Fórum pridal Blake95, 20. 6. 2019 19:26 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Čo je lepšie? XI.

0
Blake95

24 ročný chalan
77773366444222-2

Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Kakofonicka

  28 ročná žena
  Wonderland

  ale aj tak je najlepsi TanTan (:
 2. 2
  Warble

  20 ročné dievča

  birdz predsa!
 3. 3
  Darksider96

  23 ročný chalan
  Underworld

  Grindr! (hehe)
 4. 4
  Dee99

  26 ročný muž
  RK

  amateri
 5. 5
  Azizi

  hrá sa, že má 2 roky
  Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

  Ani jedno z toho nepoznam nastastie :D
 6. 6
  Azizi

  hrá sa, že má 2 roky
  Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

  ...teda...o oboch som uz pocula, ale nejak viac neriesim:)
 7. 7
  Majmarad

  36 ročný ujo

  Podľa mňa pivo s Chrisom a Torpim :)
 8. 8
  Majmarad

  36 ročný ujo

  @azizi máme šťastie však :D
 9. 9
  Azizi

  hrá sa, že má 2 roky
  Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

  @majmarad pravdepodobne :D
 10. 10
  Sign

  29 ročný muž

  Vodka.
 11. 12
  Thunderstorm

  15 ročné dievča
  devil's little sister

  som stará škola a nemám rada internetové zoznamky :)
 12. 13
  Vladqog

  27 ročný muž
  Rokfort

  Netusim, ani jednu tu vec nepouzivam.
 13. 14
  Mariquittka

  26 ročná žena
  Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

  zatiaľ nepoužívam, možno skúsim, a rozmýšľala som aj nad Partnerom na úrovni :D
 14. 15
  Wistingher

  22 ročný chalan
  Bratislava

  nefunguje ani jedno. Badoo je horšie, lebo tam musiš za všetko čo chceš platiť. chceš niekomu napísať? Pridaj si fotky. Chceš napísať dalšiemu, pridaj dalšie fotky. Chceš si písať a vidieť a neviem čo všetko ? Zaplať...
 15. 16
  Torpedo08

  28 ročný muž
  kOkOtOvO na Záhorí

  Birdzoo a birdzder
 16. 17
  Wewo

  26 ročný muž

  @wistingher fakt hrozné, že nemôžeš byť schovaný anonym na to aby si mohol otravovať ženy, že?

  A vezmi si to takto; ak nemáš tých pár drobných na zaplatenie služby ktorú chceš využívať a vadí ti že nie je zadarmo, zrejme si nemôžeš ani dovoliť randiť / mať frajerku.

  A za Tinder aby fungoval ako má (podľa nastavenej matiky matchovacieho algoritmu) musíš platiť tiež, a viac.
 17. 18
  Wewo

  26 ročný muž

  Ale som team Tinder. Badoo je zbytočne prekomplikované.
 18. 19
  Hetfield

  34 ročný ujo
  Studna

  Badoo bolo dobré ked sa dali osoby filtrovat podla spoločných záujmov,teraz je to dost neprehladné,tinder som ani neskúšal
 19. 20
  Wistingher

  22 ročný chalan
  Bratislava

  @wewo fakt hrozné, že nemôžeš existovať bez fotografie, a že nemôžeš ani napísať niekomu bez fotografie, dokonca musíš mať viac.

  Neviem, prečo by som mal za niečo také platiť, nezarábam 3000€ ako ty a tiež nie som taký zúfalý aby som platil VIP v každej apke čo stiahnem alebo hre ktorú hrám.
  Jakeby nebolo na čo iné míňať peniaze.

  Akože nehnevaj sa, ale možnosť napísať niekomu a možnosť nepridať fotku by mala existovať v každej takejto apke. Iba bonusové a rozšírené služby, by mali byť pod VIP za ktoré si musíš zaplatiť. Toto je však presne opačne a iba na zarábanie peňazí pre vývojárov.
 20. 21
  Tommyhot

  30 ročný muž
  Kaohsiung, Taiwan

  @wistingher nuti ta snad niekto pouzivat tie appky?

