Fórum pridal Annyejnji, 5. 6. 2020 17:54 do kategórie Vysoké školy. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

čo študujete/študovali ste?

0
Annyejnji

22 ročné dievča

A ste si tým spokojní, alebo to boli premárnené roky? :D
(hej, bola tu tá anketa, ale roky dozadu, to sa už pomenilo) :D
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Mousisitka

25 ročná žena

Nejaká chémia (Zabudla som presne čo, nedopadlo to :D)
    Molekulárna biológia a biotechnologie (hotovo)
    Rastlinne biotechnologie (o týždeň doštudujem)
    Life Sciences and Molecular Medicine- Bio-omics (dalšie štyri roky :( )

a som spoko
  2. 2
    Warble

21 ročné dievča

studujem momentalne odbor chemia, medicinska chemia a chemicke materialy a som nadmieru spokojna, i ked je to relativne tazsie (co je ale koniec koncov pozitivum :) )
  3. 3
    Slackerbitch

39 ročná teta
    stratená v paralelnom vesmíre

Na ss animovanu tvorbu, lutujem mozno
    len to, ze som nerobila krajsie animacie a vykresy a flakala to :D
    Na vs psychologiu so zameranim na pracovnu a socialnu a som spoko :)
  4. 4
    Livre

20 ročné dievča

Psychológiu, nemôžem povedať, že som nespokojná ale očakávala som niečo úplne iné.
  5. 5
    Burn

28 ročná žena
    Praha

Medicinu. Keby som vedela, co to obnasa, uz by som si to nevybrala. Ale ked uz som to prezila, som za to rada.
  6. 6
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

Je to tu take velmi jednotvarne tak tomu este pridam :D
    bc. molekularna biologia a biochemia
    mgr. fyziologia zivocichov - zameranie neurobiologia
  7. 7
    Staphylococcus

hrá sa, že má 0 rokov
    neexistuje

A hej, nemenila by som ani jedno z toho, nikdy. Na bc som par krat zvazovala prestup, lebo chemia mi celkom nakopavala prdel, ale nakoniec som rada, ze som to vydrzala, velmi vela mi to dalo.
  8. 8
    Kerrang

27 ročný muž

Tak niečo mi to dalo, aj ma to bavilo až na pár predmetov, len jedno je len sa učiť a tá etapa mi už skončila ...najviac pociťujem nevýhodu - málo praxe ...proste hento čo som mal na škole mi v praxi nič nedalo, aj keď sa hovorí "duálne vzdelávanie" a neviem čo všetko už vymýšľajú, no slabota s tým ...to by trebalo komplet prerobiť celé školstvo, však o to ťažšie sa zamestnáva, lebo u pomaly každého zamestnávateľa je prax potrebná a požiadavky poväčšinou 3 aj 5 rokov niekde (?) ...tá prax asi nie je potom stále dostatočne účinná, však aj tu v ankete koľko ľudí robí iné, lebo nemá inú možnosť, a aj čo poznám kamarátov ...treba to nastaviť tak, aby potom bola skôr možnosť sa v odbore uplatniť, lebo pri takýchto podmienkach ťažko, keď ani nemáš známosti, ktoré by ťa posunuli tam kde chceš a plánuješ robiť ...školy takto len chŕlia študentov a je to k ničomu vo veľa prípadoch, aj kolegov som mal koľko inžinierov a magistrov a robili obyčajnú robotu ...je to na zamyslenie, ale aj smutné, že sa s tým nič nerobí
  9. 9
    Mariquittka

27 ročná žena
    Kráľovstvo Tatranského čaju, expressive writer

ekonomika a manažment, bavilo ma to, ale pracovné pozície boli väčšinou zamerané na účto, dane alebo predaj/presviedčanie, čo už by ma nebavilo, jedine ak tak HR, marketing, inovácie alebo učiť na VŠ a tak učím na VŠ, čo mi v rámci publikovania umožňuje sa napojiť na iné odbory, ktoré som potenciálne mohla vyštudovať a bavili by ma, hlavne niečo v oblasti zdravotníctva, psychológie a dizajnu
  10. 10
    Avantgarda

25 ročná žena

@kerrang ked vypluvaju takych absolventov, co si ani nevedia precitat otazku a na nu odpovedat, tak sa ani necudujem (?)
  11. 11
    Kerrang

27 ročný muž

@avantgarda Však ale odpovedal som, v tej prvej časti, stačí sa len lepšie pozrieť ;)
  12. 12
    Avantgarda

