Fórum pridal Kikusskaaaa, 22. 4. 2019 12:11 do kategórie Čo ma nasralo. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Čo so školstvom?

0
Kikusskaaaa

18 ročné dievča

Učitelia už dlho upozorňujú na problémy v Slovenských školách. Svoju nespokojnosť nedávno vyjadrili čiernou farbou oblečenia či plagátmi. V proteste išlo o to aby sa upozornilo na nízke platy a biedu vzdelávacieho systému.
Odozva

Názory k téme

 1. 1
  Hoperpohroma

  tvári sa, že má -67 roky
  tulam sa

  no prvy krok je hadam nerozkradat vsetko, co danovnici odvedu do statnej pokladne.
 2. 2
  Nightrain

  32 ročný muž
  Levice

  Nechápem prečo chcú byť učiteľmi, keď sú nespokojní s platmi.
 3. 3
  Kikusskaaaa

  18 ročné dievča

  Protestovalo sa aj v Čechách a v Poľsku prebiehal ostrý štrajk. Čo si myslíte o školstve, učiteľoch a celom proteste?
 4. 4
  Kikusskaaaa

  18 ročné dievča

  @hoperpohroma To máš pravdu :-D hovorí sa, že sa kradne všade, ibaže keď sa v nejakej ,,lepšej" krajine vykradne 30% a 70% sa dá tam, kam sa má dať, tak to vyzerá úplne inak.. ako napr na takom Slovensku, kde sa vykradne 70% a 30% ostane na to kde to potrebujeme :-/
 5. 5
  Teal

  hrá sa, že má 2 roky
  >/vιℓℓαιn_

  Ja nechápem, prečo sa vždy riešia iba platy učiteľov. Ostatné profesie majú vysoké platy?
 6. 6
  Kikusskaaaa

  18 ročné dievča

  @nightrain to je tiež pravda :-D ale myslím si aj to, že keby učitelom nechcel byť nikto, tak by žiakov a študentov nemal kto učiť, čiže viniť treba radšej tú vládu, ktorá nám to tu drží v rozosranom stave, a nie učiteľov, ktorí len poukazujú na nejaký problém
 7. 7
  Kikusskaaaa

  18 ročné dievča

  @teal veď to, že nemajú :-( ale za to tí čo sú pri moci majú vysoký plat až až
 8. 8
  Kakofonicka

  29 ročná žena

  no neviem, ci si zasluzia vyssie platy, az taku dobru pracu neodvadzuju, ked si napisala “v slovenskych skolach” s velkym S.

  @nightrain lebo niektore baby nemaju mozgovu kapacitu na inu skolu ako pedagogicku a nechcu robit upratovacky :D cest vynimkam (ja osobne poznam ale iba jednu), co to isli studovat, lebo to fakt chceli robit .. ale tu som zasa nikdy nepocula povedat pol slova na plat :)
 9. 9
  Feelagain

  22 ročné dievča
  based in Brno

  ono je to trocha zacarovany kruh, lebo v aktualnej situacii v skolstve, ucitela nikto nechce robit, lebo platy a lebo na tych skolach je to masaker aj co sa tyka vedenia, papierov, a pod.

  To ma za nasledok ze pedagogicke fakulty prijimaju kazdeho a potom zrazu ti ucitelia aj tak vyzeraju
 10. 10
  Kikusskaaaa

  18 ročné dievča

  @kakofonicka som sa pomýlila no, pôvodne som chcela písať o školách na Slovensku preto veľké S :-D ale hej máš pravdu.. veľa ľudí robí učiteľa, lebo na nič iné nemajú, ale zas tak je to s mnohými povolaniami, a to neznamená že nemajú právo na lepšie podmienky, no nechcem hovoriť za druhých, veľa učiteľov učí dobrovolne a robia svoju prácu dobre.. je to ťažká téma no :-/
 11. 11
  Kikusskaaaa

  18 ročné dievča

  @feelagain veľká pravdaa! @kakofonicka takže tu máme odpovede :-D
 12. 12
  Majmarad

  36 ročný ujo

  prvého by som vyhodil Richtera a následne by išla ministerka školstva. Celé zle ten systém školstva
 13. 13
  Majky538

