ak vládzeš, uč sa trošku na maturitu - ale za seba poviem, že s takými príznakmi by sa mi asi nedalo učiť.
  2. 2
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    konské-e zuby

Kazdopadne by som s takymito priznakmi pockal do pondelka a nesiel na pohotovost ja osobne no :)
  3. 3
    Thinkaboutjustice

26 ročný muž

Taktiez by som si dal pauzu od vysavania celeho kostola

Kazdopadne, @pubertslatinocelny to zhrnul dokonale
  4. 4
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    konské-e zuby

@thinkaboutjustice toto si uz ani nepamatam s tym vysavanim :D ale ano, taka zataz je urcite teraz nevhodna
  5. 5
    Christiano_301

21 ročný chalan

@pubertslatinocelny diky. Vieš čo, čítal som všeličo na internete, že toto môže byt zápal pľúc. Keď som to čítal tak som hneď dostal panicky šok, záchvat. 37 mám teplotu. Dal som si cely panadol. Urobím si zázvorový čaj. Bojím sa veľmi.
  6. 6
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    konské-e zuby

myslim si, ze pri zapale pluc by si mal vyssiu teplotu...to co si napisal, mi znie ako bezne priznaky chripky.

Odkedy sa takto citis?
  7. 7
    Obsession

hrá sa, že má 2 roky
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Aj ruky ta bolia :-o .... no toto
  8. 8
    Christiano_301

21 ročný chalan

@pubertslatinocelny včera som bol v robote a už tam mi začalo bolieť cela ruka. Nerobil som ťažkú prácu. Kychal som neustále, ale sopel nemám. Som alergik ale teraz musím vynechať lieky lebo idem budúci týždeň na krv. Neska ráno má začalo bolieť viacej cela ruka, hlava vzadu i vpredu, pred očami.
  9. 9
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    konské-e zuby

no tak to by som sa este nebal, podla mna zapal pluc ani nemozes dostat len tak zo dna na den - skor sa to asi vyvinie ako komplikacia z nejakeho ineho ochorenia, takze toto podla mna nebude nic take vazne :) oddychuj a liec sa podomacky do pondelka a potom ked chces chod ku doktorke.
  10. 10
    Obsession

hrá sa, že má 2 roky

Že zápal pľúc ... pokial máš len zvýšenú teplotu bude to len prechladnutie
    Pri Chrípke sú už ozaj vysoké horúčky

11. 11
    Christiano_301

21 ročný chalan

@pubertslatinocelny určite pôjdem doktorke keď sa to nezlepší. Ináč doma skoro cela rodina sme chorý. Nádcha, kašeľ, angína.
  12. 12
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    konské-e zuby

jj, to nemam rad, ked su vsetci chori, lebo potom nemozem od nich ocakavat, ze ma budu obskakovat a vsetko mi nosit do postele (:
  13. 13
    Christiano_301

21 ročný chalan

@pubertslatinocelny vieš a čudoval som sa, že ako to znesiem ešte dobre, že nemám nádchu ani nič, a nech sa páči zakrikol som to. Už len sa modlim nech nemám angínu lebo sa zbláznim.
  14. 14
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    konské-e zuby

preco by si sa zblaznil? ved vela ludi uz malo anginu a dostali sa z toho a ani sa nezblaznili. nebud taky pesimista ved! :)

ale modlit sa modli, v tom ti fandim, ja sa tiez modlievam (thumbs)
  15. 15
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    konské-e zuby

@8 ale ak ta boli hlava pred ocami, je to este stale tvoja? nebude to uz niektoreho z tvojich chorych rodinnych prislusnikov?
  16. 16
    Christiano_301

21 ročný chalan

@pubertslatinocelny viem, ale nerád mám horúčku a viem že to nikto. Ale keď už choroba má prísť nech kašlem alebo nech nemám hlas, a nie teplota. To je kurva zle. A o nádcha ani nehovorím.
  17. 17
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    konské-e zuby

jj, je to neprijemnost no... ja sa snazim na taketo neprijemnosti pozerat ako na prilezitost k osobnostnemu rastu - trosku sa naucit trpezlivo znasat to. Ale akoze nejde mi to lahko a tiez ma vedia tieto veci vyviest z miery, takze s tym sa stotoznujem
  18. 18
    Christiano_301

