Fórum pridal Christiano_301, 8. 7. 2018 18:15 do kategórie Nitra. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Čo mám robiť?

0
Christiano_301

20 ročný chalan

Dá sa zvládnuť 12 hodinové zmeny? Aké máte s tým skúsenosti? Našiel som horko ťažko brigádu, ale iba na 12 hodinové zmeny, a to budem vo výrobe. Mne stačilo aj 8 hodinové zmeny keď som robil v Drážovciach a nie ešte 12 v AGRO TAMI. Ostatné napíšem do kom.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Charlie1

21 ročný chalan

ja som robil na brigáde na stavbe 12-stky, nosil som ťažký materiál, toto je oproti mojej brigáde brnkačka, takže zvládneš
  2. 2
    Christiano_301

20 ročný chalan

Neskoro som dostal rozum, že hoppá, musím si nájsť brigádu na leto, lebo všetko bude obsadené, ale veril som, že niečo pre mna nájdu v agentúrách. No našli, ale neozvali sa mi, také nervy som mal. Čakal som, dokým sa mi ozvú aj z jednej agentúre alebo z druhej, no neozvali sa. Vlani v lete som robil v Drážovciach v Reydelu, a tam sa mi úplne páčilo, aj dali 3,50€/h, a teraz ponúkali 4€/h, lenže nemajú voľné smeny bohužiaľ, tam som mohol vybrať smeny, a mne vyhovovalo lepšie poobedná od 14:00 do 22:00. No susedka mi poradila, že v AGROM TAMI, že tam je dobré. Išiel som tam spýtať sa, či hľadajú brigádníkov, že hľadajú. Že 12 hodinové smeny, kukám že čo, a mohol som si vybrať chvála Bohu, tak od zajtra idem na 6:00 do 18:00. 3,30€/h ponúkajú. Teraz po 1. ako sa tam dostať: vstávať každý deň o 4:00 a na 4:57 vlak ísť, o 5:20 som v Nitre a domov na 18:53 a o 19:30 som doma. A toto by bolo celé prázdniny, a učiť sa na fyziku kedy? Áno rodičia hovoria, aby som to sa nato vykašlal
  3. 3
    Christiano_301

20 ročný chalan

@christiano_301 Lebo že som sa cely rok neučil tak teraz sa budem nato učiť? Že kľudne môžem robiť aj v auguste lebo že nespravím skusky. Ale kedy sa mám učiť keď budem brigádovať vstávať o 4:00 a o 19:30 domov?
  4. 4
    Charlie1

21 ročný chalan

@christiano_301 na čo potom chceš brigádu? :D ja byť tebou sa sústredím iba na školu a na brigádu sa vykašlem, viem, že mladí chcú peniaze a nebyť závislí na rodičoch... ale potom tu neplač, že nebudeš nič stíhať... to proste nedáva logiku, hľadáš si brigádu a potom sa sťažuješ, doštuduj a nájdi si po škole stálu prácu
  5. 5
    Christiano_301

20 ročný chalan

@christiano_301 a ďalšia vec je, že ako sa tam dostať. Rodičia hovoria že vlakom. Vstávať každý deň o 4:00 ísť na 4:58 vlak o 5:20 som na stanici a stade ešte pešo. Takto keď pôjdem na aute áno je to kopa peňazí ale nemusím o 4:00 vstávať a prídem skoršie domov ako keď idem na vlaku alebo na busy. Mimochodom bus mi ani nejde ráno
  6. 6
    Christiano_301

20 ročný chalan

@charlie1 rodičia nechcú aby som si doma celé prázdniny “honil kokot na posteli” preto má posielajú na brigádu lebo peniaze nemám a peniaze potrebujem.
  7. 7
    Charlie1

21 ročný chalan

@christiano_301 počkaj ale teraz si trocha protirečíš teda ... píšeš, že rodičia ti hovoria aby si sa na to vykašlal, tak ako to je? či to mysleli na tú fyziku aby si sa vykašlal?
  8. 8
    Christiano_301

20 ročný chalan

@charlie1 áno na fyziku mysleli, lebo že som sa cely školský rok neučil a že ani teraz v auguste nebudem. Že kľudne môžem nájsť prácu na TPP. A teraz maj cieľ
  9. 9
    Charlie1

