Fórum pridal Vsakpredsajaa, 27. 1. 2019 14:47 do kategórie Ostatné fóra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Čo je podla teba po smrti

0
Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

Dosť ma prekvapilo koľko ľudí je skeptických a myslia si že po smrti je proste nič. Patríš medzi nich aj ty alebo veríš vo večné spasenie / reinkarnáciu / niečo podobné? Čo je podla teba po smrti?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Hoperpohroma

tvári sa, že má -68 roky
    tulam sa

tak zalezi, ako velmi do hlbky chce clovek filozofovat. nieco zo mna bude, lebo energia je konstantna a pri rozklade odovzdam zemicke nejake teplo, mozno aj nejake ziviny. co sa tyka toho, ze by sa zachovalo moje vedomie, to si nemyslim. keby malo byt nejake nebo/peklo alebo nejaky dalsi zivot, tak by nasledovali otazky - preco ludia idu do neba/pekla a psi nie? a ak aj psi, preco nie aj skrecky? a ak hej, preco nie aj cerviky? a ak hej, preco nie aj paradajka na zahrade? kde to konci?

podla mna je to jednoducho kolobeh prirody, ze nieco zije a potom to uhynie a da to svojou schrankou priestor novemu zivotu. nieco z nas sa tak zachova a nieco z nas bude zit vecne, ale nemyslim si, ze je to stylom "teraz sa budes do nekonecna skvarit v alternativnej dimenzii"
  2. 2
    Firestorm

29 ročný muž
    Bratislava

Obávam sa, že vôbec nič !

Najrôznejšie teórie cez posmrtný život, reinkarnáciu a pod. sú len prostriedok pre vnášanie pokoja, istoty ľuďom a udržanie ich nádejí.

Rovnako tak, predstava ničoty nie je zrovna najperspektívnejšia. Ľudia si teda chcú akosi nahovárať, že tu naša cesta nekončí..
  3. 3
    Sasi2680

tvári sa, že má -1 roky

Reinkarnacia.
  4. 4
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@3
  5. 5
    Sidious

21 ročný chalan

Dúfam že nič.
  6. 6
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@4 Reinkarnácia mi príde z týchto možnosti najlogickejšia :smile: Dokonca logickejšia ako to, že po smrti proste nič nie je (letim)
  7. 7
    Tangerina

24 ročné dievča
    Banská Bystrica

presne toto @6 som chcela napísať :D

+ teda, dúfam v to, že to tak je, chcela by som si fakt vyskúšať aj iné životy :D
  8. 8
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Netusim
  9. 9
    Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

@darksider96 prečo najlogickejšia? Ako si nato došiel? :D
  10. 10
    Lenkaska1

24 ročné dievča
    Bratislava

nezaoberám sa tým
  11. 11
    Desertdrift

20 ročný chalan
    Universe

Neviem si predstaviť to nič, dá sa to vlastne? Však to je mimo existencie. (hehe)
  12. 12
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@vsakpredsajaa Prečítaj si knihu Vedecké poznanie duše a snáď pochopíš... Táto kniha nie je až tak zložitá na pochopenie ako taký Śrímad Bhágavatam :smile:
  13. 13
    Lukaso121

28 ročný muž
    Nitra

vsetko su nezmysly , ludska predstavivost si dokaze vymyslat blbiny ako nebo peklo reinkarnacia atd. ked umrieme tak to bude take iste ako pred zivotom
  14. 14
    Chlorofyl

10 ročný chlapec
    Erec Jisrael

to ze sme sa stali vedeckymi "pokrokmi" casu a vplyvom osvietenstva a industrializacie zastancami "materializmu" neznamena ze nic potom neni. sak to je stupidita si myslet ze sa narodime a umreme. boh je ci chceme alebo nechceme. len si ho netreba predstavovat lebo on/ona/ono sa predstavit neda
  15. 15
    Wewo

