Fórum pridal Feelagain, 10. 11. 2020 10:48 do kategórie Závislosti. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

čo ste sa nikdy nenaučili, respektíve naučili ste sa to pomerne neskoro?

0
Feelagain

23 ročné dievča
based in Brno

napríklad ja som sa nikdy nenaučila znelé a neznelé spoluhlásky, vôbec nerozumiem kedy sa používajú, napriek tomu som mala zo slovenčiny jednotky. A aj pravú/ľavú ruku som sa naučila rozoznať pomerne neskoro, v 12tich, podľa reznej rany na pravej ruke.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Kerrang

28 ročný muž

Spomínam si, že dlho som si v detstve nevedel šnúrovať šnúrky ...až pomerne neskoro asi v 10 rokoch som sa to naučil a neviem ani prečo mi to nešlo, vôbec
  2. 2
    Annyejnji

22 ročné dievča

ja sa totalne nevyznam v alkohole, ani kave
    a topanky viem viazat len detskym stylom, ktory pouzivam dodnes
  3. 3
    Annyejnji

22 ročné dievča

a aj hodinky som sa naučila celkom neskoro..
  4. 4
    Warble

22 ročné dievča

- tie znele a neznele spoluhlasky detto, ale nemam pocit , ze by som to niekedy v zivote potrebovala
    - z geografie celkovo, ale najma Afriky som pomerne duta
    - pouzivat spravne cleny v nemcine, celkovo sa v nej vyjadrujem ako hotentot
    - konstrukciu v autoskole som vedela na ten ucel tak povrchovo, inak keby sa mi nieco stane s autom tak netusim, co robit :D (okrem volania otcovi / do servisu)
    - kotrmelec dozadu taky pekny rovny :D
    ak mi este nieco napadne tak dopisem, super forum!
  5. 5
    Patrixo

33 ročný muž
    Uz nie som bezdomovec :)

ze zakladom uspechu je neuspech
  6. 6
    Lenuska175

hrá sa, že má 1 rok
    knižnica

- znele neznele tiez neviem stale
    - vsetko advanced z matematiky neviem doteraz :D
    - stale si neviem zaviazat snurky takou metodou ze jedou sluckou obmotat druhu, robim to tak lamersky ze z kazdej snurky urobim slucku a tie spolu zaviazem
  7. 7
    Mielikki

hrá sa, že má 1 rok
    Pani lesa

s pravou/ľavou stranou a hodinkami mávam doteraz problém
    viem to, pochopiteľne, ale trvá mi to

šnúru a podobné veci doteraz neviem
    a tak skoro ani nebudem, lebo hneď, ako som mala deň, že som mala väčší pokrok, tak som si ho pokazila tým, že som si natiahla stehno a teraz s tým ešte dlho nebudem môcť nič výraznejšie robiť :D

inak je veľmi veľa vecí, čo neviem, ale keďže sú to veci, čo nepotrebujem vedieť, je mi to jedno
    ak niečo potrebujem vedieť, spravidla sa to viem naučiť
    (minule som menila zámok na záchodových dverách, čomu predchádzalo to, že starý nefungoval, tak som ho vybrala, rozobrala, zistila, čo je s ním zle a jednoduchšie je namontovať nový. Čo síce celé bola dosť jednoduchá procedúra, ale viem, že veľa ľudí by sa do toho len tak nepustilo)
  8. 8
    Ladydoga

hrá sa, že má 0 rokov
    Prašivá diera

Fuu, no... Je vela dospeláckych vecí, čo ako dospelá vôbec neovládam, napr. minule sme boli s mamou v banke a niečo sme riešili ohladom mňa a celý čas hovorila iba mama a potom sa teta oproti spýtala, či je mama môj poručník (hehe) to som sa len začala smiať a vysvetlovať, že ja tomu len nerozumiem a preto nič nehovorím (hehe) ale trapas no (hehe)
  9. 9
    Milgamman

8 ročné dievča
    koronakrízový štáb ministerstva zdravotníctva SR

Tiez tie znele, neznele neviem. Snurky som tiez dlho nevedela zaviazat, asi az v druhej, tretej triede. Na rucickovych hodinkach som sa naucila az ked sme to preberali na anglictine, cize v nejakej piatej, siestej triede.
    Neviem sa lyzovat, ani snoubordovat. A hrat na gitare by som velmi chcela vediet.
    A celkovo, geografia, matematika, je tak vela veci co som zo skoly pozabudala ;( Ale mozno je to normalne, ze co clovek nepouziva, zabudne. A hlavne ked som sa to vsetko len nabiflila kvoli znamkam ale ne zapamatala som si :( Ale keby som mala decko tak toto by bola jedna z veci co by ma bavila, ucila by som sa s nim a vsetko si zopakovala (rofl)
  10. 10
    Sidious