21 ročný chalan

@christiano_301 tak to máš potom na piču no, neviem čo ti mám na to napísať, ja som takéto problémy nemal nikdy :D takže neviem ako by som reagoval na toto
  10. 10
    Lojzo_xxl

24 ročný chalan

Dost mi to pride prehnane robit 12ky vo vyrobe, auschwitz birkenau prechadzka ruzovou zahradou oproti tomu
  11. 11
    Salora

hrá sa, že má 2 roky
    Oostende - Kappelmeister Birdzu

podla toho, co v tej vyrobe budes presne robit... ale vseobecne - pokial si zvyknuty robit, tak sa to samozrejme vydrzat da... "X" ludi robí dvanastky... aj moj bracho robi 12-hod. smeny vo vyrobe vyse 15 rokov (denna, nocna a 2 dni volna) a v pohode...
  12. 12
    Aeria

18 ročné dievča

Tento musí byť hrozný zúfalec, aj keď tu patrí k najvernejším trollom.
  13. 13
    Campino

25 ročná žena
    retardovana šošonka na uteku

ja by som o mohla kašľať, pre par šušňov pokazene cele leto, radše by som sa doma učila, chodila popritom von len tak kecať, hrať tenis alebo čo, ako byť cely deň, cele leto niekde zavretá v továrni. Ako chápem ťa, že chceš peniaze, ale bud rad, že chodiš do školy.
  14. 14
    Salora

hrá sa, že má 2 roky

@campino jasnee.... to je najlepsie... skolu cez rok flaka a cez prazdniny ani ucit ani robit sa nechce... ale peniaze tahat od rodicov, to ano... take deti su najlepsie :-/
  15. 15
    Christiano_301

20 ročný chalan

@campino Ja som rad, že chodím do školy, ale všetko raz končí, aj ja ako každý človek vyletí z domu a začne nový život, a nepýtať sa od rodičov peniaze. Lenže doma hovoria, že sa mi nechce robiť. Chce sa mi, ale nie 12 ky. Ale keď nemám inú možnosť žiaľbohu musím ísť sem. Čo už no. Voľačo bolo aj bude.
  16. 16
    Christiano_301

20 ročný chalan

@salora kto hovoril, že nechce sa mi robiť cez prázdniny?
  17. 17
    Christiano_301

20 ročný chalan

@salora chce sa mi, ale nie 12 ky, keď mám celé dni v pici a cely mesiac. Dajme tomu budem celé prázdniny robiť vkuse okrem víkendov a v auguste skúška, keď urobím pokračujem keď nie tak idem robiť.
  18. 18
    Christiano_301

20 ročný chalan

Dajme tomu urobím skusky a do školy zas nastúpiť. A prázdniny som mal? Nie. Veľa krat mi hovoria, že ja mám aj tak prázdniny keď chodím do školy, že sa vôbec neucim. Áno musím ísť robiť, ale zas nie celé prázdniny. Kto mi hovorí, že celé prázdniny? Doma. Áno peniažky potrebujem, ale dokym som študent si myslím že dovtedy si môžem užiť prázdniny dokym nepracujem na TPP. Napr. budem celé prázdniny robiť, budem chodiť domov unavený, v septembri škola a kedy som relaxoval? Áno už je 8.ho, ale chápete má?
  19. 19
    Christiano_301

20 ročný chalan

A pritom toto je len brigáda a škola, a kde sú ešte problémy, to ani nehovorím. Chce sa mi robiť, ale aj niekde vybehnúť, lebo sa človek blázni keď je vkuse medzi 4 stenami.
  20. 20
    Salora

hrá sa, že má 2 roky

no ved toto.... skolu flakas, robit sa ti nechce 12-tky ale relaxovat by si chcel... ja som robil 6 r. strednu skolu, maval som vyucovanie 2x do týždňa do 20h ale aj tak som popri skole brigadoval, dokonca som robieval aj nocne... preco tiez nebrigadujes cez skolsky rok?
  21. 21
    Campino

25 ročná žena
    retardovana šošonka na uteku

hlúpo premýšľaš. u sa na skúšky aby si pokračoval v škole pokiaľ môžeš. bez papieru budeš robiť ešte horšie práce ako je tá brigada. A ver mi, nestojí to za to ráno vstávať o 4tej a prísť domov o pol8mej večer. ešte koľko precestuješ.
  22. 22
    Christiano_301