26 ročný muž

Dlho som bol výlučne za to že nebude nič, ale po pár nde a breakoutoch na salvii divinorum a dmt sa začínam prikláňať k podobnej hypotéze:

https://i.ibb.co/ySMZy6P/FB-IMG-1548600841352.jpg

:)
  16. 16
    Plavam_zivotom

24 ročné dievča

Reinkarnacia podľa mňa :)
  17. 17
    Autistik

26 ročný muž

Veď predsa stretnutie sa s Bohom, ktorému sa budeme zodpovedať.
  18. 18
    Obsession

hrá sa, že má 2 roky
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Vzkriesenie
  19. 19
    Dreyjir

22 ročné dievča
    [smutná]

rozklad
  20. 20
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

Pohreb, trololololooooool
  21. 21
    Pubertslatinocelny

32 ročný muž
    pubertkúpnoknedlizovaný

Ale nie, verím na posmrtný život
  22. 22
    Marleymt

hrá sa, že má 0 rokov

https://media1.tenor.com/images/1f772112fc26e859aa56d8584d1f3ae4/tenor.gif
  23. 23
    Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

@lukaso121 no a aké to bolo pred životom?
  24. 24
    Lukaso121

28 ročný muž
    Nitra

@vsakpredsajaa ja neviem co si mal ty pred nim ale ja tmu
  25. 25
    Erixa

22 ročné dievča
    Raxacoricofallapatorius

Ako kresťanka verím, že proste prídem do neba, kde bude pokoj a nebudem cítiť žiadnu bolesť, žiadny strach, iba úplne blaho.

Ale reinkarnácia je logickejšia
  26. 26
    Karlotiskot

34 ročný ujo
    I'll Be In The Garage

Nič. Čo by asi malo byť, keď vypovie službu mozog, ktorí je nositeľom vedomia? Proste "ako keby si ani nežil".
  27. 27
    Dee99

26 ročný muž
    RK

Dufam ze nieco hej. Hadam sa nesnažím byť dobrý nadarmo.. :D
  28. 28
    Dannyd14

24 ročný chalan

Neviem, neznasam filozofovanie o pesimistickych veciach, ktore neviem badatelne dokazat
  29. 29
    Rambo30

17 ročný chalan
    Skoro Dunajská Streda, malá dedina..

Verím že sa môžeš dostať do jedného zo 7nebies alebo 8mich pekiel... hierarchia posmrtneho života muslimovia :)
  30. 30
    Poppyseed

25 ročná žena

Neviem, nechavam sa prekvapit.
  31. 31
    Vsakpredsajaa

22 ročný chalan

@lukaso121 a čo ak nebola tma, len si to nepamätáš?
  32. 32
    Lukaso121

28 ročný muž
    Nitra

@vsakpredsajaa a o tom je ta ludska predstavivost kedze hovoris ze si to podla teba nepametam
  33. 33
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Odpadni, a zobuď sa, pamätáš si niečo ? Nie. Tak presne také to bude. Raz proste vypneš a koniec. Navždy. Alebo ťa niečo zmasakruje a stratíš vedomie (sťaby), lebo žiadne nebudeš mať už po tom momente. Takže nič. Kto niekedy odpadol tak vie, že bol par sekund mimo, a nemal šajnu čo sa dialo. Tak presne tak to bude keď zomrieš. Preto sa máš snažiť žiť čo najdlhšie, a nefajčiť, nežrať meka´č, a nepiť alkohol jak keby si bol nejaky vypalny sud.
  34. 34
    Vreskot000

32 ročný muž

@darksider96 teda pripustas ze sicv podstate druhy hitler alebo stalin? Nie nie bratu. Reinkarnacia nie je mozna v nijakom pripade lebo to je nemozne. Totalne nemozne... Absurdita
  35. 35
    Billyjoe

hrá sa, že má 0 rokov

Verím na večný návrat toho istého
  36. 36
    Openmindedfreak

30 ročný muž

@wewo tak to by bola iná jeba :D
  37. 37
    Openmindedfreak

30 ročný muž

neviem, keď umriem, potom sem napíšem...
  38. 38
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@vreskot000 Hlúpy a sentimentálny kresťan (bez urážky) ťažko pochopí zákonom reinkarnácie a karmy. Ale dám ti sem pre istotu pár článkov kde je to po lopate vysvetlené a snáď tomu pochopíš. My čo sa zaujímame o tieto filozofie vyjadrujeme k niekomu lásku tak že mu proste povieme o tomto poznaní :smile:

