Fórum pridal Kaiserchief1, 4. 4. 2020 15:29 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Čo sa týka rôznych domácich svojpomocných opráv a prác, tak ste

0
Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Kakofonicka

29 ročná žena

ale co to znamena? :D viem poskladat nabytok a vymenit ziarovku, ale pracku opravovat by som si netrufla :F
  2. 2
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

@kakofonicka jj oprava práčky je už asi moc ale tak vedela by si práčku aspoň napojiť a spojazdniť ak by si si kúpila trebárs novú? :D
  3. 3
    Kakofonicka

29 ročná žena

@kaiserchief1 asi hej, ale kedze mne ju doviezli rovno z obchodu, tak mi ju ujo aj zapojil :D neviem sa teda relevantne vyjadrit k tejto otazke :D
  4. 4
    Obsession

tvári sa, že má 3 roky
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Viem maľovať steny aj to sa ráta?
    (hehe)
    Minule som dala za par hodín kúpeľnu a jednu izbu (: (rofl)
    Jj a taktiež viem natrieť dvere doslova “krasopisne” bez žiadnych šmúh a pod. :D
  5. 5
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

@obsession jj maľovanie sa určite ráta :)
  6. 6
    Thinkaboutjustice

27 ročný muž

Zavisi v akom zmysle zrucny, spojazdnit pracku by som najskor vedel, ale napr. opravit nieco pokazene, pokladat podlahu a podobne nie. Som celkom manualne nezrucny :D
  7. 7
    Feelagain

22 ročné dievča
    based in Brno

domace prace su aj varenie, takze v tom som velmi zrucna
    ziarovku vymenit viem, pracku si netrufam zapojit, a ani nemusim, kedze mam spolubyvajuceho, ktory to urobi
    niektore veci by som pravdepodobne zvladla, ale radsej sa do toho nepustam, necham to na niekoho, kto sa v tom vyzna
    ale poskladala som postel (sama), aj ked na to podla ikea navodu boli potrebny dvaja, takze asi ked sa do niecoho pustim, tak to zvladnem :D
  8. 8
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

@thinkaboutjustice Fakt? Možno si nemal iba dosť možnosti a príležitosti sa doteraz realizovať. Ja som si to tiež párkrát o sebe myslel ale keď trebalo tak mi ukázali čo a ako a nakoniec to nebola vôbec taká tragédia. :D
  9. 9
    Kakofonicka

29 ročná žena

ja inak zrucna celkom som, ale zaroven som aj velmi denglava, takze ja zvladnem spravit vela veci, ale mozno si popri tom odseknem prst alebo rozbijem hlavu :D
  10. 10
    Kaiserchief1

hrá sa, že má 0 rokov

Ináč podotázka: Ste radi, že toto fórum nie je o korone?
  11. 11
    Mikaell

21 ročný chalan
    Prešov

Ja viem dobre kaziť funkčné veci.
    Takže som zručný ale naopak.
  12. 12
    Dezolat

31 ročný muž

Som zrucny ale mam v pici :P
  13. 13
    Robinsonleon

23 ročný chalan

som zručný ale aj tak sa mi práca prieči
  14. 14
    Slackerbitch

39 ročná teta
    stratená v paralelnom vesmíre

Nemam velmi na vyber :D
  15. 15
    Riddiculus

7 ročné dievča
    *1238

Mne pri tom automaticky napadlo, či by som vedela niečo spraviť s kvapkajúcim kohútikom, alebo že by nešiel kotol, keby tiekla práčka, záchod mal problém... To by som nedala.
  16. 16
    Gothicpoethic

27 ročná žena
    Partizánske

Napodiv celkom zručná.
  17. 17
    Gothicpoethic

27 ročná žena
    Partizánske

A občas vynaliezavá.
  18. 18
    Torpedo08

28 ročný muž
    kOkOtOvO na Záhorí

Uvediem príklad: tento rok sme s otcom pokladali plavajucu podlahu v izbe no a ona tak trochu naozaj plava :-/ takze tak :D
  19. 19
    Poke

