Fórum pridal Noia, 19. 8. 2020 17:37 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Čo nové ste sa dnes naučili?

0
Noia

21 ročné dievča
Tak blízko a predsa tak ďaleko

Človek sa učí celý život... Čo dnes viete, čo ste ešte včera nevedeli? :)
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Pani lesa

Zatiaľ nič. Ale večer mám krúžok, potom budem vedieť niečo nové za dnešok (hehe)
  2. 2
    Burn

28 ročná žena
    Praha

Hanbim sa, ale aktivne (tak, ze by som sa o to sama snazila) nic. Ale podarilo sa mi vidiet v praci jednu proceduru, ktoru som este nevidela a je celkom zaujimava a vynimocna.
  3. 3
    Noia

21 ročné dievča

@burn O akú procedúru ide, ak to nie je tajné? :smile:
  4. 4
    Noia

21 ročné dievča

Ja som dnes zistila, že softvér dokáže spôsobiť nefunkčnosť nielen celej klávesnice, ale aj iba niekoľkých tlačidiel. A keď som k notebooku pripojila externú klávesnicu, začali zrazu fungovať. (To keby som vedela skôr, tak ich nevyberám a nezabijem sto rokov snahou dať ich späť.)

A teraz si čítam o starootcovskom paradoxe (Grandfather Paradox), ktorý vzniká pri cestovaní v čase do minulosti. Cestovateľ v čase zabije svojho starého otca, čím dosiahne, že ten nestretne starú mamu, nesplodia jeho rodiča a teda sa nenarodí ani sám cestovateľ. To by znamenalo, že cestovateľ by nikdy nemohol cestovať v čase a zabiť svojho starého otca, čo by viedlo k tomu, že ten bude živý a splodí rodiča cestovateľa a teda sa narodí aj cestovateľ.
  5. 5
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Nič.
  6. 6
    Burn

28 ročná žena
    Praha

@noia transperinealna fuzna biopsia prostaty :smile:
  7. 7
    Blackfog

hrá sa, že má 0 rokov

Čítam Harrariho Sapiensa v angličtine, a okrem nových anglických slovíčok a zaujímavých poznatkoch o histórii sa dozvedám veľa o fungovaní ľudských spoločností a ako sa menili a vyvíjali.
  8. 8
    Sianagirl245

18 ročné dievča

Že existuje odtieň modrej ktorý neviem namiešať (?) :( :D
  9. 9
    Dogyno

29 ročný muž
    Varšava

Tvorba test workflow a to, že potrebujem menej pokročilý kurz poľštiny
  10. 10
    Livre

20 ročné dievča

Že káva o 3:00 asi nie je dobrý nápad.
  11. 11
    Torpedo08

29 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Že
  12. 12
    Patrixo

33 ročný muž
    Uz nie som bezdomovec :)

@burn preco si sa rozhodla pre urologiu?
  13. 13
    Patrixo

33 ročný muž

ze corona je vymysel (a vymyslel ju neviem kto), aby zotrocil ludi a obmedzil im slobody.. naucil ma to Milan Uhrik v jednom zo svojich videi..
  14. 14
    Misfit44

15 ročný chalan

dnes som sa dozvedela ze svet je simulacia
  15. 15
    Mariquittka

27 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

videla som film Americký zločin o Gertrude Baniszewski a som z toho mimo, aké svine dokážu byť ľudia, predtým som nikdy o tomto krimi prípade nepočula
  16. 16
    Patrixo

33 ročný muž

@13 aha a uz si to nepozrem lebo som dostal ban na jeho FB..
  17. 17
    Patrixo

33 ročný muž

@misfit44 toto je simulacia https://youtu.be/U47Av15JpnU
  18. 18
    Burn

28 ročná žena
    Praha

@patrixo Vylucovacou metodou na poslednu chvilu, tesne pred poslednou statnicou. Ten vylucovaci algoritmus bol dost zlozity a myslim ze nezaujimavy, ale keby si nahodou chcel, upresnim v TS (:
  19. 19
    Kerrang

28 ročný muž

No asi že aký je ten život ťažký, plný starostí a náročný, aby všetko ako dospelý robil, teda platil mesačné výdavky a ešte aj sa snažil robiť a robiť tak, aby nedostal výpoveď ...no a aj že vo svete prekvitá nespravodlivosť
  20. 20
    Kerrang

28 ročný muž

Ale to už viem dlhodobo, odkedy robím (hehe)
  21. 21
    Patrixo

33 ročný muž

@burn mna take veci zaujimaju, takze by som velmi rad spoznal detaily :)
  22. 22
    Noia

