Fórum pridal Autistik, 30. 9. 2018 08:29 do kategórie Filozofovanie. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Čo si predstavujete pod pokorou?

0
Autistik

26 ročný muž

Samozrejme, že má k tomu viedlo fórum o najviac cenenej vlastnosti.
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Hoperpohroma

  tvári sa, že má -68 roky
  tulam sa

  budem zla, ale

  ludi, ktori nevedia ocenit svoje vlastnosti, nechaju si srat na hlavu len aby sa vyhli konfliktom a nechaju zo seba robit rohozky a ublizovat si preto, aby neublizovali inym.
 2. 2
  Nightrain

  31 ročný muž
  Levice

  Pokora je rešpekt a nerobenie zo seba niečo viac.
 3. 3
  Darkpassenger

  26 ročný muž
  Peklo v tvojej hlave

  @hoperpohroma aj tak budem radšej rohozka ale smeti z nej sypem na ľudí ktorí si do mňa utreli boty :)
 4. 4
  Hoperpohroma

  tvári sa, že má -68 roky
  tulam sa

  @darkpassenger nemyslim si ze pokorni ludia sypu metaforicke smeti na druhych ludi :D
 5. 5
  Darkpassenger

  26 ročný muž
  Peklo v tvojej hlave

  @hoperpohroma ale ja som pokorný ale vieš ono pokora neznamená že mi niekto bude skákať po hlave a ja sa budem tváriť že áno skákaj ďalej :D
 6. 6
  Hoperpohroma

  tvári sa, že má -68 roky
  tulam sa

  @darkpassenger a ja som myslela ze prave to
 7. 7
  Sugy1

  25 ročný muž
  Paradise circus

  @hoperpohroma chápes to zle, pointa pokory je zostať s nohami na zemi aj keď sa ti darí a vždy pamätať na svoju nedokonalosť. Neznamená to že máš byť submisivna a nebranit sa keď ti je robené zle.
 8. 8
  Darkpassenger

  26 ročný muž
  Peklo v tvojej hlave

  @hoperpohroma pokora je to že ju využiješ respektíve využije ona teba keď máš pocit že to tak má byť...ale pokornost znamená že sklopis uši keď máš a nie že sklopis keď nemáš
 9. 9
  Riddler

  26 ročný muž
  Turiec

  Pokora je nemať obrovské ego, ktoré prevyšuje všetko ostatné v človeku, vrátane charakteru a empatie, a ktoré dáva človeku pocit, že si k ostatným môže dovoľovať, čo sa mu len zachce, že nemusí mať žiadne hranice, pretože on je ten veľký pán. Pokora je o pochopení toho, že sme iba zrnká piesku, ktoré sem vietor privial a jedného dňa aj odveje a my s tým nič neurobíme, musíme sa len podvoliť tomuto kolobehu. O pochopení, že človek nie je ten najmocnejší, že i ked za ten svoj cca 75- ročný život dokáže urobiť veľa, v porovnaní s vesmírom, prírodou či bohom je iba mravcom vo veľkom mravenisku. Pokora nás učí, že tí, čo sa vedia pre vyššie dobro ponížiť, budú duchovne povýšení.
 10. 10
  Karlotiskot

  34 ročný ujo
  I'll Be In The Garage

  Že si clovek pamata, ze byt v niecom dobry a byt dobry kokot sa nevylucuje.
 11. 11
  Hoperpohroma

  tvári sa, že má -68 roky
  tulam sa

  @sugy1 je mozne, ze to chapem zle, ale hadam nie som jedina, lebo toto mi pod definiciou pokory bolo vstepovane (resp. jej nedostatku v mojej osobe)
 12. 12
  Etelnair

  28 ročný muž
  ⊱ follow the white kitty ⊰

  @1 wtf
 13. 13
  Magick55

  26 ročný muž
  východ severo-južného západu

  Trumpa a jeho výrok:

  I think I am more humble than you can possibly imagine
 14. 14
  Obsession

  hrá sa, že má 2 roky
  Tam kde lisky davaju dobru noc

  To čo si sama na sebe neviem v “dokonalom “zmysle predstaviť že .. ale chcela by som
 15. 15
  Marcello1111