8 ročný chlapec
    Prešov

čo sa týka nejakých odbornejších montáži, elektroniky a pod. ani šajnu nemám kým si to minimálne nenaštudujem. A väčšinou to nechám na niekoho iného pokiaľ je tá možnosť

Ale nemám problém niečo postaviť, zmontovať, vymaľovať, vyrobiť, utiahnuť, pribuchnúť, vylepšiť, posrať :D
  20. 20
    Feroborba

25 ročný muž
    Tanganika

@obsession ani pásky nepoužívaš? :-o
  21. 21
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

Co ja viem, par krat som skladala nabytok a celkovo mam pocit, ze ked je k niecomu dostatocne zrozumitelny navod a nevyzaduje to ziadne dalsie vedomosti, tak je to v pohode.
    Akoze, ziarovku by som vymenila, kliniec zatlkla a tak, opravit pracku by som neopravila.
  22. 22
    Semhamforas

tvári sa, že má -1 roky
    Bratislava

Rozmyslal som na velmi zručný, ale obložiť dlažbou kupelku som si napriklad netrúfol, tiez som si zo SDK netrúfol spravit podkrovie, ktoré je vo tvare ihlami, čiže nedám veľmi zručný
  23. 23
    Dreyjir

hrá sa, že má 0 rokov
    [smutná]

uplne nepouzitelna som
  24. 24
    Subarnica

23 ročné dievča

Tak sa pochválim s dneškom! Maľovala som rúrky radiátorové stupačkové aj také maličkosti že stenu za rúrkami, okolo okien, rohy... A to je asi tak vrchol mojej zručnosti
  25. 25
    Obsession

tvári sa, že má 3 roky
    Tam kde lisky davaju dobru noc

@feroborba používam, teda väčšinou :)
  26. 26
    Goldenbeach

34 ročný ujo
    Chernobyľ

Nemam s tym problem. Minule leto som prerabal a maloval kuchynu. Toto jar-leto idem stavat zahradny domcek a asi buduce leto kupelnu.
  27. 27
    Misfit44

9 ročné dievča

co neviem, to vygooglim
  28. 28
    Aventine

12 ročné dievča
    V ✝emnu spanilém

No niekedy sa cítim celkom zručná, napr. keď dedovi opravím "pokazený" počítač za sekundu pripojením odpojenej obrazovky, a starkí môžu všetkým porozprávať, aký je ich vnučka majster počítačový, programátor, technik :D
  29. 29
    Cltr0n

27 ročný muž
    Oravská divočina/Pažravá pri Zvolene

ja som zručný do takej miery ako je "zákazník" náročný... :D
  30. 30
    Lakero

22 ročný chalan
    Ďaleko za siedmimi horami

Čo berieš ako veľmi zručný? Aj keď som už zahlasoval (:
  31. 32
    Kerrang

27 ročný muž

Viem pomaly všetko čo starý chlap vie robiť ...viem robiť aj ženské práce, tak tak nejak sa už pripravujem na bezproblémový život sám so sebou, ak ženy budú tak necitlivé a neempatické ako doteraz ...niektoré ani nezaujíma, že mám meniny narodeniny, proste ignorácia ...viac sa mi chlapov neobrátilo chrbtom ako žien
  32. 33
    Mielikki

hrá sa, že má 0 rokov
    Pani lesa

Odpojila a zapojila som práčku, keď som dávala nad ňu skrinku, ktorú som skladala s kamoškou a následne som nevytopila susedov.
    Podlahu som ešte nepokladala, ani stenu nestavala a ešte som nevŕtala. Za to som si spravila morovú masku.
    Takže no, povedzme že tak priemerne
  33. 34
    Saddath