25 ročná žena

@kerrang čo študuješ/študoval si si nenapísal ;)
  13. 13
    Kerrang

27 ročný muž

Akurát som presne nešpecifikoval, ale tak poviem - Záhradníctvo konkrétne
  14. 15
    Feelagain

22 ročné dievča
    based in Brno

Medialne studia a zurnalistika
    Socialna antropologia

Som spoko, studium je zamerane dost na prax (zo zurnalistiky hlavne), ale som si vedoma toho, ze keby som popri skole nic nerobila, bolo by to tazke, takze popri tom sa snazim robit co najviac, nech mam skusenosti :)
  15. 16
    Ladydoga

tvári sa, že má -1 roky
    Prašivá diera

Školu života
  16. 17
    Feroborba

26 ročný muž
    Tanganika

@ladydoga nice
  17. 18
    Misfit44

15 ročný chalan

telekomunikacie/multimedia
    oblast ma zaujima, skola bola zla
  18. 19
    Notmehofejk

39 ročný ujo
    Fear no more, precious ladies!

informu, nedostudoval som, pracujem v odbore a som s nim viac-menej spoko, no studium boli premarnene roky :D uz pri nastupe na skolu som bol dost skepticky, lebo moj nazor na slovenske skolstvo nikdy nebol lichotivy. ale bol som mlady, blby a pocuval som ludi, co vraveli, ze bez titulu sa neda spravit kariera.

ale cojaviem, odhliadnuc od penazi, keby som mohol robit daco ine, tak robim. volajake remeslo, alebo daco okolo strojariny alebo proste nieco co je fyzicky technicke. IT nikdy nebolo mojim hlavnym hobby ani zaujimom, len sa to svojho casu javilo ako najlepsia karierna volba.
  19. 20
    Alex458

23 ročné dievča

Dva roky som študovala veterinu, boli to premárnené roky ale niečo mi do života dali, tak nelutujem. A teraz študujem učiteľstvo a zatial super.
  20. 21
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

@tralalibang zaujímalo by ma tým pádom, keď si takto skončila, že ako si si našla prácu, v akej oblasti alebo teda, ako sa ti tam darí? Väčšinou sú nejaké požiadavky od zamestnávateľa a keď študuješ jazyk, a nedáš to, tak niečo iné asi by si mala vedieť v nejakej oblasti kde ťa zoberú.
  21. 22
    Lawey

26 ročná žena
    Břno

rok a pol filologicko-arealove studdia - cize rustina...ale to som sa moc neučila noo :D
    A teraz končím aplikovanú a enviromentálnu geológiu, vyskumom som zameraná na hydrogeologiu a som mega šťastná :)
    fakt toto štúdium mi sadlo jak riť na šerbel, síce je to pre mna osť overkill (studujem to externe navyse) a bakalarku som preplakala (ale zasa aj to len preto ze mam uzasneho skolitela, ktory ma podnecoval ist viac a viac do hlbky a ta bakalarka má fakt nejaky outcome a má fakt potencial byt fakt dobra) ale náš geologický ústav je úžasný, vyučujúci úplne skvelý a ústretový a fakt odborníci... a je mi neskutočne lúto že som to nemohla študovať ddennou formou :D začať hned po strednej čiže by som už bola mgr a možno šla na doktorat a ucila :DDDDD ale zasa takto ako je to teraz som aspon dost multipotencionalna co sa profesnej palety tyka :D
  22. 23
    Quattroformaggi

25 ročná žena
    v jeho objatí

študovala som prekladateľstvo a tlmočníctvo v kombinácii anj a slj, nemôžem úplne povedať, že by to boli zabité roky, no keby som si mohla ešte raz vybrať, určite si zvolím iný odbor
  23. 24
    Zelinka

23 ročné dievča
    Košice

študujem farmáciu a som spokojná :)
  24. 25
    Erixa

22 ročné dievča
    Trnavská nemocnica

študujem externe ošetrovateľstvo a zatiaľ som spokojná (teda okrem skúškovho obdobia)... neviem si predstaviť inú profesiu, ktorú by som mohla robiť.
  25. 26
    Mkamka

27 ročná žena
    Hniezdo

Geodeziu. Povazujem to za premarenene roky, aj ked som si tam nasla najlepsie kamaratky. Ovela lepsie by bolo, keby som namiesto toho normalne pracovala, ale to by som vtedy psychicky nedavala. Zroven pocitujem urcite uspokojenie, ze som sa tam ucila aj nejake zaujimave veci, o ktore by som sa inak nezaujimala. Z ktorych vacsina je pre moj zivot uplne zbytocna. 0:)
    A cez letne prazdniny som 5 rokov brigadovala v odbore a uplne som tu firmu a kolegov zboznovala. To je dalsie pozitivum.

