Fórum pridal Motovidlo323, 24. 4. 2020 22:01 do kategórie Úchylnosti. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

co je vasa najvacsia zivotna chyba?

0
Motovidlo323

31 ročný muž
koronabojovnik birdzu

co najviac lutujete?
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Sianagirl245

18 ročné dievča

A tvoja?
  2. 2
    Motovidlo323

31 ročný muž
    koronabojovnik birdzu

@sianagirl245 ty 1.
  3. 3
    Goldenbeach

34 ročný ujo
    Chernobyľ

zavesiť sa na internety
  4. 4
    Veryhappyhippo

tvári sa, že má 4 roky

Ze som nevyhladal odbornu pomoc skor aj napriek protestom ¯\_(ツ)_/¯
  5. 5
    Sianagirl245

18 ročné dievča

Hmm neviem asi takú nemám (?) neľutujem veci z minulosti myslím že sa dejú z nejakého dôvodu :)
  6. 6
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Chlast a vsetko mozne zle co sa kvoli nemu stalo
  7. 7
    Emzááák

hrá sa, že má 0 rokov
    Dojížďak Birdzu

Zatiaľ asi nič, som ešte mladý to zlé ešte len príde. :D Ale zatiaľ čo najviac ľutujem je čas čo som strávil s jedným dievčaťom a následne všetky tie hádky a spory okolo toho a nervy čo som mal...
  8. 8
    Paracelsus

29 ročný muž
    Weltschmerz

Zatiaľ výber VŠ
  9. 9
    Kerrang

27 ročný muž

Ja už ničoho neľutujem ...to čo sa malo stať sa stalo a čo sa nestalo mi nie je jednocho súdené (bird)
  10. 10
    Depropex

28 ročný muž
    Už nikto

lutujem na dosmrti ze som skusil vegan delicious chilli . mam z toho dozivotne komplexy na veganov a veganstvo celkovo a zo spomienky na to "jedlo" mi dviha kufor
  11. 11
    Depropex

28 ročný muž
    Už nikto

srsly ja mam rad vsetko a vo vsetkom najdem pozitivum (jedlo) ale toto malo pozitivum len to ze som to nemusel uz viac jest lebo mi nik nedrzal pri hlave zbran.
  12. 12
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

A este jebnutost :D
  13. 13
    Motovidlo323

31 ročný muž
    koronabojovnik birdzu

@sianagirl245 To musí byť ako super :) Žiť si takto bezstarostne :O
  14. 14
    Piotra

26 ročná žena
    Nikdykde

Ani nie, že ľutujem, ale vyčítam si, že som pred 5-6 rokmi nerozpoznala príznaky mozgovej príhody u blízkeho človeka (hoci ešte niekoľko hodín po tom si to nevšimol ani on sám a ani ďalší ľudia, s ktorými potom bol, už počas mojej neprítomnosti).

A ľutujem, že som pred X rokmi dostala blok, ktorý ma ovplyvní už asi navždy.
  15. 16
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Že keď som bola decko tak som si neumývala zuby a pokazili sa mi. Síce ja mám už odmalička zvýšenú kazivosť zubov, už mliečne som mala strašne pokazené a kvôli tomu ma aj šikanovali ale keby si ich potom riadne poctivo umývam tak to nie je také hrozné. Len bola som hlúpe decko, nemala som sa to od koho naučiť, rodičia ma k tomu neviedli a ja som si v tom veku neuvedomovala následky, že nové zuby mi už nenarastú. Síce ich mám teraz opravené ale pomaly každý zub mám už zaplombovaný.
  16. 17
    Indelirium

hrá sa, že má 0 rokov

@15
  17. 18
    Sianagirl245

18 ročné dievča

Nepovedala by som že si žijem bezstarostne iba neľutujem rozhodnutia... lebo vtedy to boli najlepšie rozhodnutia :)
  18. 19
    Robinsonleon

23 ročný chalan

Ja som kedysi chcel ucit dejepis a telesnu vychovu
  19. 20
    Robinsonleon

23 ročný chalan

Akoze aj som to studoval, rok, a vykaslal som sa na to. A lutujem to velmi
  20. 21
    Annyejnji