21 ročný chalan

@pubertslatinocelny hej hej. Lenže vieš som bojko až príliš, všetko beriem vážne, a hlavne takéto prechladnutie.
  19. 19
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

@pubertslatinocelny zápal pluc urcite nemá (hehe) ale inak nesuhlasim - mna bakteriálny zapal pluc skolil behom 5-tich minut
  20. 20
    Christiano_301

21 ročný chalan

@salora tak teraz čo?
  21. 21
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    konské-e zuby

@salora fakt? To som prekvapený veľmi (ale len na základe svojich predpokladov, nie nejakých poznatkov z medicíny, lebo tie mám malé :))
    Ako to je možné?
  22. 22
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    konské-e zuby

@salora okrem toho, nie je každý zápal bakteriálny?
  23. 23
    Campino

25 ročná žena
    retardovana šošonka na uteku

už mi je trapne aj za teba...
  24. 24
    Salora

hrá sa, že má 2 roky

@pubertslatinocelny zapal pluc moze byt bakterialny aj virusovy... virusovy sa zo zaciatku javi ako chripka alebo zapal priedusiek... mna pred par rokmi dostal bakterialny (inak bol to dost pruser, bolo to aj v mediach, postihoval najma mlade zeny a par ich na to zomrelo, aj vedla na zenskom oddeleni zomrela nan jedna 27r. tehotna mamicka... dieta zachranili ale ju nie) Nebolo mi nič a behom piatich minut som myslel, ze umrem... teplota nad 39 a nebol som schopny sa postavit na nohy, museli ma odviezt autom do nemocnice, kde som strávil uzasne sviatky od 22.12. do 9.1. (rofl)
  25. 25
    Christiano_301

21 ročný chalan

@salora začínam sa báť veľmi
  26. 26
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    konské-e zuby

@salora fíha, kokos
  27. 27
    Obsession

hrá sa, že má 2 roky

@salora môj brat a moja teta mali zápal pľúc a veru tak tak ako píšeš
    s bratom som bola ja na pohotovosti a v nemocnici ..myslela som si že mi umrie pred očami , dokonca mu dávali proti bolestiam morfium
    ( bolesti na hrudníku boli strašne )
  28. 28
    Salora

hrá sa, že má 2 roky

@christiano_301 zachovaj paniku (hehe) keby si mal fakt napr. ten bakterialny zapal pluc, tak ta ubezpecujem, ze by si nesedel pri compe a nevypisoval na birdz... ako pisem, to ta da tak dole, ze nevladzes nic len lezat, mas problem vobec ist aspon na zachod... a 37 nie je horucka ale len zvysena teplota...
  29. 29
    Salora

hrá sa, že má 2 roky

@obsession tomu ver... mne fakt nebolo nikdy tak zle ako vtedy... bol som taky slaby, ze by ma dobil aj 2 ročný kiddík (hehe) teplota esne pod 40 ale pokial si pamatam, zase nejake extra bolesti som nemal... len ta slabost, kasel brutalny
  30. 30
    Christiano_301

21 ročný chalan

@salora a nechcem privolať to zlo, bozechran, len vieš všetko možné píšu na nete tak potom mávam panické záchvaty. Už som si dal pred 2 hodinami panadol cely
  31. 31
    Salora

hrá sa, že má 2 roky

@christiano_301 zalez do periny, uvar si caj a uvidis v pondelok... ale zapal pluc to nebude... mas len par moznosti - chripka, nagina, zapal priedusiek... a moze to by taj tym, ze kedze si alergik a vysadil si lieky, tak to moze mat nejaky vplyv, kedze imunita v čavese...
  32. 32
    Christiano_301