Články o reinkarnácii:
    https://reinkarnacia.sk/reinkarnacia/
    https://reinkarnacia.sk/logika-reinkarnacie/
    https://reinkarnacia.sk/reinkarnacia-z-pohladu-krestanskej-dogmy/
    https://reinkarnacia.sk/8-tajnych-faktov-o-reinkarnacii-ktore-nikto-nevie/

Články o karme:
    https://reinkarnacia.sk/slovnik/karma/
    https://reinkarnacia.sk/karmicke-zakonitosti/
  39. 39
    Die

24 ročné dievča
    ciernyles

@erixa cize veris v nieco co tebe samej nedava logiku?
  40. 40
    Vreskot000

32 ročný muž

@darksider96 bratu pochop bez urázky ze reinkanacia je totalna kokotina ;) a len somar tomu verí
  41. 41
    Tomas55555

24 ročný chalan

Neda sa dokazat ci po smrti nieco je alebo nie je, no vela veci napoveda tomu ze nieco medzi nebom a zemou existuje a preto by som sa ani necudoval ak by posmrtny zivot existoval. Verim ze zivot je skùska v ktorej sa rozhodne ci posmrtny zivot ziskame alebo nie. Toto je jedinecna moznost, tak preco tejto moznosti nevyuzit ?
  42. 42
    Vreskot000

32 ročný muž

A ked si ma naznacil hlupym sentimentalnym krestanom tak ti vravim ze davaj si pozor na to čo hovoriš
  43. 43
    Etelnair

11 ročný chlapec
    klame do telky, vydychuje

@40 ... zato take zmrtvychvstanie!
  44. 44
    Vreskot000

32 ročný muž

A odpisovat mi nemusis lebo ta pokladam za nič
  45. 45
    Vreskot000

32 ročný muž

@darksider96 pocuvaj !a sem ty uboziak ja 12 rokov sa živim vlastnymi rukami a dokazal som tolko co ty nie, pisat od detskej izby od tatkovho kompu a za jeho peniaze vie kazdy, takze nejaky adolescent si môžeš skryt svoje teorie ked si hovno zažil
  46. 46
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Podla mna nie je nic a zvyskova energia z nasho tela sa strati niekde vo vesmire.

@vreskot000 "Reinkarnacia nie je mozna v nijakom pripade lebo to je nemozne"

Toto ale nie je logicky argument.
  47. 49
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@vreskot000 Fúha, tak teraz si ma zabil. Toľko argumentov čo si teraz dal v tých pár vetách, to moja logika neznesie. Si pán (hehe)

Pravdou je, že väčšina kresťanov uvažuje tak hlúpo ako Vreskot. V podstate jeho druhé najmladšie "náboženstvo" učí, že je jediné, ktoré existuje, a všetko ostatné je dielo satanovo. Keď ich konfrontuješ s tým, že celá ich mytológia a vierouka je degenerácia z toho "pohanstva", tak povedia, že sa rúhaš. Majú zabudovanú takú autoochranu, že čokoľvek by spochybňovalo ich pravdu, je od satana, a tak strašia ľudí. Trošku taký Silent Hill štýl… (hehe) Proste kresťanstvo je deviácia pôvodného učenia Ježisa Krista, ktorý bol vegetarián, hlásal tieto východné filozofie a bol tým pádom oddaný Krišnu. Cirkev jeho učenie celé prekrútila a spravila si z neho maskota. Na koncile v Niece v 4. storočí sa to zakončilo, vynechali aj reinkarnáciu,, „nevhodné“ evanjeliá, povolili jesť mäso atď... Kresťania sami nenasledujú Ježiša, jedia mäso (Nezabiješ) a tvrdia, že iba cez Neho sa môžu ľudia dostať k Božej milosti, a teda všetci mimo Európu a USA pôjdu teda do pekla, keďže sa nenarodili v katolíckej zemi… Smola… Za takéto deviácie by im Ježiš poriadne nafackal… Ako môžete vidieť, tak Ježiš sa spomína vo Védach dávno predtým ako existovalo kresťansvo https://www.youtube.com/watch?v=lssaVu_eyso
  48. 50
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@tommyhot A čo si čakal od toho hlupáka (hehe) Toto čo sa píše z jedných tých článkov úplne sedí na toho Vreskota:
    "Otcovia rannej cirkvi zamerali svoju kritiku hlavne na Platóna a Pythagora. Obvykle neboli schopní pochopiť, ako by sa ľudská bytosť mohla inkarnovať alebo sa stať zvieraťom a stratiť svoj vyvinutý intelekt. Nedostatok protiargumentov nahrádzajú vulgaritou…"