22 ročné dievča

neviem o ničom takom, čo by som teraz ľutovala :D možno, že som neodišla z niektorých vzťahov skôr, hlavne jedného partnerského :D aleee inak ... ja nič také nemám asi :D akože nehovorím, že nerobím chyby, ale oni ma furt nejak posunuli a sadlo to :D takže by som to nechcela vrátiť
  21. 23
    James98

32 ročný muž
    Bratislava

@ladydoga Toto presne. Mám to úplne tak isto...
  22. 24
    Limitles

7 ročný chlapec

pocuvat doktorov
  23. 26
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

Možno, že som nešiel do niektorých vzťahov, alebo že nás delila vzdialenosť ktorú vtedy nebolo možné prekonať.
  24. 27
    Majky538

25 ročný muž

lepsie sa stravovat .. menej sem tam chlastat na VS, zjavne to moc neprospelo, there is no cure podla googlu
  25. 28
    Livre

20 ročné dievča

Pokus o samovrazdu
  26. 29
    Mariquittka

26 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

že som našim nepovedala, že by som chcela súrodenca, výber VŠ síce nie je najhorší, ale musím veľa robiť, aby som sa priblížila k pre mňa zaujímavejším veciam - teda aby som našla prieniky (btw. preto to učím :D), pri tých iných odboroch by prieniky nemuseli byť, slabá starostlivosť o zdravie- hlavne o zuby a pravidelne sa vážiť počas VŠ, neschopnosť povedať nie
  27. 30
    Kakofonicka

29 ročná žena

moju asi vies, ale sak napisem to tu kludne

- ze som skor nedala stopku mojmu poslednemu vztahu. sice keby som ju dala, tak nemam svojho nunu synceka.
  28. 31
    Semhamforas

tvári sa, že má -1 roky
    Bratislava

Nespravil som asi nijaké extra zlé rozhodnutie. Ale tak možno to, že som nešiel o rok skôr pracovať a druhá chyba je tá, že som sa jeden rok nezaprel ešte o trochu viac a nedokončil ročník v riadnom čase. Síce sa vyhováram, že sa mi to z časových dôvodov nedalo, ale možno, ak by som sa viac zaprel, tak by som stihol ísť na skúšky a ukončiť ročník riadne.
  29. 32
    Alex458

23 ročné dievča

Nie je žiadna vec, ktorú vyslovene lutujem, pretože vtedy som ju chcela atd. Ale je jedna vec, ktorú by som nespravila, kebyže sa dá vrátiť čas.
  30. 33
    Dezolat

31 ročný muž

Ze som nepochopil skor ze moji rodicia su jebnuti a bral som ich vazne.
  31. 34
    Grietusha

37 ročná teta
    world citizen, človák

nič neľutujem. každé rozhodnutie bolo to, ktoré ma doviedlo tam, kde som teraz a k tomu, že mám okolo seba ľudí, ktorých mám. a to si veľmi vážim.
  32. 35
    Nerwous15

27 ročný muž
    furt rovno a dzig do ľava :P

Mobil.. ze som si vobec niekedy zaobstaral mobil bola ta najvacsia blbost aku som kedy urobil
  33. 36
    Feroborba

25 ročný muž
    Tanganika

Dával som do kapustnice také tie dosť pikantné kvapky a potom som išiel na wc. Pri vianočnej večeri som sedel s vajcami v miske plnej mlieka.
  34. 37
    Atom2

30 ročný muž

@nerwous15 prečo? (hehe)
  35. 38
    Nerwous15

27 ročný muž

@atom2 dovod je jednoduchy, chcem pokoj... chcem aspon jeden mizerny den bez pocitu, ze mi niekto zavola.. clovek si povie, ze sak vypni mobil, heh, zrazu suseda klope na dvere, ze jej volal otec, ze sa mi nemoze dovolat.. nemat mobil, tak mam klud, ten taky skutocny, nicim neruseny
  36. 39
    Atom2

30 ročný muž

@nerwous15 no ano to je pravda ...mobily celkovo zmenili životy ľudí, ako dnes este aj pri osobnom stretnutí radsej do nich pozerajú namiesto toho aby sa rozprávali a záľuby vystriedal internet plus ako píšeš človek nemá kľud
  37. 40
    Nerwous15