20 ročný chalan

@salora brigadoval som keď mali voľne zmeny. Od nočných zmenách mám obavy že prídem ráno domov a spat nebudem vedieť
  23. 23
    Christiano_301

20 ročný chalan

@campino už som vyučený len maturitu robím. Jeden papier už mám ;)
  24. 24
    Warble

20 ročné dievča

ja som jedno leto robila tri tyzdne vkuse kazdy den 15-17 hodinove smeny, vkuse na nohach, kedze sme robili chyzne, vypomoc v kuchyni, za barom aj casnikov naraz a dalo sa zvladnut
  25. 25
    Christiano_301

20 ročný chalan

@warble a koľko si spala? Lebo aj to je dôležité
  26. 26
    Warble

20 ročné dievča

@christiano_301 no kedze sme boli zavreti vsetci v podstate vsetok zvysny cas, mozno okrem hodinky este, cize tych 6-7 hodin
  27. 27
    Christiano_301

20 ročný chalan

@warble tak to je ešte dobre. Lenže ja mám obavy keď budem chodiť do práce na nočnú smenu že nebudem vedieť zaspať cez deň po nočnej
  28. 28
    Warble

20 ročné dievča

si mlady a je to len docasne, urcite to zvladnes aj keed nebudes spat tolko vela, neboj :)
  29. 29
    Sasi2680

26 ročná žena

Tak keď už teraz kašleš na školu.. Tak si zvykaj na takúto prácu. :)
  30. 30
    Marjy77

19 ročné dievča
    Wilderland

vykašli sa na to a uč sa radšej na tie skúšky, maturita sa tí zíde aj keď máš už výučný list. Alebo si nájdi nejakú ľahšiu brigádu, ja som nemala problém nájsť si aj niekoľko kde ma zobrali a to som zháňala pred pár dňami. Neboj sa, keď zmaturuješ tak budeš mať dosť času na robenie, lebo pochybujem že si ťa budú rodičia držať doma.
  31. 31
    Matthewp

19 ročný chalan

Ja som práve prišiel z 13-hodinovej :D ale zasa tá je v pohode...
  32. 32
    Majmarad

35 ročný ujo

Keď sa budeš viac učiť, tak možno budeš robiť aj 15 hodinové :D
  33. 33
    Antifunebracka

29 ročný muž
    uze birdzu

Ty si riadne otravný chlapec.
  34. 34
    Wistingher

21 ročný chalan
    Bratislava

Dobrovolne som robil 16tky, kvôli tomu aby som viac zarobil, miesto iba 8-mičiek, a teraz mi ísť na 8-mičku príde krátko :D :D
  35. 35
    Christiano_301

20 ročný chalan

No bol som neska prvý krat na 12 ke, od 6:00 do 18:00. Kurva teplo je vo výrobe a 40-50 stupňov je tam pri tých strojoch, a iba 45 minútové jednu prestávku mal. Pohode práca všetko, len ten prístup k brigadnikom sa mi nepáči. Od 5:45 som bol tam. V kancelárii kde mám zmluvu na dohodu hovorili, že mi bude volať majster poprípade majsterka. Nevolali mi ráno. Idem na vrátnicu kde sú SBS kari, a volali do výroby 2-3 x že majú tu brigádnika a oni jebali na to. Áno začal som o 7:00 cca 7:15 ale ten prístup sa mi nepáči
  36. 36
    Christiano_301

20 ročný chalan

Pýtal som sa neska keď som koncil v robote, že kedy mám dôjsť do roboty, že mám ísť za majsterkou, išiel som za ňou ale nebola už tam. Hovorili mi, aby som jej zajtra zavolal. Na papierku som mal napísané iba dnešnú smenu a doma mi hovoria aby mám ísť zajtra ráno na 6:00. Ale ako môžem ísť keď mi hovorili že mám zavolať majsterka zajtra. Čo mám vlastne robiť?
  37. 37
    Mookie

21 ročný chalan
    NR/PO

@christiano_301 ty máš fakt 20? ...
  38. 38
    Lear00

16 ročné dievča

@christiano_301
    Moja mama vstáva o 3:30 robí a o 5:20 hybaj do roboty!
    A to už šesť rokov.
    Otec tiež robí na dvanástky dokonca ešte dlhšie... aj keď je pravda, že robia dva dni a dva dni má voľno...
    No, ale každopádne ti takáto brigádička neuškodí...