21 ročný chalan

@salora vieš čipu má oci, ale horúčku nemám chvalabohu. Možno mám zvýšenú teplotu len z paniky.
  33. 33
    Salora

hrá sa, že má 2 roky

@christiano_301 no ved ako pisem - nepanikar zbytocne, zapal pluc na 99% nemas, jednoducho len nejake prechladnutie (+ vplyv vysadenia protialerg. liekov) (thumbs)
  34. 35
    Mariquittka

25 ročná žena
    Kežmarok

toto asi bude klasická chrípka, prechladnutie...inak o zápale pľúc ani nemusí človek vedieť, u mňa to bolo také nenápadné, len mi bolo 2 týždne vkuse zle a nezlepšovalo sa a vkuse som sa dusila, aj v noci a ani spať mi nešlo a pľúca ma aj boleli, ale snažila som sa to rozchodiť, bezúspešne, ale nakoniec žiadne ležanie v nemocnici ako to pri normálnom zápale pľúc býva zvykom ešte so 7 vankúšmi pod hlavou ako boli rady našich babiek, mne bolo treba 4x dôjsť na infúziu, boli to nakoniec chlamýdie a mykoplazmy- tuším že dajako podľa protilátok boli chlamče nové a myko aktivované, tak 3 týždne ATB a prostriedky na imunitu beriem dodnes, s prestávkami, v lete netreba + psychika je aj tak najdôležitejšia :) inak malo to už 80 % ľudí (resp. majú to v IgG pozitívne), len nevedia o tom (česť výnimkám), tak pravdepodobne to pri normálne imúnnych jedincoch nebude nič strašné
  35. 36
    Poppyseed

25 ročná žena

Cim je Everest medzi horami, Amazonka medzi riekami a sekvoja medzi stromami, tym si ty Christiano pre mna medzi birdzakmi. Som nesmierne rada, ze si sem aj dnes zavital a zalozil forum aj ked ma mrzi, ze ta vzdy kvari nejaka choroba alebo ina neprijemna zalezitost. Neviem ako ti pomoct ale v prvom rade by som nepanikarila a nestresovala - podla mna nejde o nic vazne, je to asi len nejaka viroza alebo akutno respiracne ochorenie, ktore sa moze tvarit ako chripka. Hlavne vela odpocivaj, pi vela tekutin, vyvetraj si a ak vladzes zajdi si do lekarne po nejake vitaminy. A hlavne neprestavaj chodievat na birdz. :)
  36. 37
    Poppyseed

25 ročná žena

A v kostole povedz, ze pride teraz povysavat niekto iny, lebo ty nemozes. A ak ti este ostalo to Royal Jelly tak teraz je ten spravny cas si ho dat.
  37. 38
    Poppyseed

25 ročná žena

Dufam inak, ze sme ti pomohli, informuj nas prosim priebezne ako sa tvoj stav vyvija.
  38. 39
    Christiano_301

21 ročný chalan

No ešte má boli hlava pred očami, zachovam si pokoj, ale cítim tak, že padám do depky zasa a znova. Snažím nemyslieť na to zle, len už som taký zúfalý že by som plakal.
  39. 40
    Poppyseed

25 ročná žena

Mozno ta neboli hlava ale dutiny. Je mozne ze mas sinusitidu, ta dokaze tiez cloveka potrapit. Ak by sa to nezlepsovalo, teplota by sa neznizovala a bolest neustupovala, tak by som cez tyzden navstivila radsej doktora. A snaz sa radsej neplakat, lebo tak ta budu hlava a dutiny boliet este viac. Viem, ze sa necitis teraz dobre ale ber to tak, ze najhorsie su casto len prve tri dni choroby, potom to uz vacsinou zvykne ustupovat a prejavy su coraz miernejsie. Potom ked vyzdravies tak si uvedomis aky je to nadherny pocit. Aspon ja to tak mam, ze vzdy ked prekonam nejaku nadchu ci chripke podobne ochorenie, tak si poviem, ze ja uz nechcem peniaze ani uspechy ale iba priechodne nosne dutiny a pocit, ze sa v noci mozem pokojne vyspat. :D
  40. 41
    Christiano_301