27 ročný muž

@atom2 aj hej, ale trochu budem odporovat, lebo to, ze to vidim takto ja to nema tak kazdy.. jednoznacne je to sikovna vecicka vo vela smeroch
    Ale co som chcel, to sedenie z mobilom v bare, v tom maju moji kamosi jasno, ziaden mobil, pretoze vzdy dostali poriadny preslov o tom, ze ich bolo na falata do baru, ze nas len ignoruju a tak sa naucili, ze namiesto pocuvania mojich pripomienok ten mobil vyberu vylucne vtedy, ked to bude situacia vyzadovat :D jak si vychovas, tak mas ;)
  38. 41
    1ggy

23 ročný chalan
    kde sa dá

nad týmto som sa už zamýšľal toľko veľa krát a vždy som prišiel len k tomu, že nerozumiem slovu ľutovať, pretože si uvedomujem neprítomnosť svojej slobodnej vôle. všetky ľudské rozhodnutia sú podmienené vonkajšími a vnútornými podnetmi, nad ktorými človek nemá kontrolu. preto sa nad tým už nezamýšľam. nechávam sa unášať prúdom života a som skôr pasažier, ako šofér.
  39. 42
    Salora

tvári sa, že má 3 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

odmietnutie jednej prac. ponuky, ktora sa na 99,9 % uz nikdy nezopakuje... ale vnimam to sice ako velku (mozno najvacsiu) chybu (doteraz) ale neštve ma to (hehe)
  40. 43
    Azizi

tvári sa, že má 3 roky
    Ankh-Morpork & Bratislava & Praha

Toho je vela a tak velmi to ľutujem, ze ani nedokážem o tom vravieť, pisat :(

Ale tak snad som spravila aj dobre rozhodnutia, ktoré ma nejakým spôsobom posunuli dopredu a pod.
  41. 44
    Velagranka

23 ročné dievča

Bolo ich veľa, ale holt taký je život
  42. 45
    Tikalok

hrá sa, že má 1 rok

@depropex co je vegan delicious chilli?
  43. 46
    Depropex

28 ročný muž
    Už nikto

@tikalok su tam 4 druhy strukovin a je to recept na instant dissapointment
  44. 47
    Motovidlo323

31 ročný muž
    koronabojovnik birdzu

@1ggy Ale v čom je to život? To je len čakanie na smrť. Navyše je to aj ľahko vyvrátiteľná hlúposť - postav sa zo stoličky! Postavil si sa? Určite nie, takže si učinil rozhodnutie neposlúchnuť ma a teda sa nenechávaš unášať tým, čo ti osud prichystá. Vidíš? Denne robíš tisíce drobných rozhodnutí, ktoré vychádzajú iba a len z tvojej hlavy. Nad všetkými svojimi rozhodnutiami máš absolútne pevnú kontrolu.
    @sianagirl245 Máš pravdu, tiež sa snažím žiť bez výčitiek, aj keď nie vždy to ide - napr. keď niekomu ublížim :)
  45. 48
    Etelnair

12 ročný chlapec
    vie čo je to zarobiť na zahraničný voz

hlavne by to malo byt delicious vegan chilli lebo postupnost pridavnych mien
    https://dictionary.cambridge.org/grammar/british-grammar/adjectives-order
  46. 49
    1ggy

23 ročný chalan
    kde sa dá

@motovidlo323 čakanie na smrť? keď pozeráš film tak myslíš len na to, kým skončí? Zakaždým keď niečo spravíš tak je to výsledkom nejakej úvahy, nejakého výpočtu. Kto robí tento výpočet? Ty? Kto si ty? Si definovaný svojimi spomienkami, svojimi skúsenosťami a svojou hmotnou formou. Zober to preč a ostane prázdna schránka. Všetko predtým spomenuté si dostal, bolo ti to poskytnuté prostredím, v ktorom žiješ. Alebo je to snáď duša? Ťažko povedať. Každopádne, všetko funguje na princípe "príčina>dôsledok" a človek ako fyzická bytosť podlieha týmto pravidlám. To však nie je nič negatívne. Možno je len chyba v našom jazyku a v tom, ako popisujeme veci. Čo je v skutočnosti slobodná vôľa? Život? Ja? Neviem. Nepotrebujem to vedieť. Podľa mňa na tom v živote človeka až tak nezáleží. Preto jednoducho svoje rozhodnutia až tak spätne neriešim a neľutujem.
  47. 50
    Motovidlo323