Zdroj: https://reinkarnacia.sk/reinkarnacia-z-pohladu-krestanskej-dogmy/
  49. 51
    Erixa

22 ročné dievča
    Raxacoricofallapatorius

@die skôr by som v to chcela veriť
  50. 52
    Gorgor

36 ročný ujo
    Senica

Keby som mal v nebi stretnúť všetkých tých idiotov s krížami, tak to radšej do pekla.
  51. 53
    Vreskot000

32 ročný muž

@darksider96 ja ti poviem co bude po smrti. Ulozia ta do truhly pochovaju a mas v piči. Podobne ako tvoji pribuzni ktori len na to cakaju
  52. 54
    Vreskot000

32 ročný muž

Potom tvoju truhlu zasypu zeminou a vsetko sa skomcilo. Pripadne skoncis v bystrici na kremacii. Raz do roka ti zapalia sviecku a to je vsetko, lebo zivot ide dalej a kazdy ta kasle. Je jedno ci budes otcom alebo starym mladencom. V hrobe zaujimat nebudes nikoho. Zhnijes a dobre. Budes humus proste. A ked si myslis ze sa reinkarnujes tak si dement lebo take nieco neexistuje
  53. 55
    Vreskot000

32 ročný muž

@darksider96 pojem nezabijes sa vztahuje na cloveka teda si to doplietol. Aj zidia jedli baranka velkonocneho cez Paschu. V knihe exodus mas popisany aj popis ako ho mas zabit, ako ho mas upiect, a ako ho mas zjest.
  54. 56
    Darksider96

23 ročný chalan
    Underworld

@vreskot000 @55 A ako vieš, že sa "Nezabiješ" vzťahuje iba na človeka? Lebo ujo farár hovoril? (hehe) To je presne ten bod, že dnešné kresťanstvo nemá s reálným Ježišom spoločné nič, okrem toho, že si ho zobrali za maskota a prekrútili celé jeho učenie a v jeho mene páchajú 2000 rokov sračky… A to obetovanie baranka je len metafora na prechod jedného astrologického veku na ďalší. Aj to že bol Ježíš rybár a lovil ryby je blbosť. Pozri si Zeitgeist ;)
  55. 57
    Surfrock89

30 ročný muž

Ak teraz nevnimas svoje vedomie,ako ho mozes vnimat po smrti?S najvacsou pravdepodobnostou dostanes nove saty,cize telo..logicky tento zivot si pamatat nebudes,tak to sa ti javi akoby mas len jeden zivot
  56. 58
    Marcello1111

31 ročný muž

Ako obyčajne jedny a tí istí birdzáci, pre mňa už bez prekvapenia pľujú na svojho Stvoriteľa, pritom sú pokrstení a aby hľadali pravdu a žili podľa nej, padajú na samé dno vlastnej úbohosti, ničia svoju dušu a radšej budú žiť ako zvieratá, lebo 10. Božích prikázaní by bolo pre nich ťažko napĺňať...
    to je ten dôvod odpadlíctva a prijímania satanských spôsobov života...