V konecnom dosledku mam ale pocit, ze tie roky sa dali vyuzit aj lepsie a len som sa tam schovavala pred realnym zivotom.
    (?)
  26. 27
    Danerine

22 ročné dievča

Ucitelstvo anglictiny a vytvarneho umenia a som celkom stastna :)
  27. 29
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

@mkamka to je zaujímavé... a prečo máš pocit, že si sa schovávala pred "reálnym životom" ? ... Bez vzdelania by si robila úplne niekde inde pravdepodobne. Ale možnosť zarábať od 19tky je samozrejme lákavá...
  28. 31
    Elmsi

12 ročné dievča

Sociálno právna kokotina :D
    Kynologia - nedokončená (úplne zbytočná škola)
  29. 32
    Papver

24 ročné dievča

Študujem tiež medicínu ale už by som si to tiež nevybrala. Asi by som si nevybrala už žiadnu školu. V tretiaku som mala taký breakdown (môj psychológ to nazval duchovní probuzení), že som myslela, že to už aj zabalím a pôjdem domov k rodičom. Nakoniec som to nejak dala s pomocou terapeuta, priateľa a rodiny a teraz som v piataku ale mám pred sebou ešte veľké skúšky a už sa mi fakt nechce toľko učiť a čítať to dokola. Dakedy mám pocit, že to aj tak nemá žiadny význam alebo zmysel, že vôbec nič na svete nemá taký zmysel aby som nad tým trávila toľko času, ktorý by som mohla využiť oveľa lepšie.
  30. 33
    Nataliya

25 ročná žena
    Depressionland

prekladatelstvo a tlmocnictvo v kombinacii AJ a NJ
    nelutujem, najskor by som nemenila mali sme aj prax pocas studia, tlmocili sme na roznych podujatiach, prekladali sem tam tiez, momentalne som mimo SK ale sem tam co to prelozim, to ma bavi, a robila som lektorku AJ a NJ a k tomu sa planuejm vratit, ked sa vratim domov
  31. 34
    Annyejnji

22 ročné dievča

@Papver @Burn teraz nemôžem, ale pripomínam si tu, že akonáhle budem mať trošku voľna, chcem s vami hovoriť!!! :D
  32. 35
    Waagbistritz69

26 ročný muž
    גאָלעס

ruštinu som nedoštudoval, ale aj som ju odvtedy využíval v robote pri tlmočení alebo výučbe základov slovenčiny
  33. 36
    Filipkoo

25 ročný muž
    Košice

Softvérové inžinierstvo a budem pokračovať na treťom stupni
  34. 37
    Papver

24 ročné dievča

Keď aj ja budem mať trochu voľna. :D
  35. 38
    Burn

28 ročná žena
    Praha

@annyejnji so mnou radsej nechci hovorit o medicine, uz teraz po 4 rokoch som dost vyhorena a nechcem posobit demotivujuco :D
  36. 39
    Michelleee

25 ročná žena

Ja tiez medicinu a uz nikdy v zivote by som sa na to nedala a 99% doktorov a medikov co poznam tvrdi to iste. :-/
  37. 40
    Rheiaa

22 ročné dievča

Tiež študujem medicínu a ďalšíkrát by som už nešla. Ale ma druhej strane si neviem predstaviť nič iné, čudné, no. :D
  38. 42
    Alexandrea

23 ročné dievča

učiteľstvo geografie v kombinácii s históriou :) ale napokon som to nedokončila, naložila som si viac predemetov ako som mohla zvládnuť, každý druhý deň skúška takže som vydržala 2 roky :/
  39. 44
    Arywian

20 ročné dievča
    Praha

nano a mikrotechnológie v chemickom inžinierstve, zatiaľ som veľmi spokojná, ale nie je to easy :D
  40. 45
    Patrixo

33 ročný muž
    Som bezdomovec

chemicke inzinierstvo
  41. 46
    Zuzki11

27 ročná žena
    gWZZ

Studovala som financie v čr a bolo to zbytočne ťažké, zbytočne vela testov, zo vsetkeho aj ustna, aj x zapoctov. Proste bolo to vydrete ale az prilis...
  42. 47
    Motovidlo323

31 ročný muž
    dedoles™ influencer birdzu

Masmédiá a som úplne spoko, spomalil som dospelosť 5 rokmi párty a aj sa tomu teraz venujem, čiže win :D
  43. 48
    Mkamka