31 ročný muž
    koronabojovnik birdzu

@1ggy Veď v poho, len hovorím, že svoj život máš plne pod kontrolou, si zodpovedaný za svoje rozhodnutia a nemôžeš ho porovnávať s filmom
  48. 51
    1ggy

23 ročný chalan
    kde sa dá

@motovidlo323 s tým súhlasím, ale mať život pod kontrolou len znamená, že máš dostatočnú mentálnu kapacitu na uskutočnenie racionálnych rozhodnutí, ktoré daná situácia vyžaduje. A to je tá jediná možnosť, ktorú máš a ktorú aj spravíš - urobiť podľa svojho úsudku čo najlepšie rozhodnutie s vedomosťami, ktoré máš k dispozícii v situácii, ktorá to vyžaduje. To kým si ovplyvňuje to, ako konáš. O čo je to iné od programu? Možno o komplexnosť prepojení v tvojom mozgu. Ale aj ten podlieha zákonom fyziky. Ja viem o čom hovoríš. Keď sa teraz chcem postaviť, tak sa postavím. Lenže toto rozhodnutie malo nejaký podnet. Tým podnetom bola motivácia. Motivácia bola vyprovokovaná situáciou, do ktorej si sa dostal. Ja si jednoducho myslím, že ten pocit zadosťučinenia z vykonania racionálneho rozhodnutia je jednoducho len ilúziou.
  49. 52
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

@robinsonleon prečo to ľutujes?
  50. 53
    Motovidlo323

31 ročný muž
    koronabojovnik birdzu

@1ggy Ja si to nemyslím, lebo ak by to obla len ilúzia, všetci by sme sa v rovnakých situáciách rozhodovali rovnako. Ale to sa nedeje, ergo každý má svoju vôľu
  51. 54
    Motovidlo323

31 ročný muž
    koronabojovnik birdzu

@grietusha Ale mohla si byť na lepšom mieste s lepšími ľuďmi
  52. 55
    1ggy

23 ročný chalan
    kde sa dá

@motovidlo323 nerozhodovali pretože každý má iné skúsenosti na základe ktorých sa rozhoduje. Všetko čo peržiješ ťa formuje, inak povedané programuje. Človek čo vyrastal v bohatstve bude mať iné priority ako ten, čo vyrastal v chudobe, pokiaľ samozrejme nebude rodičmi vedený inak. Aj na základe priorít sa človek rozhoduje. Keď na zem vysypeš vrece guličiek tak sa rozkotúľajú každá iným smerom aj keď sú všetky identické. Prečo? Pretože majú inú štartovaciu pozíciu. Iné okolie, iné prekážky.
  53. 56
    Robinsonleon

23 ročný chalan

@borovy lebo mi chybaju ti ludia, co to chceli robit tiez
  54. 57
    Robinsonleon

23 ročný chalan

A tiez je to pekna praca
    A slo by mi to
  55. 58
    Mikki3012

23 ročné dievča
    Bratislava

Ze som sa prestala mat rada a tazko naberam sebavedomie naspat
  56. 59
    Aventine

12 ročné dievča
    V ✝emnu spanilém

Asi by si človek pomyslel, že ja by som mohla toho ľutovať veľa vo svojom živote, ale.. jediné čo ľutujem je to, ako som sa v puberte zachovala k svojej bývalej najlepšej kamarátke, proste som ju odkopla lebo som bola sprostá a chcela byť velice kúl a ona nebola dosť kúl a neriešila som ako jej to psychicky ublížilo. Rada by som sa jej ospravedlnila, ale to je asi neospravedlniteľné.
  57. 60
    Motovidlo323

31 ročný muž
    koronabojovnik birdzu

@1ggy Hej, ale teraz už prakticky opisuješ korene tej slobodnej vôle. Nehovoriac o tom, že občas sa niekto rozhodne aj úplne nečakane a nevyspytateľne vzhľadom ku svojej povahe - to by sa nedialo, ak by žiadnu slobodnú vôľu nemal
  58. 61
    Grietusha