Ale sám Ježiš Kristus povedal: "Kto chce uverí vo mňa a kto nechce neuverí."

Blahoslavení tí, čo nevideli a uverili. Títo všetci sú dedičmi kráľovstva nebeského...
    Radujte sa a veselte sa, lebo vás čaká hojná odmena v nebi....

Pochválený buď Ježiš Kristus na veky vekov.
    Amen. †

:)
  57. 59
    Vreskot000

32 ročný muž

@darksider96 no dobre ale povedz mi v čom sa zmenil kvalitativne tvoj život keď si dospel do tohoto poznania? Ja ti odpoviem ako povedala matka tereza. Davaj pozor. Ak po smrti nic nie je, a Boh neexistuje, tak sa nemas coho obavat. (V podstate logika, pripúšťam) ale ak Boh existuje, a ho odmietas (neveriš v akejkoľvek podobe) napriek ťarche dokazov ( učenie naboženstva plus biblia) máš problem. Na svete musi existovat akasi univerzalna spravodlivosť, a ty to nezmenis. Samozrejme, čo konkretne je po smrti, to logicky nemozem vediet ani ako krestan ani ako ateista. Ale ked jezis hovori o vecnosti v nebi... Ani oko nevidelo, ani ucho nepoculo co Boh pripravil pre tych mtori ho miluju, a o pekle... Odidte odo mna do pekelneho ohna, ktory je od večnosti pripraveny satanovi a jeho anjelom. A pokracuje.... Lebo som bol hladny a nedali stemi jest, bol som nahy a nezaodeli. Atd. Jezis v podstate menuje skutky telesneho a duchovneho milosrdenstva. Jedine krestanstvo ako take mi dava nadej.
  58. 60
    Thinkaboutjustice

27 ročný muž

Ja len dufam, ze na druhej strane je birdz bez bugov a s otvorenymi registraciami
  59. 61
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

lol fight darxider vs. vreskot http://www.reactiongifs.com/r/whut.gif To jak keby sa medzi sebou bavili 2 chatboty
  60. 62
    Ssnehulienka

24 ročné dievča
    Dolný Kubín

nic.
  61. 63
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

Posmrtný život v ktorom dúfam, že sa stretnem so Surfrockom.
  62. 64
    Tangerina

24 ročné dievča
    Banská Bystrica

páči sa mi, ako tu najväčší kresťania ľuďom škaredo nadávajú :D :D :D ktovie koľkokrát sa musia potom pomodliť, aby nešli do pekla :D :D :D :D
    hlavne, že "miluj blížneho svojho"
    pokrytci -.-
  63. 65
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

@64 Inak tiež sa mi to nepáči.

@Vreskot000 @Marcello1111 Nepíše sa v Biblii, niečo ako kto dohovára posmievačovi, sám upadá do hanby a kto karhá utržuje potupu?
  64. 66
    Marcello1111

31 ročný muž

@kaiserchief1
    píše a mal by si sa podľa toho aj chovať, v čom si lepší, keď toto píšeš o nás, nie je to náhodou tiež dohováranie...?!

kážeš vodu a víno píšeš človeče!
  65. 67
    Marcello1111

31 ročný muž

@tangerina
    kde komu som škaredo nadával, ukáž mi to ...

ono ťa tie tvoje srandičky jedného dňa prejdu drahá...
  66. 68
    Montgomery

29 ročný muž

@marcello1111 Daj sa uz liecit Lacko.
  67. 69
    Marcello1111

31 ročný muž

@montgomery
    to bol trapný vtip Robko....
  68. 70
    Montgomery

29 ročný muž

@marcello1111 Nahodou nebol trapny, dobre sadol, som asi jeden z mala birdzakov, ktory o tebe co to vie aj mimo birdzu.
  69. 71
    Vreskot000

32 ročný muž

@kaiserchief1 teraz akoze mna si doondial ako sa dalo a ked som sa ohradil ohanas sa bibliou? Ty nemas rozum bratku. Ale ja sa nehnevam aj ked si myslim svoje.
  70. 72
    Marcello1111