23 ročné dievča

Kedze som dlho zastavala funciu syna, kedze moj brat ma obe ruky lave, viem vsetko, co ma otec naucio, vrtat, skladat, zapajat, malivat, stierkovat, vymenit gumy, olej... Ako pluz, zijem sama 1o rokov, podla yt tutorialu som opravila pracku aj wc. Plus som robila v obchode kde maintenance budget bol 2000 £ rocne. Cize opravy lepiacou paskou a opravy podla yt tutorialov boli na dennom poriadku. Za svoj najvacsibuspech pokladam opravenie toalety, kt ujo z maitenance nevedel opravit. A je to dost smutne ze ako zena toto vsetko viem.... Najblizsie sa hodlam na vymenu baterie na umyvadle so zlym pristupom. Otec mi hovori: to co sa nespytas kolegu alebo suseda :D neviem ci je to tak ale vacsuna chlapov neviem fakt nic ( sudim podla brata, bratrancov, kolegov, okolia...) To je skoda lebo ptm obcas koncim s dodrbanymi a napoli dokoncenymi vecami, kedze ja chcem spravit vsetko a niekedy to tak nevyjde ;D
  34. 35
    Marcello1111

31 ročný muž

som taký zručný, že sa až sám sebe niekedy čudujem, kde sa to vo mne berie...
    proste skrytý talent, stači raz vidieť a ide sa na vec...
  35. 36
    Limitles

7 ročný chlapec

Ikea ide ,basic veci co by mal akoze vediet chlap ,nope ono zalezi s kym vtmyelrasta clovek a cicho to ma kto naucit..a ked nema tak je to neskor riadne trapenie..ako nejaky honza z dediny :D
  36. 37
    Limitles

7 ročný chlapec

@saddath mozes byt rada ze si sa to mohla naucit tbh
  37. 38
    Saddath

23 ročné dievča

@limitles sak to mi je jasne. Len parkray som si ohorozila zdravie,ze sak to dam a jasne ze nwdam :D ale je mi jasne ze ludia co vyrastali bez chlapov to asi nevedia.... Mam kakosky co su len baby v rodine a tiez vedia vsetko, lebo ocko ccel synov. Moja ex spolubyvajuca vie vsetko, ze mrte vsetko, aj poistky stare vymenit, take tie v starych bytoch, aj ona ma mrte veci naucila... Je extremne sikovna a precizna, ta by aj linku sama dala aj spotrebice zapojila a vsetko si aj sama tapetpvala, co zas ja na taketo nie som.
  38. 39
    Limitles

7 ročný chlapec

@saddath tak potom je jej chlap zo stereotypbeho pohladu k nicomu jedine nrjaky co jr viac zrucny este :D lebo zeny chcu niekoho o 1 lvl lepsieho alebo potom iba na zabavu :D
  39. 40
    Saddath

23 ročné dievča

@limitles no ma to tazke, je krasna, mudra,vtipna ma vlastny byt a je auper v jej odbore a nadalej studuje. Asi preto je stale single. Dufam ze najde takeho supercloveka jak je ona :D vzdy som sa jej pytala e kde ma casovrat, lebo ona je super zena. A este aj super vari a ma super rozhlad o vsetkom.... Furt cakam ze koho mi predstavi jak buduceho muza ;)
  40. 41
    Motovidlo323

31 ročný muž
    koronabojovnik birdzu

Neriešim také veci, ale minule bol otec frustrovaný, bo nevedel zložiť poličku, taxom mu vygúglil postup 8)
  41. 42
    Milgamman

8 ročné dievča
    imigračné oddelenie ministerstva zahraničných vecí SR

Ako nieco zvladnem, vymenit ziarovku aj vymalovat by som dokazala ale ostatne veci radsej necham niekomu, kto to vie a vyzna sa a tak nejak ocakavam, ze kazdy chlap je taky sikovny a zrucny a potom som prekvapena ked nahodou neni :D
    Aj teraz sme tri zeny na byte a vsetko sa nam kazi, zaluzie, stolicky, skrinky, svetla a nema to kto opravit, chyba chlapska ruka na byte :D