37 ročná teta
    world citizen, človák

@motovidlo323 keby keby... zbytočné to riešiť. mám okolo seba úžasných ľudí a vzťahy, ktoré si veľmi vážim, neviem si ani predstaviť, že existujú lepší ľudia :) čau @lawey! :-*

okrem toho som na výbornom mieste a mám sa fakt dobre.
  59. 62
    1ggy

23 ročný chalan
    kde sa dá

@motovidlo323 To nie je pravda, dialo by sa to. Len kvôli tomu, že ty nevieš niečo predpovedať neznamená, že je niečo náhodné. Znamená to len to, že nepoznáš všetky okolnosti ktoré viedli k výsledu. To je tá ilúzia. Naor. pri hrách s "náhodou" používame očíslované kocky, pretože sú to generátory "náhodných" čísiel. Ale v skutočnosti záleží na tom, ako tie kocky hodíš, akú majú váhu, materiál, podklad. Tebe to príde ako náhoda, pretože tým nemôžeš manipulovať a ani to predpovedať, pretože nepoznáš všetky veličiny v rovnici, ktorá udáva výsledok hodu kocky. Rovnako to je s ľudským správaním, len je tých premenných viac. Keď máš na výber z dvoch možností, a vyberieš si jednu, tak to okamžite vylučuje tú druhú. Ak si si mohol vybrať aj tú druhú možnosť, prečo si to nespravil? Nemal si dôvod. Ak si nemao dôvod, nedávalo zmysel aby si si tú možnosť vybral. Zmysel by to dávalo len vtedy, keby si tento argument chcel negovať. Tým by si však negoval aj pôvodný zámer a vymenil ho za ten nový, čo by znovu odvôvodnilo tvoj výber. Nech robíš čo chceš, vždy spravíš rozhodnutie, ktoré dáva tebe v ten čas z tvojho subjektívneho pohľadu zmysel. Musel by si veci robiť bezdôvodne. Lenže aj tam je problém. Keď budeš robiť veci " bezdôvodne" alebo "náhodne", v skutočnosti budeš len nútiť mozog správať sa podľa čo najchaotickejšieho a najkomplikovanejšieho algorytmu, ktorý dokáže v tej chvíli tvoj mozog vyprodukovať. Potom už bude tvoje bezdôvodné chovanie zdôvodnené pokusom o náhodnosť aby si niečo dokázal. Takže znovu nie je bezdôvodné. Nakoniec zistíš, že všetko má svoj dôvod. Na všetko sa vieš spýtať "prečo" a pri dostatočnom počte informácií a výpočtov budeš vedieť nájsť dôvod, ktorý daný výsledok podmienil. A je úplne jedno, či v čase rozhodovania sa tento dôvod poznáš, alebo nie. Napriek tomu či ho vidíš alebo nie, stále tam je. Je to veľmi jednoduché, podľa mňa. Nič sa proste nedeje "len tak, z ničoho nič".
  60. 63
    Motovidlo323

31 ročný muž
    koronabojovnik birdzu

@1ggy Veď áno, a presne toto je podľa mňa tá slobodná vôľa, že sa môžem rozhodovať podľa seba, nie podľa toho, čo mi kto nakáže.
  61. 64
    Hetfield

35 ročný ujo
    Studna

nič také zásadné čo by som vnímal ako životnú chybu nemám ale lutujem pár nevyužitých šancí na sex :,(
  62. 65
    1ggy

23 ročný chalan
    kde sa dá

@motovidlo323 Ale je hovorím o tom, že ty o veľa veciach, ktoré sú ti ako keby "nakázané", teda ťa ovplyvňujú, nevieš. Navyše človek sa nikdy nerozhoduje na základe jednej jedinej veci, ale celej situácie ako takej.
  63. 66
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

@robinsonleon myslis učenie?
  64. 67
    Robinsonleon

23 ročný chalan

@borovy áno
  65. 68
    Narazuvzdornaa

25 ročná žena
    bridge troll

Urcite lutujem vselijake veci, ale zo vsetkeho som nakoniec vyviazla okej a nezazlievam sebe ani druhym

Ci uz veci vztahove, rodinne, osobne, zdravotne.. co bolo, bolo, nezodpovedam za nikoho smrt ani ziadnu tragediu, nemam co lutovat
  66. 69
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