31 ročný muž

@montgomery
    no daj niečo, nech to všetci vedia, ja sa nemám za čo hanbiť...
    apropo, ako si prišiel na to, že som Lacko?
    dobre ma to pobavilo, bo také meno mi ešte nikto nedal....
    a vieš prečo, lebo mňa všetci poznajú už 9 rokov ako filipa...

sraľo posraný...vyser si oko a daj ho zožrať psovi ako ty....
    :D
  71. 73
    Montgomery

29 ročný muž

@marcello1111 Presne tak a priezvisko zacina na J. Vsakze kktko?
  72. 74
    Midnight

30 ročný muž
    čo to zase píše?!

podla mna nech uz bude cokolvek tak bude po smrti pokoj od Filipa, a to uplne staci.
  73. 75
    Nicmanenapada

28 ročný muž

Nič. A som s tým v pohode. Motivuje ma to prežiť svoj život naplno a byť užitočný teraz.
  74. 76
    Feelagain

22 ročné dievča
    based in Brno

@nicmanenapada (thumbs)
  75. 77
    Missingperson

22 ročné dievča

Verím na život po živote, verím že na tomto svete sme preto, aby sme očistili svoju dušu a potom už budeme na krajsom mieste. Verím v to, že keď človek umrie ako "zlý", (ubližuje - sebe/ostatnym) , narodí sa opäť a bude žiť taký život, aby pochopil a zažil všetko čo musí, aby sa mohol zmeniť a tým očistiť svoju dušu... karmu. . . To je iba to, čomu verím ja - to nikomu nevnucujem, ani nehovorím, že to musí byť tak a nijak inak =) každý verí tomu, čomu veriť chce.
  76. 78
    Plavam_zivotom

24 ročné dievča

@vreskot000 ty sa choď hanbiť za to čo si tu predviedol ... si obyčajný odpad spoločnosti a ak by nejaké nebo alebo peklo existovali tak ty sa určite nedostaneš do neba s tým tvojim pyšným, povýšeneckým, nedotklivým mini rozumčekom. Teba by čerti na vidly brali hneď po poslednom výdychu, lebo v sebe prechovávaš neuveriteľnú nenávisť a hnev ... a žiješ si v nejakej divnej uzavretej sebeckej bubline.

Akým právom tu máš písať človeku, že je nikto a podobne? A že po jeho smrti bude každému ukradnutý a že všetci čakajú na jeho smrť? Zomrelo mi kopu ľudí a spomínam na nich často. V mojom srdci sú stále. Ale viem si predstaviť, že v tvojom živote to takto presne funguje. Si sám , nemáš nikoho len tie svoje tupé blogy čo píšeš a ver mi, že žiadna normálna žena si s takým individiualistický ako si ty ani nezačne. Keď tak nejaká nemastná neslaná kresťanská puťka bez názoru s okuliarmi z roku 3 a mastnými vlasmi v cope. Chudák si obrovský obrovský chudák a jebko. Zomrieš sám pri písaní blogu s nevytrhaním obočím dilinko. A ako panic.

Joooj jak si ma nasral ...
  77. 79
    Vreskot000

32 ročný muž

He, čo samti stalo že takto reaguješ? To čo je po smrti sa dozvieš
  78. 80
    Vreskot000

32 ročný muž

Ja som ti len odpovedal tebe rovnym sposobom, ako si azda chcel pocut
  79. 81
    Montgomery

29 ročný muž

@marcello1111 No co je? Si sa posral? :D
  80. 82
    Antifunebracka

30 ročný muž
    joker birdzu

mam picui, ja chcem, aby sa mi ozval @filinko konečne :(
  81. 83
    Samsebou666

27 ročný muž

@vsakpredsajaa
    ja neviem. ale vesmir je hustý rozne zakony fyzikalne, farby, zvuk všetko... niečo viac za tým bude, treba dat viac love vedcom :)
    sa daj zamrazit do Alcoru za 150k :D