21 ročný chalan

@poppyseed ale nemám nádchu zatiaľ ani nič podobne
  41. 42
    Poppyseed

25 ročná žena

A snaz sa nemysliet len na to zle, mysli na to dobre a pekne. Precitaj si napriklad svoje stare fora, ktore si tu zalozil, mna by to rozveselilo. :)
  42. 43
    Christiano_301

21 ročný chalan

@poppyseed ľahko sa to hovorí že mám myslieť len na to dobre. Má to len sere že čo to môže byt, lebo zatiaľ nemám nádchu ani nič podobne. Som príliš hypochonder.
  43. 44
    Poppyseed

25 ročná žena

Mozno by si mal primarne riesit potom tu hypochondriu. Potom by si neprezival taku uzkost a paniku pri roznych ochoreniach a zlepsilo by ti to zivot. Ale o com by si potom zakladal zase fora na birdzi vsakano?
  44. 45
    Christiano_301

21 ročný chalan

@poppyseed a ako to mám riešiť? Mávam aj panické záchvaty.
  45. 46
    Poppyseed

25 ročná žena

No to musis riesit s odbornikom. Treba navstivit psychiatra (mozno staci aj psycholog) a povedat mu o svojich problemoch, ktore ti zneprijemnuju zivot.
  46. 47
    Christiano_301

21 ročný chalan

@poppyseed bol som u psychológa ale nepomohol moc
  47. 48
    Poppyseed

25 ročná žena

A bol si tam prave kvoli tej hypochondrii a strachu z chorob? Tak by som potom este skusila zajst za lekarom - psychiatrom, ten s tym bude mat urcite viac skusenosti a pomohol by ti zbavit sa toho kriza.
  48. 49
    Christiano_301

21 ročný chalan

@poppyseed nie práve so strachu chorôb som išiel za ním ale kvôli problémam trápeniam
  49. 50
    Poppyseed

25 ročná žena

Pockaj to som velmi nepochopila, to co si napisal v @49 :D Kvoli akym trapeniam?
  50. 51
    Christiano_301

21 ročný chalan

@poppyseed nechápem ta teraz
  51. 52
    Poppyseed

25 ročná žena

No ta sme dosli. :D
  52. 53
    Christiano_301

21 ročný chalan

@poppyseed vysvetli
  53. 54
    Christiano_301

21 ročný chalan

@poppyseed vysvetli
  54. 55
    Poppyseed

25 ročná žena

No nepochopila som, ze kvoli comu si bol u toho psychologa. :D

Ja ta mam inak velmi rada Christiano a prirastol si mi k srdcu a tazko nesiem, ze sa ty takto trapis. :(
  55. 56
    Christiano_301

21 ročný chalan

@poppyseed mal som problémy, trápenie.
  56. 57
    Poppyseed

25 ročná žena

A ja mam teraz trapenie s tebou. :(
  57. 58
    Christiano_301

21 ročný chalan

@poppyseed ako to myslíš?
  58. 59
    Tikalok

29 ročný muž

@poppyseed ty nevieš, že Christiano má trápenia? A čo dievča spolubrigádnička, do ktorej bol zamilovaný, ale nevedel ju osloviť? A čo túlanie sa v posteli? Alebo fakt, že v roku 2016 sa rýchlo spravil pri sexe a v roku 2018 bol už zase panic?
  59. 60
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    konské-e zuby

@tikalok možno sa v 2016 spravil tak rýchlo, že pri tom zostal panic... také veci sa stávajú
  60. 61
    Antifunebracka

29 ročný muž
    ander birdzu

Je to zápal pľúc. Aj môj brat to mal a podcenil to... takto pred rokom sme ho pochovali :( Veľmi mi chýba :( Snáď som ťa moc nevystrašil...
    @tikalok To nevieš, že keď sa spravíš prirýchlo, ostávaš ešte panic? Muž stráca panictvo až po 4 minútach sexu (nepretržitého).
  61. 62
    Poppyseed

25 ročná žena

Ahoj Christiano, tak ako ti je? Bol si aj u doktora? :)
  62. 63
    Christiano_301