23 ročný chalan

Neviem plávať, korčulovať sa a šoférovať.
  11. 11
    Mobscene_69

27 ročná žena
    Smultronställe

Totálne nechápem matiku, nevyznám sa ani len vo svojej výplatnej páske a nemám vodičák :D
  12. 12
    Ucitelka

44 ročný ujo

Napríklad vôbec neviem grécke písmená. Viem iba alfa, beta, gama, delta potom dlho nič a na konci viem, že je omega.

Rovnako som sa nikdy nenaučila stupnicu tvrdosti minerálov, iba viem, že posledný je diamant.
  13. 13
    Narazuvzdornaa

26 ročná žena
    bridge troll

Tiez si neviem zaviazat snurky inak ako na maslicku, a neviem soferovat, korculovat a lyzovat
  14. 14
    Ladydoga

hrá sa, že má 0 rokov
    Prašivá diera

@ucitelka ja viem celú grécku abecedu naspamäť, som sa ju naučila, keď som bola malá a nudila som sa (hehe) (:
  15. 15
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    neexistuje

Neviem, z veci co tu boli spomenute jedine, co som zabudla su znele a neznele spoluhlasky, lebo je to vec ktoru som nepotrebovala od maturity. Inak asi viem vsetko, co by mal schopny dospely clovek vediet, idk, zakladnu sportovu vychovu som mala velmi dobru kedze obaja rodicia su jocks lvl 10000 viem vyborne plavat, viem lyzovat, snowboardovat, korculovat, bicyklovat a vsetky tieto veci co sa v detstve ucia :D rovnako som bola naucena vsetko co potrebujem pre samostatny zivot.
    Mozno s vrtackou by som chcela vediet robit, ale verim, ze keby sa do toho pustim tak sa to naucim :D
    Jedine s cim som mala do dospelosti problem bolo vytvaranie a udrziavanie dlhotrvajucich zdravych kamaratstiev a to uz tiez celkom zvladam takze yay, som skvela :D
  16. 16
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    neexistuje

Inac ked som bola mala tak nasi povazovali za hroznu tragediu ze som sa naucila lyzovat az!!! V piatich rokoch :D
  17. 17
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok
    neexistuje

A chcela by som vediet po nemecky :(
  18. 18
    Foxhound

tvári sa, že má 3 roky
    Neosolium

Dosť neskoro som si robil vodičák, keď som mal 28 (?) (hehe) aj intímny život som začal viesť pomerne neskoro... od roku 2011 (bird) (letim)
  19. 19
    Fury

23 ročný chalan
    Melmak

Korčuľovať.
  20. 20
    Dreyjir

hrá sa, že má 1 rok
    [smutná]

ešte som sa nenaučila nič
  21. 21
    Hel14

31 ročná žena
    SENEC

Neviem rímske čísla, viem tie základné a hotovo. A neviem poriadne pískať :D

A ako grécku abecedu tiež neovládam (?)
  22. 22
    Vladqog

28 ročný muž
    kde je tvoj poklad, tam bude aj tvoje srdce

nikdy som sa nenaucil varit ryzu..... neviem dobre spravit ani tu vo varnych sackoch. A to varim velmi dobre...
  23. 23
    Void

hrá sa, že má 1 rok

Sebadisciplínu a sebalásku
  24. 24
    Void

hrá sa, že má 1 rok

A z vecí ktoré by som reálne využil nemčina, ktorú som mal 5 rokov na škole a neviem zložiť ani jednoduchú vetu, azbuka ktorú vždy zabudnem tak rýchlo ako sa ju naučím a no, plávanie :D
  25. 25
    Riddiculus

8 ročné dievča
    *1238

Neviem malú násobilku. Ani počítať jednoduché veci. Neviem dokonale používať čiarky, čo ma veľmi hnevá. Neviem používať a/an/the, o nemčine sa ani nevyjadrujem radšej. Takisto mi veľmi dlho trvá, kým zistím, koľko je hodín na analógových hodinách, šnúrky si zaväzujem tiež ako tu písali. A hej no, sebavedomie...
  26. 26
    Misfit44

