Fórum pridal H8u, 5. 11. 2019 15:24 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Co by ste urobili ak by ste dnes dostali 10 000 EUR?

0
H8u

26 ročná žena
Štefanov

Kupili by ste nieco po com tuzite alebo si ich odlozili? Investovali? Pripadne nieco ine?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Odlozil a z istej ciastky mozno by som nieco skusil este zmenit ale neviem no tazko povedat
  2. 3
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

Nejaké čiastky z toho dal rodine (mama, otec, sesternica), šiel na nejaké výlety, dovolenku, a niečo si nechal aj na investovanie, síce neviem do čoho, moc sa v tom nevyznám :D asi nejaké podielové fondy, akcie a podobne.
  3. 4
    Draks

34 ročný ujo
    Bratislava

Kúpil by som si auto a hromadu pív :D
  4. 5
    Semhamforas

26 ročný muž
    Bratislava

Dal by som ich do domu a to by boli asi aj posledne peniaze co by ma na to boli treba :D
  5. 6
    Drazoal

24 ročný chalan
    Zvoľen

Kupil by som si birc
  6. 7
    Wewo

26 ročný muž

hm. asi nic. odlozil na kopu az raz budem kupovat nehnutelnost.

na vsetky ostatne "drobnosti" mam peniaze uz teraz a akosi nevidim vyznam kupovat si veci. Cim viac toho mas, tym si menej slobodny... a skor sa snazim dokopat k tomu aby som sa zbavoval veci ktore uz mam.

Nehnutelnost ale treba a ako SZCO nemam dobre vyhliadky na hypo, najma ked chcem kupovat sam, takze potrebujem mat co najviac v hotovosti.
  7. 8
    Thinkaboutjustice

27 ročný muž

ak by som mal hned teraz na ucte 10k EUR, tak by som asi skusil ziskat este permit na PCT v 2020 :D
  8. 9
    H8u

26 ročná žena
    Štefanov

@thinkaboutjustice lol ja to iste :D :D minuly utorok sa davali ale, 35 z 50, dalsie kolo bude v januari.. mame stale nadej :D :D
  9. 10
    Sign

29 ročný muž

najlogickejšie by bolo odložiť, alebo investovať, ale ako sa poznám všetko by som prejebal do posledného centu...
  10. 11
    Patrixo

32 ročný muž
    Militantný slniečkar

asi by som prihodil na splatku chatrce
  11. 12
    3dmeraya

27 ročná žena

Predala by som s bratom dom, ktorý chceme aj tak predať, doložila týchto 10 000 a kúpila si slušný aspoň dvojizbak.
  12. 13
    Sasi2680

tvári sa, že má -1 roky

na jar by sme mali parádnu záhradu za tie peniaze! a podokončovali všetko na dome čo ešte chýba a dozariaďovali, takže by sme veľa z nich asi neodložili
  13. 14
    Thinkaboutjustice

27 ročný muž

@h8u viem, sledujem ich stranky na fb a som bol taky sklamany, ze zas to bude bezomna :D ale ano, nadej umiera posledna ! :D
  14. 15
    Marcello1111

31 ročný muž

do centu rozdal chudobným....
  15. 16
    Ladydoga

tvári sa, že má 6 rokov
    Prašivá diera

Kúpila si oblečenie na zimu, mám ho málo a potrebujem základné veci ako topánky ktoré by mi nepremokli v tomto počasí a tak... Zaplatila si zubárku budúci týždeň... A len také menšie položky, ktoré potrebujem. Inak by som ostatné odložila, nemám potrebu míňať na sprostosti.
  16. 17
    Laurikaaa

23 ročné dievča
    Londýnčanka

Kúpila letenky na Bahamy pre mňa a sestru a zvyšok by som dala frajerovi :D
  17. 18
    Indelirium

hrá sa, že má 0 rokov

Nič, všetko by som si odložila na kúpu bytu. :)
  18. 19
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

dopriala by som si nejakú drobnosť a zvyškom by som splatila časť bytu

čo mám pre to spraviť? chutnať vlastné exkrementy sa mi nechce :/
  19. 20
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

nakoľko mám celý zoznam toho, čo si chcem kúpiť od sonickej kefky, projektoru, bicykla po kávové príslušenstvo a nakoľko sme sa práve presťahovali a nemáme tu ani nábytok, vedel by som ich veľmi rýchlo zúžitkovať :D

a úplne premýšľam nad tým celý týždeň, že ako sa majú ľudia ktorí mesačne zarábajú 3000+ eur :D ja by som bol mega materiálny, lebo ja si mám vždy niečo potrebu kúpiť :D (ale nie z rozmaru, ale že to jednoducho potrebujem, ale sú to drahé veci.)
  20. 21
    Hetfield