21 ročný chalan

@poppyseed ahoj :) nie. Dal som si theraflu a prešlo mi to chvála bohu, ale mám zas další problém, iný problém.
  63. 64
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@christiano_301 Aký? Prosím povedz hned, nevydržím dovtedy, kým sa ťa to opýta Poppy. Teším sa ako na nový diel obľúbeného seriálu :)
  64. 65
    Christiano_301

21 ročný chalan

@riddler pískanie som mal vpravom uchu. Ako sme doma rozprávali tak mi pískalo ucho. Dostal som panicky záchvat, vybehol som zdomu, začínal som behať, bol som v panike, krútilo sa mi hlava. Predtým som si dal na ukludnovanie tabletku. Mám jedného známeho liečiteľa koho stále Otravujem s mojimi problémami. Už sa hanbím zato že ho stále Otravujem s mojimi problémami. Prešlo mi to chvála bohu, ale čo by sa dalo dať proti panickej záchvate?
  65. 66
    Christiano_301

21 ročný chalan

Je to smiešne alebo choré že stále si robím z niečoho veľkú hlavu, ale ja som strašný bojko.
  66. 67
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@christiano_301 To pískanie v uchu som mal aj ja, ked som mal zápal, ale potom to prešlo. Ale riadne otravné to bolo, nečudujem sa, že Van Goghovi z toho tak šibalo :D a čo s panickou záchvatou tiež neviem, ja ju mávam pravidelne a neviem sa jej zbaviť.
  67. 68
    Christiano_301

21 ročný chalan

@riddler predbehol si Poppy
  68. 69
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@68 teším sa z toho (rofl) (thumbs) musím ju niekedy vyzvať na bežecké preteky a predbehnúť aj tam, snád nie je nejaká trénovaná bežkyňa :D
  69. 70
    Christiano_301

21 ročný chalan

@riddler blázen :D
  70. 71
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

Zošalel! Už je v ňom ten bazmeg! Ta porucaj klobásy okolo a ideme tahet!
  71. 72
    Poppyseed

25 ročná žena

Chvala Bohu! Ja som taka stastna, ze ti nakoniec nic nie je. Vidis, zbytocne si sa cely vikend stresoval. :) Nebud taky strachopud, navstiv fakt radsej cim skor nejakeho odbornika, ktory ti pomoze s panickym zachvatom.

Inak uz ked sme taki kamkosi, ako sa ma ta spolubrigadnicka? A uz si ju oslovil? :)

A nefandi si @Riddler, byt rychly sa nie vzdy vyplaca. Pozri ako dopadol Christiano s tou rychlostou v roku 2016.
  72. 73
    Christiano_301

21 ročný chalan

@poppyseed čo bolo v roku 2016? Oslovil ale nič nebolo z toho. Zistil som jej meno ale nič
  73. 74
    Poppyseed

25 ročná žena

Nechcela som s tym velmi operovat ale budis. Vraj si sa v roku 2016 rychlo spravil pri sexe a v roku 2018 si uz bol zase panic. Tak neviem, ak mozes tak vysvetli ako to teda bolo.

Tak skoda, ze z toho nic nebolo. A mas nejaku novu spolubrigadnicku, ktora sa ti paci?
  74. 75
    Christiano_301

21 ročný chalan

@poppyseed no v honeni som sa rýchlo spravil. Tak som to myslel. Áno páčia sa mi na pracovisku kde brigadujem.
  75. 76
    Poppyseed

25 ročná žena

Ja som si to aj myslela a vedela som, ze na birdzi sa neda verit vsetkemu. Ale tebe verim Christiano, ty si cista dusa.

Jeej tak to je parada a dufam, ze tiez coskoro nejaku oslovis a spoznas blizsie. :)
  76. 77
    Christiano_301

21 ročný chalan

@poppyseed ľahko sa to hovorí
  77. 78
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

@poppyseed :D musím si zamedziť vymoženosti, a hlavne miesta, kde je tá rýchlosť žiadúca, a kde skôr spomaliť.