  30 ročný muž

  Je pravda, čo povedal Pán Ježiš: "...mýtnici a neviestky vás predídu do Božieho kráľovstva..." A pre ktorú vlastnosť? Pre pokoru. Veľkí hriešnici a veľkí svätci, to bývajú ľudia pokorní. Oni sa nepotrebujú pretvarovať pred druhými, akí sú oni čnostní. Sú preto tak blízko pri Bohu, lebo sa tak hnusne nenafukujú ako my ostatní. Oni sa neporovnávajú so susedom - som lepší ako on, ja chodím častejšie do kostola a na prijímanie, ja chodím na stretko, ona nechodí. Veľkí svätci a veľkí hriešnici toto nerobia. Porovnajú sa s Ježišom a povedia: "Pane, ešte vždy som malý."
 16. 17
  Vreskot000

  32 ročný muž

  @darkpassenger nie je to celkom pravda. dovolím si tvrdiť na základe biblickej analýzy, že pokora, má sa stať naším životným štýlom. počuješ dobre. marcello definoval pánove slová z evanjelia. mnoho ľudí nepoznajú seba samých, teda sa nevedia zadefinovať, a myslia si že ked su ticho, do nikoho nerýpu a nemajú posledné slovo sú pokorní. omyl :) vysveltím bližšie v článku
 17. 18
  Wistingher

  22 ročný chalan
  Bratislava

  Proste že si nenamýšľaš, nemáš obrovské sebavedomie a teda nerobíš veci, na ktoré nemáš, len si to neuvedomuješ. Že nie si sebecký a že dovolíš úspech a radosť iných a iným aj keď vieš, že ak by si chcel, by si bol tým úspešným ty.
 18. 19
  Surfrock89

  29 ročný muž

  uvedomovat si ze som smrtelnik :)
 19. 20
  Padlyanjel

  24 ročné dievča
  z Xibalby

  @riddler velmi pekne napisane (thumbs)


  Pokora je absencia ega.
  Nie ako si kazdy mysli, ze pokorny je ten tam ťuťmak v rohu co sa krci a kazdy nanho zvysoka serie. To nie je pokora. Pokorny je clovek co ide svojou cestou vzpriamene ale nediva sa hore, neni pysny a nediva sa ani dole, je si vedomy svojich dobrych aj zlych stranok. Diva sa vpred. Pokorny je ten, co pozna sam.seba a vie pochopit druhych. Neponizuje ani nevyvysuje seba ani nikoho a nic ine.
 20. 21
  Pravnik

  33 ročný muž

  verď si nájde definíciu v slovenských slovníkoch, je to duševný stav spočívajúci v uvedomovaní si svojich nedostatkov, v rešpekte pred autoritou, poníženosť
 21. 22
  Majmarad

  35 ročný ujo

  Pokora je mýtus, presne tak ako charakter :D
 22. 23
  Antifunebracka

  30 ročný muž
  sefcovic birdzu

  1 :D
 23. 24
  Mariquittka

  25 ročná žena
  sôvä birdzu, Kežmarok

  nepreceňovať sa, priznať si chyby a uvedomiť si, že ak aj ja som bol/a niekedy v sračkách, kto ma z nich vytiahol, nerobiť veci, ktoré neznášam, keď robia druhí
 24. 25
  Dannyd14

  23 ročný chalan

  Vzdy si stat za svojim, ale zaroven si dokazat uznat aj svoje nedostatky, resp. nenechat sa ponizovat ostatnymi, ale ani sa nepovysovat nad ostatnymi.
 25. 26
  Lawr

  18 ročné dievča

  Nesutazit a neporovnavat sa, o koľko som insia lebo, každý je jedinečný a nikdy neviem dosť na to, aby som odsúdila. Proste prijať ostatných tak ako sú bez arogancie, predsudkov a kritiky. Môžem im pomôcť, ale keď to nedokážem, výčitka by nebola spravodlivá, ak sa mi niečo nepáči. Radšej rovno nechať tak.