16 ročný chalan

plavat
  27. 27
    Velagranka

24 ročné dievča
    8mo

dokazem rozoznat tak desat druhov stromov (ak neratame ovocne, ktore vacsinou poskytuju indiciu), zvysne vobec
  28. 28
    Bebekex

27 ročná žena

lyzovat neviem vobec
    cleny v nemcine ani nemusim spominat,lebo sak ved mam level tak A2 :D
    podla mna nai soferovat neviem dobre..akoze naucila som sa to,vodicak mam,aj som dlho potom jazdula na vacsich autach,ale uz som to zabudla
    jaj a paradoxne som hrozna v rokoch a napriek tomu msm maturitu z dejepisu :D
  29. 29
    Lenuska175

hrá sa, že má 1 rok
    knižnica

@riddiculus @narazuvzdornaa @annyejnji

viete aj nejako odvovodnit, preco ste sa tie snurky nenaucili? :D

u mna to bolo tak, ze mi raz mamina povedala ze nepojdem von, kym si ich nezaviazem sama - tak som si ich zaviazala touto metodou na maslicku a odvtedy som proste uz nikdy nemala pocit ze by som sa to mala nejako preucat, lebo vsak naco ked aj ta moja metoda funguje :D ked mi to potom niekto neskor vytkol tak som to aj skusala zaviazat normalne, ale neslo mi to hned tak som sa na to vykaslala (pricom viem urobit ine manualne komplikovane veci s bavlnkami a kravinami :D )
  30. 30
    Torpedo08

29 ročný muž
    K0K0T0V0

Ja nevim nic ani vediet nebudem nikdy :D
  31. 31
    Alex458

23 ročné dievča

Neviem viazať šnurky inak ako na dve mašličky :D znele neznele neviem doteraz, vodičák mam 4 roky a neviem parkovať preto mam parkovacieho asistenta :D z matiky neviem vôbec nič. Inak sa snažím byť taký den človek "do koča aj do voza" len to niekedy trvá :D
  32. 32
    Dwarvax

33 ročný muž
    100vezata

znele a neznele spoluhlasky ani neviem co su. :D maturitu mam davno za sebou a odvtedy som to nepotreboval. mozno ani na tej maturite. :D zimne sporty su bohuzial stale mimo mna. aj ked lyze alebo snowboard by som sa rad naucil. a je toho viac, co neviem. ale myslim, ze keby sa do toho pustim, tak sa naucim, co budem potrebovat.
  33. 33
    Skvrnka

23 ročné dievča
    parkovisko za Viedňou

Dva roky som raz do týždňa chodila povinne na ľadové korčuľovanie. Doteraz na nich neviem poriadne ani stáť, nie to ešte ísť.

Nominatív plurálu vždy píšem najprv tvrdé y, aj keď viem, že má byť mäkké a tú teóriu okolo, ale nikdy na to nemyslím/nemám to zautomatizované, keď píšem samotné slovo, musím sa vždy opraviť. Kebyže je to doplňovačka, tak som v poho.

A doteraz sa do nepríčetna vytočím ak niekto uviaže sáčok s rožkami na tuhý uzlík, nemám nechty, nervy, nič. Miesto rozuzlenia trhám. Možno by aj bol na to nejaký skill ako to jednoducho odtoto, ale nemám chuť sa s tým srať :D
  34. 34
    Šajžouško

40 ročný ujo

''r'' :)
  35. 35
    Ladydoga

hrá sa, že má 0 rokov
    Prašivá diera

Noo a doteraz neviem povedať R (?)
  36. 36
    R0cketqueen

18 ročné dievča

Pískať asi až v 13tke a dodnes mi robia problém rucickove hodiny :/
  37. 37
    Autistik

27 ročný muž

Nikdy som sa neucil hajlovat a ani pochodovat v uniforme a snad ani nebudem treba.
  38. 38
    Mariquittka

27 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

Lyžovať, bicyklovať, kotrmelce, vypisovanie tlačív, zapnúť rúru :)
  39. 39
    Gumeny

24 ročný chalan
    Aktuálne BA

Ja napríklad neviem poriadne piť z fľaše... iba tak, že z nej vysávam vzduch, teda sa sťahuje, čo pochopiteľne nefunguje pri sklenenej fľaši :D
  40. 40
    Limitles