34 ročný ujo
    Studna

išiel by som na cestu kolem světa a dýmku míru
  21. 22
    Notmehofejk

hrá sa, že má 1 rok
    Pussy Slayer, a cute Scotish guy

!use3l by som si (?)
  22. 23
    Narazuvzdornaa

25 ročná žena
    bridge troll

okamzite dnes by som si objednala Tesco potraviny na donasku a Uber domov, lebo sa mi nechce nic :D

a zajtra by som si pokupila kokotiny a bolo by po peniazoch no
  23. 24
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

Odložil by som si ich n a účet a ďalej pokračoval v žgrlení.
  24. 25
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/M̡͓̥̜̺̞̌̔̃̍ͅȆ͉̠͊̅̓̾̊͋Ŧ̟͈̯͗ͭ̌͋Ɍ̥̜̪̪̜̮͚̽ͦ̓̎̂ͮ̍́Ø̑P̞̻̫̥͇̖͑̽ͅØ̗ͣ̌͑ͮͤͭ̈́L̹̗̝͔̓ͨͪͪ̉̚Λ̝_

Odložil by som celú sumu.
  25. 26
    Burn

27 ročná žena
    Praha

Vlozila na sporiaci ucet k ciastke urcenej na kupu domu :)
  26. 27
    Tomas

týpek, čo založil BIRDZ
    Bratislava

@h8u ak by som dnes dostal 10.000 tak za 3333 by som si kúpil bitcoin, za 3333 akcie na americkej burde, ďalších 3333 by som použil na nejaký pár mesačný výlet (a zvyšné 1 euro nechal na účte)
  27. 28
    Kerrang

27 ročný muž

Kúpil by som si nové auto :smile:
  28. 29
    Kerrang

27 ročný muž

A nejakú čiastku samozrejme odložil na účet
  29. 30
    Mobscene_69

26 ročná žena
    Smultronställe

pokúpila by som si najprv kopu oblečenia, potom letenku niekam ďaleko a zvyšok by som si nechala na horšie časy :D ale dala by som z toho aj rodičom.
  30. 31
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

ochutnal by som svoje hovno alebo si vlozil Jarov Slavikov penis do ust na 100 sekund.
  31. 32
    H8u

26 ročná žena
    Štefanov

@poke ja som presne taka ako ty VZDY si mam co kupit fakt vzdy, podobny zoznam mam a najhorsie je ze veci sa opotrebovavaju a minaju a ked uz mi pride ze mam skoro vsetko co mi treba zase sa objavi nieco nove :D a fakt hrozne vela z tych veci aj potrebujem nie len chcem!

No a narazila som presne na tu situaciu ze som zacala zarabat vela penazi a zacala som si tie zoznamove veci kupovat, lenze cim viac ich mas tym viac sa ti minaju a opotrebovavaju a proste staaale potrebujes nieco nove a tvoj zoznam ma aj tak vzdy milion poloziek :D a po par mesiacoch som zistila ze napriek tomu ze mam trojnasobny prijem ako predtym skoro nic som neusetrila a stale mala dlhy zoznam veci ktore chcem. A ano retrospektivne mi prislo ze ta kvalita zivota je lepsia a je mi celkovo pohodlnejsie ale urcite nie trojnasobne :D a tak som si fakt musela uvedomit ze takto sa to neda, proste NIKDY nebudem mat vsetko co chcem a "potrebujem" kym nebudem fakt miliardar.. nikdy.. a normalne som zila aj ked som mala trikrat menej penazi a na vsetko si musela setrit.
    A tak som zaviedla riesenie ze mam na kazdy tyzden budget ktory je sice dost benevolentny ale za ziadnych okolnosti nikdy v zivote ho nesmiem prekrocit. A ak si chcem kupit nieco drahsie jednoducho si musim "nasetrit" z toho budgetu a kupit si to az potom, aj ked by som si to mohla kupit hned. A ono to fakt funguje a konecne som stastna ze setrim no zaroven aj ak nieco chcem tak si to kupim ale nemam uzkost ze som hrozne vela minula.