21 ročné dievča

@mariquittka Ten film som videla tiež... a tiež som z toho bola dosť mimo.
  23. 23
    Palec223

28 ročný muž

ze uz nikdy s mamou nebudem piect kolac !!! nervy stres histeria
  24. 24
    Parplyy

25 ročná žena
    Žilina

Že zjavne je znamenie zverokruhu relevantné pre zamestnanie :D :D
  25. 25
    Lenuska175

hrá sa, že má 1 rok
    knižnica

Ako funguje DMARC.
  26. 26
    Aventine

12 ročné dievča
    V ✝emnu spanilém

@4 až ma hlava rozbolela z toho cestovania v čase :D
  27. 27
    Gothicpoethic

27 ročná žena
    Partizánske

Že aj drahý Mercedes môže počas jazdy z ničoho nič otvoriť kufor a vypadne ti náklad.
  28. 28
    Foxhound

tvári sa, že má 3 roky
    Neosolium

Dnes som si čítal niečo o pentagrame a dočítal som sa, že keď je otočený a stojí na jednom cípe, je to znak čiernej mágie, zla, vyvolávania démonov. Dobre vedieť :D .
  29. 29
    Mariquittka

27 ročná žena

@noia
    ja som šla random na youtube bez recenzií, nepoznala som vôbec ten prípad a do konca som si myslela, že prežije :(
  30. 30
    Nerwous15

27 ročný muž
    furt rovno a dzig do ľava :P

@4 nevytvori sa tym paralelny vesmir, ci nova dimenzia, kde sa realizuje jedna z nekonecna moznosti? Proste tym cestovanim v case a zabijanim predkov len vytvori vesmir, kde sa nikdy nenarodil, kde jeho dedka zabil on sam, no v skutocnosti to nebol on, len bol z inej "reality"
  31. 31
    Borovy

14 ročné dievča
    pieščiny

Že tí, čo najviac vypravaju, najmenej robia
  32. 32
    Noia

21 ročné dievča

@mariquittka Ja som to videla v telke, len tak som si tam sadla, že čo dávajú. Tiež som si najprv myslela, že bude happy end, ale potom tam našli telo Sylvie... Myslím, že doživotie pre tú ženskú zďaleka nebol dostatočný trest. Prekvapuje ma, že je ten prípad tak málo známy.
  33. 33
    Noia

21 ročné dievča

@nerwous15 Áno, aj to je jedna z teórií. Ďalšia je, že sa do minulosti cestovať jednoducho nedá - a Grandfather Paradox je vraj jeden z hlavných argumentov, že to nie je možné. Ešte viem o teórii, že sa to síce dá, ale cestovateľ v minulosti nič nezmení.
  34. 34
    Mariquittka

27 ročná žena

@noia
    a oni ju ešte z basy aj pustili, čo som sa dočítala :( a tá Paula si zmenla meno a bola učiteľka, keď jej na to prišli, prepustili ju, wtf to v Amerike asi ani nepýtajú výpis z registra trestov pri nástupe....je to na grc a asi predtým než pôjdem niečo kukať, zistím recenzie, lebo nie som psychicky najstabilnejšia osoba, ešte podobné som videla Grindstone road, to ale bol kúsok aj horor a hlavne bola to fikcia narozdiel od tohto
  35. 35
    Nerwous15

27 ročný muž
    furt rovno a dzig do ľava :P

To by vlastne nebolo cestovanie casom, ale roznymi vesmirmi, kde by sme sa vybrali do reality ktora splna nase podmienky (?)
    Zaujimave, to su nejake "teoreticke studie", alebo ta to napadlo?
    Osobne sa drzim statistik, ktore tvrdia, ze casom sa cestovat neda :D
    Tak odveci trosku, vzdy ma zaujimalo ci je vsetko dane, alebo svojou pricinou dokazeme ohybat svoju buducnost.. 0_0
  36. 36
    Noia

21 ročné dievča

@mariquittka Hej, tiež sa mi niečo také marí... Nebolo to preto, že jej absolútne odišlo zdravie? Veď bola príšerne podvyživená, brala nejaké psychotiká, z ktorých bola mimo, plus umrela na zápal pľúc. Čo by s ňou robili v base?
    O tej Paule som ani nevedela... Teraz som z toho ešte viac znechutená než predtým. Ostáva len dúfať, že teraz tam už na miesto učiteľa neberú hocikoho a tých ľudí si viac preverujú.