@robinsonleon aj ja by som chcela mat taky postoj k tomu
  67. 70
    Robinsonleon

23 ročný chalan

@borovy akoze by si chcela lutovat svoje rozhodnutia alebo na co presne narazas ? Nerozumiem.
  68. 71
    Mayben

28 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

Ja toho ľutujem strašne veľa
  69. 72
    Motovidlo323

31 ročný muž
    koronabojovnik birdzu

@1ggy Myslím, že už si príliš vo filozofickej rovine, kde vidíš fatalizmus aj tam, kde nie je. A stále je to tvoje unášanie sa osudom iné ako aktívne rozhodovanie sa (nech už je pod vplyvom akýchkoľvek faktorov), či?
    @mayben Ale skok z útesu tam isto nepatrí!
  70. 73
    1ggy

23 ročný chalan
    kde sa dá

@motovidlo323 Neviem ja mám pocit že už ani nehovoríme o tom istom.To o čom hovorím nie je fatalizmus, ale determinizmus a ten nemôže tu byť a tam zase nebyť. Na základe logických argumentov a doterajších znalostí som zástanca determinizmu. Ty zas zástanca indeterminizmu.
  71. 74
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

@robinsonleon k tomu povolaniu
  72. 75
    Robinsonleon

23 ročný chalan

@borovy aha, uz chapem :D
  73. 76
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

@mikki3012 a niekto to spustil v tebe alebo sama máš o sebe nizku mienku
  74. 77
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

@robinsonleon ty máš dejepis a telesnú výchovu ja slovenčinu a estetickú výchovu. Pokial si sa dostal v tom štúdiu?
  75. 78
    Robinsonleon

23 ročný chalan

@borovy Po druhý semester. Potom som to zabalil, pretože som si myslel, že je to málo... že mi svet ponúka omnoho viac.
    Ach, ten omyl
  76. 79
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

@robinsonleon aha aj ja som to chcela zabaliť, a zas ľutujem ze som to neurobila haha, no každopádne, je to ťažké rozhodnúť sa správne
  77. 80
    Salkoo

24 ročné dievča
    Warsaw

Ešte len cakam
  78. 81
    Motovidlo323

31 ročný muž
    koronabojovnik birdzu

@1ggy Ja sa determinizmu stránim, bo vedie k nihilizmu
  79. 82
    Saddath

23 ročné dievča

Chcem povedat nic, ale asi ze som bola vo vztahu, da sa povesat vacsinu svijich 20s lebo aj vsetci ostatni boli...aj ked som sa na to necitila. Dost ma to zastavilo....
  80. 83
    1ggy

23 ročný chalan
    kde sa dá

@motovidlo323 Nie pre každého. Ja síce zastávam myšlienku, že svet nemá účel a že sme sa tu ocitli náhodou, no to nevadí. Zmyslom života nie je podľa mňa niečo dosiahnuť, ale robiť veci, ktoré ťa bavia, byť uspokojený s tým, čo robíš a čo ti to prináša. Byť šťastný. To je pozitívny nihilizmus. Pre mňa neprítomnosť slobodnej vôľe životu zmysel neuberá. Život je o príbehoch, nie o voľbách samotných. Ale rozumiem aj tvoj postoj, no podľa mňa ide len o uhol pohľadu.
  81. 84
    Motovidlo323

31 ročný muž
    koronabojovnik birdzu

@1ggy Máš to premyslené, páči sa mi to, zaujímavo uvažuješ a musím uznať, že to tiež dáva logiku.
  82. 85
    Clarise

20 ročné dievča

Ze som bývalému dala niečo čím ma mohol vydierať a aj vydieral po čase a potom ešte veľa inými vecami ma vydieral... Proste kreten na n - tu...
    :,( (sorry) no a ešte to ze som prišla o ľudí na ktorých mi fakt záležalo ale z odstupom času si človek uvedomí že vlastne ani nestali za to... Keby áno tak by ostali a neodišli z môjho života...
  83. 86
    Motovidlo323

31 ročný muž
    koronabojovnik birdzu

@clarise Myslíš tie nahotinky, čo tu kedysi hromadne posielal? Jj, to bolo od neho hnusné :/ :(
  84. 87
    Clarise

20 ročné dievča

@motovidlo323 bolo to trosku inak 0_0