27 ročná žena
    Hniezdo

@wistingher No ja robim nieco uplne ine, ako som vystudovala, ale zase keby som nemala technicku vysku, tak by som tam nerobila. Ale neviem, co by som robila s gymnaziom. Takze v mojom pripade mozno malo vacsi zmysel studovat vysku a potom robit za normalny plat ako zacat pracovat o 5 - 6 rokov skor za minimalku.
    A k tomu schovavani sa. Ked som mala 19, tak som sa strasne bala toho, ze skoncim v buducnosti ako bezdomovec, lebo si kvoli socialnej uzkosti nikdy nebudem schopna najst pracu. A chodenie do skoly je taky zabehnuty proces, zacnes ako dieta a potom automaticky pokracujes, lebo to poznas.
    Len potom skoncis skolu a uvedomis si, ze mas 24 rokov a nechapes z toho, ako si absolutne nevyuzil poslednych par rokov. A nemas ziadne peniaze.
    Neviem, ci to dava zmysel.
  44. 49
    Wistingher

23 ročný chalan
    Bratislava

@mkamka ako by si ich mala inak využiť. To je školstvo. Každý tak funguje. Dnes dokonca je najviac vysokoškolákov ako inokedy.
  45. 50
    Mkamka

27 ročná žena
    Hniezdo

@wistingher Nie kazdy to potom povazuje za strateny cas. Za mna by som si vybrala lahsiu skolu, kopa ludi popri studiu stiha robit zmysluplne veci alebo vystuduju naraz dva odbory.
  46. 51
    Aidenn

23 ročný chalan

@michelleee to sa obklopujes zaujimavymi ludmi, ze ti vychadzaju taketo cisla :) ja naopak poznam asi tak 80-90% spoluziakov, co by sa spolu so mnou na to bezproblemov dalo znova, ak by mali vratit cas :) ale mozno v piataku a siestaku zmenime nazor, aj ked tomu absolutne neverim :) bol to najlepsi mozny vyber a nic na tom nelutujem
  47. 52
    Michelleee

25 ročná žena

@aidenn uprimne ma tvoj komentar potesil a velmi ti to prajem aby ti to takto ostalo. (love)
  48. 53
    Mecuška23

23 ročné dievča
    Hlavne že sme zdraví

Študujem pozemné staviteľstvo. Odbor zaujimavy. Nemyslim si ze tie roky boli premenené. Ale 4 roky na bc je fakt dosť. Uvidime uplatnenie.
  49. 54
    Cltr0n

27 ročný muž
    Oravská divočina/Pažravá pri Zvolene

@alexandrea kde si to študovala? :)
  50. 55
    Lacobpp

37 ročný ujo

KURZY KRESLENIA A VÝTVARNÝCH TECHNÍK
    http://www.kamdomesta.sk/bratislava/kurzy-kreslenia-a-vytvarnych-technik

ARCHITEKTÚRA - DIZAJN – UMENIE
    http://www.kamdomesta.sk/bratislava/architektura-dizajn-umenie
  51. 56
    Alexandrea

23 ročné dievča

@cltr0n na UMB v Banskej Bystrici, v tretiaku som toho chcela mať čo najmenej takže som si naváľala dosď seminárov plus som jeden predmet prenáša z prváku a práve na tom som pohorela znova keďže nebolo kedy sa riadne do toho pozrieť, nevýhodou geo sú 2 týžňové terénne cvičenia po Slovensku vždy cez skúškové
  52. 57
    Cltr0n

27 ročný muž

@alexandrea tak to je sranda, aj ja som tam študoval :) A tiež ma skoro vyliali v druháku kvôli prenášanému predmetu :/

a terény nie sú žiadna nevýhoda! :D
  53. 58
    Alexandrea

23 ročné dievča

@cltr0n terény sú super a vyučujúci z geo to aj akceptovali tak nám dali termíny tak aby sme to zvládali ale na histórii najmä v druháku to bolo tak, že buď prídeš na skúšku alebo príď rok takže hoci boli o terénoch informovaný mali nám dať termíny navyše tak na to kašľali, jedem druhému sa chválili koľkých pustili ďalej takže to sa mi nepáčilo aj keď sa človek snažil, mal vštky odpovede na teste správne nakoniec zistil, že má len 5 bodov z 20 :D ale teraz mám dobrú prácu takže som aj rada a čo si ty študoval?
  54. 59
    Cltr0n

27 ročný muž

@alexandrea presne to iste čo ty... preto má to tak zaujíma :D
  55. 60
    Alexandrea

23 ročné dievča

@cltr0n a podarilo sa ti dobojovať?
  56. 61
    Cltr0n

27 ročný muž