Ešte bol strašne nespravodlivý film Zelená míľa. Ja som síce psychicky stabilný človek, ale pri tomto filme aj predtým pri knihe som revala. Aj keď to bola fikcia.
  37. 37
    Narazuvzdornaa

26 ročná žena
    bridge troll

Ze pyrofosfat zelezity je rozpustny v zaludocnej stave, (iba) ak je mikronizovany ..to je tak specificke, ze to skoro nezaujima ani mna

Aj daco o vesmire som sa dnes docitala, ale to som stihla uz zabudnut :/
  38. 38
    Mayben

28 ročná žena
    Vraj najväčšia diera

Že netreba veriť ani takým ľuďom, za ktorých by ste ruku do ohňa strčili.
    Ruky dajte radšej do vačkov.

Ale toto som vedela už včera, dnes som sa nenaučila nič nové
  39. 39
    Mariquittka

27 ročná žena

@noia
    tuším na rakovinu pľúc, ale ona aj mega fajčila, jednu za druhou a brala hocijaký matroš bez predpisu, kks tu sa bez predpisu ani ku framykoinovej masti nwm dopracovať a tam psycholieky, nwm tiež čudné pravidlo ako to, že si Paulu nepreverili.... a tá Sylvia na všetky tie následky, jedno s druhým, hej poznám aj Zelenú míľu....
  40. 40
    Sechs

28 ročný muž
    allow access to my location?

Že sa dá ľahko postaviť betónový stĺp, ale ťažko obísť strom, pretože BSH neohneš.
  41. 41
    Martin093

26 ročný muž
    Bratislava

Dievca ktore spoznate ako nadherne jemne ziena, dokaze byt neskutocny zver :)
  42. 42
    Labut2

33 ročný muž

naucil som sa co znamena zit naplno a ze slobodna vola nas moze znicit
  43. 43
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

Ze existuje appka na meranie uhlov a ze vobec nie som tak ohybna, ako som si myslela :D
  44. 44
    Zrkadlovka

22 ročné dievča
    pod lamelou

včera som sa naučila, že netreba zabúdať na zaplatenie pri odchode z podniku. :D
  45. 45
    Marleymt

hrá sa, že má 1 rok

že sedačka čo sme mysleli že sa vojde do výťahu, sa v skutočnosti nevojde
  46. 46
    Greenapple

hrá sa, že má 0 rokov
    Skrachovalý pseudo-psychológ

Naučil som sa kopnúť kick-flip na skejte len ho neviem chytiť a ešte som sa naučil FS180 a halfcab. Proste take low level triky na skejte. (nerd)
  47. 47
    Tommyhot

31 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Ze by som mal v gyme vzdy robit face pull.
  48. 48
    Kubbox

24 ročný chalan

ako zarábať viac ako 4200€
  49. 49
    Black1221

33 ročný muž
    Považská Bystrica

@burn dovolím si otázku ohľadne tvojej prace. Nebolo ťažké zvykať si na takéto intímne veci, príp. nerobí ti to problém v normálnom živote? Kamoška, ktorá robila v nemocnici mala problém občas prísť domov a nemyslieť na rôzne škaredé/nepríjemné/nechutné veci, ktoré zažila v práci ako sestrička.
  50. 50
    Burn

28 ročná žena
    Praha

@black1221 Absolutne nie a podla mna je zakladnou sucastou profesionality dokazat tieto veci oddelit. To, co vidim v praci, ma zaujima len do tej miery, kam siahaju moje odborne povinnosti. Tam nie je priestor na neziaduce emocie.
  51. 51
    Black1221

33 ročný muž
    Považská Bystrica

@burn Super prístup, veľa ľudí, vrátane mňa by na takú prácu pri tak nedostatočne odmene a toľko nepríjemnými ľudmi, ktorích občas musíš stretávať, žiaľ nemalo. Snáď sa ti poštastí a dostaneš niečo z tej odmeny, ktorú sľubujú lekárom a zdravotníkom, hoc je to iba omrvinka.
  52. 52
    Black1221

33 ročný muž
    Považská Bystrica

Hmmm, za posledné dni z nových vecí možno hrať Texas poker na celkom dobrej úrovni, vrátane terminológie atď :D
  53. 53
    Burn

28 ročná žena
    Praha

@black1221 Dakujem velmi pekne :) Ja radsej s nicim nepocitam, sklamani v zdravotnictve som uz zazila dost :D