Fórum pridal Ancika2005, 17. 10. 2020 18:17 do kategórie Zvieratká. Pozri ďalšie diskusie tohto používateľa >

Dá sa podľa vás považovať chov veľkého plemena psa v byte, za určitý spôsob "týrania"?

0
Ancika2005

28 ročná žena

Odozva

Názory k téme

1. 1
    Robin

23 ročný chalan

Keď majiteľ tomu psovi venuje dostatok času tak ni
  2. 2
    Lenkaska1

25 ročná žena
    Bratislava

Keď sú s ním vonku dosť dlho a vybehaju ho tak nie.. veď na spánok nepotrebuje veľa miesta. :D

Mám kamosku ktorá býva s frajerom, rotvajlerom a mackou v garsónke...to som ich už akože dosť obdivovala aj keď tam boli bez toho psa.. ale už sa im stavia dom :D
  3. 3
    Clarise

20 ročné dievča

U nás v paneláku niekto choval dva chrty... Keďže konkrétne toto plemeno potrebuje veľa pohybu tak myslím ze asi jedného dali preč ale nie som si istá... a mal myslím ešte dieťa také 5/6 ročne...
  4. 4
    Plavam_zivotom

25 ročná žena

Nie, ak s ním človek chodí na dlhé prechádzky.
  5. 5
    Olii

27 ročná žena
    v predklone

To není moc o veľkosti psa, skôr o povahe ..ak si niekto zavre do bytu malého poľovníckeho psa tak je to podľa mňa týranie..
  6. 6
    R0cketqueen

17 ročné dievča

Nie. Nieje veľké plemeno ako veľké plemeno. Napr nemecká doga je mega lenivý pes
  7. 7
    Papver

24 ročné dievča

je to urcity sposob tyrania susedov, ked sa take velke plemeno psa rozsteka
  8. 8
    Kerrang

28 ročný muž

Tak nie je chovať ako chovať, zas je zrejmé že bude potrebovať pohyb a aj prechádzky ...bez toho by to nešlo, inak by to bolo týranie
  9. 9
    Delica

hrá sa, že má 2 roky
    (-∞,+∞)

Týranie je hodit psa na velky dvor pri dome a venovat mu denne len par minut pri kŕmení.
    A predsa to tolki robia.
  10. 10
    Teal

hrá sa, že má 2 roky
    >/vιℓℓαιn_

Ja chovám tigrov na polievku. V pivnici.
  11. 11
    Erixa

23 ročné dievča
    Trnavská nemocnica

@papver ako.... Keď sa rozšteká taký yorkshire, alebo nejaký podobný skoropes, tak to tiež nie je dvakrát príjemné
  12. 12
    Papver

24 ročné dievča

@erixa hej to je tiez pravda....skoropes je inac super slovo :D:D
  13. 13
    Miaja

27 ročná žena
    Over the rainbow

Spomínam si, že na túto tému som veeeľmi dávno písala blog tuto na B. Rozhodne to nie je týranie. Záleží ako sa psovi človek venuje. Niekto môže mať psa pri dome, ale okrem tej záhrady ten pes nepozná nič a majiteľa vidí len keď mu ide dať nažrať. A potom môže byť pes v byte, ktorý chodí s majiteľom každý deň na dvoj-troj hodinovú prechádzku a okrem toho, že je majiteľ v práci (a pes ten čas aj tak prespí) je neustále so svojím páníčkom. Čo je pre psa jedna z najdôležitejších vecí. Byť so svojím človekom. A ako je spomenuté aj vyššie. Veľký pes neznamená automaticky, že potrebuje aj veľa pohybu. Taký Husky je len stredný pes a pritom rozhodne potrebuje viac vyžitia ako Nemecká doga. Alebo Jack Russel, to je čistý zdroj nevyčerpateľnej energie :D A pritom je to krpec. Ale ani tam nevidím problém, že by bol v byte, pokiaľ sa mu majiteľ venuje, športuje s ním a pod.