Sorry za taky dlhy opis ale chcela som ti povedat ako by to v skutocnosti bolo keby si tie peniaze zarabal, no takto - stale by ti bolo nieco treba a nebolo by to dost :D
  32. 33
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

@27 kuurnik, týpek čo založil Birdz nevie, že nemusí tagovať vo fóre zakladateľa? :D
  33. 34
    Poke

7 ročný chlapec
    Prešov

hej no, ja som si uvedomil, že mám úplne najnižší možný plat v Brne ale aj tak si z toho viem zaplatiť úplne všetko :D fakt tu zarábam max 13000, mám tu ešte celkom drahý ájom, doma si vyváram čo chcem a mám ešte peniaze na blbosti :D

jedine čo ma na tom deptá je to, že si nenašetrím ani korunu takže keď príde niečo ako teraz, že treba kupovať nábytok tak úplne musím uťahovať opasok pri všetkom :D
  34. 35
    Die

24 ročné dievča
    ciernyles

splatila by som debet na ucte a zvysnych 95% si odlozila lebo aj tak momentalne nemam cas ani priestor ich minut :D
  35. 36
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

@die preco nemas cas ani priestor?
  36. 37
    Die

24 ročné dievča
    ciernyles

@pubertslatinocelny leboo studujem v zahranici, este rok, a mam toho v skole aj pomimo nej tolko ze chodim domov sa len vyspat :D a po nej sa chcem vratit na sk, takze zhromazdovat majetky v mojej aktualnej minigarsonke by bolo momentalne kontraproduktivne
  37. 38
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

@die chapem chapem :) a co studujes a kde? ak nechces nemusis toto :D
  38. 39
    Riddiculus

7 ročné dievča
    Pche.

Nič. Dala na nejaké sporenie.
  39. 40
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

10k by mi nekupili nic, co by som si nemohol kupit aj dnes takze asi by to islo do bitcoinu.
  40. 41
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

@poke ja som si tiez myslel, ze ked budem zarabat X+ tak budem mega materialny. Keby ma vidis, tak az na apple hodinky, si o mne budes mysliet, ze som bezdak. Ano, nejake hracky som si kupil lebo hrat sa treba :D ale ak nie si uplne mentalne dojebany, tak imo cim viac prachov mas, tym viac ich investujes/vyuzivas na nieco rozumne.
  41. 42
    Tomas55555

24 ročný chalan

Najlepšie je ich rozdať chudobným.
  42. 43
    Pandoras

hrá sa, že má 1 rok
    z minulého storočia

Začala kariéru slovenskej megahviezdy
  43. 44
    Subarnica

23 ročné dievča

Odložiť aby sme potom mali čo doložiť k hypo na byt
  44. 45
    Althinka

33 ročná žena
    Bratislava

investovala by som do rekonštrukcie stien :D , do manželovho školského labáku a kúpila by som mu notebook:) A zvyšok ... ten by som doložila z výplaty:D
  45. 46
    Die

24 ročné dievča
    ciernyles

@pubertslatinocelny v nemecku medialnu informatiku, znie to cudne ja viem :D je to v skratke 50% programovanie a 50% digitalna tvorba
  46. 47
    Hellium

28 ročná žena
    garáž v San Piegu už nie

...daj mi 10 000 eur ako rozpočet na celý rok
    a ja ti sľubujem, že čo chytím
    premením na zlato
    Nahrám album roku
    a klipov natočím kopu a ty to budeš milovať jak Amerika ropu...
  47. 48
    Blake95

24 ročný chalan
    77773366444222-2

keďže je november, tak asi nakúpil darčeky
  48. 49
    Blake95

24 ročný chalan
    77773366444222-2

keďže je november, tak asi nakúpil darčeky
  49. 50
    Mezomus

hrá sa, že má 2 roky
    asshole birdzu!

odlozil, co chcem/potrebujem je v mojich moznostiach financnych (hehe)

a na to, co by sa zislo je 10 malo (?)
  50. 51
    Turbolienka123

20 ročné dievča

Tak určite by som si väčšinu odložila nakoľko som na VŠ a stále mám nejaké výdavky. Chcela by som si však kúpiť nejaké nové oblečenie. Fakt mám pocit, že nemám čo nosiť v poslednej dobe.
  51. 52
    Mayben

28 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

Dala by som si upraviť cicky a odsať tuk. Zaplatila dovolenku..a zvyšok by som pomohla segre splácať....
  52. 53
    Samtord

27 ročný muž
    Kalinovo

Niekde by som to investoval.
    Viš, bráško prachy robia prachy. :D :D :D