  25 ročný muž

  pokial by sa zaviedol nejaky system a nie pridat kazdemu aj takym, ktory vedia menej ako studenti :(
 14. 15
  Kikusskaaaa

  18 ročné dievča

  @majky538 máš pravdu, ale ako dokážeme kto naozaj učí a kto nie? :-/
 15. 16
  Kikusskaaaa

  18 ročné dievča

  @majmarad prečo?
 16. 17
  Skvrnka

  22 ročné dievča
  parkovisko za Viedňou

  Samozrejme, že aj ostatné platy sú na zaplakanie. Súhlasím s vyššie uvedenými vecami, že by sa mali sprísniť podmienky prijímačiek na pedagogických fakultách a skvalitniť vyúčba budúcich učiteľov.

  Ale minimálne školstvo je najsilnejší prostriedok reformy myslenia a zmeny spoločnosti - učitelia sú vzor (teda jeden z najhlavnejších činiteľov formovania osobnosti človeka (medzi ďalšie patrí rodina, do ktorej sa nedá ako činiteľa zasahovať a a potom spoločnosť, tá sa tiež nedá lusknutím prsta zmeniť), podieľajú sa na vzdelávaní a výchove ľudí a to, čo za ľudí máme v štáte a akým spôsobom myslia a žijú. Veľa sa premieľa, že za všetko môže politika, ale nebudeme si klamať, je to vizitkou ľudí - to, že si takých ľudí zvolili tiež o niečom svedčí (minimálne o ich zmýšľaní). To, že tak ľudia zmýšľajú samozrejme nie je ich chyba, ale na otázku, čo ich viedlo k tomuto rozhodnutiu by sa dalo odpovedať, že jedna z tých vecí je AJ (ale nielen) nekvalitné a slabé vzdelanie.

  Ako... veľmi ťažko sa na Slovensku hľadá bod, kde začať s celkovou nápravou, ale motivovať učiteľov a zlepšiť školstvo je minimálne spôsob ako znižovať pojeby v budúcnosti.
 17. 18
  Limitles

  7 ročný chlapec

  mali sa lepšie učiť
 18. 19
  Majmarad

  36 ročný ujo

  @kikusskaaaa nejde ani tak o mzdy, ale o systém akým sa vyučuje. A to tých ostatných viem prečo by som vyhodil. Určite minister výstavby a soc, vecí a rodiny by išli tiež.
 19. 20
  Kikusskaaaa

  18 ročné dievča

  @majmarad súhlasím s tebou, len som chcela vedieť tvoj dôvod prečo by si ich vyhodil :-D
 20. 21
  Ryu4

  25 ročný muž

  @kakofonicka 1. To, že ľudia robia pravopisné chyby, je automaticky chyba učiteľov lebo... ?
  2. Na mojom odbore na pedagogickej vyletelo v prvom ročníku tak 60% ľudí, postupne aj ďalší. Myslím, že som celkom dobrý študent, na gympli som mal každoročne priemer 1,00 a bol som úspešný na olympiádach, a to štúdium mi napriek tomu dáva poriadne zabrať. Problém je hlavne v tom, že keď má človek dvojodbor (väčšina študentov), tak sa od teba očakáva, že sa budeš veľmi dobre orientovať v obidvoch odboroch a zároveň v pedagogike (nášmu ročníku len tak strojnásobili počet otázok na štátniciach z pedagogiky). Neviem, ako je to na iných pedagogických fakultách, ale možno by bolo dobré nerobiť krátkozraké generalizácie (nemajú mozgovú kapacitu, upratovačky a pod.).
 21. 22
  Majmarad

  36 ročný ujo

  @kikusskaaaa to by bolo nadlho :) Ani by mi nestačilo to miesto, ktoré tu je :D
 22. 23
  Gramofón

