Fórum pridal Kaiserchief1, 19. 2. 2019 17:39 do kategórie Život. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Čo urobíte keď vidíte, že na ulici niekoho mlátia?

0
Kaiserchief1

tvári sa, že má -1 roky

Boli ste už niekedy v situácii kedy niekoho na ulici mlátili a vy ste boli svedkom? Čo ste spravili? Alebo ako by ste v danej situácii reagovali ak by ste videli, že na ulici niekoho mlátia.
Odozva

Názory k téme

1. 1
    Riddler

26 ročný muž
    Turiec

Neviem, ťažko takto teoretizovať, ked som v takej situácii nebol, ale asi na nich najprv zakričal, že na nich volám políciu, a bud by zdrhli alebo pokračovali, tak v tom prípade by som sa asi snažil toho človeka nejako ochrániť, zastaviť ich, čo by pravdepodobne bola márna snaha a dostali by sme obaja. Ale aj dobrý úmysel sa ráta :D
  2. 2
    Darkpassenger

26 ročný muž
    Peklo v tvojej hlave

To čo robím zvyčajne v robote každý deň :D zavolám flojdom a ďalšie riešenie podľa situácie počtu ľudí je to dosť diskutabilné... každopádne by som sa nepozeral na to len tak a ak hej tak len v jednom prípade :D a nebudem to tu písať lebo spravíte zo mňa rasistu :D
  3. 3
    Magnet

24 ročný chalan

Pridám sa, asi majú pádny dôvod.
  4. 4
    Nespiacakraska

28 ročná žena
    Doma

Raz sme boli s otcom svedkami ako partia mladych kokotov kopala psika. Otec sa po nich rozbehol a ja som sa modlila k bohu nech nedokopu aj jeho. :S
    Inak v zasade zacnem vrieskat a volam 158. :S
  5. 5
    Skvrnka

21 ročné dievča
    parkovisko za Viedňou

Ziarlit.
  6. 7
    Staphylococcus

hrá sa, že má 1 rok

Som nevelka zena. Asi by som presla na opacnu stranu ulice a potichu zavolala policiu.
  7. 8
    Poppyseed

25 ročná žena

Pojdem zistit ci mlatia toho spravneho. Za svoje peniaze predsa nestrpim ziadne omyly.
  8. 10
    Obsession

hrá sa, že má 2 roky
    Tam kde lisky davaju dobru noc

Kričala by som o dušu a možno by som použila niečo svoju kabelku :s ( viem , ale to je prvé na čo si žena spomenie ) ak by to bol niekto blízky a známy

Zažila som takúto situáciu a veru hrdlo som si vykričala,bola to skupinová bitka nieco cez 10 chlapov po diskotéke sa do seba pustili, videla som ako chlap svoju ženskú smaril o zem len preto že ho bránila ( to sú nervy ) vtedy je človek schopny udrieť aj kamaráta :O

A ak by to bol cudzí šla by som čo najďalej ale volala políciu ...
    Myslím že sa nedá nazvať zbabelostou to ak človek “ubzikne “z nebezpečnej situácie , je to akýsi pud sebazáchovy
    Avšak takto je to len o polemizovani
    Lebo človek nikdy nevie ako sa zachová v určitých situáciách ak keď podobne v minulosti zažil
  9. 12
    Billyjoe

25 ročný muž
    Irithyll of the Boreal Valley

@magnet (: lol, tak ten bol dobrý, ale hej, argument je to fajn, ani v krčme nedostaneš po papuli bezdôvodne...

Ale teraz vážne, nebol som svedkom ničoho takého a úprimne, netuším akoby som reagoval.
  10. 13
    Lojzo_xxl

25 ročný muž

Keby 1 na 1 tak nie, ale dnes uz to ani nema uroven, ked bitka tak 10 na jedneho, len keby nejaky prepad, tak by som sa zapajal ale do takych poulicnych pred barmi urcite nie
  11. 14
    Majmarad

35 ročný ujo

Zažil som, nespravil som nič. Ad 1 som nemal mobil a za druhé dvaja bezkrkí debilkovia by ma s mojimi zdravotnými problémami poslali pod zem. Takže nie - nepomohol som. Bol som sebecký a neobetoval som svoj kurací život. Nebola to bitka a ani nikoho nemlátili, ale...
  12. 15
    Patrixo

31 ročný muž
    Militantný slniečkar

@riddler nesmies kricat ze zavolas policiu.. v tejto republike sa ludia najviac boja sorosa, imigrantov a slnieckarov.. musis: "prestante, lebo na vas zavolam Kisku!"
  13. 17
    Mobscene_69

25 ročná žena
    Smultronställe

určite by som sa do toho zaplietla a tiež dostala poriadne na hubu
  14. 18
    Trevor1994

77 ročný ujo

vytiahol by som ten revolver od Smith&Wesson co mam na fotke a hned by bud bitka prestala alebo by sa to zmenilo na prestrelku, zalezi v jakej krajine a jakej stvrti (hehe)
  15. 19
    Limitles

tvári sa, že má 6 rokov

zrazim ich autom nech si zapamataju ako v gta , chuligáni
  16. 20
    Dannyd14

23 ročný chalan

Zalezi od situacie, kolko ich je, o akych ludi by islo, ci hromotlci, co si potrebuju vyventilovat nervy bitim druhych alebo len taki krcmovi povalaci, ktorym alkohol udrel do hlavy. Takisto zavisi, v akej miere by prebiehal dany konflikt. Neda sa to z mojej strany determinovat, ako by som sa v takejto situacii zachoval, najpravdepodobnejsie by som zavolal policiu alebo to nechal tak, nech si to oni vyriesia medzi sebou. Ono je to dost nebezpecne sa zapajat do takychto konfliktov, clovek nikdy nevie, ako rychlo sa tieto situacie vedia zvrtnut velmi zlym smerom.
  17. 21
    Milgamman