  K teme, nepouzivam ani jedno. Ale Tinder mal aspon kedysi krajsi a prehladnejsi dizajn.
 21. 22
  Wewo

  26 ročný muž

  @wistingher ty si úplne stratený v tomto :D

  - Keby si bol žena ktorej vypisuje 100+ chalanov týždenne tak by si netvrdil že to majú môcť aj tí bez fotky... A vážne myslíš že na internetovej zoznamke obstojíš voči konkurencii bez fotky?

  - To, čo je bežná funkcionalita a čo je "vip" funkcia nerozhodujú užívatelia ale tvorcovia business modelu ktorý na tom - predstav si - chcú zarobiť peniaze. Aká iná má byť ich motivácia tú appku tvoriť?

  - Za 3k by som ráno ani nevstal z postele

  - "je to iba na zarábanie peňazí pre vývojárov". Lol. No nie, je to na to aby si zúfalci vedeli nájsť dievča :D Skús vybudovať vlastný startup a potom som zvedavý aké funkcie budeš ponúkať zadarmo.

  Je mi až trápne preberať toto s niekým kto nemá poňatia o tejto problematike a iba CHCE veci zadarmo... Nedochádza ti, že keby tie appky fungovali pre všetkých plnohodnotne aj bez toho aby tvorcom zarábali peniaze tak by žiadne appky ani neboli?
 22. 23
  Wistingher

  22 ročný chalan
  Bratislava

  @wewo wow toľko tedtu a nepovedal si nič iba zrejmé veci.
  Lenže tie apky zohľadňujú iba potreby vývojárov, nie používateľov. Preto aj drvivú väčšinu používateľov, resp. Potencionálnych používateľov tieto apky odradia okamžite, keď ich iba tlačia ku kúpe VIP. Taká apka, ktorá má zoznamovací charakter a nemôžeš sa na nej nie že zoznámiť, ale ani nikomu napísať, je totálny joke a iba nový štandard od vývojárov. Keď tak rozmýšľam, zvlástne, že facebook ani birdz nemajú nič ako VIP pokiaľ viem.

  Ja som používateľ, a nevyhľadávam veci, za ktoré musím platiť, keď sú bežne dostupné aj zadarmo.

  Štandard free písania a predplatenia VIP za služby navyše už nezarába?
 23. 24
  Wistingher

  22 ročný chalan
  Bratislava

  @tommyhot núti? Nie. Ale človek by ich chcel použiť a nemôže. Čo v iných prípadoch mu ne umožnené aj bez platenia.
 24. 25
  Wistingher

  22 ročný chalan
  Bratislava

  *textu
  *je
 25. 26
  Tommyhot

  30 ročný muž
  Kaohsiung, Taiwan

  @wistingher ty ale nemas nejake zakonom dane naroky na ich sluzby. Ak nesuhlasis s ich podmienkami, tak ich nepouzivaj. Je to jednoduche.
 26. 27
  Wewo

  26 ročný muž

  @wistingher ok, v prvom rade si ujasni kto je to vývojár :D tí nerdi čo to v office programovali rozhodne nemali dosah na business model, čo je skrátka idea ako appku zmonetizovať (zarábať na nej).

  Facebook má absolútne iný business model - totálne ťa špehuje, každý znak čo napíšeš a každé kliknutie myšou a interakciu s platformou aby ťa mohol čo najlepšie kategorizovať a posúvať ti v lepšom prípade personalizovanú reklamu, v horšom prípade manipulovať tvoje politické presvedčenie, v čom sú seriózne prachy.

  Appka na ktorej máš baliť baby vie zarábať iba na jednom - na tom že tam balíš baby.

  Ak by to fungovalo dostatočne dobre aj bez toho čo ty pokladáš za bežné a oni za vip funkcie, tak by nemali z čoho beh a vývoj tej appky financovať.