  16 ročný chalan
  Niekde na Slovensku

  V minulosti ( za socializmu ) boli učitelia vzorom.V dnešnej dobe to majú ťažké.Žiaci ( aspoň väčšina ) ich nerešpektujú,nie sú pre nich autorita,čo je dosť smutné,no tu skôr zlyhala výchova.Celkovo byť učiteľ je obrovská zodpovednosť,dávať pozor na deti a špeciálne v materských školách.Na Slovensku sú učitelia platovo skutočne poddimenzovaní,v západnej Európe by za svoju prácu dostali určite viac,no celkovo sú v našej krajine nízke platy,preto nie je emigrácia našich občanov ničím výnimočným.Aj to štúdium nie je jednoduché,je tam toho strášne veľa.Som rád,že mám a mal som celkom milých a dobrých učiteľov,nikdy som nemal so žiadnym učiteľom nejaké konflikty,čo mi povedali,to som urobil.No je mi ľúto,že dnes ako som písal,nemajú úctu od žiakov,možno je mi ľúto aj to,že si nemôžu dovoľovať veci ako počas socializmu.Pre dnešné deti je poznámka bezvýznamná rovnako ako aj pokarhanie.Robia si čo chcú,no ako som písal,zlyháva výchova.Dnešné matky dajú deťom do ruky mobil/tablet a nech majú hlavne pokoj...Ešte,že som vyrastal v pomerne normálnej dobe bez smartfónov a počítačov.
 23. 24
  Gramofón

  16 ročný chalan
  Niekde na Slovensku

  @gramofon (za socializmu som nežil,len z počutia/filmov)
 24. 25
  Kakofonicka

  29 ročná žena

  @ryu4 ved som napisala, ze cest vynimkam, moja spoluziacka z gymka sice bola taky priemer, ale ona isla na pedagogiku, lebo to proste chcela robit. ale napriklad teraz som zistila, ze na druhej zakladke uci baba, ktora teda ma v hlave vymetene riadne (nie je to len moj nazor, to mi povedali vsetci ludia, co ju stretli a viedli s nou dlhsi rozhovor) a celkovo aj u nas v rocniku su pedagogicku davali povacsine vsetci iba ako zachrannu skolu, keby im nevyslo to, co chcu studovat. osobne si myslim, ze zalezi aj od toho, aky mas dvojodber a ofc aj od fakulty, moja spoluziacka mala sjl+dejepis a uplne spoko bez problemov. ale napriklad beriem, ze ked ma niekto napriklad cudzi jazyk, tak to je dost narocne, co som mala moznost pocut od viacerych ludi.
 25. 26
  Wistingher

  23 ročný chalan
  Bratislava

  Však je tu socialisticky system vzdelavania. Človek sa učí to čo absolutne nepotrebuje iba preto, že každý je lenivý vytvoriť efektívne osnovy. A iba preberá z minulosti. Minister školstva je na smiech. Žiadny minister nerieši a nestará sa o svoj rezort, všetko ho prekvapí a médiá vedia viac ako on. On by mal mať predsa informácie z prvej ruky, a skôr ako nejaké médiá. ...Tu však len vyžierajú platy a nič nerobia.
 26. 27
  Cltr0n

  27 ročný muž
  Oravská divočina/Pažravá pri Zvolene

  @kakofonicka a prečo to mali iba ako poistku? Aha ... asi to bude tým že táto profesia je neatraktívna a nieje to len plate.
  Na margo toho že zoberú každého: to je pravda, na začiatku som mal 11 spolužiakov ...a teraz sú už iba traja :)
  A čo je učiteľov po tom aké platy majú ostatní?
 27. 28
  Kakofonicka

  29 ročná žena

  @cltr0n proste preto, lebo vedeli, ze ich tam zoberu a nebudu musiet rok stravit na urade prace, ja som ako poistku mala napriklad veterinu :D ostatni si davali pedagogicku a ekonomiu a ti, co chceli ist na medicinu zase bio-chem na STU :D realne tam chceli ist dve spoluziacky - jedna taky priemer, jedna hrozne hlupa (ale dobre srdce ma, no), dostali sa obe, obe aj skoncili, ale ta druha ani v zivote neucila, radsej isla robit predavacku.

  akoze takto, mne bolo tiez X-krat navrhnute, nech si spravim ucitelske minimum, ale ja by som na tie deti nervy nemala. takze sa uprimne cudujem ludom, ktori to idu studovat len preto, aby nieco mali, lebo no.. akoze fakt to nie je tak dobre zaplatene, aby som tam chodila aj ked ma to nebavi.
 28. 29
  Vreskot000

  33 ročný muž

  @nightrain lebo nic insie nevedia v zivote robit a nevedia krizom prelozit slamu cez slamu a robota im smrdi preto