8 ročný chlapec

@dreyjir ani tankovat?xixi
  41. 41
    Ellyie

tvári sa, že má 3 roky

Zapáliť zápalky. :D
  42. 42
    Thunderstorm

13 ročné dievča
    devil's little sister

ja som si myslela, že som jediný dement, ktorý si nevie v dospelosti zaviazať šnúrky, ďakujem, birdz (:
    a neviem šoférovať, ale mám v pláne sa to naučiť.
    a nemám moc social skills, lebo som odľud. a aj keď som sa za tých dlho-veľa rokov, čo žijem v ľudskej spoločnosti veľa naučila pozorovaním, nepríde mi tá energia a čas, ktorý treba do vzťahov investovať dosť rewarding. proste mi ľudia nestoja ani za snahu :D
  43. 43
    Alexandrika

hrá sa, že má 2 roky

neviem lyžovať a neviem tak nahlas zapískať:( a veľmi by som sa chcela naučiť šiť na šijacom stroji, to tiež zatiaľ neviem:)
  44. 44
    Riddiculus

8 ročné dievča
    *1238

@lenuska175 Tiež som nemala potrebu. Keď sa mi niekto smial, jak si ich viažem, tak som sa to ani nemala prečo preúčať. Vlastne načo by mi bolo sa učiť niečo, a potom to robiť inou metódou len z dôvodu, že to tak robí väčšina a je to „dospelácke“? Inak doteraz keď si kúpim tenisky, tak im musím prevliekať šnúrky, lebo sú opačne a ja ich neviem efektívne zaviazať.
  45. 45
    Annyejnji

22 ročné dievča

@Lenuska175 mna kao dieta naučili tento sposob uz odmalička :D a mne sa pačil :D je to easy a funguje to,tak som nechapala, načo sa učiť iný, ktorý mi prišiel menej esteticky :D
  46. 46
    Pubertslatinocelny

34 ročný ujo
    zvláštne ticho vzniklo

bicyklovat som sa naucil, ked uz vacsina mojich rovesnikov vedela
  47. 47
    Aventine

9 ročné dievča
    V ✝emnu spanilém

-ľavá/pravá - musím sa pozrieť na ruky, automaticky neviem
    -bicyklovanie (iba tak priposrato)
    -lyžovanie (3/4 lyžiarskeho som strávila na somárskom kopci, až posledné dni som sa odvážila na poriadny, a odvtedy som na lyžiach nestála)
    -A/the v angličtine viem len teoreticky
    -šnúrky som síce dala nejako už v tej škôlke, ale akékoľvek uzly mi robia problém, na koňoch toten uzol čo sa viaže kôň som strašne dlho nevedela urobiť a už ani zas neviem
  48. 48
    Sidious

23 ročný chalan

Neviem piť z plechovky.
  49. 49
    Devanelemen

19 ročný chalan
    Nuladimenzionálny priestor

Žiť.
  50. 50
    Miaja

27 ročná žena
    Over the rainbow

Veeeľmi dlho som nechápala princíp maľovaných krížoviek. Teraz to už chápem, ale nerobievam ich. No fakt je to len pár rokov čo mi konečne doplo ako sa to robí (nerd)
  51. 51
    Gothicpoethic

27 ročná žena
    Partizánske

Exaktne veci, pri ktorých treba zastaviť a trochu sa zamyslieť. To je číre zlo pre mňa. Všeobecný prehľad mám celkom dobrý, ale čo sa logiky týka, tromfne ma prakticky ktokoľvek. Hádzať halušky som sa naučila pred mesiacom, v 27 rokoch, variť som začala pred 3 rokmi... Parkovanie pozdĺžne... To je môj krypronit. :D
  52. 52
    Ludusinqa95

25 ročná žena
    Tam, kde končí realita dneška

Dodnes mám problém ktorá ruka je pravá a ktorá ľavá lebo sa ma to snažili naucit štýlom “v ktorej ruke držíš lyžicu/pero”... no a ja expert (narodená ako pravačka) som si v polovici 1.ročníka ZŠ zlomila pravú ruku a teda som sa preučila na ľavú a už mi to tak ostalo... píšem oboma, jem tiež oboma, lyžicu si prehadzujem ako mi príde, nôž držím zasadne v ľavej ale kopem pravou.,,. Čiže nemám tzv, “dominantnú stranu” čiže neviem ktorá je práva a ktorá ľavá