  Je to akoby si vyplakával pred stánkom na stanici že prečo hotdog bez kečupu tiež stojí peniaze, že platiť by sa malo iba za ten kečup navyše ktorý ty nechceš, lebo nie si blbý aby si za neho platil a rožok s parkom chceš zadarmo lebo...

  Lebo CHCEŠ a z nejakého dôvodu máš dojem že za to že chceš tak máš na neho nárok.
 27. 28
  Wewo

  26 ročný muž

  A to že birdz nemá žiadnu vip funkcionalitu ani rozumne a férovo nevyužíva dáta užívateľov je priamym dôsledkom toho že napriek obrovskej návštevnosti a (s ohľadom na okolnosti) dosť živému obsahu je stratový a ako projekt celý na hanbu, čierny Peter ktorý pristál v rukách perexu a iba z ľútosti ho nevypnú.

  Ty sa nečuduj Badoo ale čuduj sa birdzu, lebo kebyže Badoo funguje tak ako birdz (iba z reklamy) tak by žiadne badoo nebolo.

  A okrem toho, tú menu ktorou platíš za služby vieš získať tým že tam sleduješ reklamy - takže to má freemium model tak ako mnohé hry na mobil atď. Nepoužívam badoo tak neviem ako to presne funguje, ale u kolegu som to videl, bežne si píše a randi s babami a nedáva do Badoo žiadne veľké prachy, len pozerá reklamy.

 28. 29
  Wewo

  26 ročný muž

  A ešte k:
  "Preto aj drvivú väčšinu používateľov, resp. Potencionálnych používateľov tieto apky odradia okamžite keď majú platiť..."

  Za prvé, z business pohľadu je to super, chceš odstrániť freeriderov ktorý by chceli appku používať ale nezarabali by peniaze. Tí ťa zbytočne stoja prachy (zbytočná práca serverov) a držgroši na podobných dating stránkach aj tak nemajú veľkú šancu na úspech pri ženách takže iba ťahajú úroveň služby dole.

  Za druhé, nemyslím že ich odradila hneď, s novým kontom predsa máš nejaké tie peniažky takže si vieš vyskúšať či ti to funguje a či sa ti oplatí tú menu kupovať (alebo si ju odpracovať, sledovaním reklám alebo tými live streamami).

  Ty sa na to dívaš čisto ako užívateľ ale vbc nie ako podnikateľ.
 29. 30
  Wistingher

  22 ročný chalan
  Bratislava

  @wewo tak reklamy mi tam nevyskakovali , iba sumy na zaplatenie a upozornenia na pridanie dalsich fotiek aby som mohol niekomu inemu napísať.

  Zaujímavé potom ale je, že existujú apky, ktoré umožňujú písať si a zoznamovať sa aj bez zaplatenia. Čo tvoje hypotézy obracia v podstate naruby, a iba ukazuje práve na apky, ktoré za to pýtajú prachy. Aj za základné funkcionality ktoré by mali byť poskytované zdarma. Však na nalákanie používateľov nie? Odjakživa to tak fungovalo.

  Birdz je teda fakt zvláštny projekt. Začína sa mi páčiť viac. ;) (thumbs)
 30. 31
  Wewo

  26 ročný muž

  @wistingher tie appky, pokiaľ nezarabajú poriadne prachy, si potom nemôžu dovoliť taký marketing ani technické škálovanie a nemajú toľko aktívnych užívateľov, na čo nakoniec doplácajú samotní užívatelia.

  Možno narážaš na Tinder, ale tam tiež nikomu nemôžeš napísať len tak, iba ak ťa videl a likol, a bežný chlap čo nie je poloboh tam proste nie je videný atraktívnymi ženami takže aby appka fungovala podľa jeho predstáv, tiež musí pár drobných vyhodiť na superliky a boosty...