8 ročné dievča
    imigračné oddelenie ministerstva zahraničných vecí SR

toto mi pripomenulo, ze pred par rokmi sa mi taka situacia stala... bolo to v Nitre pred Mlynmi cize prakticky v centre mesta a banda zasranov sa tam bavila na tom ako jeden z nich bil stareho bezdomovca. Stale prisiel, strelil mu popysku a vratil sa. Najviac zarazajuce bolo, ze okolo bolo vela ludi a nikto sa neozval, nikto mu nepomohol :( A ten bezdomovec tam len tak ticho smutne sedel. Nemohla som sa na to pozerat tak som sa odhodlala, prisla k tomu zasranovi a povedala mu ,,este jednu mu tresnes a ja ti tresnem" :D Akoze neovladam ziadne bojove umenie a je to roky co som sa nebila, naposledy v detstve s bratom :D ale som dost vysoka (bola som vysia od neho) a obliekam sa tak, ze sem tam mozno posobim trochu drsne :D takze s tym prestal a bezdomovec pomaly odisiel prec
    Vacsinou v takej situacii pomoze ak sa clovek ozve, resp. povie nejaku vyhrazku lebo tym utocnikov prekvapi a castokrat aj dostatocne odstrasi na to, aby prestali. Tu sa vsak jedna o zasranych pubertakov... keby som bola svedkom nejakej mafianskej bitky, prestrelky alebo niecoho horsieho uz by som nebola taky hrdina a neriskovala zivot radsej, snazila by som sa nenapadne zmiznut a zavolat policiu.
    Jo, a este som si spomenula na jeden pripad http://birdz.sk/milgamman/status/co-sa-neska-stalo/1147563-status.html
  18. 22
    Torpedo08

27 ročný muž
    kOkOtOvO

Zakrical by som "Supermane pomoooc"
  19. 23
    Wistingher

22 ročný chalan
    Bratislava

Nič. Pretože tak to má byť. Máš volať políciu, nie sa zapájať, pretože ty z toho budeš mať ešte problém. Nevieš kto je tem zlý - Nemusí to byť nutne ten čo je v bitke aktívnejší alebo vyhráva... Nevieš posúdiť za akej je to situácie. Akým právom by si sa povedzme na 1v1 ked ideš okolo s kamarátom povedzme vrhol na jedneho a kamarat na druheho, isto by ani jeden z bitkarov nechapal a dobil aj vas pripadne.
    Ja viem, že je to vnimane ako že by sme mali zasiahnuť a zabrániť im, a nestať vedla a kamerovať to, ale tym ze niekto zasiahne, len si koleduje o problemy. A pokial ide o bitku viacerych proti mensiemu poctu tak to uz vobec nema zmysel, skôr zaberie upozornenie na nich a oni sa rozutekaju. Ak.ide o prepnutych mahorov alebo mafianov , vplyvnych synackov tak mozno ale aj po tebe. Preto treba len zavolat policiu. ... mozno keby niekto totalne ze na verejnosti mlatil nejaku zenu, mladsieho chalana alebo viditelne slabsieho... povedzme 2v1 max ... a chodilo by tam vela ludi tak vtedy sa da zasiahnut, pretoze je pravdepodobnost ze sa zapoji aj niekto dalsi a helfne ti ich oddeliť. Ale potom zase ak bola/bude volana policia stratis cely den tym ze tam budes musiet spisat co si videl na stanici alebo tak... talze tiez ziadna vyhra pre teba...
  20. 24
    Annyejnji

21 ročné dievča

neviem, ja som zažila že polícia niekoho mláti... tak to by som asi nemala volať políciu, či?
  21. 25
    Tommyhot

30 ročný muž
    Kaohsiung, Taiwan

Ked som bol pred rokom na Slovensku, tak som videl "bitku" nejakych zasranov. Nebolo vcelku jasne o co ide, lebo chvilu bol jeden proti inemu, potom boli spolu proti niekomu dalsiemu a tak. Tak sme tam aj s barmanom, ktory mal zrovna sichtu stali a cakali ci sa to nezvrhne na nieco viac (v zasade po sebe len hulakali a strkali do seba).

Ale keby som najebany, tak okamzite po niekomu vystartujem, vtedy mi to vobec nerozmysla. Naposledy som sa s pivom v ruke rozbehol po dvoch Taiwanskych gengstroch (mohli mat tak 18-20), ktori evidentne isli "vypalit" obchodik vedla mojho oblubeneho baru. Nastastie usli.
  22. 26
    Semhamforas

27 ročný muž
    Bratislava

Spytal by som sa, či sa mozem pridať a pridal by som sa
  23. 27
    Etelnair

28 ročný muž
    ⊱ follow the white kitty ⊰

zalezi ci by sme prave boli pri zatve
  24. 28
    Lenkaska1

23 ročné dievča
    Bratislava

Zavolala by som policiu a mozno by som skusila aj sama pripadne s ostatnymi ludmi na okolo zakrocit, podla situacie..
  25. 29
    Lenkaska1

23 ročné dievča
    Bratislava

@milgamman super, krasne od teba :) a ti ludia nech sa hanbia do konca zivota co sa na to len pozerali...
  26. 30
    Openmindedfreak

29 ročný muž

záleží...
  27. 31
    Milgamman

8 ročné dievča
    imigračné oddelenie ministerstva zahraničných vecí SR

@lenkaska1 jeeej dakujeem si zlata :) ale som si ista, ze ty by sa zachovala rovnako ;) :)
  28. 32
    Lawr

18 ročné dievča

tak zhrozim sa, co viac...