  Pochop že business model sa vyvíja, testuje a šperkuje na tzv business intelligence oddeleniach na ktorých pracujú veľké tímy matematikov, štatistikov, dátových analytikov, user experience dizajnérov a psychológov, aby vytvorili čo najlepší produkt čo funguje a zároveň zarába prachy. Na tomto modeli sa robia online experimenty na vzorkách užívateľov kde ďalej tunujú a šperkujú appku. Títo experti sú kurevsky drahí a firma ich potrebuje nie len zaplatiť, ale aj byť v pluse aby sa s tým niekomu vbc oplatilo jebať.

  T keď nie si ochotný minúť na appku peniaze a chceš ju využívať tak aby si si popísal, stretol sa a appku uz nepotreboval tak si pre nich so svojím názorom úplne irrelevantný.

  Keď sa ti tak páči birdz, našetri si a odkúp ho :D zrazu uvidíš že budeš musieť robiť kompromisy alebo budeš hádzať prachy von oknom.
 31. 32
  Wistingher

  22 ročný chalan
  Bratislava

  @wewo prečo by som ho mal odkupovať, pretože mi vyhovuje, že tu nie sú reklamy, nešpehuje ma, nevyžaduje odomňa kúpu VIP za každú hovadinu, nevyžaduje pridávať fotku atď. ? Nie diki. Mne sa páči ako použivateľovi. Že niekde nakúpiš zalacno v obchode, neznamená, že by si ho chcel vlastniť.
 32. 33
  Wewo

  26 ročný muž

  @wistingher veď som napísal prečo - aby si pochopil čo sa ti snažím vysvetliť. Všetky biznisy sú o kompromisoch, a ak neprosperujú tak na to dopláca služba / produkt a tým pádom aj zákazník / užívateľ ktorý službu aj tak používa.

  Birdz na to tiež dopláca, len na to by si nemohol byť taký kratkozraký aby si to videl - tým že v stave aký si popísal tak neprosperuje a nemôže si dovoliť schopných vývojárov, dizajnérov, adminov, nové funkcie, garantovať bezpečnosť tvojich dát atď.

  Možno je to len dôsledok tvojej nízkej sociálnej triedy alebo lakomosti, že by si nebol ochotný platiť za kvalitné služby, spoliehaš sa že ľudia ti budú zdarma dávať lacné veci pochybnej kvality ako charite - áno, birdz v podstate vnímam ako charitatívny darček od Perexu (:
 33. 34
  Wewo

  26 ročný muž

  Ale akože ok ak ti to vyhovuje, tak vypisuj anonymne babám na birdzi miesto badoo a vyriešené (:

  Len treba pochopiť že za kvalitnejšie služby sa platí, šetrenie sa odráža aj na menej očividnývh no dôležitých veciach a zadarmo nemáš na internete nárok na nič.
 34. 35
  Azizi

  hrá sa, že má 2 roky
  Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

  Och, prečítala som si pár komentov a som znechutená. Iba sa mi potvrdil môj názor na zoznamky. Príde mi to celé odporné. Či už s platením alebo bez :D
 35. 36
  Azizi

  hrá sa, že má 2 roky
  Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

  Ako taká továreň na vzťahy :/
 36. 37
  Wistingher

  22 ročný chalan
  Bratislava

  @wewo Rozhodne radšej budem vypisovať babám na birdzi ako platiť si aby som im mohol napísať správu a ešte odhaloval identitu celému svetu na badoo.
  Už máš asi tiež len pohľad z druhej strany.
  Za kvalitné služby som ochotný platiť. Ale kvalitnými službami sa nie všetko čo je platené dá nazvať.
  A za zoznamovacie apky rozhodne nie som ochotný platiť, ak niekomu napísať dokážeš inde aj bez toho aby si niekoho dotoval.
 37. 38
  Wewo

  26 ročný muž

  @azizi na vzťahy? To si veľký optimista :D
 38. 39
  Azizi

  hrá sa, že má 2 roky
  Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

  @wewo Neviem či optimista, ale som relatívne dosť naivný idealista :D
 39. 40
  Qttwiggy

  22 ročné dievča

  Real life :D
 40. 41
  Blake95

  24 ročný chalan
  77773366444222-2

  @qttwiggy